inanmak istemiyorum.. Bilgisayar Öğretmenleri için son haber

Kodla Büyü

Efedrin

Aktif Üye
333. madde güzelmiş ama 3 az bence :)

Ortalık ayılıp bayılandan geçilmiyor, şu haberleri dramatize etmeden, kaynaklarını da daha açık olarak versek. Gerçi birşey değişmez ama içimiz karardı artık en azından her duyum alan konu açmaz.

yadigartbaykal' Alıntı:
:( şu andaki halimizi bilsen :(
bizde 2 tane o dertten. eşim de bilgisayar öğretmeni:)

Anlıyorum hocam, Allah kolaylık versin hepimize

inanın ben de can sıkıntısından yazıyorum, haftada 1 gün dersim var 6 gün yatıyorum, urfa da daha 1 okula bile formatör olamamışken 3 okula formatör olmayı düşünemiyorum. Çalıştayı bekliyorum sadece orda nasıl bir sinerji oluşacak bakalım :)

Onca yıla emeğe yazık, ağlamaklı mı olmak lazım arada yoksa sitem mi etmek lazım duruma, bilemedim ne yapmalı...

işte böyle insanın psikolojisini bitiryorlar.ondan sonra toplumda düzen toplumda birlik güzel bri gelecek bekliyor.böyle bir milli eğitim varken türkiyeden afederssinnn bir iki kişinin ufak tefek icatları dışında hiçbirşey olmaz.bir kişiyle de ülke bütünlüğü sağlanmaz.yazıklar olsun meb sana.sen koltuğunda rahat rahat otur.uyumana bak sadece.

1. Sİ BU HABERLERİ NEREDEN UYDURUYORSUNUZ KAYNAK GÖSTERİNİZ.
2.Sİ
Yıl 1999 dünya bankası 1. faz beko marka bilgisayarlar okullara gönderilmeye başlandı.
Yıl 2000 Benim ilk görev yaptığım okula bir lab kuruldu. Müdüre zimmetlendiği için kapısına da kilit vuruldu.
Yıl 2001 Beni bekar öğretmenim diye yaz tatilinde zorunlu olarak formatörlük kursuna gönderdiler. Üstelik o yaz memleketime de gidemedim.
Yıl 2001 Hem sınıf öğretmenliği, boş kalan zamanlarımda da formatörlük yaptım.
Yıl 2002 Hem sınıf öğretmenliği, boş kalan zamanlarımda da formatörlük yaptım.
Yıl 2003 Hem sınıf öğretmenliği, boş kalan zamanlarımda da formatörlük yaptım.
Yıl 2004 Hem sınıf öğretmenliği, boş kalan zamanlarımda da formatörlük yaptım.
Yıl 2005 Hem sınıf öğretmenliği, boş kalan zamanlarımda da formatörlük yaptım.
Yıl 2006 Nihayet sadece formatör öğretmen olarak görevlendirilebildim.
diğer gelişmeler hEpimiz için aynı.
yıl 2010 bu dönem Mersin ilinde sınıf öğretmenlerine görevlendirme yapılmadı. Kaç yıl formatörlük yaptıktan sonra bu yıl sınıf aldım. Hem de 1. sınıfı verdiler. Okadar uzak kalmışım ki zorlanacağım her halde.
Bu sınıf öğretmenlerine görevlendirme yapılmamasına bazı altını çiziyorum bazı bilgisayar öğretmeni arkadaşlarımız seviniyor. Şunu unutmayalım ki formatörlük görevlendirmelerinde öncelik branş öğretmeni arkadaşımın. Bıranş öğretmeni arkadaşım görevlendirme istemezse diğer başvuruları kabul ediyorlar. Veya bilgisayar öğretmeni arkadaşım görevlendirmeyi kabul ederse bizlerde başka okullarda görevlendirilebiliyoruz. Unutmayalım ki bu bilgisayarlarla bilişimden anlayan birileri ilgilenmezse 2 günde yok olup giderler. Bu konuda da bir birimizi suçlamak yerine destek olmalıyız

1. bizler 3 okula bakacaksak mezun olacak bilişimciler atanamayacak mı? bu çok saçma olur. Ayrıca formatörlük kadrosu verilmezse bu iş yine yürümez. Olmadı bizi meslekten atarlar :) toptan çözüm :)

3 okul ? niye 2 değil 4 değil 3.. sonuçta üç okula bakabilen 4.yede de bakar. Meb her ilçeye bir bilgisayar öğretmeni pojesi falan başlatmasa bari

:) norm fazlası oldum okul arıyorum şimdi... :) Halen 4-5 lere girebildiğini düşünen arkadaşlar varsa girmesinler. Çünkü norm fazlası olunuyor her okulda.. Bilginize.. Belge isteyen özel mesaj atsın numarasını telefonla konuşayım istediğim belgeyi bilgiyi vereyim..

yadigartbaykal' Alıntı:
dediğim gibi inanmıyorum , inanamıyorum, isyan etmek istiyorum.
her türlü öğretmenlik gelsin, mühendislikleri de tuttur ama bu hallere düş. memura tanıtma şekline dikkat :"sana yardımcı getirdim.."
lanet..

Bize yapılır mı uleyn bu :?:

BesSTy' Alıntı:
:) norm fazlası oldum okul arıyorum şimdi... :) Halen 4-5 lere girebildiğini düşünen arkadaşlar varsa girmesinler. Çünkü norm fazlası olunuyor her okulda.. Bilginize.. Belge isteyen özel mesaj atsın numarasını telefonla konuşayım istediğim belgeyi bilgiyi vereyim..

hocam özelden bilgi vermek yerine burdan paylaşsan da herkes faydalansa iyi olmaz mı?

Allah aşkına olayı dramatize etmeyelim arkadaşlar her defasında yeni birşeyle geliyorsunuz. labları dağıtmak neymiş elbet bi hal olacaz geçiş dönemi yaşadığımıza inanıyorum. bizi işten çıkaranb arkadaşlarımız bile oldu:D olmasa oturur sadece maaşımı alırım:D

mmkgs' Alıntı:
Allah aşkına olayı dramatize etmeyelim arkadaşlar her defasında yeni birşeyle geliyorsunuz. labları dağıtmak neymiş elbet bi hal olacaz geçiş dönemi yaşadığımıza inanıyorum. bizi işten çıkaranb arkadaşlarımız bile oldu:D olmasa oturur sadece maaşımı alırım:D

İşte sıkıntı burda oturup maaşınızı alamayacaksınız, (hem niye çalışmadan maaş alasınız ki) okulun genel her türlü angaryasını yapacaksınız. bugün müdürüm fotokopi makinesinden anlar mısın? diye sordu. Varın sonraki günleri hayal edin.

muhalif33' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:

hocam özelden bilgi vermek yerine burdan paylaşsan da herkes faydalansa iyi olmaz mı?
ne demek bu ben giriyorum...

yaliya' Alıntı:
mmkgs' Alıntı:

İşte sıkıntı burda oturup maaşınızı alamayacaksınız, (hem niye çalışmadan maaş alasınız ki) okulun genel her türlü angaryasını yapacaksınız. bugün müdürüm fotokopi makinesinden anlar mısın? diye sordu. Varın sonraki günleri hayal edin.
okadardaq değil hocam ...ben çalışmadan maaş alırım demedimki en fazla 15 saatimi doldururlar yada bi kaç okula yollarlar. onu dedim angarya derken ne yaptıracaklar sizde bilmiyorsunuz ne diyesiniz . şimdi dersimiz olmazasa fotokopi çektirip yerlerimi temizletecekler. gülüyorum .. biraz açın hakklarınızı okuyun. angarya dedin biligsayar işleri olacak okadarda olsun .bide ne olacak sanki bi okulun bilgisayar işleri .lütfen ama sizler okumuş insanlarsınız . ha biri bişe diyecekse belgeile konuşsun. hiç kimse görevim dışında bana angarya da veremez.şükür verdirmedimde......................

mmkgs' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:

ne demek bu ben giriyorum...

sanırım normu 4-5leri baz alarak hesaplamayın demeye çalışmış --??

SAYIN yadigartbaykal hocam yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Burada benim demek istediğim ihtiyaç vardı ki biz de görevlendirdiler. Ozamanlar okullarda bilgisayar öğretmenleride yoktu. Tabiki bu hak 4 yıl eğitimini görmüş insanların. Ama şunu da hatırlatalım ki benim gibi kendini bilişim konusunda geliştirmiş bu konuda emek vermiş insanları da hiçe saymayalım. Yaşım 36 ve her yıl en az 3 hizmetiçi eğitim kursuna katılıyorum. Bunları da kendimi öğmek için değil benim gibi öbilişim konusunda kendisini geliştirmiş sınıf öğretmeni veya başka bıranştan insanlarında olduğunu hatırlatmak.
1 AY KURS GÖREREK KENDİNİ BT FORMATÖRÜ GÖREN ÇAKMA BİLGİSAYARCILARa da formatör kadrosu verilecekmiş..

bu söz size ait Çakma bilgisayarcılar lafı çok ağır. Hem bizlere de formatör kadrosu verilmesinde sizin için ne gibi bir sorun var? Zaten öncelik sizin. Dediğim gibi birbirimize çamur atmayalım lütfen.

bilgisayarcı arakdşlara kaç kere edik,böyle yapmayın,siz de mağdur olacaksınız çünkü ilköğretimde bilgisayar dersi bu haliyle geresiz diye..şimdi aklın yolu bir bakanlıkta nalamaya başladı hatayı

bilgisayarcı arakdşlara kaç kere edik,böyle yapmayın,siz de mağdur olacaksınız çünkü ilköğretimde bilgisayar dersi bu haliyle geresiz diye..şimdi aklın yolu bir bakanlıkta nalamaya başladı hatayı

sınıfçılar formatör olamadık diye üzülüyor...beni sınıf öğretmeni yapsalar davul zurna göbek atarım hemde okulun bahçesinde... en azından sanı adı işi belli

eemree' Alıntı:
sınıfçılar formatör olamadık diye üzülüyor...beni sınıf öğretmeni yapsalar davul zurna göbek atarım hemde okulun bahçesinde... en azından sanı adı işi belli

üzülerek de olsa katılıyorum hocama:(

yazık... bir zamanlar en yüksek puanla alan öğretmenlik bölümünden mezun olmuştuk... çok yazık

Branşı bilgisayar olmayan formatörlere çakma diyen 1 nolu mesajın sahibi zat:
Öncelikle;Ankara gibi yerde format atmayı bilmeyen Bilgisayar öğretmenlerin varlığından bi haber.
Kaynak göstermeden de hayali senaryoları sağa sola yaymak hoşdeğil.
Son olarak da ben bir senaryo sunayım"Bugünkü Formatörlük kavramı artık tarihe karışacak. Formatörler bundan sonra sadece kurs verebilecekler.Bilgisayar öğretmenleri de il ve ilçe Milli Eğitimleri bünyelerinde oluşturulan teknoloji dönüşüm bürolarından okulların ve milli eğitimin elektronik eşyalarını tamir edecek.

biz 1 okulla zor uğraşıyoruz bi de 3 okul verecekler peh bu gidişle sinir hastası olacağız zaten her yerimiz elektirikli bilgisayarlarla uğraşmaktan radyosyon manyağı olduk imdaaaaaaaaaaat :verymad: :verymad: :verymad:

yaliya' Alıntı:
mmkgs' Alıntı:

anlamam deyince ne oldu?
soruşturma mı açıldı? fotokopi eğitimine mi yollandınız? hiç bir şey bilmiyor diye ayıplanıp kınandınız mı? :)
bilginizin kalitesi hiç düşmez. bilişim artarak yükseliyor ve bizleri ve hakimiyetimizi inkar edenler de er geç anlayacak

bilgisayar öğretmeni olduğuma bin pişmanım şu an.. millet derine giriyo gidiyo ben sabahtan akşam okuldayım...isyan ediyorum artık...kimse bişey bilmiyor formatör nedir ne iş yapar hakları nelerdir...formatör kat nöbeti tutmaz diyorum ihtiyaç var tut diyorlar...kulüb vermeyin diyorum veriyorlar...yeter artık ya... 8 saat dersim var sadece norm fazlasısın diye müdür yardımcısı çağırıyor...........ağlamakkkk istiyorummmmmmmmmmmm..............

akasya2727' Alıntı:
bilgisayar öğretmeni olduğuma bin pişmanım şu an.. millet derine giriyo gidiyo ben sabahtan akşam okuldayım...isyan ediyorum artık...kimse bişey bilmiyor formatör nedir ne iş yapar hakları nelerdir...formatör kat nöbeti tutmaz diyorum ihtiyaç var tut diyorlar...kulüb vermeyin diyorum veriyorlar...yeter artık ya... 8 saat dersim var sadece norm fazlasısın diye müdür yardımcısı çağırıyor...........ağlamakkkk istiyorummmmmmmmmmmm..............

formatörlüğün en büyük sıkıntısı içerdiği belirsizlik sanırım. kimi nöbet tutuyor kimi tutmuyor, kimi 6 saat derse giriyor kimi 15, hatta daha fazla, kimi 5'e kadar çalışıyor kimi 3'te çıkıyor. mesela hocamıza ihtiyaç var nöbet tutacaksın demişler. bana da demişlerdi bende o zaman dilekçemi yazıp getireyim ben formatörlük istemiyorum demiştim müdürüme. anında tamam bakalım birşeyler demişti. ben nöbet tutmuyorum diye tüm nöbet yeri ve planı değişti. ayrıca o nöbet tutmuyorsa 20 yıl üzeri çalışan bir hoca olarak ben de tutmam diyen hocalara tutacaksınız dedi ve yönetmeliğin ilgili maddelerini resmi yazı ile tüm öğretmenlere okuttu. bunlar gösteriyor ki okul müdürünün insiyatifiyle yürüyor işlerimiz. yeni müdürüm ilk geldiğinde gerekirse öğretmenlerin özel işlerini de yapacaksın dedi, bende yapmam, benim görevim değil dedim. o da anlattı birşeyler saygı sevgi vs. vs. işte gençken bizde neler yapmadık felen felen, ben de tamam hocam anlıyorum sizi ama ben kimsenin özel işini yapmam dedim. bir daha birşey demedi...

koray45' Alıntı:
Branşı bilgisayar olmayan formatörlere çakma diyen 1 nolu mesajın sahibi zat:
Öncelikle;Ankara gibi yerde format atmayı bilmeyen Bilgisayar öğretmenlerin varlığından bi haber.
Kaynak göstermeden de hayali senaryoları sağa sola yaymak hoşdeğil.
Son olarak da ben bir senaryo sunayım"Bugünkü Formatörlük kavramı artık tarihe karışacak. Formatörler bundan sonra sadece kurs verebilecekler.Bilgisayar öğretmenleri de il ve ilçe Milli Eğitimleri bünyelerinde oluşturulan teknoloji dönüşüm bürolarından okulların ve milli eğitimin elektronik eşyalarını tamir edecek.

bu ülkede bazı şeylerin önce söylentisi çıkar sonra da gerçek olur ayrıca söylentiye gerek olmayan ortada olan çoooook sorunumuz var.. boşuna veryansın etmiyoruz burda... bizim dertlerimize üzülmüyorsanız, anlamıyorsanız bizden değilsiniz bizden OLMAYIN o zaman..

siz de sınıf öğretmenliğinden ya da kendi branşınızdan anlamadığınız için mi formtör oldunuz???

nasıl olsa bu formatörlük bileni de BİLMEYENİ de, branşı da, görev tanımını da ayırt etmiyo değil mi? :!:

ayırt edilen sadece format atmayı bilen bilmeyen :!: bilgisayar öğretmeni DEĞİL Mİ?

önüne geçen herkes senaryo yazma yetkisine de sahip, bizim sorunlarımızı anlamadan çözme yetkisine de sahip :!:

HADİ gelin değişelim çok memnun olduğunuz formatörlüğü siz yapın ben de sizin branşa geçeyim

BECAYİŞ YAPALIM HADİ::: :verymad: :!:

Geri