Eba Canlı Ders Bilişim ?

Kodla Büyü
kesin bilgi lazım deneyen arkadaşlar söyleyebilir mi windows 7 64 bitte de çalışıyor mu acaba

Son düzenleme:
kesin bilgi lazım deneyen arkadaşlar söyleyebilir mi windows 7 64 bitte de çalışıyor mu acaba

işletim sistemi ile bir sıkıntı yok hocam, önemli olan bilgisayarın driverlerı güncel olmalı ve uygulamayı yükledikten sonra Visual Studio 2015 için Visual C++ yüklemesi yapıyor ama bazen burada sıkıntı çıkabiliyor, onu kontrol etmek lazım yüklenip yüklenmediğini, bir de eba uygulamasından önce zoom yüklenirse eba uygulamasında sorun çıkması ihtimali azalıyor.

hocam zoomu kurmuştum çalışmıştı. ilgili dosya yüklenmiş görünüyor. keşke canlı yayın deneme yapma şansımız olsaydı iyi olurdu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    20.4 KB · Görüntüleme: 132
Arkadaşlar EBA ddan canlı ders tanımlanacak. Uygulamalı konu anlatmak zor gibi bizim dersten. EBA kullanımı vs tarzında ne anlatılabilir öğrencilerin işine yarayacak.

Arkadaşlar EBA ddan canlı ders tanımlanacak. Uygulamalı konu anlatmak zor gibi bizim dersten. EBA kullanımı vs tarzında ne anlatılabilir öğrencilerin işine yarayacak.
Aynı şeyi ben de düşünüyorum. Gelecek hafta 5 ve 6 lara 2 şer saat dersim var. Fakat ne yapsak daha anlamlı olur, hangi konuyu daha iyi işleyebiliriz onu düşünüyorum. Bizim açtığımız uygulama veya siteyi aynı anda açabilirler mi? Mobilden bağlanıyor bir çok öğrencimiz derslere. Öğrencinin 2 saat boyunca film izler gibi sadece izlemesi bana hiç verimli gelmiyor açıkcası. Algoritma vb. sözlü olarak katılım sağlayabileceği konular yaptırılabilir belki.

Aynı şeyi ben de düşünüyorum. Gelecek hafta 5 ve 6 lara 2 şer saat dersim var. Fakat ne yapsak daha anlamlı olur, hangi konuyu daha iyi işleyebiliriz onu düşünüyorum. Bizim açtığımız uygulama veya siteyi aynı anda açabilirler mi? Mobilden bağlanıyor bir çok öğrencimiz derslere. Öğrencinin 2 saat boyunca film izler gibi sadece izlemesi bana hiç verimli gelmiyor açıkcası. Algoritma vb. sözlü olarak katılım sağlayabileceği konular yaptırılabilir belki.

Ben de scratch anlatmayı düşünüyorum ama bazı çocuklarda bilgisayar yok. Bu da önemli bir sorun.Bir de 2 saatlik ders süresi çok uzun. Bir saat yeterli olurdu.

Code org dan öğrenciler sirayla her bölüm algoritma olusturulabilir
Programlama mantigı açısından
İki sayı toplamı algoritma ve akış şeması anlatılabilir
Scratch dinle yap olmalı bence her öğrenci kendi bilgisayardın yapacaksa verimli olur

Siz hala inaniyor musunuz dersimizé verilen öneme 5.siniflarda proje olunca ilk gozden çıkarılan derslerden biri. Çok cabaladik bu zamana kadar değer verilseydi eva ortaokulda dersimiz olur eba da iceriklerimiz hazırlanirdi.
Verilen önemle ilgili bir şey yazmış mıyım hocam ben? Yazdıklarımı ayrıntılandırmayacağım ama kısaca yine yazayım:"Siz, kendinize, mesleğinize, branşınıza ve dersinize ne kadar önem veriyorsunuz?" Yukarıdaki mesajımı dikkatli okuyun ve düşünün artık lütfen...

Verilen önemle ilgili bir şey yazmış mıyım hocam ben? Yazdıklarımı ayrıntılandırmayacağım ama kısaca yine yazayım:"Siz, kendinize, mesleğinize, branşınıza ve dersinize ne kadar önem veriyorsunuz?" Yukarıdaki mesajımı dikkatli okuyun ve düşünün artık lütfen...
O sizin üstünüze vazife değil. siz kendiniz düşünmeye devam edin sınırları aşmadan.

Ortaokuldayım ders programı gönderildi bilişim yok görür görmez İbrahim Tatlısesten ben insan değil miyim parçası çaldı kulaklarımda

Nasıl bir tarz böyle bu? Kızılay gönüllüsü değiliz sonuçta diyerek insanlara işlerini mi hatırlatıyorsunuz? Buna kimsenin ihtiyacı yok.
Almış bir gönüllülük lafı gidiyor. Allah aşkına resmi yazı soran arkadaslara bir ustte 26mart tarihli yazıyı attım ordan bakabilirler de, gönüllülük ifadesinin nerede geçtiğini de bir kişi buraya atabilir mi?
Ben de öncelikle öğretmenim ama şu anki görevimi yazdim ve ayrıntılara vakifim diye yazdığım idareciyim lafı size dert olmuş sanki öğretmeni ezmeye çalışıyorum gibi laf etmişsiniz.
Olay aslında çok açık. Yazı ortada. İdare tarafından verilen görev varsa yapılması gerekir. Ha sen yapmazsın, internetim yok, telefonum akıllı değil, çocuğum var müsait değilim vs bahanen vardır o ayri idarecinle aranda halledebilecegin şeyler bunlar ama gönüllülük nedir allasen?

Arkadaşlar masaüstünden herhangi bir program ya da dosya açılmadığını söylediler. Scratch anlatmayı düşünüyordum uygulamayla ama deneyen oldu acaba? Ya da tarayıcıdan?

Arkadaşlar sizin hepinizin okullarında açıldı mı Bilişime uzaktan eğitim? Bir bizde mi yok ortaokullardan

Arkadaşlar masaüstünden herhangi bir program ya da dosya açılmadığını söylediler. Scratch anlatmayı düşünüyordum uygulamayla ama deneyen oldu acaba? Ya da tarayıcıdan?
Tarayıcı üzerinden Python anlattim. Jüpiter notebook ile sorun yok bence uygulamadan da olur. Programdan paylaşacağım ekranları seçiyorsun başka birşey yok

eba canlı ders windows 7 x64 te appcrash hata veriyor, c++ 2015... yüklememe rağmen,
virtualbox windows 10 da ise hiç açılmadan kapanıyor, dosyaya tıklanınca??

O sizin üstünüze vazife değil. siz kendiniz düşünmeye devam edin sınırları aşmadan.
Verilen cevaptan rahatsız olacaksanız bir mesajdan alıntı yapıp yazarken dikkatli okuyup, neyi niçin yazdığınıza dikkat edeceksiniz sayın hocam. Bu bağlamda sınırları aştığımı düşünmüyorum. Başkalarının verdiği önemle ilgili hiç bir şey yazmamış, sadece bizim kendi mesleğimize ve branşımıza bakış açımızla ilgili yazmıştım ve bu doğrultuda da cevap hakkımı kullandım. Hayırlı günler.

arkadaşlar windows 7 64 bit ultimate sorunsuz olarak ilk dersi yaptım .Bilginiz olsun. extra birşey yapmadım

Hocam önce dosya klasör program her neyse açıyosunuz.ardından canlı ders uygulaması üzerinden ekran paylaşımı deyince o sayfada açık ekranlarda neyi açmışsanız gözüküyo siz de seçip açıyosunuz alt tabla ekranlar arası geçiş gibi.

Geri