formatör öğretmenlere maaş karşılığı ders doldurma şartı

Kodla Büyü

yenidenzor

Üye
mrb. formatör öğretmenim 6 saat dersim var görevlendirme ile bulunduğum okulda duruyorum. 12 saat başka okulda da ders verdiler(yeni yasaya göre tüm öğretmenler maaş karşılığını dolduracaklarmış) ve formatörlük devam ediyor. Toplam "18 saat ders ve formatörlük" bu durumda ne yapmalıyım.

hocam yasa çıktıda bizim mi haberimiz yok :) sizin idare yanlış okumuş olmasın görevlendirme yazısını :) en fazla maaş karşılığı olan derslerini doldurduğu kadar girebilir diyor ama gerçi biz fazla giriyoruz ama olay bu.

suldal2000' Alıntı:
hocam yasa çıktıda bizim mi haberimiz yok :) sizin idare yanlış okumuş olmasın görevlendirme yazısını :) en fazla maaş karşılığı olan derslerini doldurduğu kadar girebilir diyor ama gerçi biz fazla giriyoruz ama olay bu.
:+1:

ne kadar saçmalamaşımınız yasa dediğim için ne var yani. Başınıza böyle bir durum geldiğinde umarım gülmeye devam edersiniz.

beni şuan başka bir okula görevlendirdiler diyorum formatör olmama rağmen iki okuldayım umarım bu sizin için anlaşılırdır. :x

formatör kendi okulunda 15 saate kadar derse girer. bunun dışındaki zamanında formatörlük görevini yürütür. 2. yada 3. okulda ders görevi verilemez. eğitekin ilgili yazısını bulup (forumda var) dilekçeyle itiraz edebilirsiniz.

hocam senin formatörlük görevlendirmen hangi okulsa orda kalırsın, ha senin rızanı almak şartıyla ikinci bir okula sadece derslere girmeni istemişlerse sende kibarca hayır dersin , yani ikinci bir okula formatör olarak göndermezler.

düzgün cevap veren arkadaşlarıma çok teşşekür ediyorum. Zaten zor durumdayım birde dalga geçilmesi hiç hoş olmamıştı.
Hocam kusura bakmayın bu eğitek'in yazısını bulamadım. size zahmet link ekleyebilirmisiniz.

hocam geçmiş olsun. Formatör olarak birden fazla okula görevlendiriyorlar ama başka okula derse göndermemeleri lazım.

Bitsin artık formatörlerin çilesi.

yenidenzor' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/mevzuat-yonetmelik-f25/12271-sayili-yazi-t38332.html buradaki yazıya göre formatörlüğümün olduğu okuldan başka bir okulda ders vermemeleri lazım değil mi arkadaşlar. Cevap atarsanız çok sevinirim.
evet hocam dilekçenize bu yazıyı ekleyin.

.........okul müdürlüğene diye yzın dilekçenizi hocam.
ama dilekçeden önce bu yazıyı müdürünüze bi gösterin ilgili yerin altıını çizin. böle olması gerekir deyin. makul karşılamazsa dilekçe verecem dersiniz artık. ikinci okulda görevlendirme olamaz. gerçi bende bir gün başka bi okulda görevlendirilmiştim. bi dönem sürdü ondan sonra vazgeçtiler...

Kendi okulunuzda 6 saat ders doldurabiliyorsanız başka okulda 1 saat bile ders vermemeleri lazım. Yanlış bi uygulama bence.

ibare derki : ...maksimum maaş karşılığı derse girmesi....

en fazla 15 saat girebilirsiniz hocam.

ben de adapazarında formatör öğretmenim doğum iznindeydim okulda dersim seçilmedi dersim yok ve beni başka iki okula 15 saat doldurmak zorundasın diye gönderiyorlar normalde en fazla 15 saat diyor şube müdürüylede konuştum anlamıyor adam okul müdürüyle konuşup anlaşmışlar papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyorlar bebeğim henüz 4 aylık ve ben kendi okuluma da gelecekmişim diğer iki okulada derse gidecekmişim ne yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

hocam bunlar bebek falan anlamaz.. bana da süt iznimi kullandırmamışlardı.
Tek çare karşındakiyle düzgün konuşup anlaşmak da

wildan' Alıntı:
ben de adapazarında formatör öğretmenim doğum iznindeydim okulda dersim seçilmedi dersim yok ve beni başka iki okula 15 saat doldurmak zorundasın diye gönderiyorlar normalde en fazla 15 saat diyor şube müdürüylede konuştum anlamıyor adam okul müdürüyle konuşup anlaşmışlar papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyorlar bebeğim henüz 4 aylık ve ben kendi okuluma da gelecekmişim diğer iki okulada derse gidecekmişim ne yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

Hocam arkadaşın verdiği linkteki yazıya göre en fazla 15 saat ders verilir diyor. Zaten formatör öğretmen çalışma şartlarında Başka hiç bir görev verilemez diyor. yani sizi başka bir okula gönderemezler formatörken.
Bana göre eğer ders saati olan okullar size yakınsa konuşun, belgeleri gösterin formatörlüğünüzü iptal ettirin o derslere girin. Hem öğlene kadar olur dersler, hem öğretmenlik yaptığınızı bilirsiniz, hemde aptal formatörlük olan internet cafecilikten ve idarecilerin dırdırından kurtulursunuz.

Bu konuda çoğu arkadaşım büyük yanılgı içinde. Aynı eğitim bölgesinde 15 saate kadar ders verilebilir. Çünkü formatörlük ile ilgili hiçbir bakanlık yazısında "kendi okulunda" ibaresi yer almaz. Size sorarım, 500 metre ötede bir okul var ve 6 saat ders var. Sizin okulunuzda da 6 saat ders var. Şimdi siz 6 saat derse girip geri kalan zamanı formatör olarak mı geçirmeyi mantıklı bulursunuz! Ben bulmam! Neden ben varken başka branş öğretmeni o dersi versin ya da neden ücretli öğretmene ücret ödensin. Ben şahsen dersin savunucusu olarak 15 saate kadar aynı eğitim bölgesinde birden çok okulu dersin hem mevzuata uygun olduğunu hem de vicdana uygun olduğunu düşünüyorum.
NOT : Benim kendi okulumuzda 9, ikinci okulumda 5 saat dersim var, yorulsam da, koştursam da, bt sınıfları bizim, dersler bizim! Biz bunun için varız. Olduğu kadar (çok az dersimiz de olsa) dersimizi yapacağız, kalan zamanda bitefo ne iş yaparsa onu yapacağız. Budur...

hardeniz' Alıntı:
ya arkadaş öğretmen değil misiniz. ne formatörlük sevdası bu ya. biz böyle derse girmekten kaçtığımız sürece sorunlarımız çözülmez. Git iki okula gir dersine. bence maaş karşılığı ders doldurmaları çok yerinde olmuş. Tüm formatörler 15 saatini doldurmalıdır.
hem derse girmekten şikayet edeceksin hemde sorunlara çözüm bekleyeceksin. arkadaşlar bizim sorunlarımız çözülmez.
Ders varda biz mi girmiyoruz arkadaşım. :-1:

Arkadaşım sorun zaten dersim yok okulda müdür de Bilgisayar dersi yerine halk kültürünü seçti bilgisayar sınıfında bilgisayarlar tozlu bir halde yatıyo benim derdim dersimin olmadığı okulda formatörüm bir de bana ders vermek için başka okula gönderiyorlar

Hocam okulunuzda ders olmasada olur, son yazıda en fazla maaş karşılığına kadar girebilir diyor, alt sınır olarak 6-10 gibi birşey belirtilmemiş. Hiç derse girmeden de formatörlük yapan arkadaşlar da var forumda.

hocam içini karartmıyım ama daha önce özlükle ilgili bir problem yaşamıştım. okul halledemedi ilçeyle görüştüm halledemedi ille görüştüm halledemedi bakanlık düzeltmişti. işin komik tarafı bu saydığım her yere elimde ilgili yönetmelikle gitmiştim. en sonunda ya ben okuduğumu anlamıyorum ya onlar demiştim. allaha şükür ben okuduğumu anlıyormuşum.
yani elimizde ilgili yazı vs. olması çözüm olmayabilir.

Geri