Domuz gribi aşısı yaptırmayı düşünüyor musunuz?

Kodla Büyü

Domuz gribi aşısı yaptırmayı düşünüyor musunuz?

• Evet

Oy: 84 24.2%
  • Hayır

Oy: 183 52.7%
  • Kararsızım

Oy: 80 23.1%

• Kullanılan toplam oy
    347
Arkadaşlar ne komplosu be oyunu ne kobayı biz sağlımızdan bahsediyoruz. Değişimler her zaman sancılı olur. Yıllardır yiyeceklermizin içinde GDO vardı ve bir çoğumuz bunu bile bile yedik - içtik. Şimdi aşıdan mı korkuyoruz?

bir aşı düşününki 3-4 ayda apar topar çıkarılıyor...acaba normal aşıların piyasaya çıkma süresi ne kadar bir araştırın..aşıdır ne olacak demiyorum kendi adıma..olmadım ve olmayıda düşünmüyorum...daha hastalıklar geride her birinde aşı olacaksak bu vücut ilaçla yaşamaya başlar...olan arkadaşlara saygı duyuyorum

bilo' Alıntı:
bir aşı düşününki 3-4 ayda apar topar çıkarılıyor...acaba normal aşıların piyasaya çıkma süresi ne kadar bir araştırın..aşıdır ne olacak demiyorum kendi adıma..olmadım ve olmayıda düşünmüyorum...daha hastalıklar geride her birinde aşı olacaksak bu vücut ilaçla yaşamaya başlar...olan arkadaşlara saygı duyuyorum
arkadaşım doğru diyorsun da bu senin dediğin doğal virüsler için geçerli bu virüs doğal değil ki adamlar kendileri yaptılar bunu ve zaten virüs yayılana kadar aşı hazırdı. ayrıca doğal olmayan bir virüse karşı vücudumuz nasıl direnç gösterebilir ki? herhangi bir ilaç kullanmadan

valla okula geldiler...öğrenciler için geldiler...hiçbiri olmadı..sadece ben aşı oldum...

geçenlerde 8. sınıflara karma aşı yapılmıştı aşının üzerine baktım hindistan malı olduğu yazıyordu hindistan malı bir aşı çocuklarımıza yapılıyor kimse umursamıyor ama avrupa malı bir aşı için bu kadar yaygara kopması ilginç geldi bana

Bende geçtiğimiz çarşamba sağlık ocağında yaptırdım. azizerkut arkadaşın dediği gibi diğer aşıları umursayan yok. Siyasetin çıkmaza soktuğu bu aşıyı tartışıyoruz. keşke diğerlerinide böyle incelesek.

yinede korkuyorum....hem olmaktan hem olmamaktan...gün geçtikçe ölümler artacak..ama aşı yaptırıp ilerleyen yıllarda bir problem çıkarsa diye söylentiler tanıdığım doktorlardan farklı fikirler var...ama yinede herkese hayırlı olsun

öğretmen arkadaşlarımın olmasını kesinlikle tavsiye ederim.koskoca sınıf ve siz çok risk altındayız..

Bence abartılıyor . şu soruyu soralım geçen yıl yada önceki yıl gripten ölen kaç kişi oldu bunu söyleyen yada soran yok. normal griptende çok insanın öldüğüne eminim buda onun gibi bişe

13668_209620321554_515091554_3702118_5637891_n.jpg

arkadaşlar ben aşı oldum ve 4 hafta kadar geçmesine rağmen bir yan etkisini görmedim( ama her aşıda ve ilaçta olduğu gibi bunda da görülme şansı var tabii ki ). aşıyı savunduğumdan değil fakat aşıya karşı olan insanların eminim ki bir sürü kötü alışkanlığı ( alkol, sigara) vardır. bunları içerken yan etkilerini bilerek içen insanlar bilim adamlarının ürettiği bir aşıyı yaptırmakta nedense çekingenlik gösteriyorlar.bunu da pek anlamış deilim doğrusu.

Çok fazla bilgi kirliliği oluştu. Tam bir politika oluşturulamadı.Zaten aşının da etkisi yakında gider. Gribe yakalanan yakalanır, yakalanmayanların da büyük kısmı bağışıklık kazanır kendi kendine. O kadar kafası karışık ki toplumun her kafadan çıkan sese inanıyor insanlar.

Okullarda aşı oranı %5-%7 arasındaymış şu anda. Gripte o kadar hızlı ilerlemiyor. Evet fazla vefat eden var ama her sene gripten daha da fazla öldüğü de bir gerçek. İyi beslenme ve diğer hastalıkların büyük etkisi var ölümlere.

Benim merak ettiğim diğer ülkeler bu olaya nasıl bakıyor. Bizim kadar abartan var mı olayı, ya da bilgi karışıklığı bizim kadar olan?

kafam çok karışık hala olmadım,olsamda olmasamda içimde bir şüphe..iyice şüpheci ,psikopat yaptılar bizi ya

nermin_böte' Alıntı:
kafam çok karışık hala olmadım,olsamda olmasamda içimde bir şüphe..iyice şüpheci ,psikopat yaptılar bizi ya

Toplumun genel yapısını yansıtan Nermin hocama teşekkürler.. :mrgreen:

Böte'liler korkmaz aşıdan hocam.. Okulunuzun öğrenci sayısı, beslenmenizin durumuna göre karar verin bence hocam kafanız karışıksa.. Benim okulum 2000 kişi. Beslenme desen 0. Ne bulursam yerim... Baktım olacak gibi değil, üzerimdeki baskıya yenik düştüm ve oldum.. :verymad:

:mrgreen: beslenmeme dikkat ediyorum..bütün meyveleri dolduruyorum akşam önüme..hababam yiyorum:)....normal grip bile olmadım ama özellikle meyvelere bağlıyorum bunu..

Ben olmak istiyorum olamıyorum bir türlü yok okula gelecekler yok aile hekimine gidilecek yok 20 yaş altı yok aşı yok :verymad:

ceren cöbek' Alıntı:
valla bn olmam hem 6ay sonra etkisi geçiyor... felç kalma riski var.... hem inanmassınız ters ters yürüme riski var valla.. :eek: :eek: :eek:

Bu satırları okuyunca önce bir hüzün kapladı içimi. Sonra birden aydım; tabii ki bu satırlar şakaydı.

Benim iki çocuğum da oldu, genç delikanlılar. Ama ben vakit bulamadım. Tabii ki olacağım ve toplumdaki bu anlamsız komplo teorilerine olan inancı (sadece bu konuda değil her konuda) gerçekten acı ile seyrediyorum.

Bakın size bir diyagram ekledim. Burada eğer aşı plotikaları Türkiye'de başarıya ulaşmaz ise fazladan 2,000-3,000 kişinin öleceği net bir biçimde gözüküyor. Acaba kimler bu durumda vicdan azabı duyacaklar gerçekten merak ediyorum.

Dersanede çalışan arkadaşlarım oldu. 10 kişi kadar. Sadece bir kişide allerji oluştu gözü ve omzu şişti. şimdi geçiyor ama iyi yani. anlıyacağınız kimseye birşey olmadı banada olmaz gibisinden bir olay yok bünye ilk defa karşılaşacağı için nasıl bir tepki veriyor bilemeyiz. 100 kişiye birşey olmaz arada bizim bünye alerjik oluverir ters tepki verir. yani tamamen kendi kararınızı verin olun yada olmayın hiç bir şeyin garantisi yok yani.

herkes saçma sapan konuşuyor.hangi aşı varki içinde civa olmasın.bu aşı meselesi bile siyasi mesele yapıldı artık ben bu sığ düşüncelere bişey demiyorum.şu ana kadar dünyada yapılan 10 milyon aşıda sadece 1 kişi etkilenmiş. ülkemizde şimdiden ölen sayısı 500e yaklaştı.

Arkadaşlar 8 gün kadar oldum olalır. Bişi olmadı olmaz da inş.
AMA OLA Kİ ÖLÜRSEM ÖNCE SİZE SÖYLERİM MERAK ETMEYİN :)

teacher42' Alıntı:
herkes saçma sapan konuşuyor.hangi aşı varki içinde civa olmasın.bu aşı meselesi bile siyasi mesele yapıldı artık ben bu sığ düşüncelere bişey demiyorum.şu ana kadar dünyada yapılan 10 milyon aşıda sadece 1 kişi etkilenmiş. ülkemizde şimdiden ölen sayısı 500e yaklaştı.

Seni tutan mı var koşa koşa git ol :mrgreen: İsteyen istediğini düşünür seni ilgilendiren bir durum var mı?

Geri