inanmak istemiyorum.. Bilgisayar Öğretmenleri için son haber

Kodla Büyü
Bu siteye girdikçe canım sıkılyor. Bu siteyi "komplo teorileri ile yaşayan paranoyak insanlar topluluğu" olarak nitelendiriyorum artık. İlk zamanlar paylaşımlarda güzeldi artık tadı kalmadı ama birde şu komplo teorileri olmasa...

hakanotuken' Alıntı:
Bu siteye girdikçe canım sıkılyor. Bu siteyi "komplo teorileri ile yaşayan paranoyak insanlar topluluğu" olarak nitelendiriyorum artık. İlk zamanlar paylaşımlarda güzeldi artık tadı kalmadı ama birde şu komplo teorileri olmasa...

ya ben de sıkılıyorum yılanın başını baştan ezmek lazım büyüyünce baş etmek daha zor olur diye yazıyoruz çiziyoruz...

bir de psikolojimiz bu kadar bozukken nasıl iyi düşünebiliriz anlamıyorum boşverci toz pembe hayalci, buna da şükürcü olamıyorum... başım dönüyo .... ....

Şükür edebiyatına girmeye gerek yok. Ortada hiç bir somut delil yok hep söylenti. Mesela bilgisayar sınıfları dağıtılacak deniyor ama kim diyor belli değil böyle bir saçmalık gerçek olabilir mi? Atama zamanıda formatör olanlar tayin isteyemeyecek diye yaygara çıkmıştı. Hatta birileri formatörün tayini çıksa bile yolluk alamayacağını bile söyledi :D :D

formatörlük için başvurmayın teknik işlerle ilgilenmeyin.sesimizi duyurmak için en iyi yöntem bu.

anlamam deyince ne oldu?
soruşturma mı açıldı? fotokopi eğitimine mi yollandınız? hiç bir şey bilmiyor diye ayıplanıp kınandınız mı? :)
bilginizin kalitesi hiç düşmez. bilişim artarak yükseliyor ve bizleri ve hakimiyetimizi inkar edenler de er geç anlayacak[/quote]
:alkis: :alkis: :alkis: İşte bu hocam, böyle güzel şeyler yazın. İçim kararmıştı

Site yönetimini Branşı Bilgisayar-Bilişim her neyse olmayan diğer arkadaşların üyeliklerini iptal etmeye davet ediyorum. Biz kimsenin burda nazını tozunu çekemeyiz.

hakanotuken' Alıntı:
Şükür edebiyatına girmeye gerek yok. Ortada hiç bir somut delil yok hep söylenti. Mesela bilgisayar sınıfları dağıtılacak deniyor ama kim diyor belli değil böyle bir saçmalık gerçek olabilir mi? Atama zamanıda formatör olanlar tayin isteyemeyecek diye yaygara çıkmıştı. Hatta birileri formatörün tayini çıksa bile yolluk alamayacağını bile söyledi :D :D

hocam okul müdürüm bt sınıflarındaki bilgisayarların sınıflara dağıtılacağı bir proje olduğunu. bu proje için seçilen pilot ilçelerden birinin bizim ilçe (izmir-karşıyaka) olduğunu ve bu projeye bizim okulunda dahil edilmesi için isteğini dilekçeyle belirttiğini bizzat bana söyledi. bu gösteriyor ki böyle bir çalışma yapılıyor. ama zaman ne gibi gelişmeler gösteriri bilinmez...

BesSTy' Alıntı:
:) norm fazlası oldum okul arıyorum şimdi... :) Halen 4-5 lere girebildiğini düşünen arkadaşlar varsa girmesinler. Çünkü norm fazlası olunuyor her okulda.. Bilginize.. Belge isteyen özel mesaj atsın numarasını telefonla konuşayım istediğim belgeyi bilgiyi vereyim..
Hocam ben de norm fazlasıyım. Köy okulunda tek şube sınıflar. Kontenjan.meb'den bakınca norm fazlası görünüyorum. 3 saat ders kaldı. Ne yapacaklar Allah bilir. E-okul'da seçmeli ders seçilemediği için 4 5 'lere de ders olayı kalktı.

yadigartbaykal' Alıntı:
RoboTek' Alıntı:
ben sınıfçıyım.Burda beni de kandırmaya çalıştılar sana kadro vereceğiz ver formatörlük belgeni falan ayakları.Yok öyle yağma dedim.ben 100 tl için ne okulda kalırım ne tamircilik yaparım ne de müdürün işine bakarım.dediğimi de yaptım.İlçede en çok bu işten anlayan benim en çok seritfikası olan benim.inadımda direndim ve formatör olmadım.Ohh be dünya varmış şimdi.kitap okuyorum oyun oynuyorum zevkle dersime giriyorum.

:cry:
:alkis:

Ne güzel ifade etmişsiniz kendinizi.Biz de nasıl anlatırız, dinletiriz diye düşünüyoruz

evet sınıf ya da başka branşdan olanların geri dönebilecekleri bir SINIFLARI var o yüzden biz kendi derdimize yanıyoruz... biz nereye DÖNECEĞİZ???

lise 3e mi ? yoksa 4e mi ? :eek: :scared: :x :x

Ne kadar abarttınız bakanlık sizi memurluktan atacak değil ya.!!!

Branşı bilgisayar olmayanların bizi çekemedikleri besbelli. Bilgisayarcı arkadaşlar yahu hemen sizde su koyveriyorsunuz. Bu dünyada her birey bilgisayarcılara eninde sonunda muhtaç. Bugünn TKY seminerinde seminer verecek müfettiş istiklal marşını bilgisayardan başlatamadı ve sonra bağırdı bilgisayardan anlayan yok mu diye. 160 öğretmenden biride çıkıp ben yaparım diyemedi. Hani herkes bilgisayar kullanabiliyordu. Bende çıkıp yapmadım inadına uğraştı uğraştı yapamayınca müzikçi buldu geldi normal olarak istiklal marşını okuduk.

Bilgisayar öğretmeni ne tamir işi yapar ne format. Asıl işi bilgisayarı teknik olarak öğrencilere tanıtmak ve öğretmek. Açın 7-8 lerin kitabına bakın, web tasarım + programlama var. Format atarak kendini bilgisayarcı sananlar öğrencinin programlama konusunda soracağı kompleks bi soruya nasıl cevap verecek. Getir format atayımmı diyecek.

Bir öğretmenimiz sınıf öğretmeni olsam göbek atarım demiş. O zaman hocam sen bilgisayarcıysan hiç çalışmadan girsen üniversite sınavına kazanman lazım sınıf öğretmenliğini, zaten ortak dersler var 3 yılda bitirirsin. sonra branşını değiştirirsin sorun değil.

Diğer bütün branşlardan tek ve bence en önemli farkımız özel sektör olanağımız. Kendine güvenen işini beğenmeyen varsa şansını özel sektörde deneyebilir. Ama ne sınıfçı, ne teknoloji tasarımcı özel sektörde alanında iş bulamaz.

Sözümün özü irkilin ve kendinize gelin eyy bilgisayarcılar. Branşınızı sevin ve kendinizi ezdirmeyin.

Kunteper' Alıntı:
Branşı bilgisayar olmayanların bizi çekemedikleri besbelli. Bilgisayarcı arkadaşlar yahu hemen sizde su koyveriyorsunuz. Bu dünyada her birey bilgisayarcılara eninde sonunda muhtaç. Bugünn TKY seminerinde seminer verecek müfettiş istiklal marşını bilgisayardan başlatamadı ve sonra bağırdı bilgisayardan anlayan yok mu diye. 160 öğretmenden biride çıkıp ben yaparım diyemedi. Hani herkes bilgisayar kullanabiliyordu. Bende çıkıp yapmadım inadına uğraştı uğraştı yapamayınca müzikçi buldu geldi normal olarak istiklal marşını okuduk.

Bilgisayar öğretmeni ne tamir işi yapar ne format. Asıl işi bilgisayarı teknik olarak öğrencilere tanıtmak ve öğretmek. Açın 7-8 lerin kitabına bakın, web tasarım + programlama var. Format atarak kendini bilgisayarcı sananlar öğrencinin programlama konusunda soracağı kompleks bi soruya nasıl cevap verecek. Getir format atayımmı diyecek.

Bir öğretmenimiz sınıf öğretmeni olsam göbek atarım demiş. O zaman hocam sen bilgisayarcıysan hiç çalışmadan girsen üniversite sınavına kazanman lazım sınıf öğretmenliğini, zaten ortak dersler var 3 yılda bitirirsin. sonra branşını değiştirirsin sorun değil.

Diğer bütün branşlardan tek ve bence en önemli farkımız özel sektör olanağımız. Kendine güvenen işini beğenmeyen varsa şansını özel sektörde deneyebilir. Ama ne sınıfçı, ne teknoloji tasarımcı özel sektörde alanında iş bulamaz.

Sözümün özü irkilin ve kendinize gelin eyy bilgisayarcılar. Branşınızı sevin ve kendinizi ezdirmeyin.

takdire deger bir dusunce, katiliyorum...

ebfo45' Alıntı:
Ne kadar abarttınız bakanlık sizi memurluktan atacak değil ya.!!!

hocam bu sözü söylüyorsan helal olsun valla!!!
bakanlık elbet bizi değerlendirecek, atacak değil. bizim derdimiz tamirci durumuna düşmemek, memur değil öğretmen olmak ve okulda değerimizin anlaşılması. aylardır tartıştığımız durum bu.

o çakmlardan birde benim 5 yıldır formatörlük yapıyorum bu son 2011 ocakta onayım bitiyor ve bu son olacak sıfır iki lab kurdum şimdiye kadar hiç bir sıkıntı çekmedim belki bir çok bilgisaycı arkadaşım benim kadar fedakar çalışmamıştır.

Geri