ET FAZ 1 WİN 10 HAFİFLETİLMİŞ KENDİ İMAJIM

Kodla Büyü
Hafifletilmiş derken hocam, yaptığın değişiklikleri de söyleyebilir misin?
yada bir ekran görüntüsü paylaşabilir misin?

Evet içerik ya da biraz daha ayrıntılı bilgi olursa daha iyi olacaktır kullanmak isteyenler için...

faz1 tüm driverları yüklü, ağ bağlantısında sıkıntı yok. içeriğinde ise win 10 pro nun kendimce uygun olmayan ve işimize yaramayacağını düşündüğüm bazı kısımlarını attım. program olarak ise acrobat reader, adobe air, epic pen, fatih kalem, java, flash pşayer, shockwave, silverlight, vlc, winrar, libreoffice, usb disk secrutiy, v sınıf, mozilla, chrome starboard mevcut. atladığım program da olabilir aklıma gelen bunlar şimdilik. ekran görüntüsü hiç almadım o yüzden atamayacağım. ama illa istenirse pazartesi günü 9 civarı burada olur. kesinlikle pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Hocam öncelikle teşekkürler.
Win10 ve programlar güncel mi?

Epicpen programı üretici firma tarafından ücretli hale gelmiş. Güncelleme yaptığınızda bu ücretli versiyona geçiyor. Duyduğuma göre Bakanlığa bu nedenle fatura çıkarmışlar. Bu programı sisteminizden silin. Alternatif olarak Fatihpen programı kullanılabilir.

hocam ben faz 2 li bir okulda 2 senedir btr yim daha önce idarecilik yaptığımdan dolayı insani ilişkiler açısından insanları kıramıyorum yan okulumdaki müdüremiz faz1 tahtalara rica yoluyla imaj atmamı istedi win7 istiyorlar direnerek biri allah rızası için faz1 et win7 imajını yüklesin

Epicpen programı üretici firma tarafından ücretli hale gelmiş. Güncelleme yaptığınızda bu ücretli versiyona geçiyor. Duyduğuma göre Bakanlığa bu nedenle fatura çıkarmışlar. Bu programı sisteminizden silin. Alternatif olarak Fatihpen programı kullanılabilir.

Epic pen 2.20 versiyonu var bizde, o zamanlar ücretsizdi, güncelleme yapmazsak sıkıntı olur mu ki?

milkay hocam imajınızı okuldaki 3 tahtaya kurdum. Tahtalar Faz1, daha önce mersin V5 kuruluydu. Mersin imajı tahtaları bariz hantallaştırıyordu. Sizin imajınız hız olarak gerçekten çok iyi. Faz1 ler için windows 7ye dönmeyi düşünüyordum, şu an imajınız sayedinde vaz geçtim diyebilirim. Lisanslamayı GeninueThicket.xml dosyaları ile hallettim. Usb Disk security programını kaldırıp 360 total security kurdum, EpicPen lisans söylentileri nedeniyle kaldırıldı. Acronis programı kaldırıldı. Şu ana kadar gördüğüm bir aksaklık yok. Yalnız, acronis ile imaj atarken tüm diskin imajını seçmeme rağmen partition C'yi nereye yükleyeyim, Partition D'yi nereye yükleyeyim, MBR hangi diskte olsun gibi sorular soruyor. Tüm disk seçtikten sonra partition ayarlamasını otomatik yapsa daha iyi olmaz mı? Ya da ben bir yeri atlıyor muyum? Faz1 tahtası olan okullarda görevli arkadaşlara tavsiye ederim bu imajı. Çalışmanız için teşekkür ederim.

faz1 tüm driverları yüklü, ağ bağlantısında sıkıntı yok. içeriğinde ise win 10 pro nun kendimce uygun olmayan ve işimize yaramayacağını düşündüğüm bazı kısımlarını attım. program olarak ise acrobat reader, adobe air, epic pen, fatih kalem, java, flash pşayer, shockwave, silverlight, vlc, winrar, libreoffice, usb disk secrutiy, v sınıf, mozilla, chrome starboard mevcut. atladığım program da olabilir aklıma gelen bunlar şimdilik. ekran görüntüsü hiç almadım o yüzden atamayacağım. ama illa istenirse pazartesi günü 9 civarı burada olur. kesinlikle pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Hocam elinize sağlık. Netsupport da kurulu mu içinde acaba?

milkay hocam imajınızı okuldaki 3 tahtaya kurdum. Tahtalar Faz1, daha önce mersin V5 kuruluydu. Mersin imajı tahtaları bariz hantallaştırıyordu. Sizin imajınız hız olarak gerçekten çok iyi. Faz1 ler için windows 7ye dönmeyi düşünüyordum, şu an imajınız sayedinde vaz geçtim diyebilirim. Lisanslamayı GeninueThicket.xml dosyaları ile hallettim. Usb Disk security programını kaldırıp 360 total security kurdum, EpicPen lisans söylentileri nedeniyle kaldırıldı. Acronis programı kaldırıldı. Şu ana kadar gördüğüm bir aksaklık yok. Yalnız, acronis ile imaj atarken tüm diskin imajını seçmeme rağmen partition C'yi nereye yükleyeyim, Partition D'yi nereye yükleyeyim, MBR hangi diskte olsun gibi sorular soruyor. Tüm disk seçtikten sonra partition ayarlamasını otomatik yapsa daha iyi olmaz mı? Ya da ben bir yeri atlıyor muyum? Faz1 tahtası olan okullarda görevli arkadaşlara tavsiye ederim bu imajı. Çalışmanız için teşekkür ederim.

Ben de acronisten yüklemeye çalıştım ama yükleyemedim. Partition olarak birsürü partition çıkıyor hangisini seçeceğimi bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

hayır hocam kurmadım. çünkü herkes farklı programlar kullanıyor netop, netsupport vs. Sadece herkesin ihtiyacı olabilecek ve stabil çalışacak hale getirdim.

Anladım hocam tekrar eline sağlık da bir türlü kuramadım. Ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bugün bir tahtada denedim yapamadım bir an önce kurup denemek istiyorum teşekkürler...
Ögretmen arkadaşlarım, linkte faz1 win 10 hafifletilmiş sürüm kendi imajım bulunmaktadır. performansı iyi. denemek isterseniz ;
https://drive.google.com/open?id=0B6mzJvd3FN0USURPakJQZmNzZEk

acronis programı da içerisindedir. toplam 6gb boyutundadır.
Ben de aynı durumu yaşadım, yardımcı olursanıa ben de sevinirim. Teşekkürler..
Oncelikle tesekkurler hocam.

Bu imaj tib uzantili ve universal usb programi iso uzantisi istiyor. Flasha nasil alabiliriz bunu? Bir de tahta kurulumunda yine f7 ile mi calistiriyoruz?

Hocam ekran görüntülerinden yardımcı olabilir misiniz rica etsek? Bir an önce deneyip bütün tahtaları formatlamak istiyorum. Teşekkürler.
5.jpg Burada MBR'yi seçecek miyiz?

1.jpg Burada new location dediğimizde aşağıdaki pencere geliyor.

2.jpg Bu pencere imajı yükleyeceğimiz sürücü sanırım. Ben E sürücüsünü seçtim.

4.jpg Daha sonra bu pencereden sanırım primary seçeneğini seçeceğiz ben öyle yaptım. Altındaki 'mark the partition as active' işaretleyecek miyiz bilmiyorum. İki şekilde de yaptım yine olmadı.

Forumdaki farklı bir win10 imajını kullanmıştım ondaki kurulumda bukadar ayrıntı çıkmıyordu o yüzden bunda biraz kafam karıştı :D O imajda kullanıcı hesapları çok fazlaydı ve ayarlamasında bazı sıkıntılar yaşadım biraz beni uğraştırdı. Daha sonra son paylaşılan bir win7 imajı denedim, aslında gayet güzel hızlı ama açılış kapanış hızı sonuçta win10 kadar değil, ileride de daha yavaşlar düşüncesiyle tekrar win10 yüklemek istedim.

Win7 kurulu ET'ye bu imajı denedim ama yukarıda resimlerdeki gibi kurduktan sonra windows normal açıldı ve win7 onarım ekranı geldi. Biryerlerde yanlışlık yapıyorum ama anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

hocma ilk pencere de 3 ünü de seçiyorsun. önce sana D yi (aslında sana sistem olarak kullanacağı alanı) seç diyecek. New locationdan bu alanı seçeceksin. Sonra Next diyeceksin. Sonraik adım da C yi seç diyecek.( bu alana da win10 u kuracak) yine new locationdan c nin kurulacağı alanı seçeceksin. Enson ise sana MBR için disk soracak. ET nin diskini seçeceksin. en da process diyeceksin. Bu arada New Locations u seçtiğinde bir süre bilgisayar işlem yapmıyormuş gibi olacak tahminim 1-2 dakika içinde işlemini bitirecek. makine kilitlendi galiba gibi bir düşüncen olmasın hocam. Kolay gelsin.

hocam tüm disk boyutları aynı olmadığı için ve bizim tahtalarda sistem 350 mb ayrılıyor. ancak win 10 da bu alan 500 mb sıkıntı çıkarıyor. O yüzden tüm partition seçenekelri adım adım yaptım. Otomatikte alan sebebiyle sıkıntı çıkardı. ama belki bilen bir arkadaşımız varsa bize yardımcı olabilir.

hocma ilk pencere de 3 ünü de seçiyorsun. önce sana D yi (aslında sana sistem olarak kullanacağı alanı) seç diyecek. New locationdan bu alanı seçeceksin. Sonra Next diyeceksin. Sonraik adım da C yi seç diyecek.( bu alana da win10 u kuracak) yine new locationdan c nin kurulacağı alanı seçeceksin. Enson ise sana MBR için disk soracak. ET nin diskini seçeceksin. en da process diyeceksin. Bu arada New Locations u seçtiğinde bir süre bilgisayar işlem yapmıyormuş gibi olacak tahminim 1-2 dakika içinde işlemini bitirecek. makine kilitlendi galiba gibi bir düşüncen olmasın hocam. Kolay gelsin.

Hocam boot hatası verdi d yi seçerken logical, cyi seçerken primary ve mark the partition as active işaretledim orda yanlışlık var acaba?

hocam tüm disk boyutları aynı olmadığı için ve bizim tahtalarda sistem 350 mb ayrılıyor. ancak win 10 da bu alan 500 mb sıkıntı çıkarıyor. O yüzden tüm partition seçenekelri adım adım yaptım. Otomatikte alan sebebiyle sıkıntı çıkardı. ama belki bilen bir arkadaşımız varsa bize yardımcı olabilir.
Hocam logical değil ne görüyorsa öyle yaptım değiştirmedim ikisi de primary olarak gözüktü sanırım. Bu sefer oldu çok hızlı imaj elinize sağlık

acronis true image bootable iso diye ararsanız,usb den boot edilebilen acronis imaj dosyasına netten ulaşabilirsiniz. iso kalıbını rufus ise usb medyaya bootable olarak atıp, aynı usb medyanın içine milkay hocamın paylaştığı tib uzantılı dosyayı attım, problem yok. Hocamın dosyasından çıkan acronis programının içinde de bootable usb media oluşturma seçeneği var ama iso kalıbı ile ben daha kolay hallettim. bunun haricinde partition seçim penceresi evet biraz uğraştırıyor ama hocam bunun diskler arası kapasite farklılığından gerekli olduğunu belirtmiş. Kendisi daha iyi bilir tabii ki.

Geri