formatör öğretmenlere maaş karşılığı ders doldurma şartı

Kodla Büyü
merhaba arkadaşlar okulumda 6 saat BT dersi var. Formatör öğretmenim, ders sayım çok az diye müdür bey görsel sanatlar dersine de girmemi istedi toplam ders sayım 12 oldu. Kendi branşımız dışında bir derse girme mecburiyetimiz var mı ya da bu duruma karşı çıksam dayanak olacak resmi bir yazı var mı ?

buradaki önemli olan derse girmemek değil. arkadaşlar 30 saat ders olursa onada girerler. Önemli olan her bir müdürün farklı uygulama yapması.

Üstelik şunu da belirtmek lazım. Formatörlük bir görevlendirmedir. VE Görevlendirme üstüne görevlendirme usulsüzdür :!: Siz hemen dilekçenizi yazın...

arkadaşlar önce belirteyimde ben formatör değilim. sade bir bt öğretmeniyim. düz mantık sonuca gitmek istiyorum. formatörlük görevlendirmedir doğru ilgi yazıda 15 saate kadar der buda doğru fakat bu yazılanların hepsi 2009 tarihli bir genelge. malumunuz formatörler öğretmendir. öğretmenlerin ekders yönetmeliğide derki branş öğrtmeni 15 saati doldurmak zorundadır. bu bağlamda soruyorum size genelge mi büyüktür yönetmelik mi? ben şöyle diyorum yönetmelik>genelge. o zaman size görevlendirme çıkması normal. itiraz etseniz adamlar(amirler yani) karşınıza yönetmeliği koysa genelge mi koyacaksınız cevap olarak karşılarına. zorlamanın mantığı yok. kolay gelsin...

Geri