EBA Canlı Ders Gönderme sürekli dönme problemi

Kodla Büyü
canlı eba uygulamasını indireyim dedim ebaya giremiyorum:D Kemal Sunal dediği gibi buraya niye çıktım nasıl çıktım
kim çıkardı lan beni buraya.Buraya çıktıysam görünen köy yakındadır.Hayatımda hiç canlı yayın yapmadım.Yapmak da istemiyorum umarım sistem çalışmaz.:eek:

Tarayıcı fark ediyor mu arkadaşlar bizim arkadaşlar hala bağlanamadılar
Hocam ben henüz canlı ders yapmadım ama yapan öğretmen arkadaşlar genelde Mozilla Firefox tercih ediyorlar. Chrome açamıyormuş....
Ayrıca telefondaki eba uygulaması kullanmayı tercih ediyorlar. Diğer türlü sorun yaşıyorlar.
Tabi genel bir çalışma vs varsa o ayrı...

Gece 2 de denedim sabah 8 den beri deniyorum "canlı dersiniz oluşturulamadı" diyip duruyor. sinir kalmadı

1 saattir 5-6 ders girdim bu seferde 3 sınıf birleştirme kalkmış tüm programı 3 sınıfa göre yapmıştık

Yönetici iseniz ve canlı ders oluşturamıyorsanız benim bir yöntemim var.
Telefondan Chrome üzerinden ebayı açın.
Canlı ders oluştura basın bilgileri girin
Öğretmeni ataya bastığınızda sistem dönmeye başladıktan iki saniye sonra sayfayı yenileyin
Canlı dersler listesine geri girin menüden ve ders eklenmiş.

Biz bunu her hafta niye yineliyoruz anlamadım hem sunucu meşgul oluyor hem 5 gündür bir türlü giremedim bir defa girdi her hafta otomatik aynı gün ve saate ekle öğrenci ve öğretmen dersini gününü saatini bilsin değişiklik gerekirse biz düzeltelim çok mu zor bu

Ben okulun tüm derslerini bu yöntemle ekledim. Denmiştir kendimce
Ben mozillada iki gün önce yaptım bunu tamamını
Yönetici iseniz ve canlı ders oluşturamıyorsanız benim bir yöntemim var.
Telefondan Chrome üzerinden ebayı açın.
Canlı ders oluştura basın bilgileri girin
Öğretmeni ataya bastığınızda sistem dönmeye başladıktan iki saniye sonra sayfayı yenileyin
Canlı dersler listesine geri girin menüden ve ders eklenmiş.

Hocam ben bir haftadır bunu deniyorum canlı derslere baktığımda oluşmuş gözüküyor bir kaç ders daha ekleyince tamamını hiç bişey yapmasam da bir süre sonra siliyor

Ben 2 haftadır bu şekilde dersleri oluşturuyorum ve öğretmen arkaşlarım derslerini yapıyorlar. Hoş bizim öğrencilerin birçoğu derse katılmıyor ayrı. Mesela 94 öğrenci 3 sınıf ekledim 7 öğrenci derse katıldı.

Ben 2 haftadır bu şekilde dersleri oluşturuyorum ve öğretmen arkaşlarım derslerini yapıyorlar. Hoş bizim öğrencilerin birçoğu derse katılmıyor ayrı. Mesela 94 öğrenci 3 sınıf ekledim 7 öğrenci derse katıldı.

Dediginiz sekilde 2 sn bekletip sayfayi yenileyip canli derslere bakiyorum gorunmuyor, guncelleye basinca gorunuyor, ama sonra siliniyor anlamadim bu işi.

Dediginiz sekilde 2 sn bekletip sayfayi yenileyip canli derslere bakiyorum gorunmuyor, guncelleye basinca gorunuyor, ama sonra siliniyor anlamadim bu işi.

Aynı anda hem bilgisayardan web den hem telefondan açıp hocamızın dediği gibi yenileyince bilgisayar ekranında görüyorum,silinip gitmiyor . Sadece telefondan yapınca dediğiniz gibi siliniyor Hocam 31 Mayıs ta bitecekmiş biz hala bir düzen oturtamadık sürekli bir şeyler değişiyor ya günler ya saatler ya şube sayıları habire program değiştir. Öğrencilerde doğru düzgün katılmıyor çünkü dershaneler sabahtan akşama kadar online eğitim yapıyor...

EBA’da müdürlerin ders oluştururken yoğunluk nedeniyle yaşadıkları problemleri azaltmak için müdürlerin sadece bulunduğu güne ve ertesi güne ders oluşturmalarına izin veren bir modele geçiyoruz.

Bu kapsamda müdür:
• Bulunduğu güne ve ertesi güne ders atabilir
• Cumartesi günü Cumartesi ve Pazartesiye ders atabilir
• Pazar günü Pazartesi ve Salıya ders atabilir.

Geliştirmeyi bu gece yayına alacağız...

Bu geceden itibaren canlı ders oluşturma yoğunluğunu azaltmak için bu modele geçilecektir. Önceden oluşturulan canlı dersler geçerli sayılacaktır.

diye bir ileti gelmiş bizim müdüre Milli Eğitimden...

Şuanda da pazartesi için ders gönderemiyorum madem bu kadar yoğunluğa sebep oluyor 1 kere haftalık program girsek süreç boyunca uygulansa olmaz mı acaba, gecenin bir yarısı ders girmeye çalışıyoruz girsek öğrenci öğretmen sabahın köründe ki dersten haberi olmayacak girmesek biz üstümüze düşeni yapmamış yapamamış olacağız entresan bir süreç

Dün gece 02.00 de 03.00 de 06.00 da kaç kez denedim hep hata verdi. Bizim okul büyük ders ataması 15 i geçiyor. Bu kadar hata vermesini anlamıyorum. 05.00 ile 06.00 arası hızlı ve hatasız olurdu şimdi uğraşıp duruyorum 1 saatte bir ders atayabiliyorum.

EBA’da müdürlerin ders oluştururken yoğunluk nedeniyle yaşadıkları problemleri azaltmak için müdürlerin sadece bulunduğu güne ve ertesi güne ders oluşturmalarına izin veren bir modele geçiyoruz.

Bu kapsamda müdür:
• Bulunduğu güne ve ertesi güne ders atabilir
• Cumartesi günü Cumartesi ve Pazartesiye ders atabilir
• Pazar günü Pazartesi ve Salıya ders atabilir.

Geliştirmeyi bu gece yayına alacağız...

Bu geceden itibaren canlı ders oluşturma yoğunluğunu azaltmak için bu modele geçilecektir. Önceden oluşturulan canlı dersler geçerli sayılacaktır.

diye bir ileti gelmiş bizim müdüre Milli Eğitimden...
Evet hocam şu an sadece pazartesi ve salı ya ders atayabiliyorum

Bu Canlı Ders Oluştur bölümünü kodlayan arkadaş filtre süzgeç düzenli gösterme gibi birşey yapamaz mı 100 lerce oturum ekliyoruz nereye ekliyor hangi sayfada araki bulasın. Eba Kursta aynı şekildeydi... Biraz kullanıcı dostu yapın şu ekranları!!!

Bu Canlı Ders Oluştur bölümünü kodlayan arkadaş filtre süzgeç düzenli gösterme gibi birşey yapamaz mı 100 lerce oturum ekliyoruz nereye ekliyor hangi sayfada araki bulasın. Eba Kursta aynı şekildeydi... Biraz kullanıcı dostu yapın şu ekranları!!!
bakanları özel sektörden transfer ettik ama bu henüz akıllarına gelmedi heralde. google'la o kadar işbirliği yapıyor bakanlık şöyle 10 kişilik bi ekibi 10 günlüğüne gönderseler iş hallolacak:)

Geri