Hawking de doğru yolu buluyor

Kodla Büyü
leonardo82' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
leonardo82' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
leonardo82' Alıntı:
ONLY61 hocam hiiiç uğraşma derim ben sana. Bazı arkadaşların evrene bakışları o kadar dar ki birkaç günde çamurdan fırladığımızı düşünebiliyorlar. Şeriat isteyenler bile var. Bu zihniyetlerle niçin tartışırsın ki? Bırak rahat ve huzurlu ölsünler; düşünmeden, yorumlamadan... Ülkenin en çağdaş beyinleri olması gereken BT öğretmenlerinin bile böylesi düşünceden, fenden, bilimden, mantıktan, felsefeden uzak olmaları beni bu ülke için karamsarlığa itti gerçekten. Hep kalıplar, kalıplar, kalıplar... Bir de ONLY61 e kimse destek olmuyor denmiş. Şahsen söylediklerinin çoğuna katılıyorum. 99 kişinin yanlışı dile getirmesi, 1 kişinin söylediği doğruyu yanlış yapmaz. Doğru doğrudur. Ortamın seviyesiyle ilgili bir durum bence. Bilgisayar mühendislerinin forumlarındaki seviyesinin bu kadar düşük olamayacağına eminim sevgili branşdaşlarım!...BT öğretmenlerini bilime, felsefeye ve delillerle evreni anlamaya davet ediyorum. bilmem anlatabildim mi? Ayrıca Hawking'in söylediğini daha dikkatli okumanızı ve yorumlamanızı tavsiye ederim. Sadece Tanrı yoktur denemez diyor, tanrı vardır diyor. Yani sadece mantıksal bir önerme ortaya koyuyor. Ayrıca Tanrıya inanan herkes müslüman değil ki neden bu kadar sevindiniz :) Çoğu inançlı insan zaten Tanrıya inanıyor. Risaleler okuyarak imanlarını kurtarmaya çalışan arkadaşlar var anladığım kadarıyla. onlara önce vicdanlarını kurtarmalarını tavsiye ediyorum!
istediğin konuda bilimsel tartışabiliriz.
Şeytanın varlığını bilimsel olarak ispat et mesela en basitinden ;)
regulus hocam sana gerekli cevabı vermiş sende cansız atomların nasıl canlandığını anlat bilimsel olarak
Beni böyle bir iddiam yok ki. Sen iddia ettin her konuda tartışabileceğini. Bense sadece bilgim ve mantığım çerçevesinde tartışabileceğimi iddia edebilirim ancak. Haddimi bilirim yani. Yoksa her sorunun cevabını veren zat-ı muhteremlerle mi karıştırdın beni? ;)
o zaman boyundan büyük işlere girme evet ben evrenin ve insanların var olmaı için olağan üstü mucizelerin ve tesadüflerle açıklanamayacak şeylerin olması gerektiğini ve bu mucizeninde tanrının gücü olduğunu düşünüyor ve öyle inanıyorum, sense bilinmezlikler açıklanamayanlar arasında debelenip duruyorsun, ve bunada bilimsel düşünce diyorsun, soruyorum sana bilimin cevap bulamadığı açmazlarda neye sığınacaksın o çaresiz bilimden sonra nereye sığınacaksın.

Geri