Fiat Punto Hakkında Görüşleriniz

Kodla Büyü

malibozkus

Aktif Üye
Arkadaşlar Fiat punto hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim. Bu arabayı öneriyormusunuz? Bunların yakıtı nasıl?

dizelinin az yaktığını biliyorum.bildiğim herhangi bir sorunu yok. punto kullananların forum sitesinden alacağınız araba ile ilgili yorum alabilirsiniz.iyice araştırın...

punto nun 1.2 triptronik vitesini almayı düşünüyorum 8v ile 16v arasındaki fark nedir kullanan arkadaşlar var mı?

2 arkadaşımda vardı grande punto..
ikisi de direksiyon problemi yaşamıştı..
direksiyon kutusu arızası sık yaşanan bir problem diye duymuştum..
bir de 75 bg lik olanının, kasa ağır geldiği için çekmediğini söylüyordu arkadaşım..
90 beyg. daha iyiymiş..

İlla teneke alacaksakta hyundai alalım ben hyundai aldım bunu bilerek aldım. Hem onlarsan ucuz hem daha iyi.

Fiatın en iyi arabası lineadır bir görün bakın ne kadar berbat olduğuna. Reno megane satıyor ama o da dahada berbat.

ben de bi yerden duymuştum sanayiciler puntoların kendilerine sık uğradığını söylüyorlar. bence uzak durmak lazım.
burda bazı arkadaşlar söylemişler ben de katılıyorum kesinlikle fiat ve renolardan uzak durmak lazım alacaksan ya alman ya japon olacak ben mazda aldım maşşallahı var nazar değimesin.

:+1: kesinlikle opeli tek geçerim. al kardeşim punto alacağına opel corsa dizel. keyfine bak...

2006 da fiat punto aldım ilk yılında direksiyon problemi yaşadım. Garantisi olduğu için problemi çözdüler, başka bir sorun yaşamadım. 4 yıldır biniyorum tek şikayetim biraz daha geniş olması. Bu arada dizel 75 beygir arabam.Yakıt konusunda çok ekonomik. Şimdi de walsvagen jetta istiyorum güzel bir araba.

biri teneke diyor biri 75 bg kasa ağır çekmiyor diyor.
biride fiatın multijet motorunu kullanan opeli tek geçerim diyor.
vw avrupada fsı motorları toplatıyor kronik arızadan dolayı.
toyota zaten amerikada corolla ları geri çağırdı.

grande punto satışa sunulduğu yıl Yılın tasarımı ve İsveç çelik ödülünü almıştır.

international engine of the year awards yarışmasında 1-1.4 lt. hacim aralığındaki kategoride en iyi motor ödülü almış.
sıralama şöyle

1. Fiat-GM Diesel 1.3-litre (Panda, Punto, Lancia Ypsilon, Opel/Vauxhall Tigra, Corsa) 225

2. Honda 1.3-litre IMA (Civic) 218

3. Peugeot-Citroën/Ford Diesel 1.4-litre (C2, C3, Fiesta, 1007) 138

4. Volkswagen 1.4-litre FSI (Polo, Golf) 94

5. Toyota Diesel 1.4-litre (MINI, Yaris/Echo/Vitz) 50

6. Daihatsu 1.3-litre (YRV, Terios) 49

kaynak:
http://www.ukintpress.com/engineoftheye ... /1_14.html

daha nee.

Ne derse desinler tenekeeeee

Koçu zengin ettik başımıza ağa keildirler

Koçun rantı kesilmesin diye bu memleketin araba markası bile yapılamadı

yavuzali' Alıntı:
biri teneke diyor biri 75 bg kasa ağır çekmiyor diyor.
biride fiatın multijet motorunu kullanan opeli tek geçerim diyor.
vw avrupada fsı motorları toplatıyor kronik arızadan dolayı.
toyota zaten amerikada corolla ları geri çağırdı.

grande punto satışa sunulduğu yıl Yılın tasarımı ve İsveç çelik ödülünü almıştır.

international engine of the year awards yarışmasında 1-1.4 lt. hacim aralığındaki kategoride en iyi motor ödülü almış.
sıralama şöyle

1. Fiat-GM Diesel 1.3-litre (Panda, Punto, Lancia Ypsilon, Opel/Vauxhall Tigra, Corsa) 225

2. Honda 1.3-litre IMA (Civic) 218

3. Peugeot-Citroën/Ford Diesel 1.4-litre (C2, C3, Fiesta, 1007) 138

4. Volkswagen 1.4-litre FSI (Polo, Golf) 94

5. Toyota Diesel 1.4-litre (MINI, Yaris/Echo/Vitz) 50

6. Daihatsu 1.3-litre (YRV, Terios) 49

kaynak:
http://www.ukintpress.com/engineoftheye ... /1_14.html

daha nee.

hocam valla bravo. en mantıklı cevap. otomobil kulübü başlığının bu tarz yorumlara ihtiyacı var :alkis:

hocam hatırlatırım 2008 yılının en iyi motor ödülünü de toyota kazanmıştı.. hem de iki modeli ile..
■Yılın En Çevreci Motoru - Toyota Hybrid Synergy Drive®
■Yılın En İyi 1.0 altı Litre Motoru – Toyota 1.0 VVT-i

ama sonuç malum.. bir arabanın motorunun iyi olması demek o arabanın iyi olduğu anlamına gelmez..
ben 75 beyg.lik punto kullandım..
araba gitmiyor..
getzim bile ondan daha iyi gidiyor (88 beygir 240 nm torque))

Fiat Punto alacaksan dikkat et.Çünkü mutlaka direksiyon mili arızası çıkaracak.masraf yaklaşık 2400 TL.Yaptırmazsan yolda aniden direksiyon kitlenir ve sonuç malum.....

Alors of Danse... Allow loww... sen bi golf al aç punto müziğini en güzeli bu bence hocam.. punto teneke reno teneke pejo en teneke .... :++:

2008 yılından beri kullanıyorum, bir depo ile şehir dışında 1100 kilometre deviriyorum. bırakın yolda bırakmayı çalışmamazlık bile yapmadı, bir bakan bir daha bakıyor, bir binen bir kere kullanayım mı şu arabayı diyor, kullanan da ne kadar rahat direksiyonu ver, çekişi çok iyi 1.6 dimi bu diyor.

1.3. 16V 75 BG arabam. Üstelik sınıfındaki arabaların en geniş bagaj hacmine sahip, özelliklerine göre en iyi araba diyebilirim. Bu ayarda alacağınız bir arabaya 3-4 milyar fazla para verirsiniz. Punto ya teneke diyenler, toyota yaris in en ufak bir kazada kağıt gibi olduğunu biliyorlar mı acaba. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

2004 model fiat punto multi jet kullandım 3 sene kadar, direksiyon arızası bizde yaşadık ,motoru çok başarılıydı ama.

hocam temmuz başında sıfır hyundai era aldım (1.4). 20 gün önce ışıkta punto ile burun buruna sürtüştük. (Allah kimseye küçük-büyük kaza vermesin!) hyundai ön çamurluğu hafif çizik. punto nun çamurluğu tamamen dağıldı ve kaput darbesi var. bu arada hyundai den de oldukça memnunum. önceki arabam 1.6 idi. bunu da 1.6 almadığıma pişmanım.

Bence bir çok arkadaş sadece yorum yapıyor. Uzun zamandır incelediğim araçlardan bir tanesi punto şunu belirtmem gerekir ki direksiyon arızası 2006 modellerde görülmüş 2008 ve üstünde çok fazla yaşanmıyormuş. Bir çok arkadaş opel demiş iyi de bi araç alacaksanız nesine bakacağız motoru ve sağlamlığa değil mi ? Motorları kıyaslarsak opeldeki motorla puntodaki motor 1.3 multijet general motor yanlış bilmiyorsam. Güvenilirlik için teneke diyen arkadaşlar bence ncup çarpışma testlerine bir baksınlar bu araç tasarım ödül almış bir model. Opelde (Astra, corsa) bildiğim kadarıylada 250 kilo daha hafif. Yedek parça ve servis ücretini konuşmaya gerek var mı bilmiyorum

1 yıldır Punto Evo 1.4 Multiair (105 HP) Dynamic kullanan biri olarak; sağlam, şık, konforlu bir araç diyebilirim. Tek problem araçtan değil yakıt fiyatlarından kaynaklı. Şehiriçi 7,5-8 Lt, şehirdışı 4,5-5 Lt. Genelde şehiriçi kullanıyorsanız bir yakıt problem. Şehir içi bir depo (4,36 TL x 45 = 190 TL) ile 600 Km, Şehirdışı 900 Km gidiyor. Yine de benzinli benzerlerinden az yakıyor diyebilirim. Yani fırsatın varsa dizelini tercih edebilirsin.

Peki yeni punto(2014-2015) nasıl arkadaşlar, malum 30000 tl 30 ay 0 faiz imkanı var, diğerlerini alamıyoruz bari bu kampanyadan faydalanalım (mı) diyorum...

puntodan uzak dur kendi annemin arabısından biliyorum devamlı arıza çıkartıyor

Geri