E-okul'da Dersimizin Yazılı Notu Girişi Yok

Kodla Büyü
sedo' Alıntı:
hocam Bizim okulda diğer branşlara 1.sınav 2.sınav 3.sınav açılıyor. Sadece bilişimde projeyle başlıyor direk.. Bir sorun oldugu kesin bence..
inşallah sorundur ama pek sorun gibi gözükmüyor :(

Arkadaşlar sadece bilişim teknolojileri dersinde değil seçmeli bilişim teknolojileri dersinde de sınav görünmüyor ama diğer seçmeli derslerde görünüyor.

sedo' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
bizim okulda diğer branşlarda da aynı sıkıntı var büyütecek birşey yok bence dönem ortasında böyle birşey yapmazlar

hocam Bizim okulda diğer branşlara 1.sınav 2.sınav 3.sınav açılıyor. Sadece bilişimde projeyle başlıyor direk.. Bir sorun oldugu kesin bence..
bilmiyorum hocam fen öğretmeni geldi yanıma not giremiyorum diye ondan yazdım dönem ortasında böyle bir uygulama yapmazlar diye umut ediyorum yada nabız yokluyorlar seneye için

Arkadaşlar not kalkacak olsada ikinci dönem olmaz.Rahat olun sınavınızı yapın yakında açılır sistem çalışması vardır.

sınavımı yapacam.hiç olmadı ders içi katılıma girecem notları.

Bence nabız yokluyorlar. Yeterli tepki gelmezse seneye bilişim dersizorunlu ders olmaktan çıkacak. ben bimere yazdım. Hepimiz bir yerlere sesimizi gür bir şekilde duyurmaya çalışırsak, seneye yine norm fazlası olma korkusuyla yaşamamış oluruz.

Seneye ders saatlerinin düşürülmesi (haftalık 30 saat olurmu) gibi bir şey olur mu o önemli dersimizin durumuyla ilgili.

Bu gün Temel Eğitim Öğrenci işleri, Program Geliştirme ve Bilgi işlem ile yaptığım görüşmelerde sınav notu girişi açılmayacakmış.

habibocak' Alıntı:
Bu gün Temel Eğitim Öğrenci işleri, Program Geliştirme ve Bilgi işlem ile yaptığım görüşmelerde sınav notu girişi açılmayacakmış.

Sebep neymiş ki hocam. Durduk yere 1.Dönem olan not girişini neye dayanarak 2.dönem kapatıyorlarmış ki?

habibocak' Alıntı:
Sebebini sordum Hocam,

Yeni Ölçme Programında sınav olmadığı içinmiş.

ne yani sınav bölümü açılmayacak ise yaptığım sınavı ne yapacam? neye göre değerlendireceğiz? proje alan öğrenci de yok...

Bizim branşa ne oluyor böle anlamış değilim neden bizim branş. Neye göre değerlendirme yapacağız helal

MADDE 22 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilere;

a) Haftalık ders saati üç ve üçten az olan derslerde iki, üçten fazla olan derslerde ise üç sınav yapılır. Sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur. Bir sınıfta/şubede bir günde yapılacak sınav sayısı 8 inci sınıfta üçü, diğer sınıflarda ikiyi geçemez. Sınavların süresi bir ders saatini aşamaz.

ders içi etkinlik notu vereceğiz. doğru olan da bu bence. not verelim de sınav olmasın daha iyi...sonuçta müzik, resim gibi branşlarda da sadece ders içi etkinlik notu var.

muhalif33' Alıntı:
ders içi etkinlik notu vereceğiz. doğru olan da bu bence. not verelim de sınav olmasın daha iyi...sonuçta müzik, resim gibi branşlarda da sadece ders içi etkinlik notu var.

Sadece ders içi etkinlik notu mu ? İstersen bu branşın öğretmenlerine sor. Görsel sanatlarda ürün dosyası puanlaması var

ders içi etkinlik notu yazılı notu gibi değerlendiriliyor nasıl olsa 2 yazılı yerine 2 ders içi olmak üzere toplam 4 ders içi verebniliriz :mrgreen:

allah cezasını versin... böyle mesleğin böyle branşın taa.. :verymad:

Tamam da BT sınıfı olmayanlar nasıl not verecek? Öğrencinin sınıf içi durumunu nasıl görebilecek ki?

Zaten notun kalkması bt sınıfı olmayanlar için çok iyi olmuş . Kimisi uygulama yapıyor kimisi klasik. Sonuçta olan not adaletsizliği yüzünden öğrencilere oluyor. Ben sınavın kalkmasına sevindim.
Not: Farklı düşünenlere saygı herkes olaylara aynı şekilde bakmak zorunda değil

Geri