HEM-MATIK 1.0 hazır!

Kodla Büyü

muallimim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu yıl halk eğitimi merkezinde çalışmaya başladım. Bir kurs dosyasında bulunması gereken ne varsa hepsini otomatikleştirerek excel dosyalarında oluşturdum. Üzerinde şimdiye kadar bir kaç değişiklik ve ekleme yaptım. Son halini paylaşıyorum. Eminim ki eksikleri vardır. Eklenmesini önereceğiniz kısımlar vardır. Önerilere ve eleştirilere açığım.

Kullanırken sayfalar içinde veri girişi diye bir sayfa var. Verilerimizi oraya girersek diğer sayfalara otomatik olarak kendisi ekler. Toplam 6 dosya. İlk 2 dosyayı şu an için gönderiyorum.

Diğer dosyalar tam hazır değil. Zümre, modül soruları, modül cevapları ve günlük planlar var. Onlarla birlikte ilerleyen dönemlerde tekrar gönderirim. Acil olan bu iki dosya.

Dosya içindeki plan "Bilgisayar Kullanımı" kursu için 160 saatlik plan. Günlük 4 ders saati üzerinden yapılmış.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• HEM-MATİK 1.0.rar
    26.7 KB · Görüntüleme: 2,387
arkadaş emek harcamış güzel bir program yapmış...indiripte neden teşekkür edilmez anlamam yaaa :x ...emeğine sağlık kardeşim

elrond' Alıntı:
arkadaş emek harcamış güzel bir program yapmış...indiripte neden teşekkür edilmez anlamam yaaa :x ...emeğine sağlık kardeşim

sen üstüne düşeni yapıp teşekkürünü et arkadaş, :oops: başkasına taş atmak kolay... :wink:
Teşekkür... :++:

dorian' Alıntı:
sen üstüne düşeni yapıp teşekkürünü et arkadaş, :oops: başkasına taş atmak kolay... :wink:
Teşekkür... :++:

İlla bir sivri çıkıyor bu forumda... :?
Söylediğimin nesi yanlış sayın hocam? niye eksik bulmaya geldiğimizde üstümüze yokta, iş teşekkür etmeye geldiğinde dilimiz varmıyor anlamıyorum...aynı sıkıntıları bende yaşadığım için dile getirdim...
Bu arada bundan sadece senin rahatsız olup cevap verme ihtiyacı hissetmende ilginç doğrusu!
Kal sağlıcakla...bitmez bu tartışma :)

Hocam eline sağlık, güzel bir çalışma...
Birkaç eksik gördüm belki iyileştirmende yardımı dokunur ;

- HEM KURS DOSYALARI isimli excel dosyasında veri girişi sayfasında kurs öğretmeni ve müdür adı girilince diğer sayfalara aktarılıyor... Fakat diğer sayfalarda müdür yardımcısı içinde isim alanı açılmış ama veri girişinde yok ? Sonuçta el ile doldurulabilir ama diğerlerini yapmışken bunu da ekleyebilirseniz daha iyi olacaktır :)
- HEM KURSİYER DOSYALARI isimli excel dosyasında ise kursiyer takiplerinde geldiği gün sayısını falan formülle hesaplatsan, öğretmen veri girdikçe otomatik hesaplasa daha güzel olur :)

kolay gelsin...

Tarik_Turan' Alıntı:
- HEM KURSİYER DOSYALARI isimli excel dosyasında ise kursiyer takiplerinde geldiği gün sayısını falan formülle hesaplatsan, öğretmen veri girdikçe otomatik hesaplasa daha güzel olur :)

kolay gelsin...

Hocam inanır mısın, excel 2010 da sayıyı yazıya çevirtemedim. Yani 17 => "On Yedi" olacak. Fonksiyon (formül değil) eklemek gerekiyormuş diye okudum internette. Fonksiyon eklenecek yeri bulamadım. 1-2 uğraştım, baktım olmuyor öyle kaldı.

Şimdi diğer dosyaları da yapayım tam olarak. O zaman ki yükleyişimde eklemiş olmam lazım bu özelliği de. Her modül için çok düzgün bir excel formatında soru-cevap kağıtları hazırlıyorum. Cevaplar için a-b-c-d-e şeklinde işaretleme kutusu olacak kağıdın en altında. Okurken falan zorluk çekmemek için direk oradan okuyacağız.

Bir de bu sayıyı yazıya çevirtme işini devamsızlık çizelgesi için yapamıyoruz bildiğim kadarıyla. Onu elle doldurmak zorundayız. Hatta yönetmelikte kurşun kalemle olmayacağı ve mürekkepli kalem olması gerektiği falan yazıyor.

Kurs için gün sayısını 40 gün üzerinden hesapladım. Benim o şekilde. Sanırım bir çok kişininde aynıdır. Yani günde 4 ders saati= 3 normal saat. Gündüz ya da akşam kursu.

Diğer önerileri bekliyorum. Hep birlikte daha iyiye.

elrond' Alıntı:
dorian' Alıntı:
sen üstüne düşeni yapıp teşekkürünü et arkadaş, başkasına taş atmak kolay... :wink:
Teşekkür...

İlla bir sivri çıkıyor bu forumda... :?
Söylediğimin nesi yanlış sayın hocam? niye eksik bulmaya geldiğimizde üstümüze yokta, iş teşekkür etmeye geldiğinde dilimiz varmıyor anlamıyorum...aynı sıkıntıları bende yaşadığım için dile getirdim...
Bu arada bundan sadece senin rahatsız olup cevap verme ihtiyacı hissetmende ilginç doğrusu!
Kal sağlıcakla...bitmez bu tartışma :)

:lol: aynı ancak tam zıt sıkıntıların bizde yaşattığı rahatsızlıktandır verdiğimiz cevap, Saygıyla ve sevgiyle...
Eyvallah... :+1:

Geri