hangi laptop karar veremiyorum

Kodla Büyü
tato' Alıntı:
hocam ben şuan ssd teknolojili harddiski olan masa üstü bilgisayar kullanıyorum.
format işlemini 10 dk da(XP SP3, hesaplamaya format ekranı vs dahildeğildir sadece windowsu harddiske yükleyip kurma işlemi) normal harddiskle 25 dk
ilk açılış işlemini 12 sn de yapıyor(hesaplamaya rom dahil değil sadece harddisk) normal harddisk ile 18 sn
İşlemci ram ekran kartı artık hepsi tıkandı , zaten işlemci ram ne kadar hızlı olursa olsun harddiski beklemek zorunda, ssd ler flash usb teknolojisidir. yani elektronik ortam, bilgiye ulaşımı minimum seviyede o yüzden normal harddisklere oranla daha hızlı çalışıyorlar ömrüde normal harddisklere göre kat kat fazla. eksileride var tabi bilgiye ulaşma noktasında normal harddiskten hızlı çalışırken kopyalama konusunda normal harddiskler daha hızlı. birde şu an bu harddisklerin kapasitesi 128 GB civarında, Laptoplarda bildiğim kadarıyla sadece toshiba bunları üretiyor o da çok pahalı tabi karar sizin
birde usb 3.0 girişi olmasına dikkat edin

SSD'ler ucuzlasa da biran önce alsak diye bakıyorum :) Fakat ne ucuzladığı var nede kapasitenin arttığı var.

Geri