En Güzel Pano Yarışması Sonuçlandı.

Kodla Büyü

En güzel pano hangi arkadaşımızın ki?

• mesutyesilyurt61

Oy: 16 3.6%
  • karinca_52

Oy: 65 14.8%
  • iryah

Oy: 6 1.4%
  • irembilisim

Oy: 2 0.5%
  • hyc

Oy: 9 2.0%
  • hero26

Oy: 1 0.2%
  • hecegan

Oy: 3 0.7%
  • emelg

Oy: 8 1.8%
  • dincercan

• Compu19

• bilisimci61 - 2.çalışma

Oy: 5 1.1%
  • bilisimci61 - 1.çalışma

Oy: 0 0.0%
  • bashcasy

• balance1 - 3.çalışma

• balance1 - 2.çalışma

• balance1 - 1.çalışma

• Aliosman_eser

Oy: 94 21.4%
  • akarayer

Oy: 10 2.3%
  • mnv

Oy: 10 2.3%
  • nazifet

Oy: 2 0.5%
  • ocomert - 1.çalışma

• ocomert - 2.çalışma

• poet - 1.çalışma

Oy: 23 5.2%
  • poet - 2.çalışma

• serkanozen1 - 1.çalışma

• serkanozen1 - 2.çalışma

Oy: 86 19.5%
  • Sound_of_ocean

Oy: 7 1.6%
  • svtufn

• vgm

Oy: 43 9.8%
  • ybilgin - 1.çalışma

Oy: 5 1.1%
  • ybilgin - 2.çalışma

• ybilgin - 3.çalışma

• Kullanılan toplam oy
    440
  • Anket kapatılmış .
Re: BBNet Güzel Okulum -En Güzel Pano Yarışması-

tamam hemen çalışmalara başlayalım

sltnibrhm' Alıntı:
site yöneticileri neden cevap vermiyor?
Başlayacak sayın hocam önce bir arkadaşların fikirlerini alalım yarışmanın çerçevesini belirleyelim. Beklememizin asıl nedeni budur yani fikirleriniz. :)

ii bekleyelim bakalım sayın hocam:) sınıf arkadaşına cevap verdiğin için saol:)

bizim okulda fakir kenarda kıyıda kalmış bir okul.bilgisayarcıdan donanım panosu için malzeme istedim veririz dediler 2 ay oldu.ben kendi imkanlarımla atandıgımdan beri düzeltmeye çalışıyorum.sene başından beri internet kafe yaparak para biriktirdim renkli lazer yazıcı aldım şimdi bt sınıfının kapısı için para biriktiriyorum fikir güzel ama imkanlar kısıtlı

vikvik' Alıntı:
bizim okulda fakir kenarda kıyıda kalmış bir okul.bilgisayarcıdan donanım panosu için malzeme istedim veririz dediler 2 ay oldu.ben kendi imkanlarımla atandıgımdan beri düzeltmeye çalışıyorum.sene başından beri internet kafe yaparak para biriktirdim renkli lazer yazıcı aldım şimdi bt sınıfının kapısı için para biriktiriyorum fikir güzel ama imkanlar kısıtlı

hocam ;

pano için ek maliyet gerektirecek eklemelere gerek yok zaten....

elinizden ne geliyorsa o ; en güzelidir :)

arkadaslar, önceki mesajlarda da deginildigi gibi herkes elindeki çalışmaları oluşturulan bir havuza aktarsa...

boylece herkes bir nevi eşit kosulda olmus olur... yani herkesin elinde pasta yapacak mazlemelerden eşit miktarlarda bulunacak... maharet en guzel pastayı yapmak olacak...

denildigi gibi para olmasa bile en azından sanal ortamda oluşturulmus olur...

bence en iyi havuz...

Bewnce çok güzel bir çalışma olacak, geçen aylarda müfettişler geldi sınıflarda görsel materayl eksikliğinden söz ettiler, Niyazi beyn basım işini sahiplenmesi de çok büyük bir güzelliktir.
Site yöneticisi arkadaşlar en kısa zamanda yarışma şartlarını hazırlarlarsa harika bir çalışma olacaktır.

Bencede havuz fikri çok iyi olur. Eşit mataryalle kim en iyisini yapabilir? Bu daha adil olur sanırım.

arkadaşlar daha önce yazdım mı hatırlamıyorum ;
yazmış olabilirim;

bu havuz konusunda the korsan hocamın bi konu başlığı vardı ; Toplu panolar diye....

oldukça güzel dökümanlar vardı içerisinde....

bilginize........

Atelye binamız koridorlarında koca koca panolar ve içinde pc ve bileşenleri tanıtan yazılı resimli panolar vardı. Bunlar öğrenciler tarafından ilgi görmediğini fark ettiğimden, yıllık ödev konusu olarak düşündüm.Yıllık Ödev için 10 ve 11. sınıflardan 2 gruptan 2 farklı anakart panosu hazırlamalarını istedim.Bileşen ve ya portu belirten butona basıldığında resimdeki yerinde led yansın şekilde düzenelemeleri fikri öğrencilerden geldi. Gayet iyi iki panomuz oluştu.

Ekli dosyalar

• f1.jpg
    f1.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 1,547
  • f3.jpg
    f3.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 1,547

rezber hocam gayet hoş bir çalışma olmuş...

tebrikler.....

Yönetimden arkadaşlar mesajı derleyecekler. Yarışma başlıyor.

Hediyeler

100 Kişilik Final Grubuna: Birer adet BBnet Kupası ve Çizgi Tagem Tornavidası

3.'ye: 1 Adet Fotoğraf Makinası (Canon Powershot A480 10,0MP 2.5" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi)
2.'ye: 1 Adet Optoma Piko PK-102 Cep Projeksiyonu http://www.exa.com.tr/optoma/projeksiyo ... 10031.html
1.'ye: 1 Adet CBox PC

PC:
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4500,
Anakart: 945GC (Jetway),
Bellek: 2 GB (2x1 GB),
Sabit Disk: Samsung 200 GB,
Optik Sürücü: Philips DVD ROM,
Monitör: 19" Chimei wide LCD Chimei,
Kart okuyucu: Var,
Klavye/Fare: Var,
Hoparlör: Var,
Güç Kaynağı: 300 watt

1. 100 kişilik final grubana ait tüm posterler Çizgi tagem tarafından basılacaktır
2. Kendi tasarımınız olmayan ve posterlerde kullanılan tüm görseller (yüsek resolusyonlu fotoğraf ve benzeri resimler) ortak havuzda toplanacaktır. (Bu havuzu bugün yarın belirleyeceğiz.)
3. 100 kişilik final grubunun tüm posterleri basılarak okullara gönderilecektir.

Bizim sorumluluklarımız bunlar gibi... Aklıma gelen birşeyler olursa tekrar yazarım. Yönetici arkadaşlar bunları baz alarak yarışmayı düzenliyebilirler.

Selamlar,

Niyazi bey yine güzel bir çalışmada yer alıyorsunuz. Çoğu kişinin önemsemeyeceği bir konuda bile yardımlarınızı esirgemiyorsunuz ya, tebrik ederim sizi.
Birde bu kadar işiniz içinde bu tür faaliyetlere zaman ayırmanız, bizler için de bir ders aslında.
Çok teşekkür ederim, size ve ekibinize.
Yarışma için öğrencilerimden de fikirler alıp buraya aktarmaya çalışıcağım.

arkadaşlar bence şöyle olsa daha güzel olur ... Yarışmaya katılanlar bilgileriyle pano için bir belge hazırlasın.........

Hazırladıkları bilgileri buradan paylaşsın ve herkes bu bilgilerden fayladansın............

En güzel pano yarışmasında diğer türlü bir karşılaştırma yapmak zor olabilir ....

Mesela ilköğretimde görev yapanla meslek lisesinde görev yapan aynı kefede bir tutulmamalı ....

İlköğretimde görev yapan maddi olanaklar bakımından meslek liselerinde görev yapan arkadaşlara göre çok daha dezavantajlı.....

Paylaşımlar yaparak katkıda bulunulması bence daha mantıklı geliyor tabi bu benim fikrim

Niyazi beyin , yönetici arkadaşların ve diğer arkaşların fikirlerinede saygı duyuyorum tabiki .....

Bence dediklerimde göz ardı edinilmemeli ...

birde siteyi canlandırmak için sitede sürekli faal durmunda olanlar , sürekli paylaşım yapanlar , yardım isteyenlere destek verilenlerde desteklenmeli bence ....

Böylece site daha canlanabilir ve daha çok paylaşımların olduğu bir site haline gelebilir.........

Biz bu işi karşılıksız yapıyoruz be Hocam. :) ;)

Bu arada ben hala bu yarışmanın "Ne yarışması?" olduğunu tam anlayamadım. Öncelikle "Pano" nedir sorusuna cevap aramalıyız galiba...

Yazılan mesajlardan anladığım kadarıyla bilgisayarda tasarlanacak bir resimden bahsediyoruz... Bizim bildiğimiz pano ise biraz farklı. Sanırım kastedilen "Eğitici Poster" yarışması. Yanılıyorsam lütfen uyarın...

@lperen' Alıntı:

Bu arada ben hala bu yarışmanın "Ne yarışması?" olduğunu tam anlayamadım. Öncelikle "Pano" nedir sorusuna cevap aramalıyız galiba...

Yazılan mesajlardan anladığım kadarıyla bilgisayarda tasarlanacak bir resimden bahsediyoruz... Bizim bildiğimiz pano ise biraz farklı. Sanırım kastedilen "Eğitici Poster" yarışması. Yanılıyorsam lütfen uyarın...

tabiki hocam ............

@lperen' Alıntı:

hocam...

eğitici posterin bir kenarına donanım bileşenlerini koyarsınız örneğin....

hem poster hem pano olur.......

Re: BBNet En Güzel Pano Yarışması Duyurusu

Arkadaşlar yarışmanın detaylarını belirledik. Şimdi yaratıcılığınızı gösterme zamanı. Herkese şimdiden başarılar. :)

hasari' Alıntı:
Arkadaşlar yarışmanın detaylarını belirledik. Şimdi yaratıcılığınızı gösterme zamanı. Herkese şimdiden başarılar. :)
hadi hayırlısı olsun

Teşekkürler BB.Net

benim de kafam karıştı....

3 adet A4 boyutunda çalışma mı?

posterleri çizgi-tagem basacak....hangi posterleri ?

panolar yarışma bittikten sonra mı hazırlanacak? yani 100 kişi seçildikten sonra mı afişler basılacak?

biz panoyu hazırlayıp, ona göre size resimlerini vs.sini göndermeyecek miyiz? (kaynak dosyalarıyla)

bu bir photoshop yarışmasına dönmüş olmaz mı ?

pano deyince ; dikkat çekmesi , 3 boyuta dökülmesi , vs... değil mi ?

ben yukarıda rezber hocamın hazırladığı tarzda bir şeyler olacağını düşünmüştüm ?

yani hem bilgisayarlı , hem de görsel tasarım.....

niyazi beyin ilk sayfada resimlerini eklediği tasarımlar vardı....

yada bazı arkadaşlar donanım panosu gibi şeyler söylemişlerdi ?

merak ettiklerim bunlar arkadaşlar :)

çokmuş gerçekten :)

Adres bir ftp dizini şeklinde paylaşılırsa dosya çekmek kolaylaşır.

ozgurgitarim' Alıntı:
benim de kafam karıştı....

3 adet A4 boyutunda çalışma mı?

posterleri çizgi-tagem basacak....hangi posterleri ?

panolar yarışma bittikten sonra mı hazırlanacak? yani 100 kişi seçildikten sonra mı afişler basılacak?

biz panoyu hazırlayıp, ona göre size resimlerini vs.sini göndermeyecek miyiz? (kaynak dosyalarıyla)

bu bir photoshop yarışmasına dönmüş olmaz mı ?

pano deyince ; dikkat çekmesi , 3 boyuta dökülmesi , vs... değil mi ?

ben yukarıda rezber hocamın hazırladığı tarzda bir şeyler olacağını düşünmüştüm ?

yani hem bilgisayarlı , hem de görsel tasarım.....

niyazi beyin ilk sayfada resimlerini eklediği tasarımlar vardı....

yada bazı arkadaşlar donanım panosu gibi şeyler söylemişlerdi ?

merak ettiklerim bunlar arkadaşlar :)

çokmuş gerçekten :)
Projeler bilgisayar ortamında hazırlandıktan sonra bizlere gelecek. Bizde bunları topluca Niyazi beye göndereceğiz onlarda bunları bastırdıktan sonra okullara gönderecek böylece kendi çalışmanız yanında bir sürü çalışmaya daha sahip olacaksınız ara ara bu panonuzu güncelleyeceksiniz. Eğer pano asıldıktan sonra sizler tarafından fotograflanıp gönderilirse bu çalışmaları sizin basmanız gerekeceğinden masraf çıkarabilir.

En fazla 3 çalışmayla katılabilinir. siz sadece 1 tane hazırlayabilirsiniz. Bazı arkadaşlar hızını almayabilir birden fazla çalışma hazırlamak isteyebilirler onlara 3 taneye kadar şans tanımış oluyoruz.

Kullanılmayan donanımlarla pano oluşturulabilir fakat bu donımlardan her öğretmen arkadaşda olmayabilir. Okulların durumunu biliyorsunuz şimdilik bunu eledik, seneye belki yarışmayı genişletiriz ozaman bu panolardanda katılım olacak.

Bizim önerdiğimiz boyut A4 standardıdır bu demek değildir diğer çözünürlüklerde hazırlanmayacak, kısıtlama yok yani. Çalışma yüksek çözünürlüklü olsun yeter. :)

Geri