Haftalık Ders Çizelgesi Değişiyor Galiba

Kodla Büyü

muhammed

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değişiklik olacak dedikleri müfredat yine BT dersini vurdu...

Ekli dosyalar

• IMG-20231119-WA0000.jpg
    IMG-20231119-WA0000.jpg
    90.3 KB · Görüntüleme: 1,785
İsrailde okullarda kodlama dili bile ibranice olabiliyormuş. biz osmanlıcadaki harfleri bıraktık latin alfabesine geçtik ama hala baş düşmanımız olan ingilize ve ingiliz diline tapıyoruz. Öğrenilsin tabi, Fatih Sultan Mehmet bir çok yabancı dil biliyormuş. Ama maalesef ülkemize aşağılık komplesi var. Kafe vs işletmelere ingilizce dilinde tabela gördükmü havalı geliyor. Adam turistik olmayan gecekondu mahallede BERBER açıyor ama tabelasına kocaman harflale "hair design" yazıyor. Milliyetçi geçinen kimse de demiyor "ben böyle işletmelere asla gitmem, pirim vermem, zarar etsin kapansın, kendi diline sahip çıkmayandan ülkesine hayır gelmez" diye

Ortaokulda 40 saat ders yok ki. Olmasıda mümkün değil gibi. Çünkü birçok okul da ikili eğitim var.

Zaten daha önceki uygulama da böyleydi. Resim beden müzik ve bilişim yoktu. Ama teknoloji tasarımda yoktu. Ancak 40 saat ders olamaz. Saçma sapan birşey, 35 saat bile zorluyor. Ben lisede 46 saat görüyordum çekilmiyor du.

İsrailde okullarda kodlama dili bile ibranice olabiliyormuş. biz osmanlıcadaki harfleri bıraktık latin alfabesine geçtik ama hala baş düşmanımız olan ingilize ve ingiliz diline tapıyoruz. Öğrenilsin tabi, Fatih Sultan Mehmet bir çok yabancı dil biliyormuş. Ama maalesef ülkemize aşağılık komplesi var. Kafe vs işletmelere ingilizce dilinde tabela gördükmü havalı geliyor. Adam turistik olmayan gecekondu mahallede BERBER açıyor ama tabelasına kocaman harflale "hair design" yazıyor. Milliyetçi geçinen kimse de demiyor "ben böyle işletmelere asla gitmem, pirim vermem, zarar etsin kapansın, kendi diline sahip çıkmayandan ülkesine hayır gelmez" diye
Hocam öncelikle İbranice bir kodlama dili yok. Mesleki dil veya kodlama standartlari tüm dünyada aynıdır.
Ayrıca yazılım konusunda aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu düşünmüyorum.
Not olarak belirteyim İngilizcem çok kötü ama yazılım dillerine hakimim.
Latin alfabesine gecisimizde okuma oranı düşük ve farklı diller konuşan bir toplumu tek bir çatıda toplama amacı güdmüş.
Ayrıca ingilizce tabelalara verdiğiniz tepkiyi arapça tabelalarada verdigimiz gün belkide kendi yazilim cekirdegimizi yazabiliriz.

Hocam öncelikle İbranice bir kodlama dili yok. Mesleki dil veya kodlama standartlari tüm dünyada aynıdır.
Ayrıca yazılım konusunda aşağılık kompleksine sahip olduğumuzu düşünmüyorum.
Not olarak belirteyim İngilizcem çok kötü ama yazılım dillerine hakimim.
Latin alfabesine gecisimizde okuma oranı düşük ve farklı diller konuşan bir toplumu tek bir çatıda toplama amacı güdmüş.
Ayrıca ingilizce tabelalara verdiğiniz tepkiyi arapça tabelalarada verdigimiz gün belkide kendi yazilim cekirdegimizi yazabiliriz.
Aşağılık kompleksini ingilizce tabelalar veya tişörtler vs konusu açısından söyledim. Kodlamadan dolayı değil. Arapça tabelalara tepki vermediğimi mi düşündünüz? Ayrıca son 15 yılda arapça tabelalar türedi. Arapça tabelalara tepki gösteren güruhun bu güne kadar ingilizce tabelalars tepki gösterdiğini veya böyle bir etkiyi uyandıracak eğitim bakış açısını benimsediğini görmedim. Bu ne ikiyüzlülük! Yunanistanda ana sınıfı öğrencilerine sabah bir tas süt içirilirmiş ve Türke intikam yemini söyletilirmiş. Maalesef bize baş düşmanımızın İngilizler olduğunu unutturup müslüman kardeşlerimizi düşman olarak gösterdiler.

Latin alfabesi olsun eyvallah ama Türk milleti zekidir, çalışkandır! , Tarihini unutmaması açısından Osmanlıca da öğretilebilir, bunu başarabilir Yukarda bahsettiğim batı sevdalısı güruh maalesef tarihimizden utanır, öz değerlerini unutur hale getirdiler milleti.

çin ve japonya Latin alfabesine geçmdeikleri için geri kalmış ülkelerden oldular(ironi)

Son düzenleme:
Aşağılık kompleksini ingilizce tabelalar veya tişörtler vs konusu açısından söyledim. Kodlamadan dolayı değil. Arapça tabelalara tepki vermediğimi mi düşündünüz? Ayrıca son 15 yılda arapça tabelalar türedi. Arapça tabelalara tepki gösteren güruhun bu güne kadar ingilizce tabelalars tepki gösterdiğini veya böyle bir etkiyi uyandıracak eğitim bakış açısını benimsediğini görmedim. Bu ne ikiyüzlülük! Yunanistanda ana sınıfı öğrencilerine sabah bir tas su içirilirmiş ve Türke intikam yemini söyletilirmiş. Maalesef bize baş düşmanımızın İngilizler olduğunu unutturup müslüman kardeşlerimizi düşman olarak gösterdiler.

Latin alfabesi olsun eyvallah ama Türk milleti zekidir, çalışkandır! , Tarihini unutmaması açısından Osmanlıca da öğretilebilir, bunu başarabilir Yukarda bahsettiğim batı sevdalısı güruh maalesef tarihimizden utanır, öz değerlerini unutur hale getirdiler milleti.

çin ve japonya Latin alfabesine geçmdeikleri için geri kalmış ülkelerden oldular(ironi)
Bu başlıkta da belirteyim hocam bizim esas tarihimiz zaten unutturulmuş esas alfabemizi Göktürk alfabesini maalesef okuyamıyoruz

Aşağılık kompleksini ingilizce tabelalar veya tişörtler vs konusu açısından söyledim. Kodlamadan dolayı değil. Arapça tabelalara tepki vermediğimi mi düşündünüz? Ayrıca son 15 yılda arapça tabelalar türedi. Arapça tabelalara tepki gösteren güruhun bu güne kadar ingilizce tabelalars tepki gösterdiğini veya böyle bir etkiyi uyandıracak eğitim bakış açısını benimsediğini görmedim. Bu ne ikiyüzlülük! Yunanistanda ana sınıfı öğrencilerine sabah bir tas süt içirilirmiş ve Türke intikam yemini söyletilirmiş. Maalesef bize baş düşmanımızın İngilizler olduğunu unutturup müslüman kardeşlerimizi düşman olarak gösterdiler.

Osmanlıca diye bir dil yok hocam, Osmanlı zamanında bile kimse Osmanlıca diye bir kelime kullanmadı, bu laf bu aralar moda oldu. Halk Türkçe konuşur, varsa okuma yazma bilenler için yazı dili de arapça idi. Çin ve japonya latin diline geçmedikleri için ironi yapmışsın ama peki arapça alfabe kullanıp uçan kaçan var mı? Önemli olan alfabe değildir. Önemli olan bilime önem vermektir. Alfabe önemlidir aslında ama milli olmalıdır, Göktürk alfebesinden Arap alfabesine geçmek asıl en büyük hata idi. Dini öğrenmek arap kültürüne geçmek değildir. Çocuğuna ömer ismini koyup mutlu olanlar var ama Hz. Ömer'in ismi islamiyetten 40 yıl önce konulmuş cahiliye dönemi arap ismidir ve kutsal bir isim değildir. Buradan kafir olduğum anlamı çıkarılmasın, araplaşmadan da çok harika müslüman olabiliriz. İngilizce tabelalara da karşıyım.
İngilizce için söylediklerine de ayrıca katılıyorum. Bu kadar ingilizce dersi ingilterede bile yok. Milli olmak lazım ama bilim nerede olsa onu da almak lazım.

Neyse yazdım yazdım sildim bir sürü şeyi.

Sayın hocam İngiltere yeni değil çağlar boyunca sömürgeci bir devlet yapısına sahipti özellikle türkiye cumhuriyetine bir düşmanlık beslediklerini sanmam fakat genel olarak devlet yapıları güçlü kalmak ve Ortadoğu'da sömürüye açık devletler yaratmak olabilir.(şahsi fikrimdir) ingilizce ise dünyanın her yerinde yukarıdaki sebeplerin doğurduğu bir ortak dil olamasini sağlamış bence.

Bırakalım ingilizce öğrenen öğrensin arapça ögrenen de öğrensin.
Biz tabi dilimize ne kadar sahip cikarisek okadar iyi fakat bilimin gelişmesi için ülkenin teknolojik acıtan yükselebilmesi için malesef ingilizce şart. Artık ülkeler kapalı kutu değil ve yurt dışında iletişim kurmak için yada dünyadan bir makale okumak için mecburuz.
Çin'de üretilen basit bir Elektronik kartın bile datasheet i ingilizce ve çince yayinlanir onlarda çince konuşur ama dünya ile iletişimleri çince değildir.

Hocam bu program bu sene bizim okulda uygulanmaya başlandı.Yeni bir pilot uygulama. Maalesef 5.siniflarda şuan dersim gitti. Norm sıkıntı si şimdi başladı.

O değilde Tübitak projelerine dersi olmayan öğretmen nasıl proje çıkarsın

İngilizceyi öğrettik, çoklu dil kaldı. Şu Bakanlık birşeyi(dersi) çok miktarda vermeyle başarılı olunamayacağını bi anlamadı gitti.

İngilizceyi öğrettik, çoklu dil kaldı. Şu Bakanlık birşeyi(dersi) çok miktarda vermeyle başarılı olunamayacağını bi anlamadı gitti.
soyleyince ingilizceciler kızıyor 2.siniftan 12.sinifa 10 senede bir dil öğretemiyorlar
böyle bir örnek baska ülkede var mı acaba
bakıyorsun iskandinavlar
balkan ülkeleri
alfabesi farkli yunanistan bulgaristan

adamlar catir catir konusuyor ingilizceyi bizde 10 sene eğitimde sonuc ortada

Gelen gideni aratıyor. Masa başında karar verir. Başarısız olunca binlerce insanın hayatını olumsuz etkiler ama umrunda olmaz.

Afrika'da bile sistem bu kadar sık değişmiyordur.

Çocuklar İngilizceden nefret ediyorlar. Buna rağmen zorla saat sayısı 16 yi çıkarılırsa başarısız olacaktır. İngilizce dil yerine çağımızın gereği yazılım becerilerinin artırmaya yönelik çalışmalar yapılması gerekirdi. Ama dediğim gibi masabasi karar vericiler ne dediyse o oluyor güzel ülkemde.

Bu sistemle bir sürü bilişim öğretmeni norm fazlası olur. İngilizce öğretmeni eksiği oluşur. Bizi de ingilizce öğretmeni yapsınlar. Bu branştan kurtarsınlar. Şaka gibi. Yap boz tahtasına çevirdiler iyice. Emekli olmadan bu branş ile ilgili bir güzel haber alamayacağım galiba. Emekliliğe de 20 yıl var. Hayırlısı...

Türkçe okuma yazma ne kadar önemliyse geleceğin dünyasında BT okur yazarlığı da o kadar önemli artık. Bunu ya biz anlatamıyoruz ya onlar anlamıyor.

hep söylüyorum, bizim branş ders anlatarak emekli olmaz, ya idareci olur ya da teknik personel..20 yıldır branşımız adına hiç bir şey iyiye gitmedi, gitmez de..

hocam benim okul değil, dream81 hocamızın okulu pilot okulmuş. ve sanırım 5. sınıflarda teknoloji tasarım varmış.
Bizim okul başladıktan 1 ay sonra dediler okulumuz pilot okul olmuş.5.sınıflarda bilişim yok.Teknoloji Tasarım cizelgede gözüküyor du.Onun için okulda Teknoloji Tasarım dersi 5.lerde şuan işleniyor.Yukaridaki cizelgeye göre hareket ediliyor.Ben şimdi norm fazlası oldum.

Geri