Ders kitaplarının değerlendirilmesi anketi

Kodla Büyü

hanedantr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
dostum banada aynı sekilde ama nereden hangi adresten yapacagız bilen var mı acaba

arkadaşlar ilsis te nereden giriliyor öğrencilere yaptıracağım ama linki yazınca girmiyor.

buldum arkadaşlar :oops:

Küçük sınıfların anket girişinde sisteme giriş-çıkış yapmalı mıyız?

Bu öğrenci anketinde küçük sınıfların yanıtlarını ben giriyorum. Ancak her öğrenci için sistemden çıkmaya gerek var mı? Yoksa doğrudan anket sorularını işaretleyip ardı ardına kaydet'e basınca hepsi için veritabanında ayrı bir kayıt oluşturuyor mu? Yoksa bir önceki kaydı mı güncelliyor? (bkz.adres satırı :...derskitaplari_anket.aspx?upd=1) Update = Güncelle değil mi? Benim okulumda 1-2-3. sınıflar toplam 40 kişi. 40 kere sisteme giriş/çıkış yaparım işimi garantiye alırım. Peki 1000 öğrencisi ya da daha fazla öğrencisi olan okullardaki arkadaşlar ne yapacak?

Arkadaşlar aramızda .net ile ilgilenen arkadaşlar var biliyorum. Ben bakanlığı aradım yanıt vermiyor telefonlar heralde işler yoğun, e-posta ile ulaşmaya çalıştım bil.tek. bölümünden hata mesajı aldım iletim ulaşmadı. Son olarak earged@meb.gov.tr adresine mesaj gönderdim. Şimdi de .net konusunda bilgili arkadaşlara ya da sorduğum soruda bilgili arkadaşlara sormak istedim.[/i]

Küçük sınıfların anket girişinde sisteme giriş-çıkış yapmalı mıyız?

Özür dilerim ikinci mesajdı bu iki kere post ettik sanırım ie6 sağolsun:) Bilenler yanıtlarsa sevinirim.

ben bi anket doldurdum ama ders geçmesi ile ilgiliydi...liseler için oda ilsis modülündeyedi

arkadaşlar bilişim teknolojileir dersi yok ki o ankettte..seçmeli dersler doldurulmayacak diye biliyorum..

Arkadaşlar ben öğrencileri 20 şerli grular halinde laba alıp anketi doldurtuyorum. daha sonra anket sayfasındaki sistemden çıkış butonu ile çıktıktan sonra yeniden dolduruyoruz.

biz kitap kullanmadık. çünkü kitaplar yanlış dağıtılmış. ben neye göre anket dolduracağım?

Konuyu güncel tutmak açısından sorumu tekrar ediyorum;
İlköğretim Okullarında 22-30 Mayıs tarihleri arasıdan ilsis üzerinden doldurulması gereken Ders Kitapları Öğrenci Anketindeki sorulara seri olması için, anket sayfası açıldığında kapatmadan ardı ardına örneğin 20 öğrencinin yanıtlarını işleyebilir miyiz? Yoksa bu 20 kere yaptığımız işlem aslında birbirini güncelleyen işlemler midir? Yani 20 kere de SİSTEMDEN ÇIKMADAN veri girişi yaparsak veritabanında TEK KAYIT mı tutar?

Bizim okulda öğrencilerin çoğunun evinde internet olduğu için ben Duyuru Panosuna yazı astım. Okulun web sayfasına da link koydum. Gerisini onlar halleder. Yapamayanlar içinde LAB ta belli saatlerde seçtiririm. Panoya asmak isteyenler için yazı ilişikte sunulmuştur.

http://mss.meb.gov.tr/DERSKITAPLARI/kullanicigiris.aspx
adresinden giriyoruz.hemen karşımıza gelen sayfanın aşağılarına doğru "İlköğretim Okulu Ders Kitapları Değerlendirme Öğrenci Anketi İçin tıklayınız." dan öğrenciler şifresiz, öğretmenler ise idarenin kendilerine verdiği şifrelerle giriş yaparak dolduruyor.ben tüm öğrencilerimi bitirdim.hiç sorun yok.

sistemden çıkmaya gerek yok. bir öğrenci doldurduğunda kaydet butonuna basıyoruz kaydedince hemen yeni bir öğrenciye geçiyoruz

Teşekkür ederim.

cekgul' Alıntı:
sistemden çıkmaya gerek yok. bir öğrenci doldurduğunda kaydet butonuna basıyoruz kaydedince hemen yeni bir öğrenciye geçiyoruz

Teşekkür ederim hocam, aradığım/merak ettiğim yanıt buydu.

arkadaşlar bizim okulun hiç bişeyden haberi yok yazı falanda gelmemiş henüz acaba tüm öğretmenlerin yapması zorunlu mu

Her sınıftan bir öğrenci seçilerek yapılacak diye biliyorum.Bütün öğrenciyler için değil yanlış ise doğrusunu tam bilen varsa anlatır mı?

arkadaşlar yazı önümde. tüm öğretmenler ile her sınıf düzeyinde bir şube öğrencilerine uygulanacaktır diyor.1.sınıflardan 1 şube, 2.sınıflardan 1 şube şeklinde.

Bizim okulda öğrenci sayısı az, sadece 7-8'ler iki şube. Diğerleri tamamen doldurdu. 4.sınıf ve büyükler kendileri 5 dakikada bitirdi. Sorun küçük sınıflarda. Okula gelen resmi yazıda buna çözüm getiren bir açıklama mevcut: Bilgisayarı olmayan ya da internet imkanı olmayan okullar anketi kağıt üzerinde alıp, internete bağlı bir bilgisayar elle işleyecekler.
İşte bu açıklamaya istinaden ben de küçük sınıfları bilgisayar başında BOĞMAMAK için kağıtla aldı. Ama anketi doldurururken sisteme giriş/çıkış yapmam gerekiyor mu bunu merak etmiştim. Sağolsun bir öğretmenim sistemden çıkmadan bütün sınıfların anketi yanıtladığını yazdı, bu durumda sistemden çıkmaya gerek yok. Aksi halde çok zaman alacak her öğrenci anketi için sisteme gir/çık!

Anketi dolduruyoruz ama bazı kitapları okulumuza yollamamışlardı.
ayrıca bize çalışma kitabı verilmedi ki. o kitap hakkında nasıl yorum yapacaz ?

evet çalışma kitabı yoktu..sadece öğrenci ders ve öğretmen klavuz kitabı vardı

yav arkadaşlar şu konuya bir açıklık getirelim. Her sınıftan bir öğretnci mi? yoksa her sınıf düzeyinden bir şube mi?
Lütfen yardım...

Bize böyle bir yazı gelmedi daha umarım gelmezde nedir bu rezillikya gene bizim başımıza patlayacak bugün dyned yüzünden öldüm zaten.

Arkadaşlar elinde bu anketin resmi yazısı olan var mı?Gönderirlerse çok iyi olur?
Çünkü bir sürü iş ya bu anket

yazıyı okudum. öğretmen arkadaslara tebliğ ettim ama dersine girdiğimiz her sınıf için mi doldurucaz tam olarak anlamadım. yazı yeterince açık değil. birinci kademedeki öğretmenler herbiri bi ders seçicekmiş ona göre girecekmiş. ama biz bilişimden 4 5 6 7 8 e giriyoruz nasıl olacak? ayrıca ben müzik ve beden eğitimi dersine de giriyorum onlar ilsiste gözükmüyor. branşı bilişim tekn yazıyor. o dersin kitabı ne olacak ? saçma sapan bi uygulama olmuş ellerine sağlık!:(

Geri