Hangi araçların otomatiği sorunsuzdur ?

Kodla Büyü
OZOGUL' Alıntı:
atakom' Alıntı:
hakand77' Alıntı:
yemişim tsi nin fabrika verisini. 1.4 jetta manuel kullandım.şehir içinde 10 litrenin altını görmedim.kaldıki çok sakin kullandım (mecburen).bu anlamda fabrika verileri genel anlamda doğru değil. şu anda 1.4 otm. i20 var.o da fabrika verilerinin çok üzerinde.sadece bende değil genel durumlar böyle.
110 hp lik golf 1.2 tsi ın fabrika verisi ş.içi 6.1, şuanda kışlık lastiklerle kullanıyorum, yakıt alındıktan sonraki değer 6.6, tabi bu değer ş.içi, bence hiç de yenilcek gibi değil
Hayırlı olsun Atalay. Bende de şimdi 2016 ibiza 1.0 ecotsi dsg araç var. 110hp 200 torku var.
Yakıt olayı bence güzel. Bu tamamen gaz pedalına nasıl davrandığınla ilgili. Ani çıkışlarda sollamada rampada bayılmıyor. Bu doğal olarak yakıtı artırıyor. Hem uçsun hem az yaksın böyle birşey yok boşa aramayın.
Şehiriçi 6.5 şehirdışı 5-5.5 arası değişiyor. Henüz 3k kmde bununda mutlaka etkisi var. Şehiriçi mesafem çok kısa 6km anca, o yüzden böyle bir değer.
Otobandan mersin osmaniye geldim 110 cc ile. 180km yol yakıt 5.2 gösterdi. Hesap edersek 9.36lt yakıt yapıyor buda 9.36*5.23=48.95 tl ediyor

sana da hayırlı olsun Şerif, Allah kaza bela vermesin, senin arabadaki motor artık yeni golflerde ve audi a3 lerde de var

xapex' Alıntı:
Ford Servisinin PowerShift şanzıman için belirttiği kullanım şekli böyle hocam.
Diğer çift kavramalı şanzımanlı araçlar içinde aşağı yukarı aynıdır.

bune abi ya.. uçak mı kullancaz araba mı.. valla işe gidiyrm devirli.. turbodan yağ süzülsün küf yapmasın diye 2dk bekleyrm.. bin laf ediyor arkadaşlar.. bunlar çok daha zor meseleler. dikkat istiyor.

Geri