Drive Vaccine PC Restore Plus Kullanımı hakkında bilgi

Kodla Büyü

gkyzdprmlr

Aktif Üye
Bu program hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum.
önce labdaki pclere tek tek imaj atıp mı kullanabiliyorum bu programı?

hocam ben şunu yaptım....aynı özellikteki bilgisayarlar için,bir tanesine format attım ve gerekli programları kurdum (dreamwear,fireworks,flash,office vb.).bunları kurduktan sonra ghostta image aldım..aldığım image ile diğer bilgisayarlara yükleyip image o bilgisayarlarda geri yüklettim ..bunları yaptıktan sonra drive vaccine tek tek her bilgisayarda kurdum....

rguneri' Alıntı:
hocam ben şunu yaptım....aynı özellikteki bilgisayarlar için,bir tanesine format attım ve gerekli programları kurdum (dreamwear,fireworks,flash,office vb.).bunları kurduktan sonra ghostta image aldım..aldığım image ile diğer bilgisayarlara yükleyip image o bilgisayarlarda geri yüklettim ..bunları yaptıktan sonra drive vaccine tek tek her bilgisayarda kurdum....
Olması gereken bu.
En son drive vaccine kurulacak.Bu işlemi tek tek yapacaksınız yani.
Şifreyi unutmayın yada değiştirmeyin.Format yada imaj yükleme dahi yapamassınız yada sizden sonra gelen öğretmen de birşey yapamaz.
home tuşu ile açılan pencerede şifreyi girerek uninstal yapılır ve sonra format imaj yükleme vs neyse devam edersiniz.

bir de kendi pcme Drive Vaccine PC Restore Plus RMC(Remote Management Console ) kurdum öğrenci pclere Drive Vaccine PC Restore Plus kurdum onları göremiyorum konsolumda

koruma kalkanını şifre girerek pasifleştirirsiniz .Manuel olarak microsoftan işletim sistemi vs. güncellemeleri yapıp kalkanı aktif edersiniz.
Bence güncellemeleri pasif hale getirin önce. ve drive vaccine kurun Dokunmayın güncelleme işine.

değerli öğretmen arkadaşlarım sanırsam genel bir problem var.
öncelikle
Manager sadece öğretmen bilgisayarinda olacak. diğerleri ise öğrenci bilgisayarinda. öğrenci bilgisayarindaki programin ayarlar menusunde proxy server gibisinden bir yer var. oraya ana makinenin ip adresini yazacaksiniz. tabi böle bir durumda manuel ip atamasi daha çok işinizi görecektir.ve orada bir tik var onu da aktif hale getirmeniz gerekli. şuan program elimde olmadiği için ne yazdığını hatırlamıyorum. tek hatirladiğim o seçeneğin aktif olmasi gerekli ve o da zaten ana makineden yani manager programının updateleri sağlamasi için. bunun dişinda bir problem yok.
programın en büyük avantajı devre dışı bırakmadan program vs kurmanızı sağlamasi.makineyi restartlayin program, güncelleme ne gerekiyorsa kurun daha sonra seçeneklerden "update Baseline" tıklayın olay tamamdır. bunun dişinda da dikkat edeceğiniz başka nokta yok. ama takildiğiniz birşey olursa sorabilirsiniz. vakit buldukça cevaplamaya çalişirim. 1 yıldır kullanıyorm hiçbir problemle karşilaşmadım.
bunun dişinda bilgisayar tamamen çöktüğünde bilgisayar açilişi sırasında HOME tuşuna basınız ve şifreyi giriniz. Çikan seçeneklerden de RESTORE NOW dedğiniz anda en son hangi tarih/saatte güncellediyseniz, o ana geri dönsün yani çalişsin.
ayrica f klavye olduğu için fazla alfabetik karakterleri şifre olarak kullanmamanızı tavsiye ederim.
Şimdiden kolayliklar dilerim. Sanırsam açiklamalar yeterli olmustur.

merhabalar ben de makinelerime drive vaccine kurdum ama bir kaçında saatin yanındaki simgeden programa ulaşamıyorum.Böyle bir sorunla karşılaşan var mı neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

hiç bole bişi olmadi. ama hocam biraz beklemenizi tavsiye ederim program aktif olduğunda sistem tepsisindeki simgesi griden yeşile dönmeli
dönmediği takdirde sisteme giremezsiniz.
ama isterseniz programı bir uninstal ediniz bunun için bilgisayar açilirken HOME tuşuna basiniz. belirlediğiniz şifreyi girin ve sonra seçeneklerden uninstalli seçin sonra tekrar kurunuz. bakalim ne olacak...
olmazsa başka bir şey dşünürüz

Re:

azelya' Alıntı:
merhabalar ben de makinelerime drive vaccine kurdum ama bir kaçında saatin yanındaki simgeden programa ulaşamıyorum.Böyle bir sorunla karşılaşan var mı neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

eveeett benim başıma geldi. gerçi ben;
labdaki bir pc ye programları yüklerken driver vaccine i de kurdum sonra da imajını aldım. o imajı diğer pclere kurdum onlarda baştan gözüküyor simge sonra yok oluyor :) programlarda da gözükmüyor.

ilk imaj sonra program kurmak en sağlıklısı , özellikle imj sonrası pc adını değiştirtikten sonra ve bide sabit ip caktın mı arkasına drive_vaccine_pc_restore_plus kurdun mu tamam

Hocam simge yeşile dönüştü zaten dün kurdum bugün hala aynı durumda.Bilgisayar normal açıkken program files dan şifresini girip uninstall yapıp tekrar kurdum problem devam ediyor.Bir kaç makine bu durumda.Bir de dedğiniz şekilde kaldırıp kurayım yarın.Virüs kaynaklı olabilir mi acaba

Sanmıyorum. Çünkü ben 1 yıldır kullanıyorm bir problem yaşamadim söyledğiniz gbi. kaldiki programi en köşe ayarlarina kadar inceledim. yani bilmiyorum

ayrica arkadaşlar imaj aldıktan sonra programı kurunuz. yoksa program çalişmaz.

15 bilgisayardan 4-5 inde var bu sorun hepsine de meb in verdiği öğrenci imaj dvd siyle yükleme yaptıktan sonra kurdum programı

Re:

azelya' Alıntı:

program files dan programı çift tıklayonca simge görünüyor.sonra işlem yapabilirsiniz.

Bu program gibisi yokSorunsuz 8 ay geçti.Eksiği yok.Fazlası çok.
Yani halk kahramanı bunu yapanlar.

Bu programların en gelişmiş en son versiyonunu gönderebilirmisiniz. Özeldende gönderebilirsiniz. İlgi alaka gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Kuralı 2-3 hafta oldu şimdi her bilgisayarda activate penceresi çıkıyor. Aktivasyon kodum olmadığı için cancel demem gerekiyor o zaman da pasif oluyor program. Nasıl aktifleştirebilirim?

Bir de arkadaşlar bu programı kurunca netop school da öğrenci bilgisayarları görülmüyor kaldırınca görüyor acaba ip veya port çakışmasımı oluyor eğer oluyorsa nasıl halledeceğim

yoo ben netsupport kullaniyorum hiç bir problem yok. programn dinledği portu ayarlardan değiştirin. ayni zamanda port değişikliğini öğrenci bilgisayarlarindan da değiştirmelisiniz.

hocam bende bu programı kullanıyorum ama güncellemeler konusunda sıkıntı çekiyorum bilgisayar güncellemeyi tamamlayınca reset atıyo devamlı, pcyi açamıyorum vaccabiyi ilk açılışta nasıl pasif yapabilirim

Arkadaslar bende bir download linki ve ilaç alabilirmiyim PM ile. Teşekkürler...

layla78' Alıntı:
hocam bende bu programı kullanıyorum ama güncellemeler konusunda sıkıntı çekiyorum bilgisayar güncellemeyi tamamlayınca reset atıyo devamlı, pcyi açamıyorum vaccabiyi ilk açılışta nasıl pasif yapabilirim

hocam çözüm basit bilgisayar açilirken "home" tusuna basiniz ve karşiniza programın kurtarma konsolu gelecek belirledğiniz şifreyi giriniz, uninstal deyip programı tamamen bilgisayardan kaldırınız. daha sonra neyi iptal edecekseniz ediniz ve programı tekrardan kurunuz en basit yöntem bu olsagerek. ve bence güncellemeleri de kapatınız. gerek yok hantallaştirmayalim bilgisayarlari dimi:d

http://balikesir100yil.k12.tr/drive_vac ... e_plus.rar
kullanımı hakkında:
.. program gayet başarılı bir nevi ghostun yaptığı işlemi yapıyor. ancak herhangi bir disk olusturmaniza gerk yok. açılışta home tuşuna basınca eğer programa şifre vermişseniz onu giriyorsunuz daha sonra 3 seçenek geliyor. bunlar :
1- restore now
2-uninstal
3- exit
restore now dediğinizde sistemi geri yukleme işlemini yapıyor.
gelelim asil kullanılışına:
kurulum işlemini yaptıktan sonra progrm system tray'a simgesini atiyor çift tıklayınca şifre ekrani geliyor. şifreyi giriyorsunuz ve 3 seçenek geliyor program ekraninda
birinci ekranda programın bilgileri koruma yapılan disk vs vs
ikinci ekran ise restore kısmı burada korumanın nasil yapılacağı falan ayarlanıyor. restore işlemlerinin nezamn yapılacağı korumann devre dışı bıraklmasi yada tekrardan sistemin restore edilmesi gibi. bunun dışında en önemlisi deepfreeze deki gibi herhangi bir program yüklemek için restart çekme gereğinin olmaması. siz korumadayken programlarınızı kurun daha sonra şifreyle girişinizi yapın. restore seçeneğinden update baseline butonuna tıklayın olay tammlanmıstır.

yani ben labin birinde deepfreeze kullanıyordum hardiskler gitmeye başlamıstı ve format olaylari artmıstı. Ulastırma Bak. gönderdiği bilgisayarlarda yazilimi test ettim ve xplere kurdum sonuç başarili. kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü program FORMAT ATMA DERDİNİZİ ORTADAN KALDIRIYOR. Sisteminizi Çok Kısa Bir sürede Eski Haline Getiriyor. ayrica araştırmalarıma göre de şuan programın undeepfreeze gibi kaldırma programları yok gibi. kaldi ki programı uninstal etmek istedğinizde belirlediğiniz şifreyi istiyor. o açıdan arkadaşlar kurun programı format veya imaj atma derdinden kurtulun...
Not: problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
ALINTIDIR

Geri