gittigidiyorda yapılan dolandırıcılık

Kodla Büyü
Biz bilişimciyiz. Gitti gidiyor ve benzeri sayfaları ben dersimde anlatmaktayım..

GG den yüzlerce ürün aldım;
1000+ ürün satışım oldu.

Hizmet açısından Türkiye'de en iyi hizmet veren sitedir..

arkadaşlar geçen ay gg da başıma gelen olay: çalışan bir bilgisayarımı satışa çıkarttım. ve alıcı aldı. aldıktan sonra bilgisayar çalışmıyor diye göndermek istedi. bende bilgisayar çalışıyordu hiçbir sorunu yoktu dememe rağmen bilgisayarı geri gönderdi. Ancak geldiğinde orijinal şarj kablosu değişmiş, ramı alınmıştı. GG a söylememe rağmen yanımda durmadı para iadesini alıcıya yaptı. bana söylediği tüketici haklarına şikayet oldu. Bu yüzden benim başım yandı. sizin yanmasın.

dehencan' Alıntı:
arkadaşlar geçen ay gg da başıma gelen olay: çalışan bir bilgisayarımı satışa çıkarttım. ve alıcı aldı. aldıktan sonra bilgisayar çalışmıyor diye göndermek istedi. bende bilgisayar çalışıyordu hiçbir sorunu yoktu dememe rağmen bilgisayarı geri gönderdi. Ancak geldiğinde orijinal şarj kablosu değişmiş, ramı alınmıştı. GG a söylememe rağmen yanımda durmadı para iadesini alıcıya yaptı. bana söylediği tüketici haklarına şikayet oldu. Bu yüzden benim başım yandı. sizin yanmasın.

Satıcılar değil bazen alıcılar da dolandırıcı olabilir. Tablet, telefon, bilgisayar gibi ürünler kesinlikle GET gibi sistemlerle satılmamalı.

asp-php' Alıntı:
Biz bilişimciyiz. Gitti gidiyor ve benzeri sayfaları ben dersimde anlatmaktayım..

GG den yüzlerce ürün aldım;
1000+ ürün satışım oldu.

Hizmet açısından Türkiye'de en iyi hizmet veren sitedir..

eğer şu yazıyı gg den para almadan yazıyorsan ortada ciddi problem vardır. ayrıca öğrencilerin de başını yakma.

gg'da ürün satmak için hiçbir şeye ihtiyaç yok sadece bir üyelik formu doldur ve sende olmayan istediğin kadar ürünü satışa koy.

bote0507b' Alıntı:
Asıl dolandırıcı bu sayfayı açandır. türkiyede ki en ucuz parçalar bu sitede var. ufak eşyalarımın hepsini buradan alırım. toner yazıcı adaptör şarj makinesi....... hepsini piyasanın yarı fiyatına bulabiliyorsunuz.

Milleti aptal yerine koyma arkadaş ürünü söylemezsin kullanıcıyı söylemezsin buradaki herkes öğretmen sen nasıl öğretmen olduysan artıkkkk

orijinal olmadıkları için olabilir mi? ayrıca destekli konuşacaksanız ürün ismi verin bakalım gerçekten sadece orda mı?

tekrar ediyorum çakma mallara orijinal yazıp satıyorlar sizde ucuza aldınız sanıyorsunuz.

hepsiburada.com dışında hepsi yalan... sahibinden.com da ise elden satış daha güvenli....
gittigidiyor,sanalpazar bunlardan kesinlikle uzak dururum....

yataylimit' Alıntı:
germosa' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
germosa' Alıntı:
profesyönel olarak e-ticaret uzmanlığı yaptım n11 ve hepsiburada başta olmak üzere çeşitli sitelerle çalıştım aylık 100bin lira üzerinde satış hacmimiz vardı ve seni temin ederim hem müşteriyi hem satıcıyı en fazla mağdur eden sistem gittigidiyordadır.

zaten bunu fark ettikten sonra ürünlerimize leke gelmemesi için gg'dan çekildik. aynı şekilde interntten onlarca ürün de aldım ve hepsi farklı siteler belki 10 farklı site.

örneğin bir sorun yaşadığımda n11 de veya hepsiburada da ilgili kategori yöneticisini arayıp sorunları çok raahat çözebiliyorduk ama gg'da sen bunu yapamassın
Hepsiburada ile nasıl çalıştınız. Hepsiburada daha yeni kendisinden başkalarına satış yaptırmaya başladı. Gittigidiyorun büyük satıcısını koruma mantığı vardır doğru. Ama zaten en az sıkıntıyıda onlarla yaşıyorsunuz. Hocam komisyon oranı ödememek için uyanıklık yapmış ancak çarpılmış. Durum bundan ibaret

ürünlerin listesini xls olarak hepsiburadaya veriyorduk onlarda siteye koyuyorlar. ürünleri kendi depolarına çekmiyorlardı onlara ait kargo kodları ile biz panelimize düşen siparişleri yurtiçi kargoya veriyorduk. ödemeler ise yanılmıyorsam 30 ya da 60 gün içinde alıyorduk.

bana sorarsanız her açıdan en iyi n11'dir, en önemlisi panelleri çok kullanışlı ve müşteri siparişi onayladıktan 2-3 gün sonra paranız hesabınıza yatıyordu, hepsiburada da bu işler için muhasebe ıvır zıvır işleri çok uzuyordu.

Satıcı pozisyonundakilerin n11.com'u sevmesi çok normal :-1:
Ben 10 aydır cayma hakkıyla iade edemediğim fotoğraf makinesinin dosyasını bekliyorum hakem heyetinde. Çok af edersiniz bir taraflarından tüketici hakları üretip yasal mevzuatmış gibi sitelerinde yayınlıyorlar ve sonuna kadar satıcının arkasında durup cayma hakkını kullandırtmıyorlar. Girin bakın bir sikayetvar.com da neler söylenmiş.
Çevremde hiç kimseye n11.com'dan ürün aldırtmıyorum.

öyle bir durum yok, müşteri yolladığım ürünü beğenmeyince paneline giriyor ürünü iade et diyor ve kargo kodunu girdiği an ürünü iade etmiş oluyordu. benim ise yapabilceğim tek şey 3gün adamın iadesini geç onaylamak onaylamassam otomatik onaylıyor.

ben de müşteri olarak çok şey aldım bir defasında aldığım fare sorunlu çıktı hemen kargoya geri verip yolladım, adam iadeyi onaylamadı en son mecbur otomatik onay oldu para iade. her türlü koruyor müşteriyi, yeterki haklı ol.

germosa' Alıntı:
öyle bir durum yok, müşteri yolladığım ürünü beğenmeyince paneline giriyor ürünü iade et diyor ve kargo kodunu girdiği an ürünü iade etmiş oluyordu. benim ise yapabilceğim tek şey 3gün adamın iadesini geç onaylamak onaylamassam otomatik onaylıyor.

ben de müşteri olarak çok şey aldım bir defasında aldığım fare sorunlu çıktı hemen kargoya geri verip yolladım, adam iadeyi onaylamadı en son mecbur otomatik onay oldu para iade. her türlü koruyor müşteriyi, yeterki haklı ol.

Benim yaşadıklarım hayalden ibaret diyorsunuz yani? :lol:
Kargoyu gönderdim adam kargoyu kabul dahi etmedi. Sizin gibi dürüst satıcılar vardır elbet ama üç kağıtçılar çok fazla ve n11'in bu yönünü bilerek istismar ediyorlar.

"n11 cayma hakkı" olarak aratınız.

N11 tamamen satıcı odaklı bir sistem. Alıcı malesef satıcıların insafına kalmış anlaşmazlık durumlarında. Gerçi çok alışverişim oldu bir sorun yaşamadım ama mh ye ne sorarsanız sorun satıcıyla görüşün diyor adamlar. sanalpazar daha dengeli bu konuda. Ama müşteri odaklı olan gg dir. Çoğu durumda müşteriyi haklı buluyor. Bu da sahtekar alıcılara karşı satıcıları korumasız bırakabiliyor. Yinede hb gibi sitelere göre çoğu ürünü daha uyguna bu satıcılarda bulduğumuzdan alıyorum. Satıcılara dikkat edip gelen yorumlara puanlara göre hareket ederseniz sorun olmuyo çoğu kez.

Merhaba arkadaslar. Ornek bir kullanıcı baskentgsm gittigidiyora sikayet ettigim halde satışa devam ediyor. 6-7 saat oldu. Banka havalesine yüzde12 indirimleri olduklarını ve tlf verdiler

Geri