ikinci mesleği olan varmı?

Kodla Büyü
Ben bir zamanlar lisanslı sporcuydum şimdi taekwondo hakemiyim ve adalet bölümü mezunuyum. katibim yani:)
Yaza sınavı geçersem hukukçu olacağım inşşş...:)
bilgisayar öğretmenliği de şimdilik işim işte ne yapalım:)

5-6 yıllık bakkal tecrübesi, kendi bakkalımızda babamdan ayrı bileklik, takı-toka satısı :D:D
lisede yurtta makyaj malzemeleri satısı
üniversitede dersanelerde gözetmenlik, tez yazımı, slayt tasarımı, özel bilgisayar dersi verme
ramazanda büyük marketlerde stand hostesliği :):)

küçük iş tecrübelerim bunlar :)

baya bir meslek erbabı var aramızda. lazım olduğunda birşey danışacak olursam burdan bakarım artık :)

mebbis' Alıntı:
Hocam Bende her türlü bağ işlerinde ırgatlık yaptım.
Şimdi 4 kovan arım var onlarla vakit geçiriyorum. Ara sıra soksalar da bakanlığın icraatları kadar acıtmıyor :) :D
Tabi hobi amaçlı bir iş.

sehzade' Alıntı:
Öğretmenlik 3. mesleğim.
Kalfalık derecesinde su tesisatçısıyım. (Aralıklarla toplam 3.5- 4 sene yaptım. Üniversitede yarıyıl tatillerinde ve yaz tatillerinde çalıştım)
2 seneye yakın muhasebecilik yaptım. (Muhasebeden kazandığım parayla dersaneye gidip üniversiteyi okumuştum)
Küçükken köyde yaptığım çobanlığı (ki en çok buna özlem duyuyorum :) ) saymıyorum...

:alkis:

ilkokul dan ortaokul sonunu kadar bakkalda çalıştım. Özellikle yaz tatilleri çalışmakla geçti. Ama meslekten sayılır mı bilmem.

ben de çiftçilik ve hayvancılık yapıyodum ailemle birlikte mezuniyetten önce
mezun olduk atandık çok şükür
ama ben de ikinci bi mesleğim olsun çok isterdim.
tarım ve hayvancılık bitti artık hükümet sayesinde...

üniversite bitene kadar yazları fayans mermer işinde çılıştım.çok iyi usta olamasamda yaparız genede.bir arada inşaat şirketinde eta kullandım. :))

lise yıllarında yaz tatillerini tezgahtarlık yaparak geçirdim. arkadaşlarımın bu müşteri almaz dediği çoğu müşteriye kazak gömlek satmışlığım vardır.

Su an koyde cobanlik savaslari basladi.yapilacak is 6 ay parasi 40 bin.30bine yaparim diyen cikti adami kovdular.iyi is valla al tableti cik daga

Seramik çıraklığı yaptım uzun yıllar. usta gibi tüm işlerde çalıştım.
2 sene kadar Balık pazarında satış yaptım.

Lisans diplomam haricinde, Tekstil önlisans diploması sahibiyim. Tekstil alanında hiç çalışmadım ama çocuklukta simit satmadan pazarda tezgah kurmaya kadar bir çok (sıkma börek sattım, lokantada yamak, restoranda garson, barda barmen, diskoda kasiyer) işte çalıştım. Hiç birinde şimdiki kadar keyifsiz değildim. Ayrıca elimden iyi derecede mutfak işleri ve boya badana işleri gelir :) Ciddiyim.

Geri