evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
jemba35' Alıntı:
ugy' Alıntı:
Bu konuda erkekler daha şanslı bence, çünkü bizim kültürümüzde genelde erkekler bayanlara talib oluyor.
Yine de tamamen nasip kısmet bu işler, ne diyelim, hayırlısı hakkımızda :)

Hocam bayan öğretmen arkadaş (üniversiteden) bir arkadaşımızı çok seviyordu, mektuba yazdı hissiyatlarını ve beğendiği arkadaşımıza verip uzaklaştı oradan. meğersem bizim şaşkında onu seviyormuş ama utanıyormuş, şu anda evliler :alkis:

ah bizde de oldu öyle bir olay.. :idea: şu an evliler... hatta mezun olunca atanıp evlendiler.... kızımız esas oğlana msj atıp duygularını açmış.. esas oğlan da braz sessiz kalmış ama sonra evet demiş...

öyle baya çıktılar sonra da evlilik.. mutluluklar dileriz.. darısı sizlere...

jemba35' Alıntı:
http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/109819-saliha-bir-hanim-istiyorum.html

vay be gözlerim dolu dolu okudum. Böyle insanlar var demek.

ben de çok duygulandım utanmasam bilgisayar sınıfında ağlayacağım :cry: Rabbim bu dünyanın geçiciliğini unutturmasın...

tüm mesajları okudum, ne kadar çok bekar arkadaş varmış bbnette Allah gönlünüze göre hayırlı kısmetler nasip etsin inşaallah. Benimde düğünüme 25 gün kaldı, bekar arkadaşları beklerim düğüne böylece kaynaşırsınız :lol:

birde şöyle gıcık bir durum var mahalleye gidersin evlilik lafı açılır eve gidersin evlilik açarlar okula gidersin aynı valla insan bir süre sonra kendini mecbur hissetmeye başlıyo yani

eşimle son sınıfta tanıştık. tanışmamızla nişanlanmamız arasında 15 gün var.. nişanlandık ve o çalıştığı yere gitti.. 3 ay sadece telefonla görüştük. sonra bir mezun olurken bir de düğünümüzün olacağı zaman geldi. 11 senedir evliyiz.
hayatın ne zaman ne getireceği belli olmuyor... sadece zamanı değil galiba....

maşallah hocam şanslıymış. gönüller bir olunca uzaklık falan bahane insanın nasibi gelince ağzı dili bağlanır derdi annem bende onu bekliyorum bağlanmadı gitti şu dilim :puhaha:

barthez' Alıntı:
Birgün gizemli biri girer yaşamına aşık olursun, her biçimde söylersin ona bunu. Oda aklında halen biri olduğunu söyler yani olmayacağını, olmazda nitekim. Sonra ondan daha güzelleri çıkar karşına ama sen birşey hissetmessin bu seferde. Bir bakarsın 2-3 sene geçmiş gitmiş bomboş şekilde.
aynen hocam aklın kalır birinde ne söyler durursun nede başka birşey yapar durursun

permanganat' Alıntı:
birde şöyle gıcık bir durum var mahalleye gidersin evlilik lafı açılır eve gidersin evlilik açarlar okula gidersin aynı valla insan bir süre sonra kendini mecbur hissetmeye başlıyo yani
Sırf bu sebeple okulların kapandığına sevinemiyorum. Öğrenciler olmayınca bir süre sonra öğretmenlerin konuşacağı mevzu kalmıyor. Ev ve diğer çevrelerde de mahalle baskısı eksik olmuyor, şakayla karışık saçma sapan sözler ediyorlar. :verymad: En son birinin kalbini fena kıracağım . Zamanın şartları böyle, münasip birini bulduk da ya da tanıştırdılar da keyfimizden mi evlenmedik :)

fahrican' Alıntı:
permanganat' Alıntı:
Öğrenciler olmayınca bir süre sonra öğretmenlerin konuşacağı mevzu kalmıyor. Ev ve diğer çevrelerde de mahalle baskısı eksik olmuyor, şakayla karışık saçma sapan sözler ediyorlar. :verymad: En son birinin kalbini fena kıracağım . Zamanın şartları böyle, münasip birini bulduk da ya da tanıştırdılar da keyfimizden mi evlenmedik :)
aynen hocam... hakkaten birgün fena terslenecek bu saçma sözleri eden kişiler..
işte tuzları kuru ya, konuşurlar artık... bizi ancak biz anlarız işte...
ama inşallah hayırlısıyla bir evlensem, tuzum kuru olcak ya ama o zaman asla evlenememiş kişilere böyle saçma sapan sözler etmem... kimse bu kişilerin ne denli hassas durumda olduklarını düşünmüyor.
~"eee, var mı bir gelişme"...
"olsa sana mı söyleyecem, gelişmeyle olmuyor herşey 'ya nasip'... düğünüm olursa da sen böyle saçmalıklara devam edip kalbini kırmadan o günlere gelirsek düğün davetiyesi de veririim elbet " diyorum içimden ama bir gün dışımdan da olabilir :) ..

Arkadaşlar, hepinizin hakkında hayırlısı inşallah.
Evliler de yorum yapabilirmi, yapalımmı,
Bakanımız zaten nutuk ata ata gına getirdi,
bende nutuk atmak istemem.

bazen icimden gecmiyor degil.boyle israrla soran akil veren 3-5 kisiden toplayacagin 20 bin evleniyorum diye.
herkes kendi yapamadiklarini sende gormek istiyor herhalde.sanane ev almisim icini dosemisim neymis once evlenmeliy misim bunlar nasil olsa olurmus.yasim gecermis.
gecerse gecsin.depremi yasadim da iyiki bekarmisim dedim

Levh-i mahfuzda kalem yazmis iste dogum gunu, kac milyon oksijen alacagim.nasibimizde evlat sahibi olmak varsa zamani saati gelince dilimiz tutulur herhalde.

hala sayfayı takip eden epey bir arkadaş var. başlığı değiştirelim evleemekte zorlananlar yerine evlenemeyen bilişimciler diyelim...

herkes bu kadar evlenmeye can atarken biri de çıkıp demiyor ki bekârlık sultanlıktır diye..evlilerin hepsi memnun mu acaba hallerinden? :)

mcclane' Alıntı:
hala sayfayı takip eden epey bir arkadaş var. başlığı değiştirelim evleemekte zorlananlar yerine evlenemeyen bilişimciler diyelim...
2 gün kimse cevap yazmamış, 2 gün sonunda sen cevap yazdığına göre senden başka takip eden yok galiba. Birilerine laf atarken biraz da aynaya bakın...

ozlem22' Alıntı:
herkes bu kadar evlenmeye can atarken biri de çıkıp demiyor ki bekârlık sultanlıktır diye..evlilerin hepsi memnun mu acaba hallerinden? :)

Çok şükür hocam, evlilik büyük nimet. Bir söz vardır "Bekarın yakasını bitler, parasını itler yer" diye. Ben evlenince hem bereket geldi parama hemde çok şükür mal mülk (ev , araba ) sahibi oldum.Bekarken çok çar çur ediyordum. Ayrıca iyi bir eş Allah ın en büyük hediyesidir insana. Allah hepinize hayırlı eşler nasip etsin.

jemba35' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

Çok şükür hocam, evlilik büyük nimet. Bir söz vardır "Bekarın yakasını bitler, parasını itler yer" diye. Ben evlenince hem bereket geldi parama hemde çok şükür mal mülk (ev , araba ) sahibi oldum.Bekarken çok çar çur ediyordum. Ayrıca iyi bir eş Allah ın en büyük hediyesidir insana. Allah hepinize hayırlı eşler nasip etsin.

evlilik güzel gerçekten ama nasip, kısmet işi. bizim okulda da çok bekar arkadaş var, ne zaman evleneceksin diye takılan yok ama bazen onların serzenişlerine şahit oluyorum. zamanı gelince elbette insanın karşısına değer vereceği, hayatı paylaşacağı insan çıkacaktır. ama zamanı gelince.. benim abim de bekar, ne yaptık ettik evlenmedi. inşallah o da sizler de yuvanızı kurar da, çoluk çocuğa karışırsınız. çünkü hayatı eşinle paylaşmak, çocuğunun gülümsemesini görmek, büyüdüğüne şahit olmak çok güzel. şükürler olsun.

yakın bir zamana kadar evlenmeyi düşünmüyordum ama artık bekarlık sıkıcı bir hal almaya başladı.bekarlığın tadını çıkarabilenlere lafım yok ama evlenmenin hayatımdaki büyük boşluğu dolduracağını düşünüyorum ve artık evliliğin şart olduğunu düşünüyorum.hep derler yaş ilerleyince daha seçici oluyor insan gerçekten doğru ama bu seçiciliği abartmamak gerek.önce aynaya sonra karakterimize bakıp iyi ölçüp tartmak lazım ve ne istediğimizi bilmemiz lazım.herkes ister sevebileceği ve kriterlerine uyan biriyle evlenmeyi ama artık 30lu yaşlardaki ve o yaşa yakın bizler için bu iş biraz zor.herşey kader kısmet değildir bence elimizden geleni yapıp takdiri allaha bırakmak gerek.hayırlısını versin diye dua etmenin yanında gönlümdekini hakkımda hayırlı kıl diye dua etmek de bu yolda atılan önemli bir adımdır.ama ben bir erkek olarak erkeklerin eksilerini bir kenara koyup malesef azınlıkta olan öğretmen ve diğer çalışan kesimdeki bayanların haddinden fazla kasıntı olduğunu ve bu yüzden evliliklerin az sayıda ve yürümediğini düşünüyorum.hele ki 30u devirmiş birçok bayanın önce aynaya sonra karakterine ve ne istediğine bakmaları gerektiğini düşünüyorum.nasıl olsa çalışıyorum kimsenin kahrını çekmek zorunda değilim hayat ortak gibi düşüncelerle bence çekici değil itici oluyorlar daha çok.kimse alınmasın öğretmenlik bayanlar için en ideal meslek ve yarım gün çalışmanın bir bayanı hem ev işlerini hem öğretmenliği yapabilmekten alıkoyabileceğini düşünmüyorum ve son olarak malesef çok ilişki görmüş geçirmiş biçok insan tanımış yıpranmış bayanlar pek verimli olamıyorlar bu konuda.önce aşkı değil mantığı ön planda tutup yeterli bir sevgi saygı ve güvenle mutluluğun yakalanabileceğini düşünüyorum.saygılar...

bayanla hem aynı mesaiyi harcayıp, eşit şartlarda çalışan sonra da herşeyi tüm işleri, fdakarlıkları bayandan bekleyen erkekler çok itici oluyor. Allah korusun.. Allah herkese bencil olmayan, kendini karşısındakinin yerine koyabilen, anlayışlı insanlar nasip etsin.

Baştan sona okudum mesajları... Çok güldüm arkadaşların sözlerine! :puhaha: :puhaha:
Bana üniversite 2. sınıf bitikten sonra evlenmek nasip oldu! Hiç evlenmeyi düşünmezken! Babam benim evlenmemi hiç kabul etmezdi. Önümde 3 büyüğüm vardı. Nasip olunca herkesin ağzı bağlanıyormuş. Üniversiteyi de bitirdim, çocuğumda oldu. Allah nasip etti bu yıl atandım. Şimdi kızımla eşimden 9 aydır ayrıyız. Kızım yanımda olmasına rağmen günler geçmek bilmiyor. Evde yemek yemek istemiyoruz. Canım hiç birşey yapmak istemiyor. Evli olmaktan değilde ayrı olmaktan kaynaklı bir sıkıntı bizimki! 3 hft sonra kavuşacağız Allah nasip ederse. :++:
Bekar arkadaşlara Allah gönüllerine göre verir inşallah. Bulunca da ayrılıklar oluyor. Ama sevdiğini beklemek kadar güzeli yok sanırım!

zilal' Alıntı:
bayanla hem aynı mesaiyi harcayıp, eşit şartlarda çalışan sonra da herşeyi tüm işleri, fdakarlıkları bayandan bekleyen erkekler çok itici oluyor. Allah korusun.. Allah herkese bencil olmayan, kendini karşısındakinin yerine koyabilen, anlayışlı insanlar nasip etsin.

Bayanın kendine has işi var erkeğin kendine has işi var, eğer bayan ben çalışıyorum ben de senin kadar para kazanıyorum ben de senin kadar yoruluyorum, sen de benim kadar iş aş yapacaksın yapmalısın düşüncesinde olamaz, yardımlaşılacak durumlar istisnai durumlar elbet olur, eşler birbiri ile yardımlaşır empati yapar anlayışta gösterir fakat bayan eğer çalışmanın verdiği kuvvetle kendi işini sürekli erkeğe yüklerse, paylaşım adı altında yüklemeye çalışırsa bence bu iş bir yerde patlar..

Eğer çalışan bayan hem iş yükünü hem ev işleri hem çocuk yükünü kaldıramıyor ise çalışmamalı, çalışmasın... Ha o zamanda, geçim işleri nasıl olacak denilebilir... O zamanda 200m2 evde değilde 120m2 evde oturursun, sıfır arabaya alamazsın da 10 yaşında araba alırsın ama geçinirsin..

the_korsan' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Bayanın kendine has işi var erkeğin kendine has işi var, eğer bayan ben çalışıyorum ben de senin kadar para kazanıyorum ben de senin kadar yoruluyorum, sen de benim kadar iş aş yapacaksın yapmalısın düşüncesinde olamaz, yardımlaşılacak durumlar istisnai durumlar elbet olur, eşler birbiri ile yardımlaşır empati yapar anlayışta gösterir fakat bayan eğer çalışmanın verdiği kuvvetle kendi işini sürekli erkeğe yüklerse, paylaşım adı altında yüklemeye çalışırsa bence bu iş bir yerde patlar..

Eğer çalışan bayan hem iş yükünü hem ev işleri hem çocuk yükünü kaldıramıyor ise çalışmamalı, çalışmasın... Ha o zamanda, geçim işleri nasıl olacak denilebilir... O zamanda 200m2 evde değilde 120m2 evde oturursun, sıfır arabaya alamazsın da 10 yaşında araba alırsın ama geçinirsin..

çalışmasın diyosunuz, ama herkesin çalışan ve öğretmen bayanlara bakış açısı nasıl biliyorsunuz:) okullara gelip soruyorlar.. neden acaba :puhaha:
bayanın işi belliyse..yani ev işlerinin tümüyse..o zaman en baştan kendini ev işlerine adamış ev kızları var.
ama hem para, hem bencillik olunca gerçekten çok itici oluyo..
bayanın kendi işini yüklemesi demişsiniz de, bayanın iş olduğunu, bu kuralı kim koymuş.. din de farz değil.
bayanın işi ve erkeğin işi ayrıysa bayan ev hanımı olur erkek te çalışır para kazanır.
yada bayan da çalışırsa bayandan tek kuruş beklemez. çünkü para bayanın görevi değil.. o yüzden bencil de diyemez.. dinimizde hiç bir hakkı yok erkeğin , bayanın kazandığı para üzerinde..
ama bayan çalışıyorsa tüm işi bayandan beklemek bencilliktir. eve gelince zor kendimize geliyoruz bazen.
birde işleri yapmak zorundasın gibi bir bakış açısına sahip biri varsa evde gerçekten o bayanın işi zor. erkeğinde bir yerlerden tutması yardımcı olması şart. en azından kendi işini. yani kendi bakımını bayana yükleyecekse.. o bayanında canı var. burda bazen okuyorum bekarız bir evlensekte ütüden kurtulsak ..diye laflar.
öğretmen bir bayanla evlenmek isteyenler ev işlerini tamamen bayana yıkamayacaklarının farkıda olarak evlenirlerse geçimsizlik yaşamazlar. zaten bayanlarda hakkından gelemez ki..
neyse arkadaşın konusunu dağıtmayalım :)

the_korsan' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Hocam dediklerine imzamı atıyorum. Ayrıca bir bayanın yapacağı en zor iş EV HANIMLIĞIDIR. Adı üstünde hanım... sanki ev hanımlığı çok basit bir işmiş gibi empoze edilip bayanlar habire çalışmaya teşvik ediliyor. Ev ve işi götürebiliyorsa (ki en uygunu öğretmenlik) amenna, ama evi aksatıyorsa korsan hocama katılıyorum.

jemba35' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Hocam dediklerine imzamı atıyorum. Ayrıca bir bayanın yapacağı en zor iş EV HANIMLIĞIDIR. Adı üstünde hanım... sanki ev hanımlığı çok basit bir işmiş gibi empoze edilip bayanlar habire çalışmaya teşvik ediliyor. Ev ve işi götürebiliyorsa (ki en uygunu öğretmenlik) amenna, ama evi aksatıyorsa korsan hocama katılıyorum.
hem çalışıp hem de ev işini aksatmayan bayan çok azdır. normal ev hanımı temizliği her gün yapar ama çalışan haftada bir.. ama erkekler bunu anlamaz. nasıl olsa bi şekilde olup gidiyor. aman beni bulaştırmasında diye düşünür. geçimi de kolaylaşır.

Geri