gittigidiyorda yapılan dolandırıcılık

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık1 hafta önce beni gittigidiyorda dolandiranlar simdi farklı bir kullanıcı ismini ile yine aynı taktigi kullanıyor. Gecen hafta savcılığa sikayette bulundum. Bana bir yol gosterebilirmisiniz?

Re: gittigidiyor dolandırıcılığı

Hocam havale islemleri ile dolandirma. Bende sazan gibi atladım

gittigidiyora şikayet ediyorum. 1 saat sonra farkli bir kullanici ile tekrar satış yapıyor. Üstelik herbir kullanıcıya en az 10 yorum ve hepsi olumlu. Butun yorumlar satışa koydugu gun oluyor. Ne ara satış oluyor ne ara yorum yapıyorlar ben onu anlamadım

Geçen gün de benim kullanıcı şifremi değiştirmişler nasıl oluyorsa mail attım hemen genel merkeze hesabımı dondurdu. Sonra kusura bakmayın falan. Kullanıcı adımı şifremi nasıl buldular ilginç

hocam benzer bir durum benim başıma geldi. ürünü eksik gönderdiler adamlara ulaşamadım. gittigiyor a şikayet ettim, o kişi dolandırıcı dedim ulaşmıyorum dedim bana sisteme kayıt olunan numarasını verdiler numara sahte çıktı. gittigidiyor bana adamın satışını kapatacaklarını söylemelerine rağmen adam satışa günlerce devam etti ve benim gibi bir sürü insan madur oldu. gittigidiyor kesinlikle ciddi bir inceleme yapmadan satış yaptırıyor ve hep satıcının arkasında duruyor, nacizane tavsiyem mümkünse kullanmayınız.

Ne yapmam gerekiyor. Beni dolandiranlari telefonlari artik kullanilmiyor. Adamlar uçtu fakat size ayni sozlerle ve yöntemle devam ediyorlar. Bu adamlari yakalama gibi bir sansim yokmu. Telefon, iban ve ad soyadlarini c.savcılığına bildirdim ama onlara ulaşılamayacağını dusunuyorum. Yinede hergün gittigidiyoru takip ediyordum ve bu isu hafta sonu yaptiklarini gordum

Kullanıcı adları ve ne satıyorlar söylerseniz uzak durruz

Hocam kullanıcı adini 3-4 saate bir degistiriyorlar. Bütün kullanici adını sonra paylaşayım. Bu kullanici adlarinida savciliga bildirecem.

Re: Ynt: gittigidiyor dolandırıcılığı

gittigidiyor.com siz ürünü teslim aldığınızı onaylamadan paranızı satıcı hesabına aktarmaz.
Ben sistemlerini böyle biliyorum . Mağdur duruma nasıl düştüğünüzü anlamadım?

Kötü yanı ise;
gittigidiyor un müşteri hizmetlerine ait ulaşılabilir bir telefon numarası (call center) yada mail adresleri bildiğim kadarı ile yok.
Sizler gittigidiyor.com müşteri hizmetleri'ne nasıl ulaşabildiniz?

Hocam yapmamam gerektiği halde ben hesaba havale ettim. Bir salaklik yaptım. Ama olan old başkasının canı yanmasın bari diyorum. Gittigidiyorla facebook ve mesajla ancak iletisim kurabiliyorum

Eğer sorununuz hazır cevaplar altında yoksa ve ille mesaj göndermek istiyorsanız :

http://yardim.gittigidiyor.com/musteri-hizmetleri adresine girin.
Soldaki menüden alıcı satıcı v.b. bir başlığı seçin ve sağ tarafta açılan seçeneklerden herhangi birini seçin farketmez.
Şimdi ekranın ortasında "Bize Ulaşın" butonuna tıklayın.
Artık mesaj gönderebilirsiniz.

Ne kadar kolay değil mi?

Satıcı ile nasıl direkt bağlantı kurdunuz?
Mail yada web Adresleri filtreleniyor sanırsam? ??

Hocam ben ürün hakkinda bir soru sordum. Konu konuyu acti ve bana hem 2 adet cep telefon numarasi hemde iban bilgilerini verdi. Bende saf gibi parayı gönderdim. Ondan sonra puff

Son bir sorum olacak.
Bu satıcı, ne satıyor?
Yada satıcı yı gittigidiyor ve diğer satış ortamlarında nasıl tanırız? Sizce belirleyici-tanımlayıcı özellikleri neler?

Öncelikle geçmiş olsun. Sürekli havale yapın diye bastıran, hiçbir şekilde güvenli ödeme sistemlerinde ilan açmayan (Sahibinden GET, SanalPazar ve Gittigidiyor) satıcılardan uzak durmanız lazım. Adam GET açmamak için bin takla atıyor ve dolandırıcı olduğu yakalıyorum, siteye bildiriyorum, forumda bu adam dolandırıcıdır diye başlık açıyorum. Ardından ilanı ve üyeliği kapatılıyor.

Yanlış anlamayın ama siz burada hatalısınız. Havale ettiğiniz için parayı elinizle vermiş oldunuz. IBAN numarası ve ismi elinizde var, bunlarla suç duyurusunda bulunabilir misiniz bilemiyorum.

COBOL' Alıntı:
gittigidiyor.com siz ürünü teslim aldığınızı onaylamadan paranızı satıcı hesabına aktarmaz.

Kötü yanı ise;
gittigidiyor un müşteri hizmetlerine ait ulaşılabilir bir telefon numarası (call center) yada mail adresleri bildiğim kadarı ile yok.

Gittigidiyor'un müşteri hizmetleri var. Telefonla ulaşabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden mesaj da gönderebilirsiniz.

ahmetfx' Alıntı:
COBOL' Alıntı:

Kötü yanı ise;

Gittigidiyor'un müşteri hizmetleri var. Telefonla ulaşabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden mesaj da gönderebilirsiniz.
Mesaj sistemi dediğiniz bir forum.Sadece Diğer müşteriler var orada.

☆"Müşteri hizmetleri için varsa bir telefon numarası bana lazım."

yada hiç göremediğim bulamadığım bu numarayı gösteren link lütfen.

ahmetfx' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Sürekli havale yapın diye bastıran, hiçbir şekilde güvenli ödeme sistemlerinde ilan açmayan (Sahibinden GET, SanalPazar ve Gittigidiyor) satıcılardan uzak durmanız lazım. Adam GET açmamak için bin takla atıyor ve dolandırıcı olduğu yakalıyorum, siteye bildiriyorum, forumda bu adam dolandırıcıdır diye başlık açıyorum. Ardından ilanı ve üyeliği kapatılıyor.

Yanlış anlamayın ama siz burada hatalısınız. Havale ettiğiniz için parayı elinizle vermiş oldunuz. IBAN numarası ve ismi elinizde var, bunlarla suç duyurusunda bulunabilir misiniz bilemiyorum.
Hocam tekrar bildiriyorum. Bende zaten hata var. Ben bunu kabul ediyorum. Cahillik mi dersiniz salaklik mi dersiniz adını ne koyarsanız koyun ben suçluyum. Herneyse bunun dönüşü yok artık. Adamı yakalama gibi bir şansım yokmu? Sürekli olarak farkli kullanıcılarda ayni ürünü ayni başlıkta ayni iletisim araci ile ve ayni yöntemle satıyor. Dolandırıcı tlf satıyor ustelik son cikan tlf

ahmetfx' Alıntı:
COBOL' Alıntı:

Kötü yanı ise;

Gittigidiyorun tlf yok hocam

hocam gittigidiyor burada ne gibi bir dolandırıcılık yapmış?
başlıktan bu sonuç çıkıyor.
adamlar aracı.
siz aracıyı devreden çıkarıp satıcıyla birebir iletişim kuruyorsunuz.
aracıyı devreden çıkarıyorsunuz sonrada suçlu gittigidiyor oluyor.
yanlış anlamayın üzüldüm sizin adınıza..
ancak neden aracıyı suçluyorsunuz?

Hocam hafta içi aşağıdaki linke girin orda telefon ile arayabilirsiniz. Telefon ile ulaşa tıkladığınızda size bir kod verecekler aradığında o kodu girersiniz. Şu an yok sadece hafta içleri telefon linki açılıyor. Bu arada geçen hafta aradım çok yardımcı oldular.

http://yardim.gittigidiyor.com/musteri- ... problemler

ttalan46' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
COBOL' Alıntı:

Kötü yanı ise;

Gittigidiyorun tlf yok hocam
Ben de kendi kendime, neden göremedim diyerek hayıflanıyordum.

bahoz' Alıntı:
Hocam hafta içi aşağıdaki linke girin orda telefon ile arayabilirsiniz. Telefon ile ulaşa tıkladığınızda size bir kod verecekler aradığında o kodu girersiniz. Şu an yok sadece hafta içleri telefon linki açılıyor. Bu arada geçen hafta aradım çok yardımcı oldular.

http://yardim.gittigidiyor.com/musteri- ... problemler
Teşekkürler;
Tamam da bunu site anasayfasında belirgin olarak verseler çok iyi olurdu:)

bidene' Alıntı:
adamlar aracı.
Hocam, gittigiyorum uyardığım halde sadece kullanıcıyı engelliyorlar. Üstelik en az 2-3 saat sonra bu islem gerceklesiyor. Kullanicilar yine ayni şekilde ayni yontemle ayni yorum yapanlarla ayni urunle ayni icerik ve baslikla kisileri dolandirmaya devam ediyorlar, bunların hic mi bilisim uzmani yok. Sadece suclu olan havale yapanmi? Hırsızın hiç mi suçu yok? Ayrıca gittigidiyorun telefonları da yok. Müşteri hizmetlerini secenegini de normal bir kullanıcı zor bulabilir.

ttalan46' Alıntı:
bidene' Alıntı:
adamlar aracı.
Hocam, gittigiyorum uyardığım halde sadece kullanıcıyı engelliyorlar. Üstelik en az 2-3 saat sonra bu islem gerceklesiyor. Kullanicilar yine ayni şekilde ayni yontemle ayni yorum yapanlarla ayni urunle ayni icerik ve baslikla kisileri dolandirmaya devam ediyorlar, bunların hic mi bilisim uzmani yok. Sadece suclu olan havale yapanmi? Hırsızın hiç mi suçu yok? Ayrıca gittigidiyorun telefonları da yok. Müşteri hizmetlerini secenegini de normal bir kullanıcı zor bulabilir.
hocam paylaşsanız da görsek ürünü

COBOL' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
COBOL' Alıntı:

Kötü yanı ise;

Mesaj sistemi dediğiniz bir forum.Sadece Diğer müşteriler var orada.

☆"Müşteri hizmetleri için varsa bir telefon numarası bana lazım."

yada hiç göremediğim bulamadığım bu numarayı gösteren link lütfen.

Hocam telefon da var sistem üzerinden mesaj da gönderiliyor. Telefon için önceden size bir kod veriliyordu sanırım. Arkadaşım yanımda aradı, ondan biliyorum. Yardımcı oluyorlar. Gittigidiyor, genelde müşterisinin yanındadır. n11 için aynı şeyi söyleyemem.

http://yardim.gittigidiyor.com/musteri-hizmetleri

http://www.gittigidiyor.com/hakkimizda/iletisim

Verdiğiniz bilgiler net değil. Sizden ürün linkini atmalarını istediler onu da yapmadınız. Gittigidiyor bağıra bağıra özelden para göndermeyin, ürünün teyit edene kadar parayı sistem üzerinden onaylamayın diyor.

Burada Gittigidiyor ve dolandırıcı da olsa satıcının bir suçu yok.

Monkey D. Luffy' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler net değil. Sizden ürün linkini atmalarını istediler onu da yapmadınız. Gittigidiyor bağıra bağıra özelden para göndermeyin, ürünün teyit edene kadar parayı sistem üzerinden onaylamayın diyor.

Burada Gittigidiyor ve dolandırıcı da olsa satıcının bir suçu yok.
Tamam hocam suç sadece bende.

Dolandırıcılık gittigidiyor.com değildir.

1. Gg yi 10 yıldır kullanırım.
2. Üye Adı değiştirilemez.
3. Para onayı vermeden onay yorumu olmaz.
4. 0 trade olan bir kişiye nasıl eft yaparsınız.
5. İban numarasi var. Savcılığa bildirin.

Geri