Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ekders ücretlerinin geri alınması hakkında

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında laciwert tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Sayın Hocam ben de diyorum ki dersi başlatmamış veya işlememiş görünme sorunu ekdersin kesilmesi ile çözülcek bir mevzu değil. Yazıda öğrencinin derse gelmemesinden bahsedilmiş. Dersi başlatmamış görünmek demek veya zoomdan işlemek durumunda ebada görünmüyor mevzusu olursa (bu baz alınacak ise) bir sürü öğretmen maaş kesim cezası ile cezalandırılır.

Okulllarda ders defterleri mevcut gider yazar imzalarsınız. geçerli olan odur

2. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam evet ders defteri esastır. fiilen okula gelmemek ile zoom dan dersi yapamamak aynı sey degil ve aynı cezai işleme konu olamaz. Elektrik kesildi, bilgisayar açılmadı, internette sorun oldu gibi pek çok mazeret var. Meb öğretmenlere teknik alt-yapı verdi de onun hesabını mi soracak. Zoom u bile kendi kişisel hesabımız ile kendi insiyatifimizle kullanıyoruz. Zoom a üyelik açmak resmi olarak zorunlu olamaz.

rose_tek ve netman bunu beğendi.
  3. shift_delete

shift_delete Aktif Üye

Eba da dersi başlattığımızda raporlarda bazen bu ders başlatıldı yada başlatılmadı olarak görünüyordu. Ancak şimdi ekstradan bir anormal bir durum oluştu dün akşam süresi dolmuş canlı derslerime e baktığımda geçen haftaki bir çok dersim başlatıldı olarak görünüyordu fakat şimdi baktığımda tamamı ders başlatılmadı olarak görünüyor. Sizlerde de böyle bir durum söz konusu mu?

4. EagleX

EagleX Aktif Üye

Ebada bir değişiklik mi yapılıyor, benim de normal yaptığım bugünkü ebadan başlatıldı yanında katılımcı sayısı yazan dersler; birden ebadan başlatılmadı kırmızı olarak değişti.

5. shift_delete

shift_delete Aktif Üye

Aynen hocam sabah 8:30 daki dersim de ders başlatıldı görünürken o da ders başlatılmaya dönüştü

EagleX bunu beğendi.
  6. bilisimmeslek

Hocam sabah dersleri yaptım. Baktığımda bugün ve geçen haftalar hepsi yeşil başlatıldı şeklinde idi. Şu anda aynı dersler hepsi kırmızı olmuş.

7. bilisimmeslek

Hocam sorun o değil. Normalde ebadan başlatıldı yazan derse ait sayfaya girince normal yeşil görünüyorken baktıktan sonra kırmızıya dönüyor.
    Dersi 1-2 dk erken de bitirsem normal süresi dolunca da bitirsem yeşil ile başlatıldı yazıyordu hocam normalde.

8. shift_delete

shift_delete Aktif Üye

Bende aynı durum oldu hocam. Sadece sabahkiler değil geçen haftaki yeşil olanlarda kırmıza dönüşmüş. Muhtemelen güncelleme vardır, sonuçta herkeste aynı durum oluşuyorsa sorun değil.

9. DaMieN

DaMieN Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Eski bütün dersler kırmızı ve 0 katılımcı olarak görünüyor. Hayırlısı...

10. gzegen

gzegen Seçkin Üye Seçkin Üye

akıl var mantik var biz dersi baslatmasak ogrenci girmese veliler yıkar ortalıgı idareyi arar idarede o ay ekdersi keser zaten eba girdigim derse girmedi diyor, zoomdan acip ebadan acamayip giremedigim derse girdi ,30 kisinin girdigi derse 0(sıfır) yazabiliyor, ebaya güvenip bu iş olmaz muhtemelen ogretmenleri kendince ürkütmek icin soylenti cikariyorlar. oysaki camiada tek tük olmasi haric herkes girer dersini yapar cıkar kimse yapmadan ekders almanın pesine düşmez. yukarıdakilerin biraz güven göstermesi gerekli öğretmenlere

11. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Sabah yaptığım iki ayrı sınıfın dersi katılım sıfır ve ders eba'dan başlatılmadı görünüyor.. Keşke ekran görüntüsü alsaydım.. Resmen rezalet..

12. bilisimmeslek

Hocam aynen. Bugünü bırak geçmişte yeşil olan bütün dersler de kırmızıya döndü

13. ulubey38

ulubey38 Seçkin Üye Seçkin Üye

düzelir daha öncede oldu böyle

14. Karayeller

Karayeller Aktif Üye

MEB hepsini kırmızı yapıpta toptan bütün ekdersleri geri isterse şaşırmam doğrusu.

bbneet02 ve gzegen bunu beğendi.
  15. gzegen

gzegen Seçkin Üye Seçkin Üye

Turistler ders vermezse ceza yok yerli halk verirse ceza var diyon hocam :D

Karayeller bunu beğendi.
  16. carni

carni Site Gezgini

Ortada resmi bir yazı yok. Buna rağmen resmen nasıl ek dersler geri alınır olmuş. Bir yıldır sistem o kadar karışık kim ne zaman uzaktandı kim yüz yüze eğitme ne zaman geçti hangi dersler yüz yüze ne kadar işlendi kesin bilen birileri var mı sanmıyorum. Bir de ders programları uymadığı için müdür kararı ile eba dışından işleyen okullar var(Meslek liselerinin özellikle programları oturmadı eba saatlerine) orada ne yapacaklar tüm ek dersleri müdürden mi alacaklar. Hepsini geçtim denetim görevi var eba dan işlenmemiş öyle işlenmesi gerekiyor resmi yazıyla bunu yapmayanları kaç aydır uyarmamışsın geriye dönük işlemde hukuki sıkıntılar çıkar. Ek dersler geri istenmez istense de sendikalar bireysel davalar derken bu işlemden vazgeçilir.

17. stirkof

stirkof Site Gezgini

Bugün İstanbul'da bir ilçe milli eğitim müdürlüğü yazı göndermiş okullara. Kısaca yüz yüze veya canlı olarak yapılan derslerde öğrenci gelmemişse ek ders ücretlerinin kesilmesi istenmiş. Liyakatsizler müdür olunca böyle oluyor...

upburak bunu beğendi.
  18. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

Öğrenci okula gelmiyorsa derse girmiyorsa MEB bunun nedenlerini sorgulayacagına öğretmenin ekders ile uğrasıyor.Bunu bile haber yapsan MEB kurumunun ne halde olduğu ortaya çıkacak.bu çocuk neden canlı derse girmiyor diye araştırsa biliyor ucu devlete dokunacak saf rolü oynuyor.ne yani öğretmen derse gelmeyin mi diyor da sen ekders kesecem diyorsun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Mayıs 2021 18:05
  19. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

Ayrıca ebanın geliştirilmesi gerektiğini de bilmeliler fakat sadece ögretmen odaklı düşünen güya yapılandırmacı eğitim sisteminde soracakları en son kısımı kurcalıyorlar.

20. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Yani takıla takıla çıkmış şu resmi yazıya mı takıldık gerçekten zümrelerim. İçişleri bakanlığının yazısına göre kamuda 10 yaş altı çocuğu bulunan çalışanlar idari izinli. Geçen sene çıkan yazıya göre idari izinde ek ders ödenmiyor. Ama bizde çalışanlara ödeniyor. 1 ay kadar önce bir çok yerde kar tatili oldu. Kar tatilinde uzaktan eğitim devam açıklaması yapıldı, ek dersler ödendi... Bütün teamüller birbirine girdi, sizin takıldığınız şeye bak.:D:D "Yönetmelikler de çok anlaşılmaz canım" dediğimiz günleri özler olduk.

NOT: Söz konusu ek ders yazısının "kamuda 10 yaş altı çocuğu bulunan çalışanlar idari izinli" ifadesinin bizim bakanlığa uyarlanmış şekli olarak düşünüyorum. Kısacası demek istemişler ki yapabilen bildirsin ek ders ödemesi yapalım, yoksa keseceğiz. :) Bu bir son dönem okumasıdır. Malum neyin ne olduğu belli değil artık. İddialı konuşmayayım...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal