Faiş Trafik Sigortası Ve Kasko Ücreti

Kodla Büyü

Bilisimci1903

Aktif Üye
Yaşım 24 . İlk aracımı aldımm. 5 seneyi aşkın ehliyetim mevcut . Çok şükür herhangi bir kazam falan yok . Dün itibari ile sigorta, kasko tekliflerini araştırdım . İkiside ortalama en uygun 1500 lira teklif veriyorlar . Yani kasko ve sigorta yaptırmak istesem 3000 TL yi gözden çıkarmam gerek . Sizce yaptırayım mı , yoksa bir süre daha bekleyeyim mi ? Ya da daha uygun yapabilir dediğiniz yerler var mı ?

hcm arabanız öncelikle hayırlı olsun. benim tavsiyem sigortasınızı bir an önce yaptırmanız. bir öğretmen arkadaşım yaklaşık bir ay önce almış olduğu arabanın sigortasını gecen hafta yaptırdı. sigortacılar ilk günler fiyat olarak ortalama 1250-1500 tl arasında istediler. daha uygun yaptırabilirim diye araştırayım derken bir aylık sürenin sonuna doğru 1900 tl ye yaptırdı. anladığım kadarıyla sigortayı yaptırma süreniz azaldıkça fiyat ona göre yükseliyor.

sigortacıların vermiş oldukları teklif fiyatları belirli bir süreliğine geçerli oluyor.(ortalama 3-5 gün). ondan sonra fiyatlar tekrardan güncelleniyor. birkaç yerden fiyat alıp uygun bulduğunuz yerden yaptırmanızı öneririm.

Sigorta yaşa göre yapılıyor. Genç olduğunuz için kaza yapma potansiyeliniz yüksek o yüzden kasko ve sigorta uçuk rakamlar çıkar. Tavsiyem aile büyükleriniz varsa ve size de uygun olursa onlar üstüne yaptırmanız. Anne-baba üzerine yaparsanız fiyat olarak farkeder.
Birde ikamet adresinin bulunduğu yere göre de fiyat farkı çıkabilir. Örneğin İstanbul da yaşayan biri ile Artvin de yaşayan birine aynı fiyat çıkmaz.

Xperia Z3

ziraat sigortadan fiyat almanızı tavsiye ederim, 4. basamaktan 971 tl geçen hafta yaptırdım

sigortayı hemen yaptırın yoksa ceza yersiniz. tabi ki arkadaşların tavsiyelerini de gözönüne alarak. aile büyüklerinden birinin üzerine yaptırmak mantıklı. bir de bir acenteden farklı sigortalar için fiyat teklifleri isteyin. öğretmen indirimi falan da istemeyi unutmayın.

ben en son 390 a yaptırmıştım bu fiyatları mumla arayacaz galiba :?

emmoglum polis 2 hafta evvel aldığı 2006 getz aracına min 1830 tl ye sigorta bulduk antep plaka yaş 29
memlekete gitti aracı babasına devretti 66 plaka 55 yaş sigorta 800

kasımda babamın aracının sigortasını 333 e yenilemiştim izmir ilçe bakalım bu kasımda ne olacak

Kaskoyu Anadolu sigortadan 1580 E yaptırdım. Blokesiz olarak 9 taksit hesabından düşecek . Geriye kaldı trafik sigortası

Satıştan sonra 15 gün içerisinde yaptırmak lazınmış sonrasında fiyat yükseliyor muş.Sigorta fiyatlarına 10 kat zam yapmışlar. :(

Peki 15 gün sonra yükselen kasko mu sigorta mi. Ben de yeni araç aldım. sigorta yaptım ama henüz kasko yapmadım. Yarın 15 gün olacak

Son model mersedesi 40 bine Yabancı plakalı araba olarak alsak, sanırım vergisi yok, sigortası varmı bilmiyorum, kaskoda yaptırmazsak. 2 yıl Türkiye içinde binebiliyoruz. 2 yıla bir arabayı tekrar yurt dışına sokup çıkarınca bir 2 yıl daha biniliyor sanırım. Yrt dışında oturan bir tanıdık veya pasaport vb. gibi şeyler lazım mı!? Bunun hakkında bilgisi olan varmı. Yurt dışında çalışanlar alabiliyor sanırım.

2008 Laguna 9 bin tl
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 9810/detay

2007 MERCEDES E220 CDI elegance 37 bin tl
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 4497/detay

ben aksamustu palio 2003 model 1.2 arac için fiyat aldım ehliyet 2 yıllık,ilk aracım 1258 tl cıkardılar!!! Ben buna yasal bi gasp diyorum.O parayı senden zorla alacaklar.

Böyle soygun görülmedi.Trafik sigortası %500 artmış resmen.Babam 50 küsür yaşında ikinci arabası yani en az çıkması gereken gruplardan birinde 1300 küsüre yaptırmış.Eskiden 200 e yaptırıyordu.Yok böyle böyle soygun.Devlet buna neden el atmıyor acaba?

iambilisimci' Alıntı:
Böyle soygun görülmedi.Trafik sigortası %500 artmış resmen.Babam 50 küsür yaşında ikinci arabası yani en az çıkması gereken gruplardan birinde 1300 küsüre yaptırmış.Eskiden 200 e yaptırıyordu.Yok böyle böyle soygun.Devlet buna neden el atmıyor acaba?
Devlet el attı zaten.

iambilisimci' Alıntı:

devletin işine geliyor hocam.firmalardan aldıkları oran sabit vatandaştan ne kadar çok para alınırsa devletin payı da o kadar artıyor.o yüzden devletten artık birşey beklemenin anlamı yok

mevzuat' Alıntı:
Son model mersedesi 40 bine Yabancı plakalı araba olarak alsak, sanırım vergisi yok, sigortası varmı bilmiyorum, kaskoda yaptırmazsak. 2 yıl Türkiye içinde binebiliyoruz. 2 yıla bir arabayı tekrar yurt dışına sokup çıkarınca bir 2 yıl daha biniliyor sanırım. Yrt dışında oturan bir tanıdık veya pasaport vb. gibi şeyler lazım mı!? Bunun hakkında bilgisi olan varmı. Yurt dışında çalışanlar alabiliyor sanırım.

2008 Laguna 9 bin tl
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 9810/detay

2007 MERCEDES E220 CDI elegance 37 bin tl
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 4497/detay

Burayı iyice oku hocam. Gerisine karar ver.

http://forum.donanimhaber.com/m_1099612 ... #112125873

denizlerb' Alıntı:
iambilisimci' Alıntı:
Devlet el attı zaten.
Müdahale ettki artık artış olmayacak diyorlar ama değişen hiç bişey yok.

1900 tl ile 800 tl arası fiyat var bunun nedeni nedir acaba kaza sonrası hizmetlerde farklılık mı var acaba kaskom yok benim kasko yerine geçebilecek teklifler sunuyorlar mıdır ki

3 Gün önce kasko ve sigorta yaptım.
Kasko 990
Sigorta 850

Kaza yapmayan da bunu ödeyecekse ne anladım bu işten.

Arabamı satacağım. Bu kadar artış nerede görülmüş. Sigorta fiyatları düşene kadar araba almayacağım. :verymad:

iambilisimci' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
iambilisimci' Alıntı:
Devlet el attı zaten.
Müdahale ettki artık artış olmayacak diyorlar ama değişen hiç bişey yok.
Sigortaya odedigimiz paranın %40 kadarı devlete gidiyormuş. Sizce devlet bu kaynaktan vazgecer mi? Dua edelim bu fiyatlarda kalsın. Bazı haber sitelerine göre daha da artacakmış. Önceki yorumum daha net anlasılmıstır heralde.

metkey' Alıntı:
en düşük kim ödedi acaba merak ettim
Simdiye kadar hic kaza yapmadım. 2 hafta once trafik sigortası yaptırdım. Sigortacı hasarsızlıkta 7. basamakta oldugumu soyledi. %50 hasarsızlik indirimim varmıs. Aldigim en ucuz teklif 600 tl. 1000 tl den daha fazla teklif veren de oldu. Benim sigorta 600 tl (neova sigorta).

hocam bende dün yaptırdım. geçen sene 550 tl yaptırmıştım. bu sene 900 ile 1300 arasında fiyat çıkarttılar. en son Anadolu sigortadan 910 tl yaptıdım. bunun içinde %10 indirim dahil...

Bu ne arkadaş geçen yıl ramazanda 230 tl idi bu sene iki katını geçerse arabayı satarım daha iyi anlaşılan eşşeğe binecez bu gidişle

Geri