Günün Sözü...

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu başlıkta hoşunuza giden, o gün sizi anlatan veya sizde güzel bir çağrışım uyandıran sözleri paylaşalım... Ve mümkünse altına alıntı yaptığımız yeri veya söyleyen kişiyi ekleyelim... İlk benden olsun ve Kuran'la başlayalım...

'Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun.'

Maide 8

Sakın ola köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme.Olurya yarıyolda köprü yıkılıverir.Öteki tarafa ayının yeğeni olarak gidiverirsin.
Necip Fazıl KISAKÜREK

Allah'ım! Kalbimizi temizle, kazancımızı güzelleştir. Günahlarımıza mağfiret et. (Günlük Takvim Yaprağı 20.01.2012)

"arap olanın arap olmayana üstünlüğü olmadığı gibi, arap olmayanın da arap olana üstünlüğü yoktur" (Peygamber efendimiz Hz. MUHAMMED (sav)'in veda hutbesinden..... kainat yahudi ırkı için yaratılmıştır derler kimler mi ? :) ya üstün ırk Almanlar ? peki ya Musollini italyası ? sizin başka bildiğiniz ya da zihninize kazınmış ırk üstünlüğüyle ilgili sözler var mı acaba arkadaşlar :)

Güzel Allah'ım, senden ne gelecekse gelsin,
Sen ki, rahmetinle de kahrınla da güzelsin...

Necip Fazıl Kısakürek

Ağaca yaslanma çürür!
Duvara yaslanma yıkılır!
İnsana yaslanma ölür!
Aç ellerini Yaradana seni yalnız o görür...

Sâki sabah oldu ve mey tükendi. Neyzen öldü, aşk bitti ney tükendi. Neyleyim gönlümde herşey tükendi. Gâyrı göç etmenin zamanı geldi.

Dünya öküzün üstünde derler ama; dünyanın üstünde nice öküzler bilirim.

“Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”

İsmet İnönü

" ... Şüphesiz insan apaçık bir nankördür. " Zuhruf suresi 15. ayet

Bu ayeti bir kaç kişi hatırlattı bugün aklımdayken yazayım dedim :)

İnsanlar başaklara benzerler,
içleri boşken başları havadadır,
doldukça eğilirler. Montaigne

İnsanın en büyüğü,
en yüksek yerde iken alçak gönüllü olan,
kudret sahibi iken bağışlayan
ve güçlü olduğu vakit adaletle davranandır. Hazreti Ali

İnsan zeka karşısında eğilir
ama şefkat karşısında diz çöker.
Voltaire

"taş Allah'ın Kuş Allah'ın, at taşı vur kuşu" rahat yaşamlar için :)

“Ağaç köküyle yaşar, insan da öyle…” “Bizse maziden koptuk, istikbale bağlanamadık. Türkiye bütün kütüphaneleri yakılan, bütün mazisi imha edilen, 600 yılı cerrahi bir ameliyatla içtimaî uzviyetinden koparılıp atılan bedbaht bir ülke. Oysa milletin ana vasfı devamlılık...
Türk milleti... Hangi millet? Bu millet 10 senede bir değişen hafızasız nesiller amalgamı..."
Cemil Meriç

"Bir gün bu memleketin yanağına bir öpücük ve başucuna bir not bırakıp gideceğim: "Öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım"
Aziz NESİN

"Silahsız ve saldırısız her düşüncenin örgütlenme hakkı olduğuna inanıyorum. Böyle bir düzen kurulmadıkça, demokrasi arabesktir, sahtedir!"
Uğur Mumcu

"Korkuyorum, bir gün biri çıkıp “Ey İnsanoğlu!” diyecek ve kimse üstüne alınmayacak."
İlhan Berk

"O kadar sene beklet sonra al, o adamda artık heves kalır mı öğretmenlik yapabilir mi? Ama inşallah biz iktidar olunca öğretmenler okulu bittiği gün hazırlıklarını yapacak ertesi gün görev aşkıyla okuluna gidecek hiç merak etmeyin..."

diye bir söz vardı. çok güzel bir sözdü. benim çok hoşuma gitmişti. arasıra okuyorum hala çok hoşuma gidiyor bu söz.

:)

Ekli dosyalar

• image001oo.jpg
    image001oo.jpg
    73.8 KB · Görüntüleme: 1,017
Bir gün bu memleketin yanağına bir öpücük‚ başucunada bir not bırakıp gideceğim: öyle güzel uyuyordunki uyandırmaya kıyamadım! Aziz Nesin ...

Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
F.NİETZSCHE

Cumamız pazar oldu, bu millete ne olduysa azar azar oldu.(söyleyen : ?)

Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.
J.HARRİS

Öyle horozlar var ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar...
LEDRİC DUMONT

Pencereyi siz açarsanız temiz hava gelir; başkası açarsa cereyan olur.
LUCİLL DE CHAZAL

Dost istersen Allah yeter.
Yârân istersen Kur'ân yeter.
Mal istersen kanaat yeter.
Düşman istersen nefis yeter.
Nasihat istersen ölüm yeter.
Said Nursi

İhya etmek için ne kadar ilim lazımsa imha için de o kadar cehalet kafidir.

İmanın ticaretini yapanda, iman arama !

Dağı tanıyan, nasıl tanımaz uçurumu? Madem ki yükseliş var, iniş olmaz olur mu?

Bir hadiseyi düşünebilmek için filozof olmaktan başka çare görmemek, düşünme hakkından vazgeçmek değil midir?

Sonunda "eyvah" diyeceğin şeylere, başında "eyvallah" deme.

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.

Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür.

Fikir besler, siyaset öldürür. Siyaset, fikrin kendisi değil; posasıdır.

Dünya güzel olsaydı, doğarken ağlamazdık. Yaşarken temiz kalsaydık ölünce yıkanmazdık.

Ömrün ilk yarısı; ikinci yarısını beklemekle, ikinci yarısı da; İlk yarısının hasretiyle geçer.

Akıldan büyük nimet, zekâdan da ağır yük tanımıyorum.

Tohum ek, vermezse toprak utansın.

İnsanın sevdiğini kaybetmesi, dişini kaybetmesi kadar ilginçtir. Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu.

Armut deyip geçmeyin, onun ilk hecesi çoğu kişide yoktur!

N.F.KISAKÜREK

Gerek yok her sözü laf ile beyana.. Bir bakış bin söz eder bakıştan anlayana...- Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

"Sadece çocukken uyanıksındır bunu bil.
Her şeyin farkındasındır, her sese dönüp bakarsın.
Büyümek; uyumak ve unutmak gibidir.. Ve büyüklerin dediği gibi: uyuman gerekli büyümen için... Sağır ediyorsa sessizlik ve kör ediyorsa aydınlık, sadece sana görünen ve kimseleri inandıramadığın bir hayalet gibi yanı başında oturuyorsa yalnızlık, bu gece.. Hep aynı saatte kapını çalan bir düşman gibi bekliyorsa seni ve canına kastedecek bir kılıç gibi sallanıyorsa tepende, unutabilmek için hepsini biraz uyu..."

Zakkum-Biraz Uyu
http://fizy.com/#s/3wklec

"Ne zaman bu sehirden kaçıp gitme isteği gelse, bir köşeye oturup geçmesini bekliyorum.
Gidersem dönmem çünkü biliyorum…"
Cemal Süreya

Anladım ki: İnsanlar;
Susanı korkak.
Görmezden geleni aptal.
Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar.

Oysa ki; biz istediğimiz kadar hayatımızdalar.
Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar!

Şems-i Tebrizi

“Bu çökmeye hazır medeniyet üç sütun üzerinde duruyor; süngü, açlık, fuhuş.”
[Cemil Meriç]

[Cemil Meriç]

Ekli dosyalar

• 19749_281402763068_6559543068_3284201_7590798_n.jpg
    19749_281402763068_6559543068_3284201_7590798_n.jpg
    21.1 KB · Görüntüleme: 936
Şarka bakmaz, garbı bilmez, edepten yok payesi.
Bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi !

Geri