Hard diskinizin durumunu öğrenin

Kodla Büyü
biraz hararet yapmıs sanırım :)

Ekli dosyalar

• Resim1.png
    Resim1.png
    84.8 KB · Görüntüleme: 1,383
hasari' Alıntı:
Markalara baktığımda genellikle aynı marka gidici benim HDD aynı marka idi gitti.
İsmini söylemiyorum deşifre olmasın. :)
Benim laptop samsung. Hardiski seagate. Demekki adamlar biliyoki kendi laptoplarında kendi hardisklerini kullanmıyorlar. :D

Benimkisi de bu, ancak program pek de başarılı değil gibi sanki. Herkese de aynı sonuç çıkartılmaz ki :)
2 yıldır kullanıyorum, hdd'mi 8 ay yazıyor (formatla alakalı olabilir).
HDD'mde veriye erişme süresi, tepki süresi düştü, bunun bizzat farkındayım. disk defrag ve bakımını sürekli yapmama rağmen.
Kullandığımız program sağlam diyor :)

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    71.4 KB · Görüntüleme: 1,379
zech' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Markalara baktığımda genellikle aynı marka gidici benim HDD aynı marka idi gitti.
İsmini söylemiyorum deşifre olmasın. :)
Benim laptop samsung. Hardiski seagate. Demekki adamlar biliyoki kendi laptoplarında kendi hardisklerini kullanmıyorlar. :D
Benim laptopta kendi markalarını kullanmışlardı. :)

hasari' Alıntı:
Bu yazılım ile hardiskinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Veri kaybına uğramadan bir test yaptırın. Gerekiyorsa yeni HDD siparişi verin yoksa aniden birde bakmışsınız HDD açılmıyor.
:)

Program 14 günlük kullanıma izin veriyor denedikten sonra alıp almamak size kalmış.

Sizde ekran görüntüsü eklerseniz en azında HDD ömürleriyle ilgili bir fikrimiz olur.

Ekli dosyalar

• hardisk durumu.png
    hardisk durumu.png
    62.5 KB · Görüntüleme: 1,374
sevdiceğim' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Bu yazılım ile hardiskinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Veri kaybına uğramadan bir test yaptırın. Gerekiyorsa yeni HDD siparişi verin yoksa aniden birde bakmışsınız HDD açılmıyor.
:)

Program 14 günlük kullanıma izin veriyor denedikten sonra alıp almamak size kalmış.

Sizde ekran görüntüsü eklerseniz en azında HDD ömürleriyle ilgili bir fikrimiz olur.
ve mayaların kehaneti gerçekleşmedi ama programın benim laptopla ilgili kehaneti gerçekleşti. bilgisayarım sabahtan beri hard disk hatası veriyor yedeklemeyi başlatıp diski onarmayı deneyin diye ben de bilgilerimi yedekleyip gerisini boşverdim....

Okuldaki bilgisayarda bütün değerler %100 çıktı.

Evdeki 2 yıllık seagate'de ne çıkacak bakalım

sevdiceğim' Alıntı:
ve mayaların kehaneti gerçekleşmedi ama programın benim laptopla ilgili kehaneti gerçekleşti. bilgisayarım sabahtan beri hard disk hatası veriyor yedeklemeyi başlatıp diski onarmayı deneyin diye ben de bilgilerimi yedekleyip gerisini boşverdim....
Geçmiş olsun artık yeni HDD almanın zamanı. :)

hasari' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
kaçınılmaz son.....:( son ana kadar bekliyecem ama şimdiden hdd tavsiyeleri alabilirm. laptop ASUS N53 serisi

sevdiceğim' Alıntı:
hasari' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
kaçınılmaz son.....:( son ana kadar bekliyecem ama şimdiden hdd tavsiyeleri alabilirm. laptop ASUS N53 serisi
2.5" Western Digital, Toshiba denk gelirse Segate
Fiyatı uygun olanı al.

Hard Drive Inspector programıyla taradığımda
Güvenilirlik %67
Performans%5100
Hata Direnci %100

olarak gösteriyor ve "Bilgi kaybının önüne geçmek için bir şey yapmanıza gerek yok" mesajını gösterdi.

HDtune programı ile taradığım zaman

Healt Status olarak warning uyarısı veriyor , Reallocated Sector Count parametresi için hata verdi.

Bilgisayarın çalışması sırasında ara ara ciddi takılmalar oluyordu.

HDtune programıyla da tarama yapmak için
http://www.hdtune.com/download.html

hasari' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
hasari' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
2.5" Western Digital, Toshiba denk gelirse Segate
Fiyatı uygun olanı al.
teşekkür ederim hasari hocam

bir yazılım donanımın fiziksel şartları hakkında bu kadar kısa sürede bilgi veremez

volkankey' Alıntı:
bir yazılım donanımın fiziksel şartları hakkında bu kadar kısa sürede bilgi veremez
HDD lerde S.M.A.R.T teknolojisi var. HDD bozulmadan önce bunun bilgisi alınabiliyor.

Geri