E-okul'da Dersimizin Yazılı Notu Girişi Yok

Kodla Büyü
hocalarım son duruma göre ders için etkinlik notu vermemiz yeterli mi yoksa proje notu da girmeli miyiz?

yadigartbaykal' Alıntı:
sınav tarihi girdikten sonra da değişme olmuyor, muhtemelen teknik bir problemdir, dönem ortasında böyle bir saçmalık olabileceğini sanmıyorum.
ayrıca 1. sınav sütunu hiç gelmiyor zaten, sonumuz hayırlı olur inşallah :shock:
Böyle bi saçmalık olur mu deme hocam. Son 10 yılda 5 defa sınav sistemini değiştirenler bizim dersin sınavını kaldırmış çok mu?

bence unuttuklarını zannetmiyorum kesin kaldırıldı muhtemelen şöyle olmuştur.
Mat, Fen, İng, Sos, Tür dersleri çok iyi olan öğrenci velileri bimere yaza yaza yaza artık bimerde bıkmıştır meb'e gelen bu yazılardan meb'de bıkmış kimseye sormadan kaldırmışlardır üst kurul bu kararı almış yazı kimseye gönderilmemiştir. bence böyle olmuştur.

ben birinci sınavları yaptım geçtiğimiz hafta dolayısı ile o notları 1. proje notları olarak verecem yapacak bişey yok maalesef

msingil' Alıntı:
http://www.bte.org.tr/belge/bilgilendirmeler/10/bilgilendirme_notu_10_bty%20derslerinde%20yaz%C4%B1l%C4%B1%20de%C4%9Ferlendirme.pdf

bu derneğin sayfasından, ama bunlar zzaten tüm dersler için geçerli,sınav notunun kalkması gerekmezdi

yok hocam .,bu yazıda kısaca diyorki müzik resim beden yazılı yapmadan değerlendirebiliyor diyor

Hocam bir ögrenci 3 dersten proje alabilir diye biliyorum . Hepsine proje notu vermek ne kadar dogru

http://www.meb.gov.tr/basin-aciklamasi/haber/8218/tr

"".... Bakanlığımızın gündeminde “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersinin kaldırılması veya ders saatlerinde değişiklik yapılması gibi bir konu olmadığı gibi, bu konuda sendikalara bir bildirim yapıldığı ve görüş alındığı iddiaları da tamamen asılsızdır.""

Diyorlar fakat not girişini kapatıyorlar. galiba dalga geçiyorlar

bilişim21' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
ders içi etkinlik notu vereceğiz. doğru olan da bu bence. not verelim de sınav olmasın daha iyi...sonuçta müzik, resim gibi branşlarda da sadece ders içi etkinlik notu var.

Sadece ders içi etkinlik notu mu ? İstersen bu branşın öğretmenlerine sor. Görsel sanatlarda ürün dosyası puanlaması var

BT dersinde de ürün dosyası oluşturup not verilebilir. Yazılı yapmak isteyen yine yapsın, ders içi etkinlik notu olarak girsin. bence notumuz kalkmadıktan sonra, yazılı kalkması doğru.

aliu_71' Alıntı:
msingil' Alıntı:
http://www.bte.org.tr/belge/bilgilendirmeler/10/bilgilendirme_notu_10_bty%20derslerinde%20yaz%C4%B1l%C4%B1%20de%C4%9Ferlendirme.pdf

bu derneğin sayfasından, ama bunlar zzaten tüm dersler için geçerli,sınav notunun kalkması gerekmezdi

yok hocam .,bu yazıda kısaca diyorki müzik resim beden yazılı yapmadan değerlendirebiliyor diyor
Tmm sayın hocam bilişim de böyle olabilir diyor ışte,ama sınav notunun kalkması gerekir mi bilmiyorum

yazılının kalkması ile ilgili bakanlığın herhangi bir yazısı var mı? bimere yazan arkadaşlar vardı sonucu ne oldu acaba...

gnydn arkadaşlar tekrardan dersimizin seçmeli olması söz konusu gibi birşeyler yapamamız gerekiyor..aynı sıkıntılar yeni baştan başlıyor gibi..

bi arkadaş geçici bi problem herkes yazılısını yapsın diye bi cevap almış. doğruluğunu bilimiyorm

Arkadaşlar merhaba. Hala not girişi yapılamamakta. Ben İlçeyi arayıp sormuştum. Onlarda şaşırdılar. Sistemsel sorun vardır dediler ara ara tekrar deneyin dediler. Eğer 2015-2016 eğitim öğretim yılında okutulacak zorunlu ve seçmeli derslere baktıysanız BTY dersi 5-6 larda hala zorunlu olarak duruyor. Bu bir nebze iç rahatlatıcı bir durum. Sorunun sistemsel olduğuna inanıyorum.

Arkadaşlar ben konu ile ilgili kişilerden öğrendiğim kadarıyla. Temel eğitim uygulama dersi yazılı sınav olmaz demiş. fakat talim terbiye kabul etmemiş. İsteyen öğretmenin yazılı sınav yapabileceğini söylemiş. Tekrar sınav bölümü açılacak.
iyi çalışmalar herkese :)

MEB Bilgi Edinmeden Konu ile ilgili gelen cevap: 25/03/2015

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 891909

Cevap Metni : Sayın Hocam..

Başvurunuzdaki konu, Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca en kısa sürede çözümlenecektir.

Sonuç olarak ortada gene icraat yok malesef :( sınav giriş kısmı açılmadıkça inanmayacam artık hiçbir şeye :verymad: ayrıca hepimiz az çok programlama gördük bu bölümü tekrardan açmaları ne kadar sürer ki inşallah oyalamaya ya da geçiştirmeye çalışmıyolardır :(

fateless38' Alıntı:
emretr6' Alıntı:
İlçeden gelen haberle önümüzdeki hafta sonuna kadar açılacakmış.
Hangi ilçe bu sayın hocam? Neye dayanarak haftaya kadar açılacağını söylediler?

Bağcılar/istanbul ilçesi. Ben ilçeye bildireli 3 hafta oldu. Telefonla cevap geldi. MEB le iletişime geçmişler. Önümüzdeki hafta açılacağını söylemişler.

emretr6' Alıntı:
Bağcılar/istanbul ilçesi. Ben ilçeye bildireli 3 hafta oldu. Telefonla cevap geldi. MEB le iletişime geçmişler. Önümüzdeki hafta açılacağını söylemişler.
:alkis:
Teşekkürler sayın hocam inşallah dedikleri gibi olur ya da bu belirsizliği ortadan kaldıracak bir gelişme olur :(

bence bizim üzerimizde psikolojik bir test yapıyorlar. insanın sabrı ne zaman taşar, meslekten ne kadar sürede soğur... ne branşmış arkadaş :cry:

habib hocam konuşmuş açılacakmış.. bakanlık elinden gelse kapının önüne koyacak bizi :verymad:

Geri