e-Okul Bilgi Alma Programı 2024 v4.0 - Ücretsiz (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise) - Açık Kaynak

Kodla Büyü
Ekleme: Telefon numaralarını almayı denemek için bu akşam evde geçen yıl yazdığım kodu düzenleyerek ulaşmaya çalıştım ama bir yere gelince tıkandım. Yukarıda bahsettiğim gibi ANNE/BABA VBS yetkilisi sayfasına //*[@id="OGRMenu1_anamenu"]/li[2]/ul/li[5]/a xpath in den giriş yaptırdıktan sonra gelen sayfada öğrencinin yakınlarına ait popup gibi açılan kayıt klasörleri var (anne baba yakın vb).
Bu kişilere ait klasörlere, her bir klasörün buton ID si btnOpen_XXXXXXXXX şeklinde verilmiş ve kişiden kişiye değişmekte. 3-4 öğrenci velisi için ayrı ayrı kontrol ettim ve hepsi farklı. bu id lerin hangi algoritmaya göre oluşturulduğu bulunur mu bilemiyorum ???
Ayrıca her bir kişiye ait klasörlere tıklarken de yeni pencereye ulaşmak için meb ajanda doğrulama kodu gerekmekte.
Bu noktadan sonra biz bu tüm kişilere ait buton numaralarını bilmeden veli sayfalarına ulaşamayız sanırım( belki ekrana göre mause konumlandırılıp otomatik click yapılabilir mi bilmiyorum. Hadi ulaşsak bile her bir veri için meb ajanda kodu giremeyiz. O zaman otomasyonun anlamı kalmaz.

Bazı bilgiler evet alınabilir ama telefon gibi kişisel veriler anlamında bu işin fişi çekilmiş gibi.
Umarım birileri başka bir şekilde bu bilgilere erişebilir.

Son düzenleme:
Anne/Baba/Veli ve VBS Yetkilisi Giriş ekranındayken ajax sorgusu ile resimdeki bilgiler alınabiliyor.

Ekli dosyalar

• dareci.webp
    dareci.webp
    97.9 KB · Görüntüleme: 9
  • dareci2.webp
    dareci2.webp
    64.1 KB · Görüntüleme: 8
Geri