Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Kodla Büyü
bu olay flash belleği akıllı tahtaya takınca oluşuyor sorun çözümü flash bellekleri temizleme değil akıllı tahtaları temizlemede bu virüsmü ne yoksa netsupporttan bir kısıtlamamı yoksa ne belli değil hiç kimse doğru dürüst bir sonuç veremedi. Evde ders anlatmak için hazırlığımı yapıyorum flash belleğimi tahtaya takıyorum birde bakıyorum hem belleğim kısa yol olmuş hemde içindeki dosyalar silinmiş. Silinen dosyalar içinde anladığım kadarı ile exe uzantılılar var. fakat bu exe uzantılılar silinmiyor da onu içeren tüm dosyalar siliniyor. bütün hazırlık boşa gidiyor tabi öğrencinin karşısında rezil olması cabası
Eğer bir kısıtlama varsa bu kısıtlamayı kaldırmanın yolu nedir. Bence bu virüs falan değil Netsupport veya administratordan oluşturulan bir kısıtlama bilen varsa söylesin.

komando38' Alıntı:
Arkadaşlar Bu İşe ARTIK SON vermenin zamanı geldi. Ekdeki dosyanın içindekilerini yapın ELVEDA virüs. Yalnız önce şunu belliteyim formdaki gizliaktif olsun veya AC programı ile dosyalarınızı kurtarın daha sonra aşağıdakileri yapın. Kurtulmazsanız yanıma gelin başka bir şey demiyorum.Ben okulda denedim Test edip onaylandı...
teşekkürler

Kaspersky 2013 internet security Antivirüs satın alıp kurduk güncelledik ama görmüyor kısayol virüsünü, usb av free temizliyordu bu haftaya kadar, ama bu hafta ~WHEZNDQJ.FAT diye hata veriyor kısayol dosyası açılmıyor da öğretmenler flash belleklerini açamıyor, çaresizim malwareyi denemedim elinde olan var mı?

Akıllı tahtalarda ki virüslere en güzel çözüm combofixtir. Bir dönemlik btr de çok işime yaramıştı

komando38' Alıntı:
Arkadaşlar Bu İşe ARTIK SON vermenin zamanı geldi. Ekdeki dosyanın içindekilerini yapın ELVEDA virüs. Yalnız önce şunu belliteyim formdaki gizliaktif olsun veya AC programı ile dosyalarınızı kurtarın daha sonra aşağıdakileri yapın. Kurtulmazsanız yanıma gelin başka bir şey demiyorum.Ben okulda denedim Test edip onaylandı...
:alkis:

mciner43' Alıntı:
Arkadaşlar tahtadan temizlemenin ve bulaşmasını önlemenin kesin çözümünü şöyle buldum.

1) http://support.microsoft.com/kb/971606/tr adresinden microsoft essentials'ın son güncellemesinin 64 bit olanını indiriyoruz.
2) Panda USB Vaccine programını indiriyoruz.
3)Free usb disk security

Admin girişinden açtıktan sonra antivirüs güncellemesini yapıyoruz. Ardından Panda Usb Vaccine programını kurup Vaccinete computer butonuna tıklıyoruz.
Windows'u yeniden başlatıp hızlı tarama yaptırıyoruz. Bu sayede virüs temizleniyor. Virüslü bellek takınca USB Vaccine programı autorun virüsünü açtırmıyor.
Virüslü bellek taktığım zaman belleklerdeki malum kısayol çalışmıyor. Bu şekilde virüs tekrar bulaşmıyor. Ayrıca free usb disk security de yükledim. Bugün sınıfların yarısını bu şekilde düzelttim. Yarın kalanları bitireceğim. (Toplam 39 tahta var)

Bellekten temizlemek için herkesin kendine göre yöntemi zaten var. Ben Free Commander programı ile bellekleri açıyorum. İsimsiz klasör haricindekileri sildikten sonra isimsiz klasörün içindekileri üst dizine çıkarıp daha sonrada isimsiz klasörü siliyorum.

Bu şekilde hem lisansız bir program yüklememiş hem de virüsten kurtulmuş oluyoruz.
Ben sorunu bu şekilde çözdüm...

önceki mesajları okumadım.ancak size kesin bir çözüm sunayım.
ekteki bat dosyasını flashın içine kopyalayıp içinde çalıştırın.flashınızdaki dosyalarınız bir klasörde toplanacaktır. ardından virüs taraması gerçekleştirin.

Ekli dosyalar

• gizli aktif olsun.rar
    365 bayt · Görüntüleme: 176
2013 ten beri çözümü bulunamamış bu virüsün. Herkes farklı yöntem sunmuş. Format atarak düzeltseniz bile virüslü flash gelince tekrar bulaşıyor malesef

Re: Ynt: Flash bellek kısayol sorununa çözüm bulan yok mu?

Mesele flash belleği temizlemek değil.
Mesele bu virüsü taşıyan sistemi temizlemektir.

Sistemi taratıp bu illetten temizleyen bir av varmı?
Yani AV ile sistemi temizleyip ekle/kaldır ile kaldırdıktan sonra, başka temiz flash belleklere enfeksiyon bulaştırmamalı.

COBOL' Alıntı:
Mesele flash belleği temizlemek değil.
Mesele bu virüsü taşıyan sistemi temizlemektir.

Sistemi taratıp bu illetten temizleyen bir av varmı?
Yani AV ile sistemi temizleyip ekle/kaldır ile kaldırdıktan sonra, başka temiz flash belleklere enfeksiyon bulaştırmamalı.

nod32'yi kurduktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmadım ben.

PAnda vaccini + 360 total security ile sorun kalmıyor sistemi temizliyorsunuz ondan sonra takılan flaşlarıda sırası ile temizliyorsunuz

Kısayolda

C:\Windows\System32\rundll32.exe  \E2u.kY6ymcQI.UIAiaO.8woMIE.6KY.y8Ei4U.WKC0oM.MEu,uqmeeaWSKGC40wss

yazıyor benim jeton yeni düştü

rundll32 ye parametre yolluyor
RUNDLL.EXE <dllname>,<entrypoint> <optional arguments>

E2u.kY6ymcQI.UIAiaO.8woMIE.6KY.y8Ei4U.WKC0oM.MEu ----> dllname
dll yerine MEu yazmış sona ama iş görüyor.

uqmeeaWSKGC40wss ---->entrypoint
buda kendi dll i için parametre

gelecek' Alıntı:
Bu bence biraz garip olabilir ama microsoftun yaptığı virüs

Kısayolda

C:\Windows\System32\rundll32.exe  \E2u.kY6ymcQI.UIAiaO.8woMIE.6KY.y8Ei4U.WKC0oM.MEu,uqmeeaWSKGC40wss

diyor rundll32.exe ye komut gönderebilecek kim var
Autorun.inf in Kısayolunun rundll32.exe olduğunun bende farkındayım ama, rundll32.exe sistemin bir parçası ve bunu tetikleyen komut her bilgisayar için değişken.Bir şekilde bulup güvenli modda manuel olarak silinse bile yeniden türüyor.

Her flash belleği korumak yerine, virüsü dağıtan kaynak ile (kaynak sistemin kendisi oluyor) uğraşmanın ve sistemi temizlemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Avira dan 360 total security antivirüs programına geçiş yaptım. 360 çözüyor

tahtalarin cogunda internet yok total 360 guncellenmis halini nasil alirim bi yontemi var mi

kaybil' Alıntı:
tahtalarin cogunda internet yok total 360 guncellenmis halini nasil alirim bi yontemi var mi

Sitesinde çevrimdışı yükle seçeneği var onu indirebilirsiniz hocam

aynı sorun bende de var. etkileşimli tahtalarda vardı. evdeki bilgisayara da bulaştı. esed nod 32 yüklü ama çare olmadı. bilgisayardan nasıl temizleyebilirim ? bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.

mas1961' Alıntı:
mciner43' Alıntı:
Arkadaşlar tahtadan temizlemenin ve bulaşmasını önlemenin kesin çözümünü şöyle buldum.

1) http://support.microsoft.com/kb/971606/tr adresinden microsoft essentials'ın son güncellemesinin 64 bit olanını indiriyoruz.
2) Panda USB Vaccine programını indiriyoruz.
3)Free usb disk security

Admin girişinden açtıktan sonra antivirüs güncellemesini yapıyoruz. Ardından Panda Usb Vaccine programını kurup Vaccinete computer butonuna tıklıyoruz.
Windows'u yeniden başlatıp hızlı tarama yaptırıyoruz. Bu sayede virüs temizleniyor. Virüslü bellek takınca USB Vaccine programı autorun virüsünü açtırmıyor.
Virüslü bellek taktığım zaman belleklerdeki malum kısayol çalışmıyor. Bu şekilde virüs tekrar bulaşmıyor. Ayrıca free usb disk security de yükledim. Bugün sınıfların yarısını bu şekilde düzelttim. Yarın kalanları bitireceğim. (Toplam 39 tahta var)

Bellekten temizlemek için herkesin kendine göre yöntemi zaten var. Ben Free Commander programı ile bellekleri açıyorum. İsimsiz klasör haricindekileri sildikten sonra isimsiz klasörün içindekileri üst dizine çıkarıp daha sonrada isimsiz klasörü siliyorum.

Bu şekilde hem lisansız bir program yüklememiş hem de virüsten kurtulmuş oluyoruz.
Ben sorunu bu şekilde çözdüm...

Bu yöntemi 2. maddeyi yapmadan uyguladım sorun çözüldü.

Windows 8 sayesinde kurtuldum. denetim masasında kurtar deyince dosyalarımı ellemeden ilk günkü haline geri döndü. yoksa anti virüs programları hikaye...

Usb show 3.0 programı çözüyor. forumda başka bir konuda vardı, arkadaşlar paylaşmışlardı....

Geri