Hangi kitabı okuyorsunuz?

Kodla Büyü
merhaba...
sovyetler birliği'nin bir atın etrafında kurulmuş simgesel öyküsü. kırgız folkloründen ve kırgız coğrafyasından etkileyici ayrıntıların yer aldığı nefis bir anlatımın yapıldığı "Cengiz Aytmatov'un" en güzel eserlerinden biri olan "Elveda Gülsarı" adlı romanı..tavsiye ederim sade akıcı bir dille birlikte güzel bir anlatımla anlıyoruzki kimse mükemmel değil ama dostluktur kalıcı olan...uzakta da olsa..

Kur'an meali
ara sıra değişik yazarların mealleri karşılaştırma yapıyorum

yusuf atılgan anayurt otelini bitidim.
şimdide anne yi okuyorum. evlat edinmeyle ilgili bi roman
bu ara yoğunluktan kitaplarımı okuyamaz oldum :(

ahmet ümit sultanı öldürmek i okuyorum ama aynı cümlelere çok tekrara düşüyor konu güzel ama.

"İbrahimle Buluşma" - Dr. Ali Şeriati. Şii filan demeyip, önyargısız, eleştirilerek okunabilirse bence müthiş kitap.

Neden Canımız Yanar? Geçmişten Günümüze Ağrı - Dr. Frank Vertosick Jr.

Geçtiğimiz yüzyıl tıp alanında parlak gelişmelere sahne oldu, fakat ağrıyı kontrolümüze almak bir yana, onu henüz tam olarak kavrayabilmiş değiliz. Ne kadar korksak da, ağrı garip biçimde kaçınılmazdır. Yetenekli bir yazar ve duyarlı bir doktor olan Dr. Frank Vertosick, ağrı konusundaki çalışmalarını ustalıkla ele alıp, çarpıcı biçimde anlattığı Neden Canımız Yanar? adlı kitabında bu ikilemi irdelemektedir. Hastalarından verdiği örnekler, çeşitli kültür ve tıp öyküleriyle ağrının biyolojik yapısını, psikolojik bedelini ve ağrıyla mücadele etmek için geliştirdiğimiz yöntemleri açıklamaktadır. Doğumdan anjinaya, artritten karpal tünel sendromuna kadar birçok ağrılı hastalığı somutlaştırıp, “Sıkıntılı bir konu olan ağrıyı, okuyucuyu içine alan kışkırtıcı ve eğitici bir incelemeye dönüştürmektedir.” (The New York Times Book Review)

Aşk Kapıyı Çalınca - Susan Elizabeth Phillips bitti. romantik komedi tarzı sevenlere tavsiye ederim..

arkadaşlar bir maniniz yoksa annemler size gelecek kitabını okuyan var mı? bu günlerde bu kitabı okumak istiyorum ama başlayamadım henüz. okuyan arkadaşlar varsa fikir verebilir mi?

Einstein Faktörü

Bir kişisel gelişim kitabı gibi dursada (kendini geliştirme ile ilgili yöntemleri boşverip) bütününü algıladığınızda gayet güzel bir kitap öğretici ve eğitime farklı bir bakış.

einstein-faktoru-3601-73235.jpg

Arkadaşlar merhaba içinizde Teknolojinin Evrimi adlı kitabı okuyan var mı? Bu kitabı okumam gerekiyor doktora dersinde ödev için okuyorum da ama bir türlü kafam almıyor ilerlemiyor kitap...

Bir icaz hecelemesi
Fethullah Gülen

Admine Not : Aynı kitabı bir kaç gün önce bu konuya yazmıştım.
Baktım uçmuş.
Gizli sansür mü uygulanıyor forumda.
Varsa bilmek hakkımız.

Jojo Moyes- senden önce ben
benim için fazla dramatik bi kitaptı haa kötü diyemem ama sanırım ağlak kitaplar çok benim tarzım değil

Geri