Ders kitaplarının değerlendirilmesi anketi

Kodla Büyü
bu arada formu doldurduktan sonra anketin kullanıcılar tarafından bir kere doldurulması yeterlidir diyor bu ne demek?

arkadaşlar öğretmenler için olan anket hata veriyor sizlerde yaşıyormusunuz böyle bir sorun?

Arkadaşlar yazıyı okudum. Yazı 81 il merkezini ilgilendiriyor. Yani ilçelerde olanları ilgilendirmiyor. İL MERKEZİNDEKİ tüm öğretmenler ve her sınıf düzeyinde bir şube dolduracak.
Örneğin; okulunuzda 1. kademe 4. sınıflardan 3 şube bulunuyor (4A,4B,4C)
Bu sınıflardan sadece birisini seçip o sınıfın öğrencileri doldurcak...

İlsis.meb.gov.tr ardesinin ana sayfasında yani giriş yapmadan,
şayfanın aşağısında
" İlköğretim Ders Ktapları Değerlendirme Anketleri " var
Arkadaşlar branş öğretmenleri derslerine girdikleri tüm sınıf seviyeleri için kitap değerlendirecek örneğin , bir ingilizce öğretmeni ; 4-5-6-7-8 'in kitaplarını değerlendirmek zorunda
Sınıf öğretmenleri ise kendi aralarında paylaşarak tüm dersleri değerlendirecek Örneğin ;
2 tane 5. sınıf öğretmeni var ise Sosyal , Fen ve Türkçeyi birisi Matematik vs.vs. diğeri dolduracak.
Ayrıca tüm sınıf seviyelerinden bir öğrenci bir kitap değerlendirecek .
Şimdiden kolay gelsin arkadaşlar :)

Ayrıca bu kitabı Bilişim Teknolojileri öğretmenleri doldurmayacak diye bişi yok, zira branş öğretmenleri için ders kitabı seçme gibi bir durum söz konusu değil.
Size ait İlsis kullanıcı adı ve şifresi ile ankete giriş yaptığınızda yukarda bilgileriniz görünüyor , giriş yapıp 5. sınıflar için kitap değerlendirirseniz , tabii ki 5. Sınıı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ dersi öğretmen klavuz kitabı, çalışma kitabı ve ders kitabını değerlendirmiş olursunuz Saygılar

İnternet Tarayıcınızın script özelliğini açınız veya başka bir bilgisayarda giriş yapınız. arkadaşlar sizdede girişte bu uyarı çıkıyormu bunu nasıl yok ederiz?

ege' Alıntı:
İnternet Tarayıcınızın script özelliğini açınız veya başka bir bilgisayarda giriş yapınız. arkadaşlar sizdede girişte bu uyarı çıkıyormu bunu nasıl yok ederiz?
script özelliğini açarak.

arkadaşlar hala net bişe yok ben bu işi anlamadım.şimdi bizde ders kitabı yok öğrenci çalışma kitabı ve öğretmen kılavuz var ders kitabınıda doldrmak lazımmı.yoksa doldurulmasa olurmu.sonra dolduruyorum kaydettiği belli olmuyor.öğrenci ler içinse sada her şubeden 1 öğrencimi yoksa 1 şubadan bütün öğrencilermi.net cevaplarınız varsa yazın arakadaşlar

Batın82' Alıntı:
Her sınıftan bir öğrenci seçilerek yapılacak diye biliyorum.Bütün öğrenciyler için değil yanlış ise doğrusunu tam bilen varsa anlatır mı?

Bana söylenen de bu şekilde hocam.
her şubeden 1 öğrenci.

her sınıf düzeyinden bir şubeye uygulanacak diyordu(eminim bundan).
ancak benim anlamadığım öğrenci sisteme girdiğindi anketi hangi ders kitabi için doldurucak belirtilmemiş. ben tüm kitapları ele alıp öyle değerlendirmelerini istemiştim.

bir de öğretmen anketimiz çok saçma olmuş. ders kitabımız yok bizim. boş bıraksak kaydediyor mu. uygulayan arkadaşlar var mı bu şekilde?

diyelim ki iki tane 6.sınıfınız var 6-A , 6-B. sadece 6-A sınıfındaki tüm öğrenciler dolduruyor. Her ne kadar pek mantıklı değilsede öğrenciler kitap değerlendirmelerini genel olarak yapıyor.

arkadaşlar size komik gelecek belki ama bizim okulda anketten bahseden kimse olmadı, idarede bişey söylemedi. :oops:

arkadaşlar yazı bakanlıktan ile gönderilir. bu nedenle 81 il merkezi diye başlamış.il ise ilçelere gönderir.anketi doldurmak gerekiyor aksi bile olsa bir sakıncası yok. neticede bu bir anket. Bizde bu işler hep böyle olur. Bakanlıktan bir yazı gelir ama net değildir,yoruma açık olduğu için herkes farklı yorumlar. Tekrarlıyorum il ilçe herkes girecek ve hiçbir sakıncası yok.

Ne zaman girmeye çalışsam sayfa hata veriyor. Henüz giriş sayfasından öteye geçemedim.
Anketi dolduramazsak birşey olmaz herhalde. Sonuçta bu bir anket, öyle değil mi?

Bilgilendirici bazı bilgiler vereyim
1.)Anketi tüm öğretmenler dolduracak
2.) Her sınıf seviyesinden en az 1 sınıf öğrencileri dolduracak
3.) Bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak biz sadece klavuz kitabı - öğrenci çalışma kitabı bölümlerini dolduracağız. (Çünkü ders kitabı yok)
4.) Anketin söyle bir saçmalığı var. E-okul gibi değil bir kere doldurup kaydettikten sonra o bilgileri saklamıyor. Yani siz doldurdunuz gönderdiniz tekrar açtığnızda boş gözüküyor. En son doldurdğunuz bilgiler kabul edilecek.

Kolay gelsin...

arkadaşlar öğrencilerin anketini tamamladık yarın son gün ama öğretmen anketi devamlı hata veriyor bu konu ile ilgili ne yapacağız

peki öğretmenler tek sınıf düzeyini mi yoksa bütün sınıfları mı dolduracak. ben tek 8 doldurdum ama doğru yaptık acaba

bizim okula bununla ilgili görevli geldi. her sınıf için 20 kişi doldurursa yeter hocam dedi. Sistemden de çıkmaya gerek yok. her sınıf dolduracak. sınıf öğretmenleride kendi aralarında bir ders seçip dolduracaklar.

kitap seçimiyle ilgili öğretmen anketini doldurmaya çalışıyorum ama sistem hata veriyo başka bir arkadaşın kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme girdiğimde giriş yapabiliyorum. bu nasıl iş anlamadım sorun ne?genel olarak ilsis'e aynı şifre ve kullanıcı adıyla giriş yapabiliyorum acaba biz yapmıyormuyuz bu anketi

bizim bina yikildigi icin bt sınıfına cocuklari alarak giremedik. bu sebepten anket dagitildi ve ogretmenler ogretmen odasinda veya aksamlari evinde giriyor. bu durumda olan varsa onerim opera kullanilmasi olacak. internet explorer geriye donus hakki tanimyior ama opera aynen girilen secenekleri tekrar girme hakki taniyor.

Geri