Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ekders ücretlerinin geri alınması hakkında

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında laciwert tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. mdio

mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçen yıl ders vermeyenlerin bile ek ders ücretleri ödenmemiş miydi?

2. fbates

fbates Site Gezgini

Eba üzerindeki istatistikler doğru değil neye göre hesap yapacaklar. şimdi baktım geçmiş canlı derslere 2021 yılı için hiç istatistik yok benim hesabımda, 2021 öncesinde olanlarında çoğu yanlış ebadan başlattığım dersler ebadan başlatılmadı gözüküyor. Yada ebadan başlatıldı gözükenlerde katılım sıfır gözüküyor. tamamen Yanlış

3. wes

wes Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayın öğretmenim uzaktan eğitim yazısında eba ve diğer güvenilir platformlardan işlenebilir yazar.
    Eğer dersi işlediyseniz ek dersi kesme durumunda dilekçeyle bilgi verirsiniz. Ebada sorun yaşandığından zoom veya hangi platformu kullandıysanız orada işlenmiştir diyebilirsiniz.
    Dersi işlediğinize yönelik iki öğrenciyi gösterirsiniz olur biter.
    ,
    Ama bir de öğrenci gelmemesi durumu var orada ek ders ödenmez deniyor o bana mantıksız geliyor. Öğretmen hazırlığını yapmış, derse girmiş, öğrenci yok bu ekdersin ödenmemesi de bana göre saçma.

yuci81 bunu beğendi.
  4. mdio

04.11.2020 tarihli canlı dersi eba'dan başlattım. Çok iyi hatırlıyorum sınıfları birleştirmiştim o gün. 3 sınıf 60 öğrenci. Katılım 0 (sıfır) yazıyor. 60 öğrenciden biri bile ebaya girip derse katılmaması mümkün mü? Kasım ayındaki bütün diğer derslerde de ebadan başlatılmadı ve katılım 0 (sıfır) yazıyor. İçinde dersten 2 dakika önce ebadan giriş yapıp 38 dakika ders işlediğim dersler de var. Zaten siyah ekrandan değil canlı dersler bölümüne girip başlatıyorum dersi. Bundan sonra 444 0 632 arayıp şikayetçi olacağım. MEB iletişim merkezi. Öğrenciler şikayetvar.com'a şikayet yazmışlar canlı dersim açılmıyor v.s. onları da her türlü sorun için bu numaraya yönlendireceğim. Hepimizin böyle yapması lazım. Yoksa o istatistiği tutanlar maaşlarını takır takır alırken burada emeğimin çalınmasına izin vermem.

omd bunu beğendi.
  5. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Öğrenci katılmadı katılımcı 2 yazıyor.Derse 21 öğrenci ebadan girdi katılımcı 7 yazıyor.İstatistikler hepsi yanlış.

omd, togius ve rose_tek bunu beğendi.
  6. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

meeting id ve şifreyi arkadaşına yollamıştır ebadan değilde id ve şifre ile girmiştir.O yüzden şifreyi en az 8 karakter yap ve özel karakter olsun uğraşmazlar ebadan girerler:cool:

omd bunu beğendi.
  7. Buzkırıcı

Zoomdan kesinlikle link vermedim.Haftalık 30 dersi oturur tek tek tanımlarım.

8. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bu arada daha önce yazanlar oldu mu bilmiyorum, bu yazı Van ilini bağlar, diğer illeri ilgilendirmez, çünkü meb bu tür yazıları örnek gösterdiğinizde yani emsal gösterdiğinizde ilgili yazının o ile yazıldığını, o ile özel bir durum olabileceğini bahane ederek ki aslında doğrudur, sizin talebinizi de üst kurumlara resmi yollardan iletmenizi ve cevabın gelmesini beklemenizi ister.
    Bt rehberliğinin sonunda bir avantajını gördük, derse giremezsek de ek dersi kesemezler, çünkü ders limitiniz şudur diye bir sayı yok, ders limitimiz okuldaki kendi branşınızdaki ders kadardır, ders dışındaki zamanlarda da bt rehberliği yapılır yazılır. Aramızda hiç kimse benim bugün sadece dersim var, şu labımdaki arızalı bilgisayarı, şu x sınıfındaki etkileşimli tahtayı başka bir gün bakayım demez (acil durumlar için diyorum, çoğu zaman tenefüste çözülemeyecek bir problemdir, dersin olmadığı zaman yapılması gerekir, o ayrı, çünkü yapılacak zaman yok)

9. mdio

Hocam ebanın sorun çıkardığını söyleyen çok öğrenci oluyor ve zoomdan giriş yapmak zorunda kalıyorlar. O nedenle id şifre vermesen derse gelemeyecek çocuk

10. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Öğrencinin derse gelmemesi ile dersin ebaya işlenmemesi farklı konular. Siz bize öğrenci gelmemesi ile ilgili yazı paylaşıp dersi ebadan işlenmesi ile ilgili kısmı anlatıyorsunuz.

İkisi birbirinden çok farklı konular. Öğrenci gelmezse ekders kesilir demiş dersi yapmamak farklı bir soruşturma nedeni. Olayın da bununla hiç ilgisi yok

11. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam şöyle sorun var. Siz ebadan ders başlattığınız halde ders başlatılmadı diyor. Idare de buna bakarak yaptığınız dersi yapmadınız dediğinde ne olacak. Eba ile ilişkisi bu.

12. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Yapmadığınız ders varsa ekders kesintisi ile kurtulamazsınız. Soruşturma konusu o. Birini okula gitmemek birini öğrencinin okula gelmemesi gibi düşünün. 2 olay birbirinden çok farklı.

Yazı öğrencinin derse gelmemesi ile alakalı idare öğretmene sorar öğretmen de bu yazıdan sonra öğrenci sayısını bildirir.

13. kobo26

kobo26 Aktif Üye

hocam ben ebadan hıc ders yapmadım 30 dk yetmıyordu

14. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam dediginizi biliyorum tabii ki. Ama idare ebayı dikkate alıyorum ders yapılmamış derse yaptığınız dersi dikkate almazsa ne olacak. Soru bu. Maalesef bunu yapabilecek idareciler var okullarda.

15. Buzkırıcı

Keserlerse diğer ay bende 2 haftalığına modem bozuk der tatile giderim.Parasıyla değil mi arkadaş:))Ama benim idare kesmez.

16. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Kulislerde uzaktan eğitimin önüzmüzdeki yıllardada mecburen devam edeceği bu sebeple ekderslerle ilgili bu kararın alındığı söyleniyor. En garanti yol en destekleyenden kesmek sesi çıkmaz.

17. diaboluss

diaboluss Aktif Üye

Van Milli Eğitim Müdürlüğü yazısını görünce direkt olarak anladım ki yine öğretmenin parasına göz koymuşlar ve alma derdindeler.(8 sene çalıştım orada)

Hocam esas olan ders defteridir. Ders defterini doldurduysanız kimse dersi işlemediğinizi iddia edemez. Sanal ortamda yapılan dersin takibini çok isterlerse idareniz teker teker takip etsin ekdersinizi kessin. Bu da mümkün olmadığı için çok umursamayın.

18. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

Bugün dersi 8 kişi ile işledik derse katılan öğrenci sayısı 0(sıfır) eba'da. Hatta katılımcı olarak giren öğretmen bile katılmadı görünüyor. Çokta takılmamak gerekli.

19. laciwert

laciwert Site Gezgini

İlgisi var tabi ki!
    ilk mesajda yazının aslını görmemiştim ama diğer mesajlarda konuşuldu. Bazı okullar dersleri ebaya tanımlamadan sadece zoom üzerinden işlemişler. Ya da tanımlanmış ders işlendiği halde öğretmen tarafından başlatılmamış grünüyor. Bu durumda neler olabilir sizlerin uygulamalarınız nasıl knuşalım diye yazdım.
    Ayrıca bugün yaptığım denemede 7 dersimin 2 dersine öğrenci katılmadı olarak görünüyor. Halbuki öğrenci vardı ve öğrenci tembihlerim sonucu ebadan giriş yapmışlardı. 1. dersde görünen öğrenciler 2. ve 3. derste görünmedi. Sanırım eba sayfasını kapatmadan arka planda açık kalınca geri sayım çalışıyor ama dersin başlatıldığı sisteme işlemiyor. Geçen hafta da ben o ekrandan yenilemeden girmiştim 4 dersimden biri başlatılmadı olarak görünüyor. Öğrenci katılımı var ama ders başlatılmadı yazıyor.

20. bil_for

bil_for Seçkin Üye Seçkin Üye

Konuyla ilgili olarak, Türk Eğitim Sen, Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesine yürütmenin durdurulması için MEB'i mahkemeye vermiş.

omd bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal