Fiat Punto Hakkında Görüşleriniz

Kodla Büyü
Dediğim model mi hocam 2014-2015, eskilerde olduğunu biliyorum yenileri merak ediyorum...

hocam bende 2006 model 75 bg lik multijet grande punto var ne direksiyon arızası ne bişey 1 sene oldu 15bin kmden fazla yaptım gayet memnunum yenileri daha güzel tabiki fiyat performans olarak bence güzel araç ama daha fazla param var dersen tabiki opelle wv ile kıyaslanmaz ama hyundayinin oyuncak plastiği gibi iç aksamı olan araçlarından iyidir...

ben 4 sene grande punto 1.4 8 v kullandım
yakıt tüple çok iyi performans şehir içi yeterli uzun yolda öldürür adamı
2008 üzeri alırsan city problemi pek yaşamazsın
2006 2007 lerde kroniktir illa çıkar servis 2500 ister bursada bi yer 250- 400 arası yapar
bagaj problemdir
park çok kolaydır.
:+1:
20-23 arası ideal araçlardandır.

2009 gp 1.3 multijet aracım var. 2 senedir bende. Rutin bakım dışında şükür sanayiye gitmedim. Kullanmasını bilene harika bir araba. Direksiyon sıkıntısı 2009 ve sonrasında yok. Dizel araç kullanmanın bazı önemli noktaları var bunlara dikkat edilirse sıkıntısız ve performanslı bir arabadır. Tavsiye ederim ama seçiminiz önemli.

siz buradaki karnı tok sırtı pek arkadaşlara bakmayın. Onlar illa "50-100 bin TL verin" derler araçlara.
Siz gidin Reno, Fiat marka araçları alın rahat rahat binin.
Arıza her araçta olacaktır. 10 yaşın altındaki araçlarda çok büyük problemler olmaz zaten. Olan da 100-500 TL arasında halledilir.
Günümüzde sıfır araçlar bile arıza verirken yaşlı araçların arıza vermesi de normaldir.
Ben Linea ya da bakardım hatta.

1,3 grande punto dynamic versiyonunu vardı bende bi ara city mod direksiyonu çok güzeldi kullanımı da oldukça rahat bi araç

Nfs wanted oynarken puntoyu alırdım başlığı görünce aklıma geldi şimdi. Modifiye çok yakışıyor bu araca hakikaten.

1 yıldır yaklaşık punto kullanıcısıyım 30bin km oldu. Çok şükür rutin bakım hariç sanayi yüzü görmedik. Bir kere tık demedi çalışmazlık etmedi hiç bir aksamında sıkıntı olmadı nazar değmesin. 2009 model benzin lpgli kullanıyorum yakıt konusunda da çok iyi en pahalı lpg dönemlerinde 3 tl idi litresi kmde 23 krş yaktı şu an 16 18 arası geziyor.

Yalnız performansa önem verirseniz benzinlilerde 8v değilde 16v tercih edin. Yakıt konusunda ise 8v tercih edin derim.

reno ve fiata karşı neden bu kadar ön yargılılar anlamıyorum,
bu araçların sacı zayıf(dolayısıyla daha hafif ve az yakıyor), bazı modellerde fiyatının alt seviyede tutulması için çoğu özellik kısıtlanmış.
bunu hala göremiyorlar, ne kadar para o kadar özellik.... yoksa 100 bin lira paraya fiat ta yapar herkesin beğeneceği arabayı mesela (freemont) bu firmaların asıl meselesi maliyet ve alt seviye gelire sahip müşteriye ulaşmak.

Kulaktan dolma yorumlara, marka takıntılı, banka hesabı şişik, anadan-babadan malı olanların yorumlarına aldırmayın, kendi kesenize, kendi zevkinize göre araç alın. Yoksa kalabalıkta eşeğin kuyruğu kesilmez! kimi uzun oldu, kimi kısa oldu der...

her aracın kronik sorunları olabilir, alacağınız aracın kullanıcılarının forumlarına yazarsanız daha net bilgi alırsınız.

Tasarım bakımından çok hoşuma giden bir araç, ayrıca motoru hor kullanılmamış 1,3-90bg dizelini alabilirseniz çok iyi olur.
güvenlik bakımından euro ncap e bakın hocam http://tr.euroncap.com/tr/results/fiat/ ... punto.aspx

aktasankara' Alıntı:
1 yıldır yaklaşık punto kullanıcısıyım 30bin km oldu. Çok şükür rutin bakım hariç sanayi yüzü görmedik. Bir kere tık demedi çalışmazlık etmedi hiç bir aksamında sıkıntı olmadı nazar değmesin. 2009 model benzin lpgli kullanıyorum yakıt konusunda da çok iyi en pahalı lpg dönemlerinde 3 tl idi litresi kmde 23 krş yaktı şu an 16 18 arası geziyor.

Yalnız performansa önem verirseniz benzinlilerde 8v değilde 16v tercih edin. Yakıt konusunda ise 8v tercih edin derim.

yakıt hesabınıza göre sizin araç yakmıyor

aktasankara' Alıntı:

Bende de 1.2 16v albea var. Lpg ile şehirdışı 6,5 litre, şehiriçi 8,5 litre lpg tüketiyor.

Binerken teneke hissi veriyor. Parasının arabası değil bence. Direksiyonu inanılmaz yumuşak, hayret ettim...
Herkes bu arabanın az yaktığını söylüyor, arkadaşta var %5.5 yakıyor. 1.3 multijet. Benim araba focus 1.6 tdci 110 hp puntodan daha büyük daha güçlü olmasına rağmen buda aynı yakıyor. Bunun ekonomisi nerde ben anlamadım...

Hocam ekonomik olmasının nedeni alırken ucuza almanız, vergi diliminin düşük olması, bakım giderlerinin düşük olması vb. olabilir.

ilterkagan' Alıntı:
Reno ve fiata karşı olalım artık teneke bunlar 5 para etmez
Şimdi Sayın Hocam sana bişey diyeceğim. Bu arabalara teneke diyorsun. Ben bu arabaları üreten fabrikada çalışmıyorum. Sahibi değilim. Satıcısı değilim. Bu araçlardan hiçbi şekilde nemalanan bi insan değilim. Fakat daha ülkesine ait bir araba markası olmayan insanların, yıllarca dünyanın bütün ülkelerinin yollarında amblemiyle gezen arabalara laf atarken iki kere düşünmesi gerekir.

Yorumlar için teşekkürler, bence de orta derecedeki kalitesiyle ve yüksek kredi fırsatıyla tercih edilebilir, bir öretmenin 60-70 bin tl lik sıfır ve peşin araba alması çok zor zaten, bence orta ve düşük gelirliler için güzel bir araba bir de benim için en önemlisi faizsiz kredi imkanı olmasıdır...

Bu araba mevzusu da tıpkı memleketimin siyaseti gibi,futbolu gibi ve daha birçok şeyi gibi...Herkes herşeyi bilir.İnsanlara sordukça kafan karışır hocam.Birisi demiş arkadaşta vardı çok iyiydi birisi demiş ben kullandım çok kötüydü diğeri demiş amcam biniyordu eh işteydi bla bla bla...Bütçene uygun bi araç bulursan götür servisine baktır,aracın tipi şekli şemali de hoşuna gidiyorsa al sayın hocam.(dışarda dolaşırken gördüğüm beş arabadan biri burda teneke diye tabir edilen araçlar,e kim biniyor bunlara :| :| )

ThatBeatsAll' Alıntı:
Bu araba mevzusu da tıpkı memleketimin siyaseti gibi,futbolu gibi ve daha birçok şeyi gibi...Herkes herşeyi bilir.İnsanlara sordukça kafan karışır hocam.Birisi demiş arkadaşta vardı çok iyiydi birisi demiş ben kullandım çok kötüydü diğeri demiş amcam biniyordu eh işteydi bla bla bla...Bütçene uygun bi araç bulursan götür servisine baktır,aracın tipi şekli şemali de hoşuna gidiyorsa al sayın hocam.(dışarda dolaşırken gördüğüm beş arabadan biri burda teneke diye tabir edilen araçlar,e kim biniyor bunlara :| :| )

Aynen hocam, araba alacağım zaman "yahu o alınır mı, 5 daha ver şunu al" sözünü o kadar çok duydum ki, 15.000 liralık bütçem varken, kendimi Ferrari f360 araştırırken buldum. :)

o muhabbet bitmez hocam 5 daha ver 5 daha ver derken 20 bin lira bandı 50 ye çıkıverir :?

Geri