Farklı Branş Formatörlüğü İptal Davası

Kodla Büyü
Tamamen saçma zaten Bilgisyar öğretmeni tayin edildiği zamanformatörlük ona veriliyor
Bilgisyar öğretmeninin olmadığuı yerde formatörlük yapıyor diğer formatörler bu sadece bir hazımsızlıktan başka bişey değil

Çağrı1' Alıntı:
Tamamen saçma zaten Bilgisyar öğretmeni tayin edildiği zamanformatörlük ona veriliyor
Bilgisyar öğretmeninin olmadığuı yerde formatörlük yapıyor diğer formatörler bu sadece bir hazımsızlıktan başka bişey değil

evet çok saçma 180 saate formatör yapabildiği için bt öğretmeni alımını azaltıyor, 180 saatte karpuz olur mu? bilen bi yazıversin yaw, benim de matematiğe çok ilgim var sayılar filan çok hoşuma gidiyo bi 180 saate süper matematikçi olurum. yapmayın allah aşkına 4 yıl okuduk bde diye içimiz dışımız çıktı. biz yani böteliler bu mebe fazla geldik.

Çağrı1' Alıntı:
Hukuka güvenmiyormusun hocam. :)

Sayın hocam iş bilmeyen formatörler yüzünden bugünkü duruma geldik bu işi profesyonellerine bırakalımda işler daha güzel yürüsün. Lab kullandırmak artık oyun oynamak olarak anlaşılmasın. Görevimiz olmayan işleride işinizmiş gibi algılayıp yaptığınızdan asıl işimizi yapamaz hale geldik zorlandığınız anda ben branş öğretmeni değilim deyip işin içinden sıyrılıveriyorsunuz. Sizden sonrada gelen formatör arkadaşada aynısını yapmaya çalışıyorlar ve ipler kopu veriyor. Sizler asıl işinize dönün izin verin bizlerde kendi alanımızdaki işlerimizi halledelim.

ya bırakın Alla aşkına kmsenn hakkı gasbedilmiyor ben meslek lkisesindeydim Bilişim bölümü var öğretmen gelecek diye formatörlük vermediler öğretmende gelmedi bir yıllık emeğim rezil oldu burada ezbere konuşuyosunuz

hocam öfken ekders alamadığından dolayı mı. neden emeklerin boşa gitmiş olsun devlete çalışmışsın işte. japonyadaki insanların en huzurlu çalıştığı saatler devlet için çalıştıkları günlük 1 saatmiş.

papakaa' Alıntı:
hocam öfken ekders alamadığından dolayı mı. neden emeklerin boşa gitmiş olsun devlete çalışmışsın işte. japonyadaki insanların en huzurlu çalıştığı saatler devlet için çalıştıkları günlük 1 saatmiş.
emeklerim neden boşa gittti biliyomusun kurduğum iki labaratuvardakullanılmaz halde önyargılı davranmanın anlamı yok öfkelenmemin sebebi bilgisyar öğretmeni arkadaşlar yıllarca verilmiş emekleri görmewziden geliyorlar bizde yıllarca bu alanda bişeyler yapmayaçalıştık millet sağdasolda gezerken biz kurslarakatıldık bilmem anlatabiliyormuyum sdanki biz hak gasbetmiş gibi burada suçlu gösterilmeye çalışılıyoruz yazık işte tüm mesele kendisisini karşıdakinin yerine koyamama bne size sonuna kadar hak veriyorum ama bizler sizin haklarınızı gaspedtmiyoruz yukarıda belrttim bölüm olan okullara formatör vermiyorlar ilköğretimdede eğer bilgisyar öğretmeni gelirse açık görünüyor bzolsak bile formatörlük ona veriliyor bu dava sadece birlerninin işgüzarlığı

Başka bir okuldayine çalıştım ekders değil mesele eğer Eğitimli kişiler olarak bizler bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyorsak bu ülkenin neden bu durmageldiğini anlamak zor değil

sayın hocam bu zamana kadar sizin gibi pek çok branştan arkadaş formatör olup lablarda emek verip uğraştılar okulun işlerini yaptılar. size lafımız yok yanlış anlamayın. ama pek çok böte mezunu arkadaş atanmayı beklerken okullarda formatörlük kursu olmayan öğretmenleri bile formatör yapıyorlar. bunun yanında pek çok kişi formatörlüğü sadece ekders alma işi sanıyor. bu tür uygulamalara son verilmesinin zamanı geldi.

Keşke formatörlük saçmalığı kalksada bu branş dışı arkadaşlar rahat etse.
Şahsen ben sizi suçlamıyorum suçlamamda ileriye dönük hiçbir politikası olmayan bakanlığa kızıyorum.

Ben tam 6 yıl ücret almadan formatörün yapacağı işleri yaptım şurada birbuçuk yıldır ekders alıyorum dediğim gib tamamen haklsınızama anlatmakta zorlandığım şey şu sizin işinize biz engel değiliz tayin yapmıyorsa milli eğitim bizim suçumuz mu tayin yaptığı zman zaten bizsizin geldiğiniz bir okulda formatör olamıyoruz .Hasari hocam formatörlük kalksın diyosunuz kalksın ne yapalım ama ozmanda bütün bu işleri anlayan insanlara yıkıyorlar ve ücret verilmeden ben bunun sıkıntısını beş altı yıl çektim birtakım saçmalıklardan dolayı formatör olamadım amatüm işleri ben yapmakzorunda kaldım web sayfası hazırlamaktadahil

meslek liselerinde formatörlük olmaz ki zaten, onlar da elektrik elektronik öğretmenleri bir bilgisayar öğretmeni kadar donanımlıdır, her işi yaparlar ki ellerinin altına öğrencileri vardır onlara yaptırırlar, sizin branş ne?

bizi anlıyorsunuz da mebe dava açılmasına neden bozuluyosunuz, bu dava haklıdır ve göreceksiniz bilişim öğretmenleri kazanacak ve formatörlük kavramı artık kalkacak normal 4 yıl bölümünü okumuş öğretmenler gelecek, ki 180 saatlik formatörlerin önü kesilmeden de mebin alım sayıları asla artamaz, benim bölüm öğrencilere tavsiyem geleceğinize sahip çıkın.

Çağrı1' Alıntı:
Ve şurasıda bir gerçek içinizde hiç birşeyden anlamayanlar da var

Her kasada çürük elma olması normaldir sayın hocam, fakat siz olaya kendi açınızdan bakıyorsunuz, tamam kendiniz bu konularda bilgili tecrübeli olabilirsiniz ama şunu da inkar etmemek lazım sizin de içinizde bişeyden anlayan az.

işte siz o hepsi çürük elma ile dolu kasadaki birkaç sağlam elmadan birisi olabilirsiniz, ama bu bişeyi değiştirmez. 120 saatlik ingilizce sertifikam var benim, ingilizce öğretmeni yapsınlar o zaman beni...

Kardeş ozaman öğretmenin asli görevi nedir ona bakın. Göreviniz olmayan işleri neden yapıyorsunuz. 6 senede muhtemelen en az 2 okul değiştirdiniz aynı işleri yaptığınıza göre o zaman sorunu başka yerde değil kendinizde arayın.

Sanırm idarecilerin çalışma şeklini bilmiyosunuz 6 yıl aynı okuldaydım dahada aynı okuldayım ne ise bakalım görelim şimdilik ne desek boş

Çağrı1' Alıntı:
Sanırm idarecilerin çalışma şeklini bilmiyosunuz 6 yıl aynı okuldaydım dahada aynı okuldayım ne ise bakalım görelim şimdilik ne desek boş

Senin branşın nedir hocam öğrenebilir miyiz acaba?

İdareye yaranmaya çalışıp yalakalık yapanı çok gördük. Herkes görevini bilecek.

çağrı1 hocam ne güzel işte kendini geliştirmişsin. emin ol hayatının her alanında işine yarayacaktır bu bilgiler. ama artık biz mağdur oluyoruz.

kaldı ki biz öncesinde eylemde yaptık. yani olması gerektiği gibi hakkımızı aradık. ama meb bizi daha da kötü bir duruma soktu. burada hem atanmışlardan hemde atanmamışlardan söz ediyorum. madem meb hakkımız olanı bize vermiyor, bizde hakkımız olanı almak için elimizden geleni yaparız.

ortada yenen bir hak yok. geri alınmak istenen bir hak var.

Çağrı1' Alıntı:
Bu dava açma banagöre tamamen gereksizniyemi çünkü zaten bizim görevlendirildiğimiz okulabilgisyar öğrewtmeni tayin isteyebiliyor isteyip de geldiği zman hak onun zaten bu dava açmanın asıl nedeni bana hazımsızlık gibi geliyor tayin istendi çıktı da biz mi engel olduk .

Hocam bu başlıkları okumanı tavsiye ederim bu sene başımdan geçen olaylar ve daha neler olacak göreceğiz. Ama ben şimdiden yılmış durumdayım. Arkadan benim bilmediğim ne seneryolar oynanıyor kimbilir. İlk linkte okul formatrlüğüne başvuru yaptıktan sonra formatörlüğün bana geçişini sanmamla beraber yapılan hakaret

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/okul-formatorlugu-bana-gecince-hakaret-isittim-t66858.html

Burdada nedense beni başka okula verdiler işte onun başlığı

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/kendi-okuluma-formatorlugum-cikmadi-t66969.html

Ve bu olaylar malesef 4 senedir aramızda hiç bir sıkıntı olmayan hatta muhabbetimizin iyi sayılan bir öğretmen arkadaşla olması.

imsiyat' Alıntı:
çağrı1 hocam ne güzel işte kendini geliştirmişsin. emin ol hayatının her alanında işine yarayacaktır bu bilgiler. ama artık biz mağdur oluyoruz.

kaldı ki biz öncesinde eylemde yaptık. yani olması gerektiği gibi hakkımızı aradık. ama meb bizi daha da kötü bir duruma soktu. burada hem atanmışlardan hemde atanmamışlardan söz ediyorum. madem meb hakkımız olanı bize vermiyor, bizde hakkımız olanı almak için elimizden geleni yaparız.

ortada yenen bir hak yok. geri alınmak istenen bir hak var.
kesinlikle öyle.çok ukala oluyor bazıları ben bilgisayar öğretmeninden daha iyiyim diyerek kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar atanamayan arkadaşlar bizden daha aktif :+1:

Arkadaşlar bilişim teknolojileri öğretmenleri malesef yanlış yoldalar.
Bu bilişim teknoloji sınıflarının kuruluş amacını bile bilmiyorlar.
Sadece ekderslerini düşünüyorlar.
Bu bilişim teknoloji sınıfları 1999 yılında kurulmaya başlandığında kapılarına kilit vurulmuştu. Ortada daha böte ler bile yoktu..
Bu sınıfların kuruluş amacı ilköğretim öğretmenlerinin öğrencilere bilgisayar destekli eğitim vermeleridir...
Bu amaçla formatör öğretmenler yetiştirilmiştir. Bu öğretmenler ilköğretimden ve her branşan seçilmiştir.
Bu da doğru bir uygulamadır. Çünkü her öğretmen kendi dersiyle ilgili meteryaller geliştirmiş ve çevresindeki öğretmen arkadaşlarıyla paylaşmışlardır.
Bazı arkadaşlar kıyaslama yapmışlar ama yanlış kıyaslama yapmışlar.. İşte başka branştan birileri formatör olabiliyorsa biz de kurs alarak matematik öğretmeni vs olalım diyorlar....Biz bilgisyar öğretmeni olduğumuzu idda etmiyoruz ki.. Bir boşluk vardı ve bizimle dolduruldu bu boşlukk. Ve bilgisayar bir hobidir... Sonuçta öğrencilere çok illeri düzey programlar öğretilmiyor ki.. Üstelik amaç öğrencilere bilgisayarı verimli bir şekilde derslerinde kullanmasını öğretmek...
Bir kez daha söylüyorum bu sınıfların kurulmasının amacı bilgisayarlı eğitim... Bilgisayar öğretmenleri de bence Meslek liselerinde bilgisayar derslerine girebilirler... Bu gün ilköğretimdeki çocukların bir çoğu kendi yaşlarına uygun ve yetecek düzeyde bilgisayar becerilerine sahipler biz sınıf öğretmenleri olarakta bu becerilerini verimli bir biçimde derslerde kullanmalarına yönlendiriyoruz... Bilişim teknolojileri kitaplarındaki bilgileri de öğrencilkere öğretmek için bilgisayar öğretmeni olmaya gerek yok...
Aama böyle birbirimizi suçlamayada gerek yok.. ben daha öncekşi yazılanlara karşılık olsun diye yazdım anlamayanlar için sonkez yazıyorumm:::::::
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SINIFLARININ KURULUŞ AMACI HER ÖĞRENCİYE BİLGİSAYAR ÖĞRETMEK DEĞİL
BİLGİSAYAR DESTEKLİ EĞİTİM VERMEKTİR.
Saygılarımla.

Forumda her dönem bizleri sinirlendirmek için yorum yazan sonra ortalıkta gözükmeyen provakatörler var. Sorun şu ki okullarda normlar BT dersine göre belirleniyor. Başka branştan arkadaşların olduğu okulların %90 nında BT dersi seçilmediği için doğal olarak o okulların normu 0 ( Sıfır) Bu durumda tabiki BT öğretmenlerinin ve adaylarının hakkı gasp edilmiş durumdadır.

serkanozen1' Alıntı:
Bu bilişim teknoloji sınıfları 1999 yılında kurulmaya başlandığında kapılarına kilit vurulmuştu. Ortada daha böte ler bile yoktu..
Bu sınıfların kuruluş amacı ilköğretim öğretmenlerinin öğrencilere bilgisayar destekli eğitim vermeleridir...
Bu amaçla formatör öğretmenler yetiştirilmiştir. Bu öğretmenler ilköğretimden ve her branşan seçilmiştir.
Bu da doğru bir uygulamadır. Çünkü her öğretmen kendi dersiyle ilgili meteryaller geliştirmiş ve çevresindeki öğretmen arkadaşlarıyla paylaşmışlardır.
Bazı arkadaşlar kıyaslama yapmışlar ama yanlış kıyaslama yapmışlar.. İşte başka branştan birileri formatör olabiliyorsa biz de kurs alarak matematik öğretmeni vs olalım diyorlar....Biz bilgisyar öğretmeni olduğumuzu idda etmiyoruz ki.. Bir boşluk vardı ve bizimle dolduruldu bu boşlukk. Ve bilgisayar bir hobidir... Sonuçta öğrencilere çok illeri düzey programlar öğretilmiyor ki.. Üstelik amaç öğrencilere bilgisayarı verimli bir şekilde derslerinde kullanmasını öğretmek...
Bir kez daha söylüyorum bu sınıfların kurulmasının amacı bilgisayarlı eğitim... Bilgisayar öğretmenleri de bence Meslek liselerinde bilgisayar derslerine girebilirler... Bu gün ilköğretimdeki çocukların bir çoğu kendi yaşlarına uygun ve yetecek düzeyde bilgisayar becerilerine sahipler biz sınıf öğretmenleri olarakta bu becerilerini verimli bir biçimde derslerde kullanmalarına yönlendiriyoruz... Bilişim teknolojileri kitaplarındaki bilgileri de öğrencilkere öğretmek için bilgisayar öğretmeni olmaya gerek yok...
Aama böyle birbirimizi suçlamayada gerek yok.. ben daha öncekşi yazılanlara karşılık olsun diye yazdım anlamayanlar için sonkez yazıyorumm:::::::
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SINIFLARININ KURULUŞ AMACI HER ÖĞRENCİYE BİLGİSAYAR ÖĞRETMEK DEĞİL
Saygılarımla.
kuruluş amacımı? nasıl birşeydirki ben onu göremedim. 97 den itibaren var daha eskiyse bilemem ilk pentium 133mmx ler kurulmaya başlanmış milo okullarına. peki bu okullarda nasıl bir sonuç sağlanmış hemen anlatayım. Bu lab bir formatörün eşliğinde bilgisayar dersi vermek için kullanılmış. Bilgisayar detekli eğitim vermek için değil. Bu yaşadıklarımdır. Ardından bu okula ben atanmıştım. Bilgisayarları tamir etmekle geçti 3 ayım çünkü öyle bir kullanımışki sanki kum torbası niyetine kullanılmış. hatırladığım kadarıyla 15-16 sını zar zor ancak çalıştırmıştım. Çünkü önceden oyun amaçlı kullanılmıştı. İlk gittiğimde oyunu yasaklamıştım kendi programımızı kendimiz yapıyorduk ve gayette güzel şeyler öğrettim. Şu andaki program pek olumlu değil bence bu kitaplardaki bilgiler şu an ihtiyaçların altındadır. neyse sonuca gelince diğer branşardan gelenler(birkaçı hariç tutayım haksızlık yapmamayaım) geneli bu formatörlüğü kendi mesleğini yapmayıp kaçış amaçlı kullanıyor.4 sene boyunca kendi bölümlerinizin derslerini okudunuz bu şekildede atamanız gerçekleştide neden formatörlüğe geçme isteğiniz oluyor? İnanın ben sınıf öğretmeni olsam başka bir meslek yapmazdım. Matemetikçi olmak isterdim ama bunu çok iyi biliyorum üniversitede 4 sene daha okumam gerekli.
Bu arada bötelerin amacı Bilgisayar öğretim teknolojileri öğretmenliği yani BDE (bilgisayar destekli eğitim) tam olarak kapsar. Bizim bitirme tezimiz dahil derslerimiz hep bilgisayar destekli eğitime yöneliktir.
Bence bunları yazaken ya birilerine sor yada bötelerin üniversitelerdeki ders programlarını bir incele.
Bu şekilde tartışma oratmına girmek bile bence çok saçma peygamberimizin çok güzel bir sözü var(işi ehline veriniz) dahada bir şey demeye gerek yok
saygılarımla

serkanozen1' Alıntı:
Saygılarımla.

branşınız nedir hocam.

serkanozen1 ocam anlamak çin öngörü lazım sanırım bazı arkadaşklardao öngörü yok bizformatörler olarak öğrenclere reber olmanın yanında öğreytmenlere rehber oluyoruzderslern işlerken bunun içinde dediğinizgibi bilgisyar öğretmeni olmakiart değil ikinci bir husus bizler formotör olduk diye sıfır gösterilmiyor okullarda normlar bilgisyar dersi kaldırıldığı çin sıfır gösteriliyor.Başka bir konu yukasrıda belrttim ama anlamakta güçlük çekyor arkadaşlar veya anlamak istemiyorlar Bir okulda bilişim tkenolojileri dersi varsaorayaformatör görevlendirlmiyor açık bırakılıyor öğretmen gelir diye ama hala haklarının gasbedildiğini söylüyorlar birazakıl veizan lütfen
Eğitmli insanlarda bu mantıksızlık beni hayrete düşürdü araştırmadan incelemeden o açılan davada bakalım ne olacak sonuç

BT sınıflarının amacı BDE ise çocuklara Temel Bilgisayar Eğitimini Halk Eğitim kursları mı verecek? Ya ne kadar işten uzak aristokrat mantığıyla cümleler kuruyorsunuz. Çocukların bilinçlendirilmeye ihtiyacı var. En basiti internet tehlikelerine karşı savunmasızlar. Bu mu Milli Amacımız? BT BDE yapılacakmış da bilmem neymiş de. Yeter artık ya. Böyle saçmalıklara inanan herkes bir gün ne halt ettik diyecek sanardım ama demeyecek belli ki. Mallık dizboyu.

omerkaraca
Hocam merak etmeyin ezbere konuşmuyoruz incelemeden yazmadım ben uzun zamandan beri konunun takipçisyim
yanlış yapıyosunuz sonuçta tayinlerinizyapılsa bile yeterli elmeyen yerler var oralarda bizler tamalayacağız ama böyle bir dava kazanılmayacak emin olun ki kazanılırsa bu kezoralarda bizler formatör olamadığımız çn tüm cihazlar çalışamazduruma gelecek sistem çökecek bunu bizzat bu yıl ben yaşadım bencilce bu dava açma işi

evet mfk hocam iki okulda semner verdim internet haftasında öğrenclere ve velilere gerekli programların nasıl kurulacağını da anlattım olaya geniş bakılırsa bilgşsyar öğretmenlerinin mağduryetne bizim hiç br katkımız
yok el insaf dyorum başkada birşey yazmak istemyorum mallık ifadesi de kımın ıçın kullanırsanızkullanın şık olmamış

BT atıl duruma gelmesinden korkan branş dışı arkadaşlar nekadarda kolay 40 çocuğu atıl hale getirebiliyor siz dersinize girmeyince bilin bakalım sizin dersinizi kimlere giriyor mebin çözümü kolay ve basit; ücretli öğretmenler, 2 senelik veya farklı branştan arkadaşlar gelip sizin dersinizi veriyor sizde bu durumdan memnunsunuz yani. İyi diyorum o zaman siz kendinizi formatör olarak tatmin etmeye devam edin.
Yanlış yanlışla düzeltilmez, doğruyla düzelir. Zira yanlışlar, zincirleme gider...

Geri