Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İl Dışı...

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında yenersonmez tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. erakcora

  erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  989
  Beğeni:
  94
  Yaşamak için güzel yerler, neden gidilmesin. Fırsat varken keşke biz de gitseymişiz. Rahat rahat giderdim istediğim yere.
   
  Rdn Mth ve katafalk bunu beğendi.
 2. ulubey38

  ulubey38 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Nisan 2011
  Mesajlar:
  392
  Beğeni:
  16
  antalya merkezde norm fazlası çok , ihtiyaç olmadığı için okul açılmayabilir ama ilçeler olabilir.
   
  katafalk bunu beğendi.
 3. elrond

  elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.665
  Beğeni:
  114
  hocam Antalya'da durumlar biraz farklı. Şimdi bilişim dersinin ders saatinin arttığı yılları hatırlarsınız. O sırada Antalya'daki okullarda bir anda norm patlaması olmuş ve düşük puanlarla Konyaaltı ve Muratpaşa'daki okullar bir anda doldurulmuş. Yıllar geçtikçe ise Kepez ilçesi ile tayinler gerçekleşmiş. Sıkıntı şu ki talep aşırı olunca doygunluğa ulaşmış. İkili eğitimlerinde normal eğitimlere dönmesiyle bilişimcilerde norm fazlası olma problemi ortaya çıkmış. Şimdi şunu diyebilirsiniz. Ben kötü bir yere gelirim , eş durumundan eşim merkeze gelse ben de yine eşten Antalya merkezde güzel bir okula gelirim. Öyle bir dünya yok maalesef. Şu an bahsettiğim güzel okullardaki bilişimcilerin çoğunun puanı 200 civarı ya da altında. Puanları çok yüksek değil ama bırak 200 'ü 500 puanın olsa boş. Çünkü çaka çaka dolu. Dışardan gelen veya gelmeyi başarabilen 250 ler 270 ler ancak Kepez ilçesine eşten belki girebiliyor ki son bildiğime göre eş durumuna da kapalı, ardından norm fazlası oluyor. Haa sen nasıl geldin derseniz Allah galiba çoluğuma çocuğuma acıyıp bir kapı açtı bana. Şöyle ki 3 yıl önce il dışı kumlucaya atandım. eş durumu da ora gelir diyerek evi tuttuk çocuğu okula yazdırdık, küçüğe bakıcı aradık vs vs vs. Tam eş durumu açıklandı Kumluca'da okul yok. Napalım erken Kepez'te tek okul vardı diğerleri muhtemel. Orayı yazdı. Şükür ki geldi oraya. Fakat bu sefer ben Kumluca'da kaldım eşim Kepez'de. Herşey sil baştan, Kumluca'daki evi iptal ettik komisyon yandı, okuldan aldık çocuğu kepeze yazdırdık hayatımın en zor 3 günlük ev aramasından sonra Maraş gibi bir yerden(toprağı ucuz evleri geniş) , Antalya(toprağı çoook pahalı ve evleri çok küçük) gibi bir yerde ev tuttum. Eşyalarımı sattım bu eve girebilmek için çünkü benim evim 4+1 di burada bulduğum ise 2+1. Neyse kafanızı şişirmeyeyim. Kumluca'ya git gel yaparım nooolacak ki 3 gün gitsem falan filan diye düşünürken son 3 gün kala yanlış hatırlamıyorsam Yusuf Tekin ikinci eş durumu hakkı tanıdı. Tabi ben bu arada Kumluca'da göreve başladım. Eş durumu açıldığında 2 okul vardı ikisini de yazdım. 2. tercihim geldi yoksa açıktaydım. Nasıl geldi derseniz o okulun bilişimcisi md yrdcısı olunca başka okula bana kadro açıldı. yoksa tek tercih yapacaktım ve 1.tercihime atanan kişinin puanı benden yüksek olduğu için gelemeyecektim. Velhasıl şükür ikimizde merkeze atandık. Çok zor geldiğim için her sene tayinlere baktığımda gördüm ki ne dışardan ne içerden Antalya merkeze gelmek kolay değil. Ki 3 yılda bir kez atama oldu merkeze yanlış hatırlamıyorsam . o da arkadaşım eşten Demre'den geldi. Yani şu an bırakın il dışını eş durumuna bile kapalı Antalya merkez. belki alanya, manavgat ... Ama oraları da iyi araştırın. Hepsi uzak dağ köyleri. Kalın sağlıcakla...
   
  ugurkorkmaz, ulubey38 ve katafalk bunu beğendi.
 4. katafalk

  katafalk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2011
  Mesajlar:
  333
  Beğeni:
  76
  Benzer şeyler Mersin için de geçerli. Durup düşününce oturup ağlayası geliyor insanın. Her ne kadar pek sevmesem de kütüğümün ve akrabalarımın olduğu şehirdeyim. O yüzden kendimi bu şehirde emekli olacağım diye alıştırıp adapte olmaya çalışıyorum.
   
 5. btogretmeni34

  btogretmeni34 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Aralık 2013
  Mesajlar:
  315
  Beğeni:
  35
  Lgs belirlendiği gibi 20 Haziran'da yapılırsa, yer değiştirme takvimi öne çekilir mi?
   
 6. yenersonmez

  yenersonmez Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  438
  Beğeni:
  82
   

  Ekli Dosyalar:

 7. buzdagi83

  buzdagi83 Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  165
  Beğeni:
  152
  10 sene önceki norm patlamasıyla Fethiye'ye tayin oldum. 10 senedir Fethiye'deyim. Ben de buradan sıkıldım ama ben de buradan gidemiyorum. Zaten düşündüğüm tek yer İzmir. Son 4-5 senedir açılan yerlere herkes gibi ben de bakıyorum. Geçen sene İzmir'de iki ÇPL açıldı sadece. Yine yer açılacağını hiç sanmıyorum. Açılsa bile 200 puanla gidebilmeme imkan yok sanırım. Doğuda puan biriktiren arkadaşlar var sonuçta. Onların da hakkı güzel yerlerde çalışmak.

  Ayrıca öğretmenlere becayiş hakkı verseler emin olun yer değiştiren çok olur. Ege ve akdeniz'de olup memleketine dönemeyenler de var. Yer açılmıyor, açılan yerler de uzak ilçeler vs. oluyor.

  Kısacası her sene aynı şey yaşanıyor. Bir umut kontenjan sayfasını açıyoruz ama kimse yerinden kıpırdayamıyor.
   
  katafalk bunu beğendi.
 8. ugurkorkmaz

  ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2014
  Mesajlar:
  911
  Beğeni:
  95
  Bizim muradimiz da izmite tayinimizin çıkması. 1 yıl Edirne, 5 yıl İstanbul. Bu sene biraz daha istiyoruz. İstemeye istiyoruz da forumda da yazdım arkadaş cevap verdiler. İzmitte normlar sıkıntı diyorlar. Bilemiyoruz. Puan 144. Aksi eşimde bilişimci. Bilişimde normlar sıkıntı. Bize extra sıkıntı oluyor bu haliyle. Tabiri caizse iyice kilit oldu. İstanbul içinde norm sayıları az. Bu sene umudum yok. Seneye birseyler olabilir. Herkesin gönlüne göre olsun.
   
  kaeii ve katafalk bunu beğendi.
 9. yamandogan

  yamandogan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Kasım 2011
  Mesajlar:
  321
  Beğeni:
  12
  Egenin incisi İzmirde öğretmenlik yapmak kulağa güzel geliyor.tamda denildigi gibi Ege küçük kışın sessiz sahile yakın ilçede oturmak...4sene Doğu Anadolu Van Erciş,4 sene Güney doğu Anadolu Gaziantepde çalıştıktan sonra 2015 yılında memlekete geldik.İzmir Tire geldiğim okul da norm yokmuş yanlışlikla açılmış 1 dönem 2 okulda gorevlendirme çalıştım.norm fazlası atamasında merkeze geçtim eşimin tayini çıkmadı 1 sene haftada 6 gün 75km yol yaptım.sabah 06:40 da trene bin okula git...esimin tayini merkeze çıkmayacagini anlayınca yolu yarıladık .oturdugum ilçeye 35 km mesafeli bir ilçeye geçtim.1.5 yıl çalıştıktan sonra öğrencilerin bilişim bölümünü secmemesinden yine norm fazlası oluyordum ki evime 35 km mesafe ilçede bile açık yok diye müdür yardımcısi oldum.1.5 sene yaptım kendi oturduğum ilçede 1 okul açıldı istifa ettim fakat yine gelemedim, kendi çalıştığın ilçede boş norm var dedi meb .simdiki okulum evime 30km çok yakın geliyor....

  İzmir gibi çoğu talep edilen şehirler full dolu kıpırdamak çok zor...mesafeler çok oluyor yollar da büyük şehir gibi yoruyor...
   
  kaeii, katafalk ve buzdagi83 bunu beğendi.
 10. btcikız

  btcikız Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2012
  Mesajlar:
  160
  Beğeni:
  8
  Arkadaşlar biraz konuyla alakasız olacak ama il dışı atama için soruyorum. Sınıf öğretmenliğinden falan alan değiştirip Bilişime geçen hocalarımız olmuştu. Emeklilik yaşında olanlar var mı cevrede duyduğunuz? Böyle birkaç kişi olsa şans artar diye düşündüm de düşündüğümüz şeye bakın bölüm ne halde :(
   
  katafalk bunu beğendi.
 11. buzdagi83

  buzdagi83 Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  165
  Beğeni:
  152
  Sınıftan bilişime geçen duymadım ama çözüm olmazdı bu da. Ya ders saatleri artmalı, ya btr normu gibi bir şey gelmeli. Başka bir çözüm yolu göremiyorum açıkçası. Becayiş bile kısmi bir çözüm olur.
   
  katafalk ve btcikız bunu beğendi.
 12. sacmalik

  sacmalik Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Mayıs 2019
  Mesajlar:
  117
  Beğeni:
  36
  İş bul araba al evlen ev sahibi ol.milletin hedefi bu.üretkenlik nasıl olacak milletin hayali yok.altın biriktir,araba al sat emlak işine gir.Bu nasıl iğrenç bir sistem.valla %90lık kesimin mutsuz olmasının nedeni bu.sıg hayatımız var.köselerden vazgecmiyoruz 10 yıl sonra ölü bir vücut ve ölü hayaller olması normal.gidisat kötü çünkü.Yol bozuk.
   
  astalavista23, kaeii ve katafalk bunu beğendi.
 13. btcikız

  btcikız Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2012
  Mesajlar:
  160
  Beğeni:
  8
  Haklısınız hocam. Ben duymuştum ama bir elin beş parmağını geçmez sanırım. Dersten umduğumuzu bulamadık bari BTR normu için uğraşsak.
   
  katafalk bunu beğendi.
 14. tuncay_tuncez

  tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2007
  Mesajlar:
  517
  Beğeni:
  43
  beklentileri fazla tutmamak lazim
  memurlukta diyelim gecelim oyle bakma milletin bol keseden attigina padan varsa denizde kumda gunesde senin...velhasil kelam belli bir yildan sonra insan bikiyor her seyden...
   
  katafalk bunu beğendi.
 15. ahmetismet

  ahmetismet Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Ekim 2009
  Mesajlar:
  980
  Beğeni:
  35
  Bundan 6-7 sene önce öğretmen eşlerden biri merkeze atandığında, diğeri ilin herhangi bir ilçesine atanıp 6 ay ya da 1 sene sonra eş durumuyla merkeze gelebilirdi. Ancak 4 senedir bir türlü merkeze gidemedim. Bu durum hemen hemen talep gören tüm iller için geçerli. Tayin isterken yol gidip gelmeyi göze alın arkadaşlar. Her şey yapboz parçaları gibi yerine oturmuyor maalesef.
   
  katafalk bunu beğendi.
 16. omd

  omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  5.262
  Beğeni:
  182
  hocam villa nerede :D kira ne kadar ortalığa yazmak istemiyorsan özelden de mesaj atabilirsin :D Tamam yazmışsın gördüm :) Biraz tuzluymuş.
   
  Son düzenleme: 25 Mayıs 2020
  yenersonmez ve katafalk bunu beğendi.
 17. kaeii

  kaeii Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2010
  Mesajlar:
  146
  Beğeni:
  47
  egenin en guzel yer neresı hocam sızce
   
  katafalk bunu beğendi.
 18. kaeii

  kaeii Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2010
  Mesajlar:
  146
  Beğeni:
  47
  Hocam geçen sene çok kotu yerler acıldı ıl dısında ıstanbul ıcın. hatta açılmadı desek doğru olur. Sizce bu sene istanbul ıcın artıs olur mu ozeellıkle meslek lısesı bazında ?
   
  katafalk bunu beğendi.
 19. yamandogan

  yamandogan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Kasım 2011
  Mesajlar:
  321
  Beğeni:
  12
  Öğretmen dolulugunun çok olmadığı biraz yer değişikliği yapılabilir bir yeri neredeyse orası izmir için merkeze uzak ilçeleri Tire Ödemiş Selçuk Bergama Bayındır kiraz Kınık buradaysan İzmir de misin değil misin ?
   
  katafalk ve kaeii bunu beğendi.
 20. ugurkorkmaz

  ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2014
  Mesajlar:
  911
  Beğeni:
  95
  Şimdi bile 2 norm gerekiyor hocam. Meslek lisesi için konuşuyorum. Müdür yard. olanlardan kaç kişinin dönüşü olur. Norm fazlası ne durumda kestiremiyoruz tabii. Norm güncellemesi gelirse belirdi bir artış olacaktır.
   
  katafalk ve kaeii bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal