"Formatör Öğretmenler İş Başında" haberine cevap verin

Kodla Büyü
evet bencede hiç olmazsa TES hatasından döndü yanlışını anladı.

EBS üzerindeki pisliği temizlemedi

pislik üzerine yapışmış durumda.

ne kadar erken temizlerse o kadar iyi, yoksa bu pislik onları sarar,öldürür, bitirir, yok eder.

Biraz bekleyelim, olmazsa EBS için ayrı bir başlık açarız.

hep derim hepimiz topluca bütün sendikalardan aynı gün istifa edelim bakın sendikalar bu sorunu nasıl çözüüyo.eğer çözüm olmazsa bu dediğim benim yüzüme tükürün

evt arkadaşım sana katılıyorum ve tam zamanıdır diye düşünüyorum.

ben başlığı açıyorum. olurmu olur

diğer arkadaşlar tatilde sanırım.çok fazla katılım yok bbnete bu günlerde

Evet, nedense en aktif olmamız gereken, ttkb nin yeni değişiklikler yapacağı yaz döneminde bt öğretmenleri de tatile çıktı.... Bu dönemde aktif olmalıyız ki eylül'e birşeyler yetişsin, olanlar olduktan sonra kıvranıp duruyoruz.... Bakınız : Geçen yaz haftalık ders programının değişmesi ama ilk tepkilerimizin aralık ayına kadar sarkması.... Bazı arkadaşlarımız yapılan değişikliklerin nelere yol açabileceğini ancak uygulamada fark edebiliyor....

E adama aynı mesajı yollarsanız, adam da kopyala yapıştır cevap yazar :mrgreen: Siz farklı ne sordunuz da farklı ne cevap bekliyordunuz?

Adan Tes başkanı haberciye ADANADAKİ Formatör öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili açıklamalar yapmış, haberci bazı kesimlerini almış koymuş.

Öncelikle Adanada 3 yıldır formatör öğretmen görevlendirmesi yapılmadığınıve 3 yıldır ilk kez aralık ayından itibaren görevlendirmelerin başladığını, Daha önce Öğretmenlerin 3-4 okul gezerek ders saatlerini doldurduğunu(3-4 okulun her türlü işlerini yapma demek ) bilmenizi isterim.

mesele bu değil kardeşler

meb önündeki eyleme kaç kişi katıldık 200-300
kaç öğretmen var 10.000
demekki bizde eksiklik var kendimizi anlatamıyoruz.
bu kadar duyarlı olan arkadaş var bu tepkilerden onu anlıyoruz , ölese bir tarih belirleyelim ankarada buluşalım nedersiniz?

Türk eğitimsen bt öğretmenlerine yapılan zulme genel merkez olarak gerekli her türlü talep ve tepkiyi ortaya koymuştur.

Adanada yaz görevlendirmeleri ertelenirken Adana 1 Nolu Tes Başkanı İbrahim Sezer ,zorunlu olarak görevlendirmelerin olmaması gerektiğini, Görevlendirmelerin gönüllü olarak yapılmasının daha iyi olacağını, Ancak Tatillerde isyeyenlerin yarı yıl(15 gün) ve yaz tatili (2 ay) tatillerini kullanmasının önünü açmak için çaba göstermiştir.

TÜRK EĞİTİM SEN OLARAK SADECE OCAK 2011 TARİHİNDEN BU GÜNE KADAR BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN HAKLARINI
KORUMAK İÇİN BİR ÇOK GİRİŞİMDE BULUNDU, BUNLARDAN BAZILARININ LİNKLERİNİ ZİYARET EDEREK
BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ ZORAKİ TAYİNE İSYANDA http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13382
BT ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNDUK http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13433
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ YAZIMIZA MEB’İN CEVABI http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13468
FORMATÖRLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENMELİDİR http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13512
BİLİŞİM TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLERİNİN FERYADI… http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=13517

egebote arkadaş basinda-biz-f243/sesime-ses-verin-bbnet-ciler-t67584.html bu başlık senin hoşuna gitmeyecek sanırım.bende türk eğitim sen üyesiyim bana hangi sendikanın neyini savunuyorsun.eğitim bir sen li de oldum.belli ki sendikacısın.sendikalar kendilerine ucu dokunan şeyleri hemen çözüyorlar ama bizden haberleri bile yok.sesimizi duyuramıyorz değil onlar kulaklarını tıkıyor.adımız "bilgisayarcı" olmuş onlar bizi böyle biliyor.işi düştüğü zaman bilgisayarcı diye çağırıyor gerisi çokda umurlarında değil.madem öyle gazzteci yanlış yazmış aynı gazeteciyi bulsun yada başka bi gazete aracılığı ile adam gibi derdimizi tekrar anlatsın tezkip yayınlasın.sendika ağzı bunlar boşverin sizde

ilyas kardeş ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim öncelikle, burada Türk eğitim-sene bir linç girişimi yapılıyor bende bu yanlışa evet diyemiyorum.

Neyse bu sendika tartışmasını bir yana bırakalım. İsteyen istifa eder isteyen etmez.

eylül ayında yapalım bir organizasyon gidelim ankaraya Beden eğitimi öğrtmenleri gibi kendi kuyruğumuzu kendimiz keselim.
İyi çalışmalar her zaman meslektaşlarım için mücadeleye hazırım.

mevzu sadece türk eğitim sen değil eğer öyle ise bende kızarım.mevzu bütün send,kaların menfaatçiliği.ders çizelgesinin değiştirilmesinin üstünden bir yıl geçmesine rağmen nasıl oluyoda sendikalr bu durumu düzeltemiyolar.sendika aidatları konusunu hatırlatırım size.bakın bakalım ne kadar sürede çözdüler

Mevzu sadece TES değildir. Yayınlanan haberde hem TES hem de EBS nin il başkanları açıklama yapmış o yüzden biz her iki sendika başkanının mail adreslerini yazdık ve onlara e-posta gönderdik. TES adının fazla geçme sebebi de bu gönderilen e-postalara sadece Adana TES başkanının cevap vermesidir. Yani burda TES en azından EBS den daha olumlu yaklaşarak en azından e-postalarımıza cevap vermiştir. O yüzden sadece TES i veya sadece EBS yi eleştiriyoruz gibi bir tavır yoktur...

Bu haberi yapanın dünyadan haberi yok galiba. Herkesi kendi gibi keriz zannediyorlar sanırım. Ben inanırsam herkes inanır zannediyor.

Yahu formatörlük sanki ilk defa bu yıl başlamış gibi bir haber yapmışlar.

egebote' Alıntı:
ilyas kardeş ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim öncelikle, burada Türk eğitim-sene bir linç girişimi yapılıyor bende bu yanlışa evet diyemiyorum.

Neyse bu sendika tartışmasını bir yana bırakalım. İsteyen istifa eder isteyen etmez.

eylül ayında yapalım bir organizasyon gidelim ankaraya Beden eğitimi öğrtmenleri gibi kendi kuyruğumuzu kendimiz keselim.

sendikanı o kadar övüyorsun ama biz hala formatörüz. elde var sıfır avuçta var sıfır.

ankara eylemi 200 kişi ile katılım sağlayamadı herkes ankaraya gidemiyor. sen hala ankara diyorsun

ama sendikalardan istifa etme o kadar zor bir olaydeğil.

herkes kendi okulunda bir eylem yapacak bağırma yok çağırma yok.

bir dilekçe verip istifa ediyorsun o kadar.

sendikanı o kadar övüyorsun ama biz hala formatörüz. elde var sıfır avuçta var sıfır.

ankara eylemi 200 kişi ile katılım sağlayamadı herkes ankaraya gidemiyor. sen hala ankara diyorsun

:+1: :+1: barvo kadir hocam benim eksik yazdığım kısmı ve en önemli kısmı siz yazmışsınız en iyi eylem en kolay eylem 2 satır yazı.

kadir2301' Alıntı:
egebote' Alıntı:

Bence de koruma sendikanı yaw

ne buradan kalkıp Ankaralarmı gideceğiz illa hem orası ne kadar sıcaktır o vakitler
böyle bir şeyi nasıl istersin bu gül gibi yaşıyan öğretmenlerden pis egeboteli

haa yok gül gibi yaşamasalar oraya 200 den fazla gelirlerdi
harbi ankara sendika temsilcileri dese arkadaş gele gele 200 kişi geldiniz kalanın ya dişi ya kuşu sıkıntılıymış bizden ne bekliyonuz.

Yüzsüzce tabi biz toplu hareket etmiyeceğiz ama hakkımızı siz savunucaksınız diyecekmiyiz.

ist_koord' Alıntı:
kadir2301' Alıntı:
egebote' Alıntı:

ne buradan kalkıp Ankaralarmı gideceğiz illa hem orası ne kadar sıcaktır o vakitler

harbi ankara sendika temsilcileri dese arkadaş gele gele 200 kişi geldiniz kalanın ya dişi ya kuşu sıkıntılıymış bizden ne bekliyonuz.

Yüzsüzce tabi biz toplu hareket etmiyeceğiz ama hakkımızı siz savunucaksınız diyecekmiyiz.

sen ne sayıklıyorsun kardeş

boş boş konuşuyorsun

çok biliyorsan aç bir başlık düzenle ankaraya bir eylem onada senden önce gitmezsem namerdim.

ha sende adını soy adını verirsin senide takip ederim.

Formatörlük diye birşey mi çıkmış. Ne kadar güzel, ne kadar önemli bir görevmiş bu. hem de 500 lira para veriyorlarmış öyle mi? Anlata anlata bitiremiyorlar. Teşekkürler Zaman. Bu müjdeyi bize ilk sen duyurduğun için. :alkis: :alkis:

"Bilgi işlemci formatör öğretmenlerimiz sayesinde..." bu branş da yeni çıkmış galiba :mrgreen: . Teşekkürler EBS yetkilisi. Bizi aydınlattığın için. :alkis: :alkis:

kadir2301' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
kadir2301' Alıntı:
egebote' Alıntı:

sen ne sayıklıyorsun kardeş

boş boş konuşuyorsun

çok biliyorsan aç bir başlık düzenle ankaraya bir eylem onada senden önce gitmezsem namerdim.

ha sende adını soy adını verirsin senide takip ederim.

adm da işimde belli hocam

ne sayıklıyorum

İstanbul Eylemi
Toplam Bt öğretmeni sayısı : 1260
Eyleme katılan BT öğretmeni sayısı : 25

Ankara Eylemi
Toplam BT Öğretmeni sayısı :10000 diyelim
Eyleme katılan BT öğretmeni sayısı : 200

haa birde CEBİT var
Toplam BT Öğretmen sayısı : 10000
Seminere katılan öğretmen sayısı : 500 kişilik salonun yarısı

Bu rakamlarla bir sendikaya gidip bizim hakkımızı savunmadınız derseniz sendika ee sizin hakkınız sizin bile umurunuzda değil ki bizden ne istiyorsunuz demezmi.(sendika ile işim olmaz ama ben sendikacı olsam derim inan olsun)

[/quote]

Yüzsüzce tabi biz toplu hareket etmiyeceğiz ama hakkımızı siz savunucaksınız diyecekmiyiz.[/quote]
Eylemlerin nasıl sonuçlandığını biliyorum. ancak bu öğretmenler cümlesi hiç hoş değil.
:x kimseyi aşağılamaya hakkın yok. :x

bu konuyuda uzatma fazla

arkadaş istanbulda 1200 öğretmen varsa ve 1180 tanesi kılını kıpırdatıp aynı il içinde bir alana gelemiyorsa ve ben çıprpınırken il milli eğitimdekiler tarafından "birşey yokmuş 3-5 kişi toplanmışlar sadece" diye algılanıyorsa zümremiz o saygı duyduğum 20 kişi adına kalan 1180 kişiyi istediğim gibi aşağılarım.
sen hakkın var desende aşağılarım yok desende
önce bu zümre kendi arkadaşlarına saygı duyucak kendi okullarında iyi olsalar bile arkadaşları için eylem yapıcak ağırlığını koyucak ondan sonra gidip sendikalara ona buna hakkımızı savunun diyecek.
Tekrar edeyim o 25 kişiye(bazıları sonradan saçmalamış olsada) saygım büyük, kalan 1180 e ise onlar zümreye saygı duymadığı sürece saygı duymam gerektiğini düşünmüyorum.

Geçenlerde hangi illerde zorunlu formatörlük var diye bir başlık açılmıştı, arkadaşların cevaplarına göre çoğu ilde zorunlu formatörlüğün olmadığını gördük. yine çevremde gördüğüme göre bt öğretmenlerinin çoğu formatörlüğü isteyerek ve severek yapıyor. işte burada açılan başlıklar çoğunluğun değil kişilerin görüşlerini yansıttığından ne eyleme ne cebite ne de başka bir şeye katılım olmuyor. mesele bu kadar basit aslında. tabi isteyen istediği eylemi yapar, istediği gibi sendikan istifa eder vs.

Ha bu arada ne ebs ye ne TESE kızın, bugün yaşadığım olayı anlatayım. İşkurdaydım, il müdürü geçende basına açıklama yapmış açılacak kurslar şunlar şunlar diye, müdür demiş ahşap doğramacılığı kursu açacaz gazeteci kız yazmış ahşap boyamacılığı kursu. tabi hanımlar kapıda sıra olmuş kurs isteriz diye :)

ist_koord' Alıntı:
arkadaş istanbulda 1200 öğretmen varsa ve 1180 tanesi kılını kıpırdatıp aynı il içinde bir alana gelemiyorsa ve ben çıprpınırken il milli eğitimdekiler tarafından "birşey yokmuş 3-5 kişi toplanmışlar sadece" diye algılanıyorsa zümremiz o saygı duyduğum 20 kişi adına kalan 1180 kişiyi istediğim gibi aşağılarım.
önce bu zümre kendi arkadaşlarına saygı duyucak kendi okullarında iyi olsalar bile arkadaşları için eylem yapıcak ağırlığını koyucak ondan sonra gidip sendikalara ona buna hakkımızı savunun diyecek.
Tekrar edeyim o 25 kişiye(bazıları sonradan saçmalamış olsada) saygım büyük, kalan 1180 e ise onlar zümreye saygı duymadığı sürece saygı duymam gerektiğini düşünmüyorum.

Hoca sen kimseyi aşağılayamazsın, senin haddine değil. Kimse kimseye saygı duymak zorunda da değil, herkes işini adam gibi yapar çeker gider, siz dahil.
İnsanlar eylem yapmıyor mu, katkı sağlamıyor mu size ne ki bundan...Derdi olan gelir olmayan gelmez belki derdi olan bile gelmez, herkesten duyarlılık beklemek boş hayal.

Cemal hocam çoğu kişi seve seve yapıyor görünüyor çünkü ekdersini doldurmak için kimse 3-4 okul dolaşmak istemez. Ekderssiz bir kuru maaş almakta istemez, olay tamamen duygusal ve herkes kendine göre haklı :) Şunu söyleyeyim cemal hocam meslek lisesinde görev yaparken yada eğiticiyken iö'lerin durumunu yaşayan biri kadar olayı anlayamıyorsunuz, meslek lisesindeyken bende anlamıyormuşum.

ist_koord' Alıntı:

hocam insana insan olduğu için saygı göstermelisin.
eyleme katıldığı içindeğil.

kendimden bahsedeyim
eylem olduğu sırada
benim haberim bile yoktu.
çünkü formatörlük nedir bilmiyordum hala derslere giriyordum
ylda belki 1 belki 2 kere bu siteye giriyordum
10 aralık 2010 tarihi ile zorunlu formatör oldum.
ilk başlarda ek dersi ful verince hoşuma gitmişti
sonra formatörlüğün verdiği psikolojik baskılardan sıkıldım
zamanla bu siteye alıştım.
hem böyle olmasa bile insanlar hata yapabilir.
sen hiç hata yapmıyormusun. yada hatalı bir karar verdiğin olmuyormu.
insanları hemen yargılayıp asmak öğretmene ne kadar yakışır onuda sana bırakıyorum...

the_korsan' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Hoca sen kimseyi aşağılayamazsın, senin haddine değil. Kimse kimseye saygı duymak zorunda da değil, herkes işini adam gibi yapar çeker gider, siz dahil.
İnsanlar eylem yapmıyor mu, katkı sağlamıyor mu size ne ki bundan...Derdi olan gelir olmayan gelmez belki derdi olan bile gelmez, herkesten duyarlılık beklemek boş hayal.

Cemal hocam çoğu kişi seve seve yapıyor görünüyor çünkü ekdersini doldurmak için kimse 3-4 okul dolaşmak istemez. Ekderssiz bir kuru maaş almakta istemez, olay tamamen duygusal ve herkes kendine göre haklı :) Şunu söyleyeyim cemal hocam meslek lisesinde görev yaparken yada eğiticiyken iö'lerin durumunu yaşayan biri kadar olayı anlayamıyorsunuz, meslek lisesindeyken bende anlamıyormuşum.
ben şu okul okul gezmeyi sorun edenlere karşıyım. görsel sanatlar dersi de bir saat. o adamlar derse girmeyelim formatör olalım diyorlar mı. bu okul okul gezmek istemeynler kendilerine bir kılıf bulmuş gerisi boş. ben formatörlük istemedim. gerekirse 3 okula da giderim haftanın her günü farklı okula da giderim. ama dersime girer çıkarım. Hem formatörlük yazısı gelmeden başvuracaksın hemde dersi geri ver diyeceksin. bırakın bu işleri bu yüzden kimse bizleri ciddiye almıyor.

hocam bi okul dusun koy okulu ne kadar az dersin olursa olsun 4gun geleceksin,sabah servisle gelip aksam servisle donmek zorundasin.baska okulda derse gireyim desen onlar daha yukarda koy okullari gitsen donemezsin aksama,ustune ustluk gorevlendirme talep etmiyorsun resen gorevlendirmen geliyor.
sartlari merkezlere gore dusunmeyin sadece.
mucadele etmek gerekiyorsa edilir, gorevini sorumlulugunu bilirsin, isini duzgun yaparsin, hayir demeyi bilirsin sikintilarin cogunu asarsin, su an kimse kolay kolay bu gorevlendirmeyi reddetme luksunde degil cok bunalan daralan varsa versin mahkemeye

Ben de benden bişey anlatayım….Geçen hafta sabah 10 gibi okul müdürü beni aradı 5dk içinde okula gelmen lazım dedi. Neden deyince demirbaşlar eksik çıkıyor, sen sayım yaptığımda bilgisayarlar tam mıydı dedi. Hocam dedim ben demirbaşları bilmem görevim de değil, girişi yapan müdür yardımcısına sorun, beni ilçe Fatih Projesi için görevlendirmişti ben 4 okulun bilgisayarlarını saydım sayı olarak girdim. Eksik ya da fazla diyebilmem için elimde önceki veriler olması lazım bende böyle bişey yok, üstelik bunu ocak ya da şubat 2011 döneminde yaptım. Şimdi ben eksik ya da fazla diye bir şey nasıl derim dedim, sadece laboratuardaki bilgisayarlar tamdı diyebilirim çünkü kurulduğunda 45 taneydi hala o kadar dedim. Adamın bu işi yapan müdür yardımcısıyla arası kötü olduğu için benim “evet eksik” dememi bekliyor. Neyse hala ısrarla bana gel diyor, benim bir bayan olduğumu, çocuğumun küçük olduğunu biliyor, bana cevabını bilmediğim bir şeyin açıklamasını yapmak için okula gel diyor. Hocam 5dakikada gelemem ama 1.5-2 saate gelirim diyorum bakın bişey bilmememe rağmen yardımcı olabilmek için gelirim diyorum adam sanki gelemem demişim gibi ki öyle de diyebilirdim, o “tamam tamam seneye formatörlük için başka okul yaz buraya gelirsen görceksin sen seni 8 -5 çalıştırcam dedi yüzüme kapattı.

Neye uğradığımı şaşırdım. Kendimim tutamadım yavrumun yanında ağladım, küçücük kuzum anne niye ağlıyosun dedi geldi beni öptü karnım ağrıyo dedim… bizi bu hale getiren herkese hergün beddua ediyorum… evet ben o 500 lirayı alıyorum ama yan gelip yata yata değil, hafta sonları yaz tatili ne zaman lazımsam hatta değilsem okulda çalışarak alıyorum…
Şimdi ben 10 saat derse girsem ek dersim olmayacak üstelik de dersleri derli toplu da yaptırmaz dağıtır beni perişan eder, bakıcı olayı var çünkü… başka okula görevlendirme istesem tüm gün çocuktan ayrı kalmak istemiyorum ve de 700 750 lira bakıcı parası verdiğim zaman benim tüm gün çalışmamın anlamı kalmıyor…. Dersimi derli toplu yapsalar derse girip çıkıp gitsem diyorum bu adam yine bulaşır bana..
şimdi diyosunuz ki herkes memnun formatör oluyor, hayır branşı bilgisayar olan kimse memnun değil mecbur kalıyoruz MECBUR BIRAKILIYORUZ, formatörlük sözde zorunlu ollmasa bile ZORUNLULUK duyyoruz daha doğrusu bunu yapanlar yapıyo....

the_korsan' Alıntı:
hocam bi okul dusun koy okulu ne kadar az dersin olursa olsun 4gun geleceksin,sabah servisle gelip aksam servisle donmek zorundasin.baska okulda derse gireyim desen onlar daha yukarda koy okullari gitsen donemezsin aksama,ustune ustluk gorevlendirme talep etmiyorsun resen gorevlendirmen geliyor.
sartlari merkezlere gore dusunmeyin sadece.
mucadele etmek gerekiyorsa edilir, gorevini sorumlulugunu bilirsin, isini duzgun yaparsin, hayir demeyi bilirsin sikintilarin cogunu asarsin, su an kimse kolay kolay bu gorevlendirmeyi reddetme luksunde degil cok bunalan daralan varsa versin mahkemeye

Geri