evlilikte aşk mı mantıkmı?

Kodla Büyü
amazon23' Alıntı:
Bugünlerde çıkmazdayım.hoşlanmadığınız bir insanla şartları ii diye evlenirmisiniz?

"İki gönül bir olunca samanlık seyran olur." diyorum sadece. Önce gönüllerinizi bir etmek için biraz zamanı kullanın. İlk görüş aldatır bazen.

30 yaşındayım hocam aşk evliliği yapacam diye sevdiğim insan olsun diye çok kişiyle görüşmedim bile pişmanım çünkü görüşeceğim kişilerede aşık olabilirdim mantıklı tercih yapın bence birde sizin sevdiğiniz değil size daha çok değer veren sizi seven insanları tercih edin şuanki aklımla geriye dönmek üniversitede yada üniversiteden mezun olduğum zamana dönmek isterdim. Aşk evliliği çok nadir karşılıklı severek evlenip mutlu olan çok nadir ciftler var bence

hamuş' Alıntı:
30 yaşındayım hocam aşk evliliği yapacam diye sevdiğim insan olsun diye çok kişiyle görüşmedim bile pişmanım çünkü görüşeceğim kişilerede aşık olabilirdim mantıklı tercih yapın bence birde sizin sevdiğiniz değil size daha çok değer veren sizi seven insanları tercih edin şuanki aklımla geriye dönmek üniversitede yada üniversiteden mezun olduğum zamana dönmek isterdim. Aşk evliliği çok nadir karşılıklı severek evlenip mutlu olan çok nadir ciftler var bence
Keşke bu kadar kolay olsa. Gidersin ve bi kendi beğenmiş kara kuru birine aşık olursun ve sonrası çile. Sonra bi gün gelir karşına biri çıkar dört dörtlük binbir bahane bulursun onla olmamak için. :(

hamuş' Alıntı:

doğru söylüyor :+1:

Allah kimsenin mantık evliliği yapacak kadar hayattan umudunu kestirtmesin. Amin.

aklında kalacaksa zaman tanıyın bence ama yine etkilenmiyorsan zorlama derim :)

evet olmuyorsa olmuyordur.yine beklicez..şimdiye kadar saçma sapan insanlara şans verdim.şartları çok ii olmasına rağmen..

saçma sapan insanlara aşık oluyorsun, sonra senin bütün iyiy duygularınıda yanlarında götürüyorlar.aşk bana yaramıyor.sonunda üzülen ben oluyorum.off çok zor bu işler..

amazon23' Alıntı:
saçma sapan insanlara aşık oluyorsun, sonra senin bütün iyiy duygularınıda yanlarında götürüyorlar.aşk bana yaramıyor.sonunda üzülen ben oluyorum.off çok zor bu işler..

o zaman saçma sapan geldiği anda gideceksin dostum. Çok da kolay bu işler. Ben büyüyünce anladım.

ne aşkı hocam 27 28 inden sonra bana kimse aşık olmasın inanmam, gelmişssin bi yaşa bi dünya insan girmiş çıkmış hayatına aşk mı kalır. Karşılıklı güven, bi parça huzur yeterli bana göre evlilik için

bu işler aceleye gelmez hocam evlilik olayı tüm hayatını etkileyen bişey çok iyi tanımak lazım sizin zamana ihtiyacınız var

amazon23' Alıntı:
Arkadaşlar ilk görüşte hiç etkilenmediğiniz birisini tercih edermisiniz.
Hani biz mecazi aşkların buruk özlemiydik
Hani biz her gün ilk kez gibi sevişirdik
Şimdi sabahları neden bir tek kelime bile etmez olduk
Işıklar söndüğü zaman sırtımızı dönüp uyur olduk
İstersen ağla istersen bağır
Döndürebilsek bile zamanı geriye
Aşk bitmiş be aşk pas tutmuş hazla
Yarınsız dünlerle nereye kadar
Hani biz hiç kimseye öyle benzemezdik
Hani biz hiçbir şeyi bizden gizlemezdik Rüya Tabirleri
Şimdi herkes kadar kolay bir bir yalanları süsler olduk
Çırılçıplak yan yana küsmez barışmaz olduk
İstersen ağla istersen bağır Şarkı Sözleri

"Diyoki aşk biter :p "

mantıklı aşk en iyisi?ikisi bir arada?zor..kendini kandırıyosun bence belli bir yaştan sonra.bazen bakıyorum çok güzel bir kızın yanında çok çürkin bir erkek olabiliyorbenim midem kaldırmıyor.tmm Yaradılanı yaradan dan ötürü severiz ama ..

Buldukta aşkı, mantığı kaldı. Arkadaş yok ya bu kadar zorlanacağımı hiç zannetmezdim. Hele bu öğretmen camiasındaki bayanlar kadar havalısını da hiç görmedim. :p Arkadaşlar birbirimize yardımcı olalım büyük bir aileyiz gelin biz bekarları evlendirelim el birliğiyle. :D

:))haha..havalı kızlar herzaman tercih ediliyor nedense..erkelerin işi daha zor.bayanlar genelde birşekilde peşine düşüp buluyorlar.ama ir erkeği işyerine görmeye giden kız varmıdır tanışmak için??hoş ben işyerinide hiç onaylamıyorum da yinede yeşillik oluyor işte..

netman38' Alıntı:
Buldukta aşkı, mantığı kaldı. Arkadaş yok ya bu kadar zorlanacağımı hiç zannetmezdim. Hele bu öğretmen camiasındaki bayanlar kadar havalısını da hiç görmedim. :p Arkadaşlar birbirimize yardımcı olalım büyük bir aileyiz gelin biz bekarları evlendirelim el birliğiyle. :D

haklısın kardeş ,biri bekar bilişimciler başlığını açsın da şurda yabancı ellere gitmeyelim bari :p

"anneni mi çok seviyorsun babanı mı?" sorusunun cevabı gibi bu sorununda cevabı yoktur :)

çevremde mantık evliliği yapıp dışarıda yemedik halt bırakmayan çiftler var..Bence aşk olmadan evlilik yapılmamalı..Mantık evlilikleri bir süre gider gider sonra patlar..

amazon23' Alıntı:
Arkadaşlar ilk görüşte hiç etkilenmediğiniz birisini tercih edermisiniz.
Bir insanı sevip sevmediğine tanıdıktan sonra karar verilir. Önünüze iki tane çiçek resmi koydular. Bir tanesi çok güzel renklere sahip jan janlı, diğeri ise sıradan bir çiçek. Siz tabiki hemen ilkinden etkilendiniz nede olsa diğerinden çok daha güzel duruyor. Fakat belki sıradan dediğiniz çiçeğin kokusu diğerinden kat ve kat daha güzeldir. Bence ilk bakışta etkilenip etkilenmemek değil; Tanıdıktan sonra sevip sevmemek daha önemlidir.

Geri