evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
bu sene 5. ev arkadaşım da evlenmek üzere yanımdan ayrıldı..benim ev evlendirme garantili, her gelen evlendi, bi tek beni evlendiremiyo o ayrı :D

ozlem22' Alıntı:
bu sene 5. ev arkadaşım da evlenmek üzere yanımdan ayrıldı..benim ev evlendirme garantili, her gelen evlendi, bi tek beni evlendiremiyo o ayrı :D

Hocam okulun sitesine "Beni evlendirin" diye bir duyurumu assak napsak :eek:

Valla ben sizin iyiliğinize söyledim 5 ev arkadaşım evlense ben bunalıma girerdim onun için ailemle kalıyorum zaten :p

Tanıdığım hiç bir erkek evlendim de daha mutlu oldum demedi. Tanıdığım hiç bir kadın da evlendim de daha mutsuz oldum demedi. Bu evlilik kadınlara yönelik birşey galiba. :mrgreen:

xsentius' Alıntı:
Valla ben sizin iyiliğinize söyledim 5 ev arkadaşım evlense ben bunalıma girerdim onun için ailemle kalıyorum zaten :p

valla bunalım değil ama psikolojik baskı desek daha doğru..daha yaşım 28 hayatımın baharındayım zaten yaşımı da göstermiyorum gören 23-24 diyo ama gel gör ki etraftaki herkesin evlenmiş olması ister istemez düşündürüyo insanı :D

Valla zaman kötü doğru bir evlilik yapmadıktan sonra istersen 18 yaşında evlen sonu hüsran olur. Geçen yıl okuluma gelen bir bayan müfettiş bana şöyle bir nasihatte bulunmuştu.

Ali hocam dedi. Düşünki önünde bir çerez tabağı var. Tabakta fındık fıstık leblebi var. İlk önce fındıklar biter, sonra fıstıklar biter en sonda leblebiler yenir sen o tabağa geç oturursan sona sert veya yarım leblebiler kalır demişti :eek:

xsentius' Alıntı:
Ali hocam dedi. Düşünki önünde bir çerez tabağı var. Tabakta fındık fıstık leblebi var. İlk önce fındıklar biter, sonra fıstıklar biter en sonda leblebiler yenir sen o tabağa geç oturursan sona sert veya yarım leblebiler kalır demişti :eek:

leblebi lafı güzelmiş :D

Melek hocam Kadın çok neşeliydi ya sormayın, işin garibi ben tayin oldum fethiyeye geldim fethiyedede rehberlikte o kadın girdi nasıl bir şanssa :mrgreen:

Konu başlığını mı değiştirsek acaba :"BBNET sayesinde evlenen var mı acaba" diye.. :puhaha: :puhaha: :puhaha:

öğretmenlik insanı pasifleştiriyor. bence tek sorun bu.tabi kötü deneyimlerde cabası. ahhhhhhhhhhh üni yılları ve özel sektörde geçen zaman :++:

ozlem22' Alıntı:

nerede oturuyorsunuz hocam :puhaha:

okyanus41' Alıntı:
Ne zaman yalnızlıktan bunalsam.Çoluk çocuğa karışmış mutlu insanları görüp iç geçirsem, üzerime üzerime gelse hayat hemen aşağıdaki yazıya sarılırım:
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1187568&keyfield=
"Bu dünya, evlilerin de bekârların da öldüğü bir dünyadır. Evliler bu dünyada sonsuza dek evli kalmadığı gibi bekârlar da öte dünyada sonsuza kadar yalnız kalacak değillerdir"
Ancak böyle teselli bulabiliyoruz yalnızlığımıza...
:+1: yazı çok güzel..

:puhaha: konu duvara asılmaktan çok çakılı kalmış ne zaman açsam hep bu konu çıkıyor...Kaderimi paylaşan ne kadar çok kişi varmış :puhaha:

Hayırlı bir eş 1-Ebedi hayat arkadaşı olma niyeti taşımalı 2-İslam terbiyesi almış olmalı. 3-Vicdanlı olmalı.
"Aklı başında olan insan ne dünya umurunda kazandığına mesrur olur ne de kaybettiğine mahzun olur." diyerek üstad aslında herşeyi özetliyor.

genzo' Alıntı:
Hayırlı bir eş 1-Ebedi hayat arkadaşı olma niyeti taşımalı 2-İslam terbiyesi almış olmalı. 3-Vicdanlı olmalı.
"Aklı başında olan insan ne dünya umurunda kazandığına mesrur olur ne de kaybettiğine mahzun olur." diyerek üstad aslında herşeyi özetliyor.

Aklı başında olan...

Müthiş.

okyanus41' Alıntı:
biseydicemm' Alıntı:
"Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız! "
evet hocam güzel söz bende buna şaşırıyorum. Hepimiz yalnızız ama kesişmiyor doğrular tepe noktasında.
Şunu da çok sinir oluyorum: Bekar olarak bir bayanla 5 dk konuşsak bi sürü laf eden oluyo etraftan. Evliler konuşunca kimse bişey demiyo. EE ben senle evleneyim laf eden kardeşim. Senin tuzun kuru, hergün kapkaranlık bir evi açmıyorsun anahtarınla. Duvarlarla sohbet etmiyor, bugün yine ne yicem diye karar kara düşünmüyorsun. Bekarlara yardımcı olmayan evli hemcins arkadaşlarıma çok sitemkarım
"El elin eşeğini türkü söyleyerek ararmış" diye bir ata sözü var.
Bu söz boşa söylenmemiş. Senin derdini senden başka kimse anlamaz. Başkasından yardım beklentin olmasın. Moral bozmaktan başka işe yaramıyor...

xsentius' Alıntı:
Valla zaman kötü doğru bir evlilik yapmadıktan sonra istersen 18 yaşında evlen sonu hüsran olur. Geçen yıl okuluma gelen bir bayan müfettiş bana şöyle bir nasihatte bulunmuştu.

Biz de yeni çerez tabaklarına bakarız... :puhaha:

Geri