Foruma Veda

Kodla Büyü
bırakırmıyım bilmem ama foruma artık 3 dk dan fazla bakmıyorum.saçmaladı iyice üyeler.yakında belki bende bırakırım.coming soon :-1:

Son dönemlerde benimde bir şey yazasım gelmiyor.

farklı görüşlere hoş görü gösteremeyen.
Hakareti tartışma sanan.
Fikir açıklama konusunda yetersiz kalınca kişiye hakaret eden.
bir azınlık var.

forma olan ilgili azaltıyorlar.

Sayın Hocalarım,

Son yapılan Fatih Projesi Hizmet içi Eğitim seminerinde de aynı konu dile getirildi ve herkes siyasi ve ideolojik konulardan aşırı rahatsız. Bazı arkadaşlar foruma çok az giriş yaptıklarını bazıları da hiç girmediklerini belirttiler. Demek ki yolunda gitmeyen bir şeyler var. Nasıl düzelir bilemiyorum ama mutlaka bir çözüm yolu bulunmalı. Ben de son 15 gündür ne bir video çektim ne de çekesim geliyor. Günlerce uğraşıp görsel eğitim hazırlıyoruz eline sağlık diyen yok. Sürekli siyasi konular açılıyor. Hakaretler küfürler havada uçuşuyor. Bazen öğretmen olduğumdan bile utanıyorum. Maalesef bende forumdan iyice uzaklaşıyorum. Görsel eğitim hazırlamayı bırakın mesaj atasım bile gelmiyor.

Hadi hayırlısı bakalım. Allah sonumuzu hayır etsin.

saçma sapan hale geldi.... önüne gelen her şeyi soruyor yazıyor.. adminler uyuyor veya umurlarında değil... ama ne zaman konular kendilerine deyse uyarırlar... iyi yaptın hocam... bende düşünüyorum...ne demek ya musluğa bahçe hortumunu takamadım diye konu mu açılır? seviye nerelere geldi :verymad:

bir canlılık katmak adına bir önerim var, ben faydalı olacağına inanıyorum biz üyelere... forum için bir portal sayfası oluştursak ve önemli içeriklerin-paylaşımların orada daha toplu halde durmasını sağlasak, eminim daha kolay bir kullanım sağlamış oluruz..böylece forumun aslında dolu dolu olduğunu da gözler önüne sermiş oluruz paylaşım yapılan şeyin forum linki de verilebilirse konunun sonuna güzel olur... portal oluşturabilirse bizlerde ekleme yaparız...

tabii ki siyasi-dini vb. konular konu dışına yazılırsa herkes muhattap olmak zorunda kalmaz...

Siyasi ve dini konulara hiç yer vermeyelim olsun bitsin. Ben görünce dayanamayıp yazıyorum :)

şahsen fazla bir şey katmışlığım yok foruma ama kullanmaya başladığım günden bu yana çok şey almışlığım vardır. bu forum sayesinde birçok şeyden haberdar oldum bilmediğim birçok şeyi burada öğrendim. fakat son zamanlarda konular hiç ilgimi çekmemeye başladı. sorunlarımız azaldıkça birbirimize sataşmaya başlıyoruz. acaba diyorum artık paylaşacak bişey mi kalmadı. yenilikler mi azaldı ya da takip mi etmiyoruz veya onun yerine siyasete mi yöneliyoruz tam anlamış değilim.

şahsen siyasi konularda tartışan tek bir insanın bile fikrini değiştirdiğini görmedim.
tartışma sırasında takınılan agresif tavırlarla iyice kutuplaşma oluşmaya başlıyor.
ortak sorunlarda hiçkimse bir diğerinin siyasi görüşüne bakmadan yan yana durabiliyor. bunu genele neden yayamıyoruz bilmiyorum.
umarım yönetim bu konuda kararlı ve ciddi adımlar atar.
saygılar.

Bazı arkadaşlar kendini kaybediyor, takım tutan bir holigan gibi parti ve sendika tutarak yapılan uygulamaları ölesiye eleştiriyor ya da ölesiye savunuyor. Forumda üyelik herkese açık ama bir öğretmene hele de BT öğretmenine bu tip davranışları yakıştıramıyorum. Öğretmenler odasına önceden bilgisayarla ilgili sorulara maruz kalmamak için pek uğramazdım. Şimdi ise siyasi tartışmaları dinlememek için uğramıyorum.

Tam dersler zorunlu oldu ; norm ihtiyacımız arttı, branşımızın ilk atama ve tayin şansı yükseldi diye sevinemeden ortalık karıştı.

arkadaşlar bazı arkadaşlar hakaret ediyorlar yapacak birşey yok, seviyesi bu yani, sen onlara uyup forumu terketmen doğru olmaz diye düşünüyorum, bir hakaret olursa admine belirtmelisin yani, admin herşeyi görecek değil diye düşünüyorum.

admin daha önce şunu söyledi ama baz arkadaşlar her bulduğu linki koymaya devam etti;
ghost' Alıntı:
arkadaşlar siyasi mesajları konu dışı bölümüne yazınız, forum içeriğini koruyalım..

ayrıca;
bir konuda fikir beyan etmek herkesin hakkıdır ancak küfür etmek kimsenin haddine değildir; lütfen öğretmen olduğumuzu unutmayalım..

http://www.bilgisayarbilisim.net/duyurularimiz-f3/siyasi-konular-icin-t113265.html

ben kendi şahsım adına adminin bu mesajı üzerine açılan siyasi mesajların anasayfada kalmaması adına mesaj yazmamaya çalıştım. zaten açılan başlıklar çok yanlı sitelerden alıntı idi ki bu sitelerde provakatör olarak geçebilir yani. bu söylediklerim her iki taraftan da olabilir.

andariel' Alıntı:
@tayinci42 isimli üyede son bir mesaj yazarak forumu bıraktığını söylemişti... :shock:
tayinci42 arkadaş kendi hakaret ediyor sonra bana hakaret ettiler diye forumu bırakıyor. :?

Foruma üye olan herkes kuralları kabul etmiş sayılır, kimse benim haberim yoktu diyemez. Madem siyasi konular konu dışına açılıyor, orası haricinde açanı yollamalı forumdan, kilitleyip altına da notu düşüldü mü bu şahıs uzaklaştırılmıştır diye ibreti alem için, iki açılır üçüncüde biter diye düşünüyorum. Konu dışına açan açsın bakan da baksın, hakaret olduğunu düşünüyorsa bildirimini yapar sonucu bekler cevap vermeden. At gözlüğü ile bakmak dahil hakaret kapsamına alınır bir uyarı iki uyarı derken... Dini konuları da sabote eden ve hangi görüşten olursa olsun şahıs ve kurumları küçük düşürücü ifade kullananlar da uyarılır. Olur gider... Bize de dua etmek düşer, Allah yöneticilerin yardımcısı olsun.

facebook tan daha çok takip ettiğim foruma artık 5 dk bakamıyorum, mesele siyaset olunca özellikle bir kesim bir kesime çok ağır yakıştırmalar yapıyor bu konuda çok rahatsızım eğer sessiz kalmışsam edebimdendir.. bu tartışmalar devam ederse ve müdahale edilmezse bende forumu bırakacağım.. Saygılarımla...

siyasi konularda başlık açanlar genelde konularına hakim olmayanlar. daha doğrusu çoğü zaman işkembeden sallayanlar. saçma sapan yazılanlara saçma sapan yanıtlar gecikmiyor.
sıkıyysa gerçekten siyasi konuların yazıldığı siyasi konuları forum içeriği olarak düzenlenmiş forumlara yazsınlar. 2 dakikada ağızlarının payını alıyorlar. şimdi bu forumda acaba birkaç safdirik bulurmuyum acaba diye sallayıp sallayıp yazıyorlar. meydan onlara kalmış olacak ama genede karar sizin.
daha karpuz kesecektik..:) şaka şaka.

Üyelerin kaybı demek bilgi kaybı demek, paylaşım kaybı demek. melih444 hocamızın da diğer hocalarımın da forumu terketmesine gönlüm razı olmaz.

Her konuda aynı fikirde olmayabiliriz. Fakat bu, hakaret etmeyi gerektirmez.

Dostunuzu aşırı sevmeyin yarın karşınızda olabilir, düşmanınıza da çok kin beslemeyin yarın dostunuz da olabilir.

Bence en güzeli karşılıklı birbirini kıranlar olmuşsa, yine forumda karşılıklı birbirlerine haklarını helal ederek foruma kaldıkları yerden devam etsinler.

melih444' Alıntı:
İlk üye olduğum günden itibaren bişey vermeden çok şey aldığım çok yararlandığım bilgilendiğim BBNET foruma öncelikle çok teşekür ediyorum ve çok daha uzun yıllar yaşamasını diliyorum.
Son dönemlerde forumun artık bana bişey vermediğini ,rahatsız ettiğini hissettim.Yazıştığım üyelerle aramda kutuplaşmalara neden olduğunu belirledim. Seviyesiz bazı üyelerin hakaret küfür kin ve nefretlerine maruz kaldığımı hissettim.Kısaca bana bişeyler katmak yerine benden bişeyler aldığını düşünüyorum.
Bu nedenlerden dolayı çok değer verdiğim BBNET foruma veda ediyorum.

ilk okudum kendi kendime dedim, yahu bu ne yüzsüzlük :) hem o kadar faydalan, yararlan; hem de hic bir paylasımda bulunma, hic yardımcı olma kimseye, diye anladım... sonradan okuyunca BBNET in güzelliği işte, üye dahi olmasan paylasılan herşeyi alabiliyorsun, ücretsiz, zahmetsiz, kolayca :) ...

konuya gelince, tamamiyle bir veda kararı olmasada, coğumuzda bi yeter artık psikolojisi oldu sanırım...

repocket' Alıntı:
izmitlii ve by_katliam neden forumdan uzaklaşıldığına uygulamalı örnek vermiş :roll:

onları bilmem de aşağıdaki gibi mesajlar yüzünden ben de rahatsız olmaya başladım.
easytr' Alıntı:
kendi evli vekiline çakanlardan, şantaj kasetleriyle genel başkan olanlardan, ağzı içkili meclise gelip yasa çıkaranlardan olur mu peki? :puhaha: :puhaha:

bu aralar gündemde konuşacak mesele yok sanırım .yarın il içi il dışı falan derken siyasi konular unutulur diye düşünüyorum .

Yesil26' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
veda etmen için yazmana gerek yoktu diye düşünüyorum bende :?

Bence sizin bu mesajınız gerkliliğini ispatlıyor.
Gerekli görmediğin bir konuya mesaj atmazsınız herhalde
peki sen neden gerek görmediğin bi mesaja cevap yazdın?
arkadaş bi konu açmış bende cevap verdim,aynı fikirde olmak zorunda değiliz.ben gene düşüncemin arkasındayım,foruma girmek istemeyen girmez kimse engelleyemez bunu.ama buraya yazarak ta şow yapmasın kimse...

Geri