Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ekders ücretlerinin geri alınması hakkında

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında laciwert tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. msingil

  msingil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2011
  Mesajlar:
  394
  Beğeni:
  98
  Hocam bunu nasıl yapıyor eba, zoom programını nasıl takip edebilir yani. Eba'dan başlatıp zooma geçiyorum ve ebayı kaptıyorum eba nasıl takip edecek benim zoomda kaç dakika ders yaptığımı. Biraz mantıksız geldi,entegre bir sistem değil.
   
  omd bunu beğendi.
 2. DaMieN

  DaMieN Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.500
  Beğeni:
  231
  Detayını bilmiyorum ama bizzat denedim. Öğrenci gelmediği için 28. dakikada kapattım, 15. dakikada kapattım hatta 30. dakikayı görünce hemen kapattım hepsinde ders ebadan başlatılmadı yazdı ne zaman ki 31. dakikayı gördüm yani 30 dakika tam olarak doldu o zaman sıkıntı yok yeşil olarak ders ebadan başlatıldı yazdı. Geçen haftadan açıp başlattığım üç dersim kıpkırmızı duruyor benim sayfamda...
   
 3. jazemin

  jazemin Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Mart 2007
  Mesajlar:
  247
  Beğeni:
  20
  Sene başından beri yaptığım bütün derslerin zoom video kaydı bilgisayarımda duruyor. Buyursunlar tek tek incelesinler bakalım ders yapmış mıyım, yapmamış mıyım. Sen öğrencilere devam zorunluluğu yok de, ülkenin her tarafındaki öğrencilerin yararlanabileceği eğitim hizmetini verme, git yine günah keçisi olarak öğretmenleri seç. Mide bulandırmaktan başka bişey değil bu.
   
  buzdagi83 bunu beğendi.
 4. dijireis79

  dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  7 Aralık 2009
  Mesajlar:
  405
  Beğeni:
  52
  Bu konuyu fazla dillendirmeden kapatın.
   
  bogrt bunu beğendi.
 5. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.563
  Beğeni:
  277
  EBA çalışmadığında millet zoomdan ders yaptı. Mahkeme bunu iptal eder
   
  wake__up ve msingil bunu beğendi.
 6. ortega41

  ortega41 Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Ekim 2015
  Mesajlar:
  30
  Beğeni:
  1
  :):):):) Buna yazılacak en güzel cevap buydu. Yerin kulağı var duyan olur:)
   
 7. bogrt

  bogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  390
  Beğeni:
  29
  Aynen...
   
 8. eyolcu

  eyolcu Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.502
  Beğeni:
  176
  Derse girmediysem sorusturmada acmalilar o zaman. Defterler var dersin islendigine kanit. Bence gereksiz bir yazi. Bakan bey kendi bransinin nasil ekdersini degerlendirecek acaba? Tabiki her zaman gibi verdikce verecek
   
  Son düzenleme: 25 Nisan 2021
  msingil bunu beğendi.
 9. egunay

  egunay Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  916
  Beğeni:
  19
  Başka bir örnek:
  Dersi açtınız ve öğrenci yok, 30dk öğrenci gelsin diye ekran başında beklemek zorundasınız, ücret alamasanız dahi bekleyeceksiniz.. Ola ki 25.dk da zoomu kapattınız. 26. dk. öğrenci geldi ve öğretmen yok, şikayet etti sizi :). Ne olur? Haksız konuma düşersiniz. Rehber öğretmen olmadık bizim suçumuz.
   
 10. tolgahan0010

  tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  497
  Beğeni:
  155
  dursun hocam ben ebadan atıyorum saatinde zoom dan açıp işliyorum. öğrenciler ebadan giriyor. ne sıkıntı olacak kırmızı dursa. sonuçta o derse katılan 20 den fazla şahidimiz var.
   
 11. atakom

  atakom Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.098
  Beğeni:
  47
  bir de dersi siyah ekrandan başlatmayın, canlı dersi atadığınız yerden başlatın
   
  sedo bunu beğendi.
 12. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.391
  Beğeni:
  393
  Bana böyle birşey denmedi..
   
 13. acipinarli

  acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  937
  Beğeni:
  373
  Düz liselerde harici canlı ders yok ve derslerin bazılarını okul tanımlıyor bazılarını da öğretmene verdikleri programa göre öğretmen zoom linkini guruba atarak dersi başlatıyordu. Onu nasıl takip edecekler? O öğretmen acaba başlattı mı başlatmadı mı?

  Hatta şimdi yine sordum ebadan tanımlıyoruz zoomdan başlatıyoruz dediler. Bunu uygulayan şehirdeki en iyi Anadolu lisesi.

  Yani sallayın, çadır karışır yoksa. Dava açılsa döner bence.
   
  Son düzenleme: 25 Nisan 2021
  omd bunu beğendi.
 14. nebuchaddnezzar

  nebuchaddnezzar Site Gezgini

  Kayıt:
  11 Mart 2008
  Mesajlar:
  40
  Beğeni:
  8
  Okula gitmeyen Müdürlerin de ekdersi kesilecek mi?Müdür kendi keyfine göre istediği ders saatini seçerken mesela salı günü sabahtan ders yapın dendiğinde sabah öğleden sonra açılabiliyordu, o ne olacak? DYK kurslarında yönetici olması gerekirken haftasonu anahtarı vermeyip okula giden kaç kişi var? Zorla beni konuşturuyorsunuz. 5 gün BTR den dolayı okula gitmek zorunda kalan ve covid olan BTR lerin sorumluluğunu kim alacak, biz covid olunca neden destek alamıyoruz, ilk yapılan geçmiş olsun değil hemen kesinti..Bu ülke çalışmayanların,sinsilerin yeri mi olacak hep,ama sorsan besmele ile konuşmaya başlar, kamera kayıtlarına baksalar ki kaç müdür ne kadar okula gelmiş veya gitmiş! Nasıl bir iş bu,öğretmene nefret neden bu kadar büyük,gel 2 ders kendin yap desen yok,bize hak versinler bakanlık bölüm brans değiştirelim herkes mutlu olsun..
   
  sedo ve omd bunu beğendi.
 15. eemree

  eemree Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  29 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.252
  Beğeni:
  179
  böyle bir olayın tam kontrolü için yaparsın kapalı bir sistem, eba dan girişleri tutarsın, dersin yapılıp, yapılmadığını, kaç öğrenci var hepsini görürsün, var mı böyle bir sistem? yok. dışarı bağımlı daha bunun google meet ve skype ayağı var, hepsini geçtim zoom olmasa ülkede uzaktan eğitimde olmazdı, harici ders ekleme yokken ebanın sık sık çökmesi vs vs nereden tutsan elimizde kalıyor.
   
 16. ÇetinÖğretmen

  ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.574
  Beğeni:
  596
  Her okul müdürü kendi öğretmenine "arkadaşlar derslere azami özen gösterelim" deyip geçebilirdi. Sonuçta biz de işimizi yapıyoruz. Biz de sevmiyoruz uzaktan eğitimi. Çünkü teknoloji pahalı bir şey. Herkesin evinde son model bilgisayar son hız internet bağlantısı yok.. Ayrıca bu para -hesap işlerinin kamuoyunda dillendirilmesine üzülüyorum ve kızıyorum. Öğrenci derse gelmiyorsa bu benim sorunum değil.. Tamam araştırırım, sorarım niye katılmadığını ama elinde imkan olduğu halde derse katılmayan öğrenciyi ve veliyi zorlayamam..Dediğim gibi ek ders muhabbeti ülke gündemine düşünce hiç hoş olmuyor. Öğretmenlik mesleği bu kadar basite indirgenmemeli..
   
 17. ilhan79

  ilhan79 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2008
  Mesajlar:
  346
  Beğeni:
  12
  vicdana kalmış işler bunlar. adam açar canlı yayını anlatmaz dersini. diğeri de eksik kaldı diye veya öğrencisinin ihtiyacı olduğunu düşünüp ders harici açar canlı dersini yine anlatır. platform işi zaten karışık bir iş. şimdi ben desem ki arkadaş zoom'a güvenmiyorum bir sürü açık var programda , eba takılıyor anlatamıyorum internet bağlantısı herkes için aynı değil bulunduğum yerde fiber yok ve internet hızım gerçekten komik değerlerde. normal kullanımda bana yetiyor çok bir beklentim yok ama ders sırasında karşı tarafa ne kadar gidiyor sesim görüntüm paylaştığım şeyler bilmiyorum. değerli büyüklerimiz ve bu işlere bakan yetkili kimseler bir iş yapacakken veya bir konuyu açarken halk nazarında öğretmen ve öğrenci nazarında bu işler nasıl anlaşılır diye de bir gözden geçirse iyi olur. zaten sağ olsunlar çeşitli platformlarda öğretmen ve öğretmenlik mesleği yeteri kadar hor hakir görülüyor bir de bu tür söylemlerle iyice oyuncak etmesinler işi. benim branşım (teknoloji ve tasarım) devamı olan bir branş değil. çocuk bunu lisede görmeyecek, sınavda çıkmayacak. derse hiç girmesem bile akademik anlamda çocuğun bir kaybı olmayacak buna rağmen yüz yüzeyken de uzaktan eğitim sırasında da dersime zamanında girmeye gayret gösterdim. dersin sınav dersi olmadığı ancak genel kültür sahibi olmanın da önemli olduğu ve bir düşünce sistemi bir düşünme becerisi kazanmanın hayatımızı ne kadar değiştirebileceğini vurgulamaya çalıştım. projeyi yapsın yapmasın, derste aktif olsun olmasın, el becerisi az olsun çok olsun önemli değil ki. Öğrencime eğer bir bakış açısı kazandırabilirsem benim en büyük kârım budur. bu sebeple vicdanım da rahattır. ek dersim zaten yok. keseceklermiş ücreti neye göre kime göre ve hangi akla hizmet. yapacağınız işin hikmeti nedir? derse bir öğretmen girmeyince emin olun zaten veli anında okulu arar haber verir. bizim okul epey kalabalık bir okul ve idaremizle bu konuları konuşuyoruz. Onun için kimse merak etmesin öğretmen dediğin kimse kolay kolay haram lokma yemez, haram yemeyi göze alan kimse içinse meslek dalı fark etmez. haydi kolay gele, şu hayır mübarek ramazan gününde.
   
 18. kazuo

  kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  566
  Beğeni:
  139
  Öğrenci canlı derse gelmiyorsa öğretmen kendi cebinden öğrenciye tablet ve internet almalıdır. Sonra bu durumu fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşmalıdır. Şube müdürünün kalemi de bunları sosyal medyadan kontrol ederse, sorun çözülür.
   
 19. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.460
  Beğeni:
  563
  öyle öğretmeninin kusuru yokken öğrencinin gelmemesi nedeniyle öğretmenin ek dersini kesmek yetmez, geçen sene mart ayından yıl sonuna kadar verilen ek dersleri de kessinler de adam gibi olsun bari. Şimdi geçen sene yapılan mı doğru, bu mu doğru? İkisi de yanlış. Şu anki milli eğitim bakanı ak parti iktidarlarının en kötü milli eğitim bakanı olmaya koşar adım gidiyor, hiç kimse yapılan uygulamalardan memnun değil, idareciler desen birbirlerine sorup duruyorlar, sen ne anladın, sen ne yorumluyorsun bu yazıdan diye, onlar da çileden çıkmış durumdalar. Gören beyi, pardon bakan beyi tekrar istifaya davet ediyorum. :p

  Bu arada akıllı idareci öğretmeninini tanır, öğretmenini bu tür şeyler için küstürmez.
   
  omd bunu beğendi.
 20. bilisimmeslek

  bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.574
  Beğeni:
  561
  Öğretmenin ücreti böyle sakız edildi. Öğretmenin itibarı diye bir şey kalmadı. Yazık demekten başka bir söz bulamıyorum. Şu anda devlet kademesinde memur olarak çalışan tek grup öğretmenler. Uzaktan çalışma adı altında kimse evden çalışmıyor. Öğretmen ise bire bir okuldaki programını evden çalışarak uyguluyor. Allah akıl fikir versin.
   
  sedo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal