jetta 1.2 tsi nasılbir araba?

Kodla Büyü
şimdiki arabayı sattığımda almayı düşündüğüm tek arabadır kendisi

hocam fazla basmazsan çok ekonomik bir motor fabrika verilerine göre s.içi 7,1 ş.dışı 4.9 lt yakıyor. bu motor arabayı götürmez diyenler olsada motor hakkını gerçekten veriyor. hızlanması oldukça tatminkar. sonuçta 105 beygir turbolu bir motor. bu arabanın tek eksi yönü iç malzeme kalitesi,plastik aksamı biraz daha kaliteli olabilirdi.

atakom' Alıntı:
hocam fazla basmazsan çok ekonomik bir motor fabrika verilerine göre s.içi 7,1 ş.dışı 4.9 lt yakıyor. bu motor arabayı götürmez diyenler olsada motor hakkını gerçekten veriyor. hızlanması oldukça tatminkar. sonuçta 105 beygir turbolu bir motor. bu arabanın tek eksi yönü iç malzeme kalitesi,plastik aksamı biraz daha kaliteli olabilirdi.
:+1: tamamına katılıyorum

Biraz zaman geçtikten sonra ne oldukları çıkar ortaya..

o kadar hacimden o kadar güç üretmek kolay da o motorun ömrü ne olur kuşkulu...

sıfır alır 2-3 seneye satarım diyorsanız on numara arabadır..

birde alınacaksa muhakkak enaz comfortline donanımlı olmalı. baz model yani trendline donanım olarak oldukça boş, sadece motor ve şekil için alınır :)

Yakıtı fazla olur. Hele azıcık bas, 3-4 kişi kullan, rampalarda aban, pompacılarla arkadaş olursun :)

Bi golf 5 kalitesi yoktur.

Bence alınmaz 1.2 si

Ledler...

Ekli dosyalar

• Jetta-MATCH Plus - Paket.jpg
    Jetta-MATCH Plus - Paket.jpg
    71.1 KB · Görüntüleme: 2,484
Hocam bu araçların en büyük dezavantajı "çok basarsan çok yakarsın ve motorun ömrünü azaltırsın" diye biliyorum. Bir de kalabalık bir şekilde şehir içinde çok yol alıyorsan ve bulunduğun şehir bol yokuşluysa aracın performansından memnun kalmazsın o zaman
Haa koskoca Volkwagen üretmişte "1,2 motor bu aracı kaldırmaz motor hemen ölür" diyenlere de aldırma. Yeni 1,2 motorlar eski 1.4 motorlardan daha iyi.
Ben performans arayan biri olarak 1.6 motor 100bg den aşağı binmem dedim ve öyle bir araba aldım. Bugüne kadar 20den fazla arabayı kullandım. kimini 300 km kimini 1500 km kimini 7000 km kullandım, motor ve beygir ne kadar büyükse araç o kadar iyi oluyor.
Yani demem o ki herşey sizin kullanım şeklinize ve amacınıza göre değişir. Konya gibi düz bir yerdeysiniz, çok performans aramıyorsanız sizin için güzel bir araba olur. ama istanbul, izmir gibi yokuşları bol olan trafiği sıkışık olan bir yerde ve üstüne kalabalık olarak bol bol seyahat etcekseniz 1.4 110bg liklerden aşağı almayın derim.

Japonlar küçük hacimli turboya bulaşmıyorlarsa, bir bildikleri vardır.
Bknz. 2013 Toyota, 2013 Honda.
Halen atmosferik.

japonlar dizele de fazla bulaşmıyorlar hocam, o zaman dizel motorlar içinde bir bildikleri vardır

atakom' Alıntı:
japonlar dizele de fazla bulaşmıyorlar hocam, o zaman dizel motorlar içinde bir bildikleri vardır

hocam yanlış bilgiye sahipsiniz. Japonların dizel motorları var fakat pazara göre hareket ediyorlar.
bknz. http://www.honda.co.uk/

Türkiye'ye neden getirmiyorlar derseniz, onu ayrıca tartışabiliriz.

Reyhanli' Alıntı:
Halen atmosferik.

zaten vw,opel,ford,fiat,renault,bmw,mercedes vs. hiçbirşey bilmiyor dizel benzin farketmez hacim küçültüp turbo vs. aşırı beslemelerle güç elde ediyor. honda toyota artık zamanı tükenen atmosferik motorları üretmeye devam ettiği için capon fanları turbo motorları kötülüyorlar eğer tersi olsaydı diğerleri tarihi eser japon mühendisleri çoook iyi derlerdi. zamanında vw nin meşhur 1.6 8v hitler motoruna denmeyen laf kalmıyordu fakat kimse o motorun sağlamlığından bahsetmiyordu ama söz konusu caponlarsa vardır bildikleri bayılıyorum bu capon fanı arkadaşlara. herkese saygılarımla iyi akşamlar

ben almazdım şahsen. o kadar para veripte eften püften bi arabaya geçilmek istemezdim :mrgreen:

0-100 km/s sn.10,9 Maks. hız, km/s190

hangi eften püften araba geçebilecek merak ettim?

noktanet' Alıntı:
ben almazdım şahsen. o kadar para veripte eften püften bi arabaya geçilmek istemezdim :mrgreen:

Aracı test etmeyenler için 1,2 motor koca arabayı kaldırmaz lafı normaldir.
Ben test ettiğim için söylüyorum eğer aracın motorunun ne olduğunu bilmeyin 2.0 motor dersiniz. bu kadar çekişi kuvvetli ve seri bir araç. Yakıt konusunda ise her araçta olduğu gibi seri kullanımlarda çok yakması normaldir. Sonuçta benzinli bir araç. Dizeliyle arasındaki 10-12 bin TL lik bir fark düşünülürse alınabilir bir araçtır.

erhnhtms' Alıntı:
Reyhanli' Alıntı:
Halen atmosferik.

zaten vw,opel,ford,fiat,renault,bmw,mercedes vs. hiçbirşey bilmiyor dizel benzin farketmez hacim küçültüp turbo vs. aşırı beslemelerle güç elde ediyor. honda toyota artık zamanı tükenen atmosferik motorları üretmeye devam ettiği için capon fanları turbo motorları kötülüyorlar eğer tersi olsaydı diğerleri tarihi eser japon mühendisleri çoook iyi derlerdi. zamanında vw nin meşhur 1.6 8v hitler motoruna denmeyen laf kalmıyordu fakat kimse o motorun sağlamlığından bahsetmiyordu ama söz konusu caponlarsa vardır bildikleri bayılıyorum bu capon fanı arkadaşlara. herkese saygılarımla iyi akşamlar

Hocam istatistiklere bir göz atalım.
Amerikada firmaların 2012 sorunsuzluk yüzdeleri yayınlandı.
İlk 10 aracın neredeyse tamamının japon olmasını "capon fanlığıyla" açıklanabileceğini sanmıyorum.

Ekli dosyalar

• 257121254727.jpg
    257121254727.jpg
    271.4 KB · Görüntüleme: 656
erhnhtms' Alıntı:
Reyhanli' Alıntı:
Halen atmosferik.

Mercedes bmw renault fiat ta hangi motorlar onlar ? Baya baktım bulamadım. Mercedes te en son a serisinde 1.5 dci kullandı en küçüğünden. Reno ve fiat ta bir kaç model de küçük motor var onlar da aşırı besleme değil.

Biraz ölçülü yazarsak fena olmaz :)

Gurbetçiler sayesinde Alman hastalığına yakalan ülkemizin bmw ve mercedes yerine adres şaşırıp vw den araba alıp iki ay beklemesi çok üzücü :puhaha:

Kendim 1.6 jetta kullanıcısıyım.

Ama sezarın hakkını sezara vermeyi bilirim.
İnternette bir video vardı.
92 model honda civicin motorunun yağını ve suyunu boşaltıp devamlı redline kullanıyorlar ve motora hiçbirşey olmuyordu.

yorumlar için cok teşekkür ederim arkadaşlar.alınabilecek arabalardan biri olarak görüyorum bu arabayı.

Yakıtı dışında tasarımı, çekişi, gücü, marka imajı her şeyi on numara bir araç. fulu highline 48.000di galiba fiyatıda uygun, bence fazla km yapmayanlar kesinlikle alınası bir araç.

Japon yada Alman Arabaları fanlığı ne kadar saçma bir şey ya.
Bütçenize en uygun size göre sağlan ve konforlu araç iyi araç değilmidir.
Araç beğenmek zevk meselesi, zevklerde tabi ki tartışılmaz.

Saygıdeğer hocalarım, ben yaklaşık bir yıldır 1.2 TSI comfortline olanını kullanıyorum. Aracımdan çok memnunum. Japon hayranlarına şunu söylemek istiyorum 1.4 1.6 olan o meşhur Corolla araçlar rampada sadece eksoz dumanı yutuyorlar. bundan önce 1.4 honda city vardı bende, motor gücü olarak bence hiç karşılaştırılmaz bile.

dolunay_25' Alıntı:
Saygıdeğer hocalarım, ben yaklaşık bir yıldır 1.2 TSI comfortline olanını kullanıyorum. Aracımdan çok memnunum. Japon hayranlarına şunu söylemek istiyorum 1.4 1.6 olan o meşhur Corolla araçlar rampada sadece eksoz dumanı yutuyorlar. bundan önce 1.4 honda city vardı bende, motor gücü olarak bence hiç karşılaştırılmaz bile.

Günaydın, zaten eski 1.4 motorların 1.2 tsi ile mücadele etmesi gibi bir durum olamaz.

Ayrıca sadece motordan bahsetmiyoruz sn. hocam. ikinci el, yakıt, sorunsuzluk, servis kalitesi vs. Önceki mesajlarda performanstan (alamancılar hariç) bahsedilmiyor

Senin duman yutan dediklerin aile babasıdır. Bir gün yanından 92 model 1.6 XLİ geçerse üzülürsün haberin olsun. :puhaha:

Selamlar

Geri