En Güzel Pano Yarışması Sonuçlandı.

Kodla Büyü

En güzel pano hangi arkadaşımızın ki?

• mesutyesilyurt61

Oy: 16 3.6%
  • karinca_52

Oy: 65 14.8%
  • iryah

Oy: 6 1.4%
  • irembilisim

Oy: 2 0.5%
  • hyc

Oy: 9 2.0%
  • hero26

Oy: 1 0.2%
  • hecegan

Oy: 3 0.7%
  • emelg

Oy: 8 1.8%
  • dincercan

• Compu19

• bilisimci61 - 2.çalışma

Oy: 5 1.1%
  • bilisimci61 - 1.çalışma

Oy: 0 0.0%
  • bashcasy

• balance1 - 3.çalışma

• balance1 - 2.çalışma

• balance1 - 1.çalışma

• Aliosman_eser

Oy: 94 21.4%
  • akarayer

Oy: 10 2.3%
  • mnv

Oy: 10 2.3%
  • nazifet

Oy: 2 0.5%
  • ocomert - 1.çalışma

• ocomert - 2.çalışma

• poet - 1.çalışma

Oy: 23 5.2%
  • poet - 2.çalışma

• serkanozen1 - 1.çalışma

• serkanozen1 - 2.çalışma

Oy: 86 19.5%
  • Sound_of_ocean

Oy: 7 1.6%
  • svtufn

• vgm

Oy: 43 9.8%
  • ybilgin - 1.çalışma

Oy: 5 1.1%
  • ybilgin - 2.çalışma

• ybilgin - 3.çalışma

• Kullanılan toplam oy
    440
  • Anket kapatılmış .
Re: BBNet En Güzel Pano Yarışması Duyurusu

Hasari Haocm bu DropBox işini siz üstlenebilirseniz güzel olur. Aşağıdaki adreste DropBox var. Yükleyip çalıştırıyorsunuz. 2GB'lık bir dizin açıyor yüklenen makinada. Sonra size e-mail'lerini veren katılımcılarda programı yükleyerek aynı alanı paylaşıyorlar. Siz herhangi bir şey yapmadan internete bağlı olduğunuzda gruptaki herhangi bir arkadaş kendi bilgisayarındaki DopBox alanına bir görsel yüklediğinizde doğrudan herkezin bilgisayarına yükleniyor.

http://info.cizgi.com.tr/nsaral/Dropbox%200.7.110.rar

Bizim yazılım ekipleri (şirket dışında ve içinde çalışanlar) bunu kullanıyorlar. 2GB gibi bir alan ücretsiz veriliyor. Eğer beğenirseniz alanı genişletiriz, yok "yavaş" gibi eleştiriler gelirse ben belirli aralıklar ile bizdeki daha hızlı bir alana bu görselleri çekerim. DropBox alanı boşalmış olur.

DropBox'dan alındığında, ortak havuzda arkadaşların çabucak faydalanması için yüklenen her görselin küçük resmi de yoklenmeli. Örneğin poster1.tif (8MB) yanına tn_poster1.jpg (10KB) gibi. Böylece arkadaşlar sadece tn olanları yükler bakarlar ve isterlerse yüksek resolusyonlu olanları download ederler.

nasıl yapalım karar verin isterseniz. Ona göre size çok güzel görseleri upload edeceğim. Bunlar hiçbirşey değil.

Ben üstlenirim sorun değil fakat internet erişim hızım düşük bu sebeple biraz uzun sürebilir.
1 mbps hızına sahibim bu hız ile 25 kb ile upload 105 kb ile download edebilirim.
Eğer olur derseniz bunuda üstleniriz sorun değil. :)

Sizin üstlenmeniz gereken insanlara yetki vermeniz. DropBox herkes için ortak görülen bir alan. İsteyen istediği gibi görsel yükleyebilir ve download edebilir. Siz yetkilendirecek ve insanları davet edeceksiniz. Sonra dosyayı upload eden veya download edenin problemi trafik.

Ben DropBox dolduğunda tutacağım bizdeki bir alana çekip tüm dosyaları yükeleyeceğim. Böylece DropBox boşalacak ve insanlar istedikleri gibi yükleyecekler.

Ayrıc tüm geçmiş hareketleri de izleyebiliyoruz. Güvenlik problemi de yok. İsteyen ayrıca kendi makinasına da back-up alır. Böylece dosya problemi de olmaz.

DropBox ile bir havuz oluşturduk yarışmaya katılmak isteyenler arkadaşlar programı kursunlar.
http://info.cizgi.com.tr/nsaral/Dropbox%200.7.110.rar

Size bu paylaşımları açmam için bana email adresinizi göndermeniz gerekiyor.
Program sizin için paylaşıma açmış olduğumuz görseleri otomotik olarak bilgisayarınıza indirecektir. Tabi sizinde bu klasöre eklediğiniz görselleriniz otomotik olarak bizim bilgisayarımıza inecektir. Hepinize kolaylıklar dilerim. :)

Keşke sadece tasarım veya photoshop çalışmaları şeklinde olmasaydı. Farklı fikirlerim vardı. Neyse bakalım yinede vazgeçmek yok .

rezber' Alıntı:
Keşke sadece tasarım veya photoshop çalışmaları şeklinde olmasaydı. Farklı fikirlerim vardı. Neyse bakalım yinede vazgeçmek yok .

Hocam okullar arasında imkan farkları çok fazla. Bu sene ki etkinlikte bu şekilde olsun, inşallah gelecek etkinliklerde daha geniş içerikle katılmak için çalışalım.

Sene sonu yaklaşıyor, herkeste bir telaş, kimi arkadaşlarımız 8-5 çalışıyor, kimi akşamları da kurs veriyor, kimisi tayin sıkıntısını yaşıyor, üstüne okullarda bu aralar etkinlikler yoğunlaşıyor vs hepimizde bir telaş almış başını gidiyor.

Bu telaş içinde vakit ayırabilecek, oluşturulacak havuza katkı da bulunabilecek aynı zamanda yarışabilecek çok arkadaşımız vardır. Çok faydalı bir çalışma olacak inşallah, üstüne üstlük Çizgi Tagem ve EXA'nın sponsorlukları ve Niyazi Beyin maddi manevi desteği ile de çalışmalarımız ödüllendirilecek.

Bu etkinlikteki amaç açık arkadaşlar. BT sınıflarımızın güzelleştirilmesi, ortak bir havuz oluşturulabilmesi.
Başvurular 15 Mayısta başlıyor arkadaşlar, faydalı olması temennisiyle...

arkadaşlar
afişler bastırılıp okullara gonderilecek deniyor.. bu cumlenin açılımını yapabilir misiniz?
1- kalan 100 kişilik grubun okullarına mı bu 100 kişinin bastırılmıs afişleri gidecek?
2- katılan butun okullara mı?
3- katılmayanlar (tasarım ve photosop bilgisine guvenmedigi icin) istekte bulunduklarında onlara da gonderilecek mi?

arkadaşlar ben office anlatan bir afiş hazırlamak istiyorum bu tarz şeylerle yarışmaya katılabilirmiyiz acaba

Hocam elemelerden sonra kalacak 100 kişinin okullarına afişler baskı yapılıp gönderilecek. Katılan emek veren arkadaşlarımıza sponsorlarımızın hediyesi.
Sponsorlarımızı ve Niyazi beyi tanımışsınızdır, biliyorsunuz BT öğretmenlerine ve yapılan etkinlik projelere maddi manevi fazlasıyla destek oluyorlar zaten.
Katılmayacak arkadaşlarımızda oluşan havuzdan istedikleri afişi alarak kendi imkanları ile bastırmaları gerekmekte şu an.

ybilgin' Alıntı:
arkadaşlar ben office anlatan bir afiş hazırlamak istiyorum bu tarz şeylerle yarışmaya katılabilirmiyiz acaba

Tabi hocam, istediğiniz konuyla katılabilirsiniz.

Arkadaşalar birkaç konuda ben de not yazayım:

AFİŞ BASIMI
Katılımcılardan ilk 100 kişiye (zaten bu kadar katılım bekleniyor) posterleri basılıp gönderilecek. İstanbul'da bu iş çok basit ve gerçekten de ucuz. Eğer diğer arkadaşlar da afişlerden isterlerse matbaa ile sizin iletişiminizi sağlarız. Onlar ücret karşılığı size batırır ve kargoya teslim ederler.

İÇERİK
Bu etkinlikte özgün içerik aramak fazla hayalci olabilir ve çıktıları sınırlayabilirdi. Bu sebeple yönetim sizleri serbest bıraktı. Bilişim Panosuna aslıabilecek herşeyin posterini yapabilirsiniz. Katılımcıların sizlere sunduğumuz dosyaları download etmesi bugün poster hazırlamasınız bile yarın veya belki seneye sınıfınızı süslemek için sizlere çok yardımcı olacaktır. Sunduğumuz görselleri inceleyin ve sizin bulduklarınızı da bize gönderin.

ORTAK ALAN DropBox KULLANIMI
DropBox kullanımı ortak projelerle gerçekten çok faydalıdır. Sadece bu aracı kullanabilmek ve BBNet çatısı altında ortak proje yürütmek bile bizler için gerçek bir kazanım olacaktır. DropBox'a çok daha güzel görseller yükleyeceğiz. Belki de sadece bunları edit-copy-paste yaparak bile çok güzel posterlar hazırlayabilirsiniz. Önemli olan öğrentmenlerimiz ve öğrencilerimizin bir nebze olsun motivasyonudur.

DropBox için istek gönderdik bakalım. Umarım güvenli bir programdır. Zira kötü amaçlar için kullanılmaya çok müsait bir iş yapıyor...

Re: BBNet En Güzel Pano Yarışması Başlıyor

Bana email ve pm gönderen tüm arkadaşlara davetiye gönderildi. Eğer hala davet almayan arkadaşımız varsa lütfen bana ulaşsınlar.

yarışma gayet güzel. bende katılmayı düşünüyorum. herkese şimdiden başarılar.

dropboxta limit doluyor....

arkadaşlar dosyalarınızı başka bir klasöre yedekleyin , dropboxu boşaltalım.....

ozgurgitarim' Alıntı:
dropboxta limit doluyor....

arkadaşlar dosyalarınızı başka bir klasöre yedekleyin , dropboxu boşaltalım.....

Hocam DropBox'ın dolması sadece sizin ve benim gibi kaullanıcılarda görülüyır. Çünkü biz zaten Microsoft Office 2010 projesi için sizinle farklı alanları da paylaşıyoruz.

Hasari Hocam ile konuşup bugün DopBox'ı boşaltacağım. Bugüne kadar yüklenen herşeyi : http://info.cizgi.com.tr/nsaral/bbnet/ adresinde bulabilirsiniz.

Şuan alanımızın %66 sı dolu, toplam limitimiz 2.25 GB boş alanımız 787 MB. Kotamız doluncayakada boşaltmayalım dropbox yeni kuran arkadaşlarımız henüz tüm dosyaları indirmemiş olabilirler. Eğer Niyazi hocam yeni grafikleri eklecekse mejburen boşaltmaz zorunda kalıcaz. Bunun için DropBox kurmayanlar lütfen acilen kursunlar, kuranlarda dosyarının senkronizasyonun bittiğinden emin olsunlar. Senkronizasyon işlemi biten arkadaşlar burdan bizi bilgilendirirlerse bizde gereken işlemi yaparız.

NOT: Lütfen grafiklerinizi başka bir klasöre yedeklemeyi unutmayın. Ben burdan alanı boşaltınca otomotik olarak bbnet klasörünüzdeki grafikler silinecektir.

hasari' Alıntı:
Şuan alanımızın %66 sı dolu, toplam limitimiz 2.25 GB boş alanımız 787 MB. Kotamız doluncayakada boşaltmayalım dropbox yeni kuran arkadaşlarımız henüz tüm dosyaları indirmemiş olabilirler. Eğer Niyazi hocam yeni grafikleri eklecekse mejburen boşaltmaz zorunda kalıcaz. Bunun için DropBox kurmayanlar lütfen acilen kursunlar, kuranlarda dosyarının senkronizasyonun bittiğinden emin olsunlar. Senkronizasyon işlemi biten arkadaşlar burdan bizi bilgilendirirlerse bizde gereken işlemi yaparız.

NOT: Lütfen grafiklerinizi başka bir klasöre yedeklemeyi unutmayın. Ben burdan alanı boşaltınca otomotik olarak bbnet klasörünüzdeki grafikler silinecektir.

Hasari lütfen bir süre daha fazla dosya yüklemeyin. Sizdeki alan %66 ama biz DropBox'ı başka projelerde de kullandığımız için bizde doldu. ben bugün dosyaları hep bulduğum gibi http://info.cizgi.com.tr/nsaral/bbnet/ alanına çekiyor ve siliyorum. Bana birkaç saat verirseniz hepsi boşalmış olur. Daha sonra yine birkaç yüz dosya yükleriz.

Bu arada da diğer hocalar nasıl kullanıldığını öğrenirler. Önemli olan yarışmaya katılan arkadaşalrın kendilerine özgün görsel kullandıklarında bunların diğer hocalara da açık olması. Hakkaniyet açısından...

Sanırım çektiğim dosyaları yedekleyemeden silinmeye başlamış, keşke biraz beklenseydi, boşa gitti...

Niyazi hocam temizlik yapıyor galiba. :)

Tamamdır, bende silindi gözüküyor. Bundan sonra yükleyecekleriniz 1GB varıncaya kadar dokunmayacağım. Artık ben bu 750 dosyayı haftaya yüklemeye başlarım.

Kolay gelsin.

Aliosman_eser' Alıntı:

Özür dilerim tam da sistem değişikliği yaptığımız güne geldi. Arkadaşlar da akşam çalıştırmadan gitmişler :(
Ben gençken bir işi bitirmeden eve gidemezdik; nerde...

ARtık herşey düzenli çalışıyor. DropBox'ı doldurabilirsiniz. Kolay gelsin.

programı kurdum ama içinde dosyalar yok galiba.......

karinca_52' Alıntı:
acaba ne zaman alabiliriz onları ?
Murat hocam alanı bir defa doldurduk boşalttık. Niyazi hocam alana yeni grafikleri ekleyecekti yarın ekleyebilir.

Bu arada DopBox davetiyesini almak isteyenler bana lütfen ulaşsınlar.

arkadaşlar DropBox ı kurdum. şu anda bbnet resmi dışında resim yok acaba doğrumu kurdum. sizde resimler görünüyor mu

ybilgin' Alıntı:
arkadaşlar DropBox ı kurdum. şu anda bbnet resmi dışında resim yok acaba doğrumu kurdum. sizde resimler görünüyor mu

hasariden davetiye aldın mı hocam?

Geri