Hawking de doğru yolu buluyor

Kodla Büyü
582531_10151256384048271_1105806952_n.jpg

ayrıca:

tahminimce agnostik ateist
trilyonlarca farkli evrenler olabilir, herbirinin de farkli fizik kurallari olabilir. fizik sartlari'nin yasam icin uygun oldugu bir evrende yasiyoruz. bunun icin tanri'nin olmasina gerek yok demistir.

bu konuyu biraz acarsak : bazi evrenlerde gravitasyonlar yoktur, bazi evrenlerde ise anti madde maddeden fazladir. dolaysiyla madde olusamaz. belki katrliyon*katrilyon tane evrenden sadece birkac trilyon adet yasama uygun evren vardir.

bu da bizim sansli oldugumuzu gosterir. elinize iki avuc dolusu kum alin, en fazla 10 milyon adettir. kumsaldaki tum kum taneciklerinden (yaklasik 1 katrilyon) fazla yildiz olan bir evrende yasiyoruz. zaten sanssiz olsaydik yasamin oldugundan bile haberimiz olmayacakti.

yani haber7 başlığı ile gaza gelmeye gerek yok. adam diyor ki bizim derdimiz tanrının varlığı değil, fizik-bilim.

bu da var..

bbc'nin "Curiosity" adlı belgesel serisinin "did god create the universe?" bölümünün son 10 saniyesinde söyledikleri:

http://www.youtube.com/watch?v=XL9S3csJGwI&t=42m20s

"we are each free to believe what we want, and it’s my view that the simplest explanation is; there is no god. no one created our universe, and no one directs our fate."

Yalan haberin daniskasi. Birde captan coustonun müslüman olduğu yalani vardiki evlere şenlik .

Gerçekten bu haberlerden nefret ediyorum... Bunlar pagan inancı. "Şu müslüman oldu oooooo", "Zemzemdeki mucize vaaaaaa" bişeyler sizin inancınızı pekiştirecekse aklınızdan çıkarmayın Hz. Muhammed Müslümandı ötesi yok...

Bu haberin (ki gerçekliği ve yalan olması da beni ilgilendirmiyor) amacı nedir? Hawking Müslüman olsa dünya Müslümanlar lehine mi dönecek? Yada ooo Howking Müslüman oldu kafamdaki şüpheler yok oldu şükür imana geldim mi diyecez?

Bir ara Fazıl Say şöyle demişti; Biz Türklerin sorunu kendi reklamımızı kendimize yapmaya bayılıyoruz. Gerçekten bu, aha bakın Howking müslüman haklı çıktık yaşasın (Adam yıllardır evrim dedi o zaman haksızdık diyen olmadı ama)

Kuran orda müslüman için başka delile, kehanete, howkinge, zemzemdeki sırra ihtiyaç yok... Veya müslümanlığın övülmek/övünmek için Howking'e ihtiyacı yok!

Sıkıldım bu tarz haberlerden...

s_kajmeran' Alıntı:
Gerçekten bu haberlerden nefret ediyorum... Bunlar pagan inancı. "Şu müslüman oldu oooooo", "Zemzemdeki mucize vaaaaaa" bişeyler sizin inancınızı pekiştirecekse aklınızdan çıkarmayın Hz. Muhammed Müslümandı ötesi yok...

Bu haberin (ki gerçekliği ve yalan olması da beni ilgilendirmiyor) amacı nedir? Hawking Müslüman olsa dünya Müslümanlar lehine mi dönecek? Yada ooo Howking Müslüman oldu kafamdaki şüpheler yok oldu şükür imana geldim mi diyecez?

Bir ara Fazıl Say şöyle demişti; Biz Türklerin sorunu kendi reklamımızı kendimize yapmaya bayılıyoruz. Gerçekten bu, aha bakın Howking müslüman haklı çıktık yaşasın (Adam yıllardır evrim dedi o zaman haksızdık diyen olmadı ama)

Kuran orda müslüman için başka delile, kehanete, howkinge, zemzemdeki sırra ihtiyaç yok... Veya müslümanlığın övülmek/övünmek için Howking'e ihtiyacı yok!

Sıkıldım bu tarz haberlerden...
yanlış düşünüyorsun sayın hocam, bu hawking ve onun gibileri yüzünden nice insan okullarda ateist olarak evrim inancıyla yetişiyor, bilime yön veren insanların doğruyu bulması onları takip eden milyonlarca insana ışık olabilir. ve ayrıca bizler açısındaqnda inancımızın doğru çıkması imanımızı kuvvetlendirir, imanında dereceleri vardır ölüm anında imanlı ölmek istiyorsan imanını her daim diri ve kuvvetli tutmalısın. bunun içinde ne kadar inansanda imanını kuvvetlendirecek delilleri göz ardı etmemelisin.

çok ilginç yıllardır hawkinge küfredenler şimdi onu referans alıyor :)
bi kere öyle bişey yok
hadi iman etti diyelim ama kime? :)
bir sürü Tanri var?...herif yine cehenneme gidecek size göre :)
ayrıca doğru yol nedir?...herkesin doğru yolu farklıdır?...olayı genelleştirmeyin...

Bırakın bu din bezirganlığını ne geliyorsa başımıza bu imancılardan geliyo bir tane gelişmiş islam ülkesi yok yok evrim teorisi yanlışmış yok bilmem neymiş her türlü namussuzluğu yaparlar
ondan sonra imanını diri tutacaköışsın seviyesi varmış gttin de gördün mü...

bdogretim' Alıntı:
Şu olayda bile inananların nasıl da hiç araştırma gereği duymadan kolayca inanmak istediklerine inandığını görüyoruz. Siz hiç akletmez misiniz arkadaşlar. Hiç araştırmaz mısınız.

Konu dışı (ana syfada gösterilmez) bölümünü bi aç bak bakalım araştırıyormuyuz araştırmıyormuyuz?

ziizuu' Alıntı:
Bırakın bu din bezirganlığını ne geliyorsa başımıza bu imancılardan geliyo bir tane gelişmiş islam ülkesi yok yok evrim teorisi yanlışmış yok bilmem neymiş her türlü namussuzluğu yaparlar

Sevgili arkadaş, önce "namus" kelimesinin ne anlama geldiği öğrenmeni tavsiye ediyorum. Tabii bunun yaparken o kelimenin nereden geldiğine bakman gerekecek ve yapabilirsen o kelimeyi olaylar ve bildiğin diğer kelimelerle doldurman gerekecek. İşte o zaman kimin NAMUSSUZ olduğunu göreceksin.

haberin başlığına bakar mısınız?
Dawkins Allahın varlığını kabul etti...
Sanki adamı sorguya çekmişler de suçunu kabul etti der gibi.
Ayrıca Tanrı vardır ya da Tandır yoktur gibi metafizik önermeler doğrulanamayacak türdedir.
oOo Haber7 akıllı olsun akıllı oOo

İnsanın birazcık aklı varsa, vicdanı da varsa, zaten Allah' ı bulur düşünerek. Bu kadar kusursuz işleyen bir sistemin başıboş işlediğini, var olduğunu iddia etmek, vicdansızlıktır, akılsızlıktır, nankörlüktür, hainliktir.

eskisehir' Alıntı:
582531_10151256384048271_1105806952_n.jpg

ayrıca:

tahminimce agnostik ateist
trilyonlarca farkli evrenler olabilir, herbirinin de farkli fizik kurallari olabilir. fizik sartlari'nin yasam icin uygun oldugu bir evrende yasiyoruz. bunun icin tanri'nin olmasina gerek yok demistir.

bu konuyu biraz acarsak : bazi evrenlerde gravitasyonlar yoktur, bazi evrenlerde ise anti madde maddeden fazladir. dolaysiyla madde olusamaz. belki katrliyon*katrilyon tane evrenden sadece birkac trilyon adet yasama uygun evren vardir.

bu da bizim sansli oldugumuzu gosterir. elinize iki avuc dolusu kum alin, en fazla 10 milyon adettir. kumsaldaki tum kum taneciklerinden (yaklasik 1 katrilyon) fazla yildiz olan bir evrende yasiyoruz. zaten sanssiz olsaydik yasamin oldugundan bile haberimiz olmayacakti.

yani haber7 başlığı ile gaza gelmeye gerek yok. adam diyor ki bizim derdimiz tanrının varlığı değil, fizik-bilim.

:+1: Haklısın hocam bu romantik dinciler böyle.

Din insanları şereflendirir be hey kazma, senin iddian bu olmalıdır.

Ama onlar insanların dini şereflendirmesini bekliyorlar.

Yok Neil Amstrong'u, Kaptan Kusto'yu Müslüman ilan ederler. Ay'da ezan sesi duymuş! Yahu adam açıklıyor kendi sitesinden Müslüman olmadım diye bizim romantik ultra dindarlar yok şu Müslüman oldu, yok bu Müslüman oldu,

yok bizim şeyhin, şıkın kitabını okumuş bayılmış, mektup bile yazmış, atıp tutuyorlar

Adam Allah'ın varlığını kabul etmeyi bırak, neredeyse agnostik fikirleri ateist fikirleri destekleyecek açıklamalar yapmış.

Bizimkiler nasıl lanse ediyor?

Hem şu sıfatsız, yamuk Hawking kabul etse ne etmese ne?

El-Aziz' Alıntı:
İnsanın birazcık aklı varsa, vicdanı da varsa, zaten Allah' ı bulur düşünerek. Bu kadar kusursuz işleyen bir sistemin başıboş işlediğini, var olduğunu iddia etmek, vicdansızlıktır, akılsızlıktır, nankörlüktür, hainliktir.

hakaret niye ediyorsun belki adam öyle düşünüyor..
kalkıp sana kimse Allah'a inandığın için nankör veya akılsız diyor mu?
kadı ki eleştirdiğin adamlar bilimsel düşünen adamlar senin gibi önüne geleni kabul eden adamlar değil...

only61' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

kadı ki eleştirdiğin adamlar bilimsel düşünen adamlar senin gibi önüne geleni kabul eden adamlar değil...
Hakaret etmiyorum, idda ediyorum ben.

Bilgisayarın gelişim sürecini bilmeyen birisine "Dostum bu bilgisayar kendi kendine oluşmuş. Bunu programlayan kimse yok. Bi baktık ki herşey mükemmel ve kusursuz bir şekilde işliyor. Virüs girdiğinde kendi kendine yok oluyor, bir dosya silindiğinde kapatıp açınca kendi kendine geri geliyor, anakartı yandığında kendi kendine tamir oluyor, bi bakıyoruz işlemci kendini çift çekirdekli yapmış..." denilse ne kadar ahmakça bir iş yapmış olur değil mi?
Bunları söyleyen kişi de hem söylediği kişiye, hem de bilgisayarı icat edip onu güncel tutan kişilere karşı vicdansızlık, nankörlük ve hainlik etmiştir.

bilim dediğin böyle olur bu hawking mawking hikaye :lol:
Hacettepe Üniversitesi Embriyoloji Profesörü, trenlere mescit açılmasını istedi, virajlarda kıble denk gelmiyor diye kabul edilmedi.

*

İstanbul Teknik Üniversitesi Zemin Mekaniği Profesörü, rüyasında tarikat şeyhi gördü, şeyh YÖK’ün yanlış yaptığını söyleyince, şeyhin bu uyarısını dilekçeyle başbakanlığa gönderdi, başbakanlık dilekçeyi inceledi, gereğinin yapılması için milli eğitim bakanlığına havale etti, bakanlık dilekçeyi inceledi, gereğinin yapılması için YÖK’e gönderdi.

*

Dumlupınar Üniversitesi Biyoloji doçenti’nin, evini dergâha çevirdiği, eşinin kendisini peygamber ilan ettiği, kafasına taç takıp, müritlerine ayaklarını öptürdüğü, ayaklarını güzel öpenle seviştiği ortaya çıktı.

*

Selçuk Üniversitesi Profesörü, dekolte giyinen kadınların tecavüzü göze alması gerektiğini söyledi, tahrik edilince sürpriz olmadığını izah etti.

*

Açık öğretimi bile bitirmeyen adamın Kastamonu Üniversitesi’nde bölüm başkanı olduğu, mis gibi dekan olmak varken, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde profesör olmaya niyetlenince enselendiği anlaşıldı.

*

Profesör Yusuf Ziya Özcan, ki, YÖK başkanımızdı, domatesin içine öyle bi mekanizma yerleştirirler, milletimiz yok olabilir dedi.

*

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Profesörü, kalçaya takılan platinleri sanayi sitesinde tornacıya yaptırdı; çok şükür Konya’da yedek parça sanayimiz gelişmiş, yoksa, marangoza da yaptırabilirdi.

*

Sakarya Üniversitesi’nde rektör adayı olan elektrik-elektronik profesörü, kendisine oy veren akademisyenlere toki’den ev vaat etti.

*

Yıldız Teknik Üniversitesi Profesörü, Allah rızasını gözeterek İslami bisiklet üretilmesinin insanlara faydalı olacağını anlattı.

*

Profesör Recep Akdağ, pantolon paçalarını çoraba sokmayı önerdi.

*

Profesör Burhan Kuzu, bana ne ulan, git savcıya söyle atsın içeri dedi.

*

Profesör Mehmet Haberal, Profesör Fatih Hilmioğlu, Profesör Kemal Gürüz, vatana-millete zararlı bulundukları için, hapiste... Profesör Türkan Saylan, Profesör Uçkun Geray, şüpheli şahıs olarak öldüler. Profesör Erol Manisalı, Profesör Kemal Alemdaroğlu, Profesör Mustafa Yurtkuran, Profesör Ferit Bernay, Profesör Osman Metin Öztürk, sanık... Şizofreni tedavisinde çığır açan, geliştirdiği ilaç formülüne patent alan, milyar dolarla ölçülen formülü “milli” kalsın diye yabancı şirketlerin astronomik tekliflerini reddeden, Tübitak’la sözleşme imzalayan, GATA Profesörü Eczacı Albay, casus diye içerde.

*

Ve, başbakanımızın talimatıyla “milli hap” üreteceğimiz açıklandı...

Ki, bana sorarsanız, o hapı zaten çoktan yuttu Türkiye.

El-Aziz' Alıntı:
only61' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

Bilgisayarın gelişim sürecini bilmeyen birisine "Dostum bu bilgisayar kendi kendine oluşmuş. Bunu programlayan kimse yok. Bi baktık ki herşey mükemmel ve kusursuz bir şekilde işliyor. Virüs girdiğinde kendi kendine yok oluyor, bir dosya silindiğinde kapatıp açınca kendi kendine geri geliyor, anakartı yandığında kendi kendine tamir oluyor, bi bakıyoruz işlemci kendini çift çekirdekli yapmış..." denilse ne kadar ahmakça bir iş yapmış olur değil mi?
Bunları söyleyen kişi de hem söylediği kişiye, hem de bilgisayarı icat edip onu güncel tutan kişilere karşı vicdansızlık, nankörlük ve hainlik etmiştir.

yani o kadar bilim adamı çözememiş sen olayı çözmüşsün :)
bravo sana...ortada ispat yok bilimsel bişey yok....basit bir mantıkla olayı çözdün....

El-Aziz' Alıntı:
only61' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

Peki bir de Tanrı'nın diliyle konuş bakalım hocam dinleyelim

only61' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:
only61' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

yani o kadar bilim adamı çözememiş sen olayı çözmüşsün :)
bravo sana...ortada ispat yok bilimsel bişey yok....basit bir mantıkla olayı çözdün....

İşte nice insan çok basitçe bile mantık yürüterek Allah' ı bulabilirken kendini akıllı zanneden beyinsizler Allah' ı inkar etmek için olağan üstü çaba gösteriyorlar.

İçimizdeki bir takım beyinsizler yüzünden bizi helak mı edeceksin Allah' ım (A'râf 155)

Mr.Spermata' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:
only61' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

Peki bir de Tanrı'nın diliyle konuş bakalım hocam dinleyelim
Ne demek istemişsiniz? Benim öyle bir iddam yok ki. Çok engin dini bilgim de yok. Zaten Allah' ı bulabilmek için ne çok derin dini bilgiye ihtiyaç var ne de bilim insanı olmaya... Azıcık fikir yürütmeyle bulunabilir. Ben de öyle yapıyorum.

ziizuu' Alıntı:
peygamber melekleri görüyordu allahtan emir alıyordu allahın varlığını adı gibi biliyordu onun imanı ile herkes inandığı için inanan adamın imanı bir olmaz, kimiside araştırır düşünür delillerle imanını güçlendirir. bunu nereye gidip nerede görmem gerekiyor onu anlamadım.
ayrıyetten benim hawkingin allaha inanmasını önemsemem hawkingin müslüman olduğunu söylemem anlamına gelmiyor, önemsiyorum çünkü ortada sanki bilim allahın yok olduğunu söylüyor gibi bir tavır var, evrim teorisi gibi daha en başından çökmüş bir teorinin okullarda fen kitaplarında gösterilmesini anlayamıyorum. ve evrimin baş savunucularından birinin allaha inanmayı seçmesi bu açıdan benim için önemlidir, ha birazdaha düşünür islamiyeti seçerse kendisi içinde birçok hristiyan içinde büyük bir gelişme olacaktır.

only61' Alıntı:
Hiç bişey ispat edemessiniz...

O yüzden iman zaten. İspatı olsaydı imtihan olur muydu? Hoş insan gözünün önünde ispat edilse dahi inkar edecek olduktan sonra eder, edebilir, ediyor.

Bilimsel ispatı olmaz. Bu Allah'ın eksikliği değil, Allah'ın bilime koyduğu hudut yani bilimin eksikliğidir.

Bakara sûresi 6 ve 7. ayetler' Alıntı:
Küfre saplananlara gelince: onları uyarsan da uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar. Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır.

Geri