Dersimiz 7. ve 8. Sınıflara Kaydırıldı (İptal)

Kodla Büyü

Bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz

• Olumlu

• Olumsuz

• Fikrim Yok

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Ben en çok sabahçı olacağım için üzüldüm ancak hazırlık gelmesi sonucu norm fazlası olma riski de ortadan kalkmış oldu. Ama hiç kimsenin haberi olmadan tak diye değişti.

Son düzenleme:
Hazırlık tüm 5 lerde uygulanmaz uygulanamaz. Yakında hepten kalkar zaten. Bari 67 Bilişim 58 tasarım olsaydı. 8 ler sınav derdindeyken işimiz zor. Ayrıca 2 senedir 5 te 6 da gösterdiğimiz konuları seneye bir de 7. sınıfta görecekler :) Bir de 8.sınıfta :D:D:D:)

Aile ve sosyal çevreye ayrılan zamanın sanal ortam etkinliklerine ayrılan zamandan daha değerli olduğu vurgulanır.
Sanal ortamda karşılaşılabilecek olumsuz davranışlara karşı duyarlı davranılması üzerinde durulur.
Arama motorlarını kullanır.

Bunlar 5 ve 6 larda tamam da 7 ve 8 ler için...
Neyse hayırlısı. 1 2 sene de bu şekilde devam edelim bakalım...

bir arkadaş ikili eğitim seneye kalkacak demiş ama durumdan habersiz. nüfus artışı ve suriyeli mültecilerden dolayı okullar artık yetmiyor. bir çok okulda ikili eğitime geçileceği konuşuluyor. lütfen mantıklı olalım arkadaşlar burası finlandiya değil türkiye :)

teknoloji tasarım 5. sınıf müfredatında bilgisayar destekli çizim konmuş. bilgisayar destekli çizim işleyen çocuğa 7. sınıfta dosya yönetimi mi anlatacağız ben anlamadım. şu anda 5 6 lara anlattığımız şeyleri 7 8 lere tekrardan mı anlatacaz. önümüzdeki iki yıl anlatmayalım dersek ne anlatacaz. sınıflar ikiye bölünse o zaman teknoloji tasarımda olduğu gibi bu konuda bişey yok herhalde. ergen durumundaki 8 leri ikşer üçer bilgisayarlara mı oturtacaz nasıl sığacaklar tabi bt sınıfı bulursak.

Bu arada 56 lar kursa geliyorlardı 78 ler gelmez pek. O da gitti. Ya bu işin gerekçesi neymiş düzeltilemez mi bu durum. Sebep ne yani kazanç nedir?

Bu program da değişir. Çünkü Teknoloji Tasarımda 5. sınıflara (şu anda 7 lerde) 3 boyutlu çizim konusu var. 5 de Tasarımda 3 boyutlu çizimi öğrenip 7 de Bilişim dersinde mi uygulayacak?

Daha geçen hafta Allahım 7-8 lere olmasında dersimiz başka herşeye razıyım didimdi benim maşallah dediğim 3 gün yaşamazki zaten
sinir tepemdeyken gülmeme sebep olan mesajın için teşekkürler hocam...sen yine de maşallah kelimesini ağzından eksik etme... arkasından inşallah ı getirme ama Adnan hocacı derler... :)

sinir tepemdeyken gülmeme sebep olan mesajın için teşekkürler hocam...sen yine de maşallah kelimesini ağzından eksik etme... arkasından inşallah ı getirme ama Adnan hocacı derler... :)
Rica ederim Hocam umutla bakıyorum yinede ne yapayım rüyamda görsem inanmazdım bu sene 1 saat 7lere 1 saat 8lere seçmeli dersim vardı toplam 40 saat dersim içinde bir tek bu 2 sınıf beni mahvediyordu oh be kurtuldum diyordum her ders sonunda şimdi öğrenince bi ağlama geldi ama neyseki sürekli birşey değişiyor seneye kadar kim bilir daha neler değişir bakarsın hazırlık sınıflarında ingilizce yerine kodlama zorunlu olur

Keşke kararlar alınırken en azından bu işi yapan öğretmenlere danışılsaydı! hedef ve kazanımlar dikkate alınsaydı! 5.sınıf seviyesindeki kazanımları hoooooooop 7 ye kaydırdın hedeflenen düzey 2 sınıf arttı ama kazanım aynı şu an 5 ve 6 daki öğrenciler aynı dersleri konuları tekrar alacaklar... vs vs.. buralarda bir paradoks olduğunu anlayamadılar mı anlamadım.
Sürekli sabahtan akşama kazanımların sınıf düzeylerinin değiştiği ve anlamsızlaştığı dersin ne zaman kaldırılacağı öğretmenin ne zaman norm fazlası olacağı belli olmayan bir bölümün öğretmeni olmak bazen yoruyor bizleri...
ama yine de yaptığımız işin hakkını vermek için çalışıyoruz, çalışacağız...

Atladığınız nokta seçmeli bilişim diye birşey yok artık. Örneğin benim 4 saat zorunlu iki saat seçmeli vardı norm korunuyordu. Seçmeli seçilemeyeceğinden Benim gibi onlarca arkadaş norm fazlası şimdi.

5 lerin hazırlık olacağı kesin değildi.bayan arkadaşlarımız için 7 ve 8.sınıflar daha zor olacak.8.sınıftakiler liseye giriş sınavı için dersi önemsemeyecek.5 ve 6 lara zar zor dyk açarken 7 ve 8 lerde açmak daha da sıkıntı olacak

Benim okulum 5. Sınıf hazırlık uygulamasında pilot okul ve ben norm fazlası oldum ve bu hafta tayin istemek zorundayım yoksa Resen atama yapabilirler. E bu durumda benim okulda norm açığı olacak
Benim bu dünyadaki sınavım da bu branş galiba

biri Ctrl H yi öğrenmiş. deneme tahtası olarak yanlış dosyayı seçmiş. 5 leri 7 , 6 ları 8 yapmış. yanlışlıkla kaydederek çıkmış. :D
şaka bi yana 7 ve 8 lerde dersimizin olması olumlu olabilir. programlamayı 5 ve 6 lara bi yere kadar anlatabiliyorum.

Zaten amaç burada kodlama dersini 7 ve 8. sınıflara getirmek, bazı arkadaşlar teknoloji tasarım 3 boyutlu tasarımdan bahsetmiş ama o branstakilerin % 10 u o konuları veremez, bizim icin olumlu yanı İngilizce hazırlık sınıflarında Kurtulmuş olmamız,

5 - 6 larda ders daha güzeldi çünkü 7 ve 8 lerde saygı eksikliği çok fazla
Hocam genel olarak ergenliğin en şiddetli zamanları olduğu için söylediğiniz doğru olabilir belki ama bu yıl öyle kalitesiz 5. sınıflar geldi ki (4+4 'ten dolayı sınıf iki yaş grubu birlikte inanılmaz korkunçtu) 7 ve 8. sınıfları arar oldum. İlkokul modundan çıkamadılar bir türlü. Davranış kazandırmakla geçti vaktim. Böyle bir kitleyle robotik çalışılmazdı. Zaten çok küçükler! O anlamda ben değişikliğe olumsuz bakmıyorum. Artıları ve eksileri var. Ama 7 ve 8. sınıf öğrencisiyle daha üst düzey çalışmalar yapılabilir.

Arkadaslar yanlislik oldugunu nasil dusunuyorsunuz. Kurul karari var. Baya baya bilincli yapilan bisey yani.

Benim korkum ilerde twknoloji tasarim ile bizim dersimizi birlestirmeleri. Bu iki dersi ne yapacaklarina karar veremiyorlar.

Geri