Dersimiz bakan tarafından talim terbiyeye sunuldu

Kodla Büyü
umarım 1 saat zorunlu yapmazlar ,en az iki olmalı...bir saat zorunlu olacağına btrye devam daha iyi.

Çok güzel haber ama hangi dersin saatini düşürüp bizimkini ekleyecekler, zaten ders sayıları da arttı. Yoksa zorunlu seçmeli ders falan mı yapacaklar?

BTR'den bende şuan için memnunum ama ilerleyen zamanlarda başka okula geçtiğimizde başımıza ne gelecek meçhul.. Hem dersin geri gelmesi norm sorununu da çözecektir.. Labların dağıtılması sebebiyle dersin işlenişinde sıkıntı yaşanacağı açık fakat tabletler ve akıllı tahtalarla normal sınıflarda da işlenebilir.. Soruna değil çözüme destek olalım.. Dersin geri gelmesi için HEP DESTEK TAM DESTEK.. :++:

ders geri gelmez ama btr kadrosu gelebilir çünkü ileride tüm okullarda akıllı tahtalar tabletler zibille olacağı için yine o iş bize kalacak otomatikmen çünkü.

transistor' Alıntı:
umarım 1 saat zorunlu yapmazlar ,en az iki olmalı...bir saat zorunlu olacağına btrye devam daha iyi.
Hayırlısı inşallah, bekliyorum ben de . Zorunlu olursa ders en azından okul idaresinin eline düşmeyiz, dersi seçtirmek için uğraşmayız. Keyfine göre dersi seçmeyip, öğretmenlerini gönderen idareciler engellenmiş olur en azından.
BTR de bir görevlendirmedir sonuçta, garantisi yok.

lablar ve kişi başı bir bilgisayar düşmedikten sonra dersler işkenceden başka bişey değil sınıfta tabletle olur ama altyapısı olması lazım ben şimdilik bunu göremiyorum kafamız karıştı iyice ders olsun olmasınada nasıl olacağıda önemli ders sayısı tamam ya niteliği. ayrıca şu btrninde görevlendirmeden çıkıp kadroya alınması önceliktir benim içinn hem nöbet tutmak istemiyorum bu saatten sonra :++:

yahu ne kadar tuhaflaştık, negatiflik konusunda tavan yapıyoruz her daim. Daha ders zorunlu olmadan pazarlık baladı, zorunlu olsun, 1 saat olmasın 2 saat olsun, btr olsun yok hayır btr olmasın, nöbet tutmam, v.s.... Bu ne Allah aşkına, biz kendimize branşımıza sahip çıkmıyoruz tamam da en azından sahip çıkana destek olalım, bu çok güzel bir haber, umarım bişeyler çıkar, hepimiz için çok iyi olacak....

zorunlu olsunda 1 saat olsun 2 saat olsun lab olsun olmasın.zorunlu olduktan sonra bir şekilde o ders işlenir yeterki işlenecek ders olsun.

FORMATÖRLÜĞÜN bizlere hiçbirşey getirmediği gibi BTR de bizlere hiçbirşey getirmez, bunu aklınızdan çıkarmayın.
Bizler kaç senedir bu işin içindeyiz Formatörlük ve BTR bana şu özellikleri kazandırdı, kendimi çok geliştirdim diyen bir arkadaş var mı ?
(Geliştirmeyi tamircilik olarak anlamazsanız sevinirim)
:alkis:

tanes' Alıntı:
yahu ne kadar tuhaflaştık, negatiflik konusunda tavan yapıyoruz her daim. Daha ders zorunlu olmadan pazarlık baladı, zorunlu olsun, 1 saat olmasın 2 saat olsun, btr olsun yok hayır btr olmasın, nöbet tutmam, v.s.... Bu ne Allah aşkına, biz kendimize branşımıza sahip çıkmıyoruz tamam da en azından sahip çıkana destek olalım, bu çok güzel bir haber, umarım bişeyler çıkar, hepimiz için çok iyi olacak....

Okulumuzda sınıflar 45-48 kişilik.

öğrenciler derse gelip bilgisayarı açıp ders düzeni alıncaya kadar 5-10 dakika geçiyor. dersi anlatacaksın ,öğrenci uygulayacak geridönüt vereceksin ,derste oluşturulan ürünlere bakmak zaman alıyor. 30 farklı sınıfa girmen demek .uygulamalı bir ders için ders saatinin 1 saat olmasının tek tek sayamayacağım dezavantajları var..bu kadar emek çaba gösterilmişken ulaşılan sonuç birçok olumsuzluğu içinde barındıran yeni bir durum olabilir buna dikkat çekmeye çalışıyorum. tabi bunları tecrübe etmeyen arkadaşlara tuhaf gelebilir.

keske dersler zorunlu olarak gelse 2 saat olarak. bizde sadece derse girsek okul okul gezip saat 3-4 e kadar beklemesek

transistor' Alıntı:
tanes' Alıntı:

Okulumuzda sınıflar 45-48 kişilik.

öğrenciler derse gelip bilgisayarı açıp ders düzeni alıncaya kadar 5-10 dakika geçiyor. dersi anlatacaksın ,öğrenci uygulayacak geridönüt vereceksin ,derste oluşturulan ürünlere bakmak zaman alıyor. 30 farklı sınıfa girmen demek .uygulamalı bir ders için ders saatinin 1 saat olmasının tek tek sayamayacağım dezavantajları var..bu kadar emek çaba gösterilmişken ulaşılan sonuç birçok olumsuzluğu içinde barındıran yeni bir durum olabilir buna dikkat çekmeye çalışıyorum. tabi bunları tecrübe etmeyen arkadaşlara tuhaf gelebilir.

ben onu da deneyim ettim hocam, ilköğretimde 1 saatlik notu olmayan bilişim derslerinin ne kadar zor geçtiğini biliyorum ama hep bi olumsuzluk arayıp bulan insanlar beni çok şaşırtıyor. Önce bi zorunlu dersler arasına girsin, sonra 2 saat olması için de bişeyler yapılır...

Emeği geçenlere öncelikle teşekkür edeyim. Akabinde sonuç görmeden hiç sevinemiyorum ve ümitlenemiyorum...

ya hani haber biraz olumlu ya, insanın inanası gelmiyor, bi bit yeniği arıyor, bu twitter daki ErcanCandan ın gerçek twitter ıdır heralde, fake filan olmasın, bana biraz fake gibi geldi de ??? :?

talim terbiyeden kesin sonuç çıkmayınca bende çok olumlu bakamıyorum. ders zorunlu olsa her okulda lab yok denecek. lab kurulacak para yok fatih projesine para gidiyor diyecekler yani bence zorunlu olması uzak gibi.. ama inş olur tabi temennimiz bu yönde..

inşallah ders geri gelmez bu saatten sonra ders mers istemiyorum ders anlatmaktan sıkılıyorum çünkü
yıllardır formatörlük yaparak öğretme işindden soğuduk ders gelince anlayacak olan arkadaşlara boşuna anlatmayayım ama anlayacaklar eğer ders glirse ve pişman olacaklar istemeye istemeye kabul etmiş olacaklar.
bence btr kadrosu tıpkı rehber öğretmenler gibi verilmeli arrıtk. yada bütün bilgisayarcıları okullarında teknolojidensorumlu müdür yardımcısı statüsüne atasınlar.

ahmetcanserif' Alıntı:
inşallah ders geri gelmez bu saatten sonra ders mers istemiyorum ders anlatmaktan sıkılıyorum çünkü
yıllardır formatörlük yaparak öğretme işindden soğuduk ders gelince anlayacak olan arkadaşlara boşuna anlatmayayım ama anlayacaklar eğer ders glirse ve pişman olacaklar istemeye istemeye kabul etmiş olacaklar.
bence btr kadrosu tıpkı rehber öğretmenler gibi verilmeli arrıtk. yada bütün bilgisayarcıları okullarında teknolojidensorumlu müdür yardımcısı statüsüne atasınlar.

pardon öğretmen misiniz ?
ders anlatmaktan sıkılıyorum ama öğretmen olmak istiyorum.
bence başka yerde söylemeyin içinizde kalsın.

bt labına norm verseler lab işlevsiz hale gelince norm düşecek.. şuan için en iyi ihtimal sağlam bir müfredatla zorunlu 2 saat ders ayrıca teknoloji tasarım da olduğu gibi sınıfların ikiye bölünmesi. bu da olmuyorsa laba bakılmaksızın arkadaşın dediği gibi her okula teknolojiden sorumlu müdür yardımcısı kadrosudur.. bu benim fikrim herkes katılmak zorunda değildir.

Ya arkadaşlar teknolojiden sorumlu müdür yardımcılığı nedir? Okulun her kalemi için ayrı müdür yardımcılığı mı açacaklar. Ayrıca ders anlatmaktan sıkılan arkadaşlara da soruyorum neden öğretmenlik tercih ettiler? Kusura bakmayın ama BTR kadrosu ya da Teknolojiden sorumlu idarecilik gibi şeyler imkansızı istemek gibi geliyor bana. Olasılığı en yüksek olan şey bize ders vermeleri ya da alan değişikliği yaptırmalarıdır(aslında alan değişikliği de ucube bir uygulama fakat MEB'in her sıkıştığı anda uyguladığı "dahiyane" çözümlerden biri maalesef)

Arkadaşlar fatih projesi gibi büyük bir projede halen okullarda teknolojiden sorumlu kadrolu personele ihtiyaç duyulmadığı sürekli söyleniyorsa, bu saaten sonra formatörlük veya Bt rehber öğretmenliğine kadro beklemek kendimizi kandırmaktan başka birşey değil. Büyüklerimiz senelerdir bu işe kadro vermiyorlarsa vardır bir sebebi. Bence bilişim Teknolojileri dersi seçmeli dersler arasında yine devam etmeli ve aynı zamanda problem çözmeye yönelik algoritma- programlama dersi zorunlu ders olarak tüm okullarda okutulmalı. Böylece Bilişim okuryazarlığı yetersiz olan bölgelerde seçmeli bilişim dersleri ile bu açık kapanabilir. Programlamaya yönelik bir ders için illede Bt sınıfına zorunlu olarak ihtiyaç olmayabilir. İleride tabletlerde geleceğine göre bu konuda sıkıntı yaşamayız diye düşünüyorum.

Geri