gittigidiyorda yapılan dolandırıcılık

Kodla Büyü
Re: gittigidiyor dolandırıcılığı

Ek...

İletişim konusuna gelince. Müşterilere ait telefon desteği yoktur.
Satıcılar iletişime geçmek için talepte bulunur. Talep sonucu 4 basamaklı şifre alır. Şifre 30 dk geçerlidir. O şifre yardımı ile gg desteği ariyabilir iz.
Sistem böyle çalışır.

Şikayet efilecek kişi hakkında bilgi gönderin sizin adınız şikayette bulunayım gg ye.

asp-php' Alıntı:
Dolandırıcılık gittigidiyor.com değildir.

1. Gg yi 10 yıldır kullanırım.
2. Üye Adı değiştirilemez.
3. Para onayı vermeden onay yorumu olmaz.
4. 0 trade olan bir kişiye nasıl eft yaparsınız.
5. İban numarasi var. Savcılığa bildirin.
Hocam, ben üye adı değişmiş demiyorum. Yeni bir kullanici aciliyor diyorum. Savciliga zaten şikayet ettim. Gittigidiyordan neden sikayet ettigimi zaten mesajlarimda bildirdim. Yine soyluyorum bendede suc VAR

asp-php' Alıntı:

bana göre
ad değişmemiş yeni üyelik açmıştır
3-5 liralık farklı ürün koyup satış yapmadan kendi kendine ürünü almış satmış kendine yorum yapmıştır.
malum gg %5 komisyon alıyor 2-3 liralık toplam 10 ürünü sattı gösterse 2 lira komisyon verir.
bu sayede trade yapmış gözükebilir.
zaten 2 kişiye bu şekilde tel satsa kazandığı meblayı siz düşünün

Neyse ben artık yorum yapmayacağım. Ben gg bildirdim. Yorumlar, gorusler ve yardimlariniz icin teşekkürler

Re: Ynt: gittigidiyorda yapılan dolandırıcılık

COBOL' Alıntı:
Son bir sorum olacak.
Bu satıcı, ne satıyor?
Yada satıcı yı gittigidiyor ve diğer satış ortamlarında nasıl tanırız? Sizce belirleyici-tanımlayıcı özellikleri neler?
Bence de :arrow:

gittigidiyor.com tam tersine daima alıcının arkasındadır. Siz onay verene kadar da 3 gün boyunca paranızı havuzda tutar. Onay verdiyseniz bile verilen onayı geri alabiliyorlar ve cayma hakkınızı kullanabiliyorsunuz. Hatta tüketici yasasına aykırı olarak, 2. el ürünlerde bile cayma hakkı kullandırıyorlar. Yine de mal alacağınız satıcının profilini iyi incelemekte fayda var. Her şeyden önce, firma değil de şahıs ise tüketici haklarınızdan mahrum oluyorsunuz (tüketici danışma hattından bana verilen net bilgidir). Bazı satıcılar sahte satışlar yapıp kendine olumlu puan alıyor. Siz satıcıyla site dışında alışveriş yaptıysanız tamamen sizin hatanız. Böyle bir durumda gittigidiyor.com'u suçlamak veya çözüm sürecinde yardımlarını beklemek haksızlık olacaktır diye düşünüyorum çünkü yapılan satıştan herhangi bir gelir elde etmemişlerdir. Geçmiş olsun.

ttalan46' Alıntı:
asp-php' Alıntı:

Hocam, ben üye adı değişmiş demiyorum. Yeni bir kullanici aciliyor diyorum. Savciliga zaten şikayet ettim. Gittigidiyordan neden sikayet ettigimi zaten mesajlarimda bildirdim. Yine soyluyorum bendede suc VAR

savcılık işlemleri için ne yaptın tam olarak bana bilgi verebilir misin?
benim de şimdi p.tesiden sonra bir işim var buna benzer.

Beyler konu dışı olcak ama sahibinden bi ürün almak istiyom GET özelliği koymamış.bu arada 2. el ürünlerin nerdeyde hiç birinde get yok anlamadım. ilk işlemim olcak sistem nasıl yürüyo dolandırılmamak için mesajla yada burdan bir akıl veririseniz makbule geçer.

voyvoda' Alıntı:
Beyler konu dışı olcak ama sahibinden bi ürün almak istiyom GET özelliği koymamış.bu arada 2. el ürünlerin nerdeyde hiç birinde get yok anlamadım. ilk işlemim olcak sistem nasıl yürüyo dolandırılmamak için mesajla yada burdan bir akıl veririseniz makbule geçer.
GET ile alışveriş yaparsanız, kredi kartı ile ödemeyi yapıp, ürün geldiğinde onay verdiğinizde satıcıya para aktarılıyor.
Bunun dışındaki tüm alışverişler karşılıklı güvene dayalı olarak yapılıyor. Siz havale ya da başka bir yöntemle parayı satıcıya aktarıyorsunuz, satıcı da ürünü gönderiyor. Satıcının daha önceden yaptığı satışların miktarı olumlu yorumlar vs. satıcının güvenirliğini gösterir ancak pahalı ürünler için bu yöntemi tavsiye etmem. Diyelim ki 1000 TL'ye telefonu bu şekilde kesinlikle satın almayın. Çünkü ortada sizi koruyan bir önlem yok. Bu başlığı açan arkadaşın durumuna düşebilirsiniz.
Satın alacağınız ürüne vereceğiniz para gittiğinde ah vah etmeyeceğiniz bir miktardaki para için denenebilir.

yakuphan' Alıntı:
voyvoda' Alıntı:
GET ile alışveriş yaparsanız, kredi kartı ile ödemeyi yapıp, ürün geldiğinde onay verdiğinizde satıcıya para aktarılıyor.
Bunun dışındaki tüm alışverişler karşılıklı güvene dayalı olarak yapılıyor. Siz havale ya da başka bir yöntemle parayı satıcıya aktarıyorsunuz, satıcı da ürünü gönderiyor. Satıcının daha önceden yaptığı satışların miktarı olumlu yorumlar vs. satıcının güvenirliğini gösterir ancak pahalı ürünler için bu yöntemi tavsiye etmem. Diyelim ki 1000 TL'ye telefonu bu şekilde kesinlikle satın almayın. Çünkü ortada sizi koruyan bir önlem yok. Bu başlığı açan arkadaşın durumuna düşebilirsiniz.
Satın alacağınız ürüne vereceğiniz para gittiğinde ah vah etmeyeceğiniz bir miktardaki para için denenebilir.

güzel anlatmışsın saolasın.

Arkadaşım trol müsün
satıcıyı söyle bizde görelim

birde elinde iban varsa git savcılığa başvur

Hocam sen dolandirilmak için çok ugrasmissin ne ibani ne telefonu ne havaleleriı anlamadım.sen site üzerinden alışverişini yaparsın get alışveriş olarak para havuza geçer ürün havuza geçer sen ürüne onay verirsen adama para aktarılır.bu işlemlerin herbiri için belirli süreler vardır.ben defalarca bu site üzerinden alışveriş yaptım sorun olması sizin bu bahsettiğiniz dolandırıcılık sistemi genellikle sahibinden.com da oluyor.

yok bazen GET i kullanmadan da gönderi oluyor. ama 100 ihtimalden biri denk gelebiliyor.
benim de az bekleyim bir başvurum olacak savcılığa. gelişmelerden haberlerden buraya ekleyelim.
bakalım, hırsızlar bu kadar cesaretli ise biz de iki kat cesaretliyiz.

güvenilir satıcı %20 var yani dikkat edecen gittigidyorda...müsteri hizmetleri de dandik bence...

Internet' Alıntı:
yok bazen GET i kullanmadan da gönderi oluyor. ama 100 ihtimalden biri denk gelebiliyor.
benim de az bekleyim bir başvurum olacak savcılığa. gelişmelerden haberlerden buraya ekleyelim.
bakalım, hırsızlar bu kadar cesaretli ise biz de iki kat cesaretliyiz.

siz kimsiniz arkadaşım.
sorulan hiç bir soruya düzgün cevap vermiyorsunuz.
kuyuya attınız bir taş şimdi onu çıkaracak birilerini arıyorsunuz.
Konuyu açtınız ise daha net ve anlaşılır olun. Savcılık falan diyorsanız konuyu niye açıyorsunuz.

Tarlada mayın var diyorsun,
Mayının yerini söylemiyorsun, :p
Sizinde başınız yanmasına diyorsun,
Ama hiç yardımcı olmuyorsun... :p

Bence gittigidiyoru kötülemek için açıldı konu bu kadar insan bir soru soruyor cevap verilmiyor.
Sorular cevaplanmadıkça konu konu troldür.

Asıl dolandırıcı bu sayfayı açandır. türkiyede ki en ucuz parçalar bu sitede var. ufak eşyalarımın hepsini buradan alırım. toner yazıcı adaptör şarj makinesi....... hepsini piyasanın yarı fiyatına bulabiliyorsunuz.

Milleti aptal yerine koyma arkadaş ürünü söylemezsin kullanıcıyı söylemezsin buradaki herkes öğretmen sen nasıl öğretmen olduysan artıkkkk

yıl olmuş 2016 ve siz gittigidiyor kullanıyorsunuz, 59656845 defa söyledik kullanmayın diye. baştan aşağı dolandırıcı dolu ve insanlar inatla kullanıyorç.

germosa' Alıntı:
yıl olmuş 2016 ve siz gittigidiyor kullanıyorsunuz, 59656845 defa söyledik kullanmayın diye. baştan aşağı dolandırıcı dolu ve insanlar inatla kullanıyorç.
Gittigidiyor'dan da sanalpazar'dan da n11'den de birçok alışverişim oldu. Bahsettiğiniz dolandırıcılara nedense ben rastlamadım.
Birçok bilgisayar donanımını bulunduğum yerdeki ve birçok web sitesindekinden uygun fiyata aldım, herhangi bir sorunla da karşılaşmadım.
Başlığı açan vatandaş bile bile lades olmuş, siteye çamur atıyor, siz de destek oluyorsunuz.
Gittigidiyor'un sistemi dışında alış veriş yapıp, sonra da siteye çamur atamazsınız. Siz sitedeki kurallara uyarsanız bir problem yaşamazsınız.

profesyönel olarak e-ticaret uzmanlığı yaptım n11 ve hepsiburada başta olmak üzere çeşitli sitelerle çalıştım aylık 100bin lira üzerinde satış hacmimiz vardı ve seni temin ederim hem müşteriyi hem satıcıyı en fazla mağdur eden sistem gittigidiyordadır.

zaten bunu fark ettikten sonra ürünlerimize leke gelmemesi için gg'dan çekildik. aynı şekilde interntten onlarca ürün de aldım ve hepsi farklı siteler belki 10 farklı site.

örneğin bir sorun yaşadığımda n11 de veya hepsiburada da ilgili kategori yöneticisini arayıp sorunları çok raahat çözebiliyorduk ama gg'da sen bunu yapamassın

germosa' Alıntı:
profesyönel olarak e-ticaret uzmanlığı yaptım n11 ve hepsiburada başta olmak üzere çeşitli sitelerle çalıştım aylık 100bin lira üzerinde satış hacmimiz vardı ve seni temin ederim hem müşteriyi hem satıcıyı en fazla mağdur eden sistem gittigidiyordadır.

zaten bunu fark ettikten sonra ürünlerimize leke gelmemesi için gg'dan çekildik. aynı şekilde interntten onlarca ürün de aldım ve hepsi farklı siteler belki 10 farklı site.

örneğin bir sorun yaşadığımda n11 de veya hepsiburada da ilgili kategori yöneticisini arayıp sorunları çok raahat çözebiliyorduk ama gg'da sen bunu yapamassın
Hepsiburada ile nasıl çalıştınız. Hepsiburada daha yeni kendisinden başkalarına satış yaptırmaya başladı. Gittigidiyorun büyük satıcısını koruma mantığı vardır doğru. Ama zaten en az sıkıntıyıda onlarla yaşıyorsunuz. Hocam komisyon oranı ödememek için uyanıklık yapmış ancak çarpılmış. Durum bundan ibaret

her_dem' Alıntı:
germosa' Alıntı:

Hepsiburada ile nasıl çalıştınız. Hepsiburada daha yeni kendisinden başkalarına satış yaptırmaya başladı. Gittigidiyorun büyük satıcısını koruma mantığı vardır doğru. Ama zaten en az sıkıntıyıda onlarla yaşıyorsunuz. Hocam komisyon oranı ödememek için uyanıklık yapmış ancak çarpılmış. Durum bundan ibaret

ürünlerin listesini xls olarak hepsiburadaya veriyorduk onlarda siteye koyuyorlar. ürünleri kendi depolarına çekmiyorlardı onlara ait kargo kodları ile biz panelimize düşen siparişleri yurtiçi kargoya veriyorduk. ödemeler ise yanılmıyorsam 30 ya da 60 gün içinde alıyorduk.

bana sorarsanız her açıdan en iyi n11'dir, en önemlisi panelleri çok kullanışlı ve müşteri siparişi onayladıktan 2-3 gün sonra paranız hesabınıza yatıyordu, hepsiburada da bu işler için muhasebe ıvır zıvır işleri çok uzuyordu.

Arkadaşlar kusura bakmayın, yorum yapmama sebebim sadece iş savcılığa yansıdığı içindir. sizlerle kullanıcıları paylaşsamda onları gittigidiyora şikayet ettiğimden engellendi ve artık görülmezler. Buraya yazmamın sebeplerinden birisi de başkalarında aynı tuzağa düşmemeleri ve bana yardımcı olmanızı istememdir. Çoğu arkadaş beni suçlamış fakat ben suçumu kabul ettişimdir. Fakat dedimya hırsızın hiç mi suçu yok. Gittigidiyor bu konuda çok geç dönüş yaptığından dolayı gittigidiyoru suçladım yoksa dolandırılma olayında hiçbir suçu yoktur. Tekrar teşekkürler

germosa' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
germosa' Alıntı:

ürünlerin listesini xls olarak hepsiburadaya veriyorduk onlarda siteye koyuyorlar. ürünleri kendi depolarına çekmiyorlardı onlara ait kargo kodları ile biz panelimize düşen siparişleri yurtiçi kargoya veriyorduk. ödemeler ise yanılmıyorsam 30 ya da 60 gün içinde alıyorduk.

bana sorarsanız her açıdan en iyi n11'dir, en önemlisi panelleri çok kullanışlı ve müşteri siparişi onayladıktan 2-3 gün sonra paranız hesabınıza yatıyordu, hepsiburada da bu işler için muhasebe ıvır zıvır işleri çok uzuyordu.

Satıcı pozisyonundakilerin n11.com'u sevmesi çok normal :-1:
Ben 10 aydır cayma hakkıyla iade edemediğim fotoğraf makinesinin dosyasını bekliyorum hakem heyetinde. Çok af edersiniz bir taraflarından tüketici hakları üretip yasal mevzuatmış gibi sitelerinde yayınlıyorlar ve sonuna kadar satıcının arkasında durup cayma hakkını kullandırtmıyorlar. Girin bakın bir sikayetvar.com da neler söylenmiş.
Çevremde hiç kimseye n11.com'dan ürün aldırtmıyorum.

Geri