jetta 1.2 tsi nasılbir araba?

Kodla Büyü
branta' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:
Jetta güzel araç tamam ama TSI motorlar hala soru işareti. Zamanında FSI motorları da vardı bu firmanın. Verim alamadılar kaldırdılar. Toyota ya gelince VW yaptığı arızların 10 da 1 ini yapmaz. Sanayi yüzü göstermez. VW araçlarına bakın sürekli kronik sorunları var. Atmosferik basınçlı turbo motorlarının hepsinde kelebek boğazı sorunu vardır. Japondan şaşmayın derim :)

tsi lar yakıt seçiyor diye okumuştum bir de hocam, kalitesiz yakıt pistonları mahvediyormuş..

Edit:
Ben demiyorum adamların kendi diyor
http://forum.vwturk.com/showthread.php? ... Dr%FDld%FD
http://forum.sciroccom.com/index.php?topic=4269.0

Kimse bana garanti demesin Vw nin verdiği 2 yıl garanti (2 yıl daha ekstra isterseniz 1200-1300 liralar istiyorlar)

Azdır vw'nin TSI' ı terk etmesi..

her yüksek teknoloji alette olduğu gibi evet tsi motorlar diğer atmosferik motorlara göre kesinlikle çok nazikler ama kaliteli yakıt+düzenli bakımlı olanlar 200bini deviriyor sorunsuz. atmosferikler gibi 300-400bin zor ama zaten ülkemizde hangimiz dizel-benzin farketmez 150binin üstündeki aracı (eğer maddi sıkıntımız yoksa) alıyoruzki

söyleminizin aksine biraz araştırırsanız tüm vw grubu araçlarda tsi motor yelpazesi genişlemekte ayrıca avrupada aynı araçların fabrika çıkış doğalgazlılarıda var.

erhnhtms' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:
Jetta güzel araç tamam ama TSI motorlar hala soru işareti. Zamanında FSI motorları da vardı bu firmanın. Verim alamadılar kaldırdılar. Toyota ya gelince VW yaptığı arızların 10 da 1 ini yapmaz. Sanayi yüzü göstermez. VW araçlarına bakın sürekli kronik sorunları var. Atmosferik basınçlı turbo motorlarının hepsinde kelebek boğazı sorunu vardır. Japondan şaşmayın derim :)

vwlerde sorun çıkabilir kabul ama öyle bir anlatıyorsunuzki sanki her 2 aracın biri sorunlu 11 yıldır 3 tane eskittik bakımdan bakıma gittik servise.
okuldan öğretmen arkadaşımda 2009 model corolla 1.6 comfort var yılda 10bin km yapar sakin kullanır her yıl düzenli yetkili servisinde bakımı yapılır. yazın durup dururken motor soğutma suyunun hortumu patladı bu nedemek peki? toyotada kul yapısı ve en önemlisi eski efsane kasa corollalardaki kadar sağlam değil artık, artık toyota o kadarda sorunsuz değil.
Toyota hala sorunsuzlukta en onde gelir .. Alman kurulusu olan Tüv bile bunu her yil ilan etmektedir.

Mercedes dci yi baya elden gecirdi, sunlar sunlar sorunlu parca dedi atti oyle kullandi..

Biz bozuk yol icin arac uretmiyoruz once yollarinizi duzeltin diyen vw nin dsg sini cukurlarda tumseklerde kuturdemesi normaldir :)

Saka bi yana vw bir japon kadar olamasa da iyidir ama tsi ve dsg olmadigi surece..[/quote]

1. satırı senden duyuyorum ilk benim bildiğim, uzun ve çok yol yapanlardan duyduğum en sağlam ve ekonomik dizeller zaten dci ile multijettir.
2. toyota da 2003-2004 yıllarına kadar dizel motor göndermiyordu hatta yanlış hatırlamıyorsam da rav4 ün dizeliydi. önce mazot kalitesinin yükseltin diyordu aynı mantık vw malına güvenmiyorsa toyotada güvenmiyor demekki :D
3. tsi ve dsg yi denemediysen bir test et hocam muhteşem bir ikili korkma ısırmaz :D

branta' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:

vwlerde sorun çıkabilir kabul ama öyle bir anlatıyorsunuzki sanki her 2 aracın biri sorunlu 11 yıldır 3 tane eskittik bakımdan bakıma gittik servise.
okuldan öğretmen arkadaşımda 2009 model corolla 1.6 comfort var yılda 10bin km yapar sakin kullanır her yıl düzenli yetkili servisinde bakımı yapılır. yazın durup dururken motor soğutma suyunun hortumu patladı bu nedemek peki? toyotada kul yapısı ve en önemlisi eski efsane kasa corollalardaki kadar sağlam değil artık, artık toyota o kadarda sorunsuz değil.
Toyota hala sorunsuzlukta en onde gelir .. Alman kurulusu olan Tüv bile bunu her yil ilan etmektedir.

ben toyota sorunlu demedim eskisi kadar sorunsuz değil dedim(bunu ben demiyorum eskiden beri toyota kullananlar söylüyor). sizin vwye baktığınız açıyla baksam yukarıda arkadaşımın başına gelenden sonra benimde toyotayı yerden yere vurmam lazım ama bu yanlış bir mantıktır. toyota belki çoğu firmaya göre hala sorunsuz ama bunun sebebi harika mühendisliği değil hybrid hariç teknolojisini çok fazla arttırmaması ve risk almamaları. hala klasik atmosferik motor ve klasik şanzıman kullanması

erhnhtms' Alıntı:
yaklaşık 4 senedir satan ve piyasada kaynayan 1.6 156hplik mercedes c180 e tek tük satmış diyorsan ben sana bu saatten sonra otomotiv ile ilgili tek bir cevap yazmam zaten.

Şimdi sıra mercedes e mi geldi? Son iki-üç yılda en çok satan model C serisi tabi ki (TR de). Neden fiyat+kalite. Ayrıca piyasada kaynayan dediğinin tüm piyasaya oranı nedir? Konunun bazı noktalarını alıp, bilgi yazıyorsun o kadar.

TSI FSI motorlar ve aşırı beslemeli motor konusunda yazdıklarından sonra cevap yazmassan memmun olurum, teşekkür ederim.

erhnhtms' Alıntı:
Mercedes dci yi baya elden gecirdi, sunlar sunlar sorunlu parca dedi atti oyle kullandi..

Biz bozuk yol icin arac uretmiyoruz once yollarinizi duzeltin diyen vw nin dsg sini cukurlarda tumseklerde kuturdemesi normaldir :)

Saka bi yana vw bir japon kadar olamasa da iyidir ama tsi ve dsg olmadigi surece..

1. satırı senden duyuyorum ilk benim bildiğim, uzun ve çok yol yapanlardan duyduğum en sağlam ve ekonomik dizeller zaten dci ile multijettir.
2. toyota da 2003-2004 yıllarına kadar dizel motor göndermiyordu hatta yanlış hatırlamıyorsam da rav4 ün dizeliydi. önce mazot kalitesinin yükseltin diyordu aynı mantık vw malına güvenmiyorsa toyotada güvenmiyor demekki :D
3. tsi ve dsg yi denemediysen bir test et hocam muhteşem bir ikili korkma ısırmaz :D[/quote]

1. Dci a lafimiz yok ta, mercedesin kendi kosullarina uyarlamasi durumu var..

2.Toyota arkasinda duramayacagi icin gondermedi, gonderiyorsan arkasinda duracaksin..

3. Muhtesem ikil olmasi yetmiyor iste, o muhtesemligin surekliligi gerekiyor bir de :)

Neyse hocam arkadasin konusunu mahvettik ;)

kafkas' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
yaklaşık 4 senedir satan ve piyasada kaynayan 1.6 156hplik mercedes c180 e tek tük satmış diyorsan ben sana bu saatten sonra otomotiv ile ilgili tek bir cevap yazmam zaten.

Şimdi sıra mercedes e mi geldi? Son iki-üç yılda en çok satan model C serisi tabi ki (TR de). Neden fiyat+kalite. Ayrıca piyasada kaynayan dediğinin tüm piyasaya oranı nedir? Konunun bazı noktalarını alıp, bilgi yazıyorsun o kadar.

TSI FSI motorlar ve aşırı beslemeli motor konusunda yazdıklarından sonra cevap yazmassan memmun olurum, teşekkür ederim.

siz lafları çevirdiğiniz sürece yazacağım bende. o fiyatta bir aracın bir linea yada symbol kadar satmasını beklemeniz sizin anlayışınızdır. konunun bazı noktalarını almıyorum söylediklerinize örnekler verdim.
aşırı besleme konusunda ise bildiklerimi yazdım ki şu an aşırı besleme toyota ve honda hariç hemen hemen her marka tarafından kullanılmaktadır. biraz dikkatli kullanılırlarsa sorun olmaz.

erhnhtms' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:

siz lafları çevirdiğiniz sürece yazacağım bende. o fiyatta bir aracın bir linea yada symbol kadar satmasını beklemeniz sizin anlayışınızdır. konunun bazı noktalarını almıyorum söylediklerinize örnekler verdim.
aşırı besleme konusunda ise bildiklerimi yazdım ki şu an aşırı besleme toyota ve honda hariç hemen hemen her marka tarafından kullanılmaktadır. biraz dikkatli kullanılırlarsa sorun olmaz.

Her marka az da olsa kullanıyor tabi , şanzıman ve motor dikkatli kullanılırsa arabaların %80 i sorunsuz zaten. 87 model reno 12 de sorunsuz.

anlamadığın nokta o modellerin genele oranı. mmt den başka şanzıman mı yok toyota da, fsi den başka motor mu yok vw de vsvs. Jetta 1.2 tsi veya toyota d4d mmt amiral gemileri mi bu markaların.

ayrıca d4d ve mmt sorunları, tsi, fsi ve dsg sorunları yanında sıfır kalır.

Biraz dikkatli kullanılırsa, yollar düzgün olsa, otomatik vitesleri kullanmayı bilseler... bunlar bahane olamaz.

kafkas' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:

Her marka az da olsa kullanıyor tabi , şanzıman ve motor dikkatli kullanılırsa arabaların %80 i sorunsuz zaten. 87 model reno 12 de sorunsuz.

anlamadığın nokta o modellerin genele oranı. mmt den başka şanzıman mı yok toyota da, fsi den başka motor mu yok vw de vsvs. Jetta 1.2 tsi veya toyota d4d mmt amiral gemileri mi bu markaların.

ayrıca d4d ve mmt sorunları, tsi, fsi ve dsg sorunları yanında sıfır kalır.

Biraz dikkatli kullanılırsa, yollar düzgün olsa, otomatik vitesleri kullanmayı bilseler... bunlar bahane olamaz.

ewet aracın yağını tamamen yakıp bitirerek yolda bırakması şanzımandan gelen sesin yanında solda sıfır kalır tabi :D

Arkadaşlar Allah aşkına,birinizin ak dediğine diğeri kara diyor
Şaşkaza size sorsak ne alalım diye,kafamızı allak bullak edeceksiniz :D
Birde sanki motorları Türk Mühendisler üretiyor gibi konuşuyorsunuz ya acaba Almanı Japonu bu kadar konuşuyor mu :)

erhnhtms' Alıntı:
ewet aracın yağını tamamen yakıp bitirerek yolda bırakması şanzımandan gelen sesin yanında solda sıfır kalır tabi :D

Bunu da internetten mi buldun :) Sayfalar dolusu yağını tamamen bitirip yolda kalan toyotaların sitesinden mi?

Bi arkadaş daha vardı buralarda diyordu ki "adamlar sırf mmt şanzıman için forum açmışlar, dert yanıyorlar"

Bi buldum forumu tr.gg uzantısı idi galiba 25 üye 10 mesaj (aynı kişi atmış) :puhaha:

yageksiltipyoldakalantoyota.com.tr.gg den mi buldun sende ? :idea:

Bunu da internetten mi buldun :) Sayfalar dolusu yağını tamamen bitirip yolda kalan toyotaların sitesinden mi?

Bi arkadaş daha vardı buralarda diyordu ki "adamlar sırf mmt şanzıman için forum açmışlar, dert yanıyorlar"

Bi buldum forumu tr.gg uzantısı idi galiba 25 üye 10 mesaj (aynı kişi atmış) :puhaha:

yageksiltipyoldakalantoyota.com.tr.gg den mi buldun sende ? :idea:[/quote]

ewet nereden bildiniz :D (şikayetvar)
neyse daha uzatmayalım önceki sayfalarda kullanan arkadaşlar yorumlarını yazmış zaten alacak arkadaşta gitsin bi bayide test etsin bilmeyen/binmeyenlerin değil bizzat kullanan arkadaşların yorumlarını alsın.

mrtcmhr_13' Alıntı:
Arkadaşlar Allah aşkına,birinizin ak dediğine diğeri kara diyor
Şaşkaza size sorsak ne alalım diye,kafamızı allak bullak edeceksiniz :D
Birde sanki motorları Türk Mühendisler üretiyor gibi konuşuyorsunuz ya acaba Almanı Japonu bu kadar konuşuyor mu :)

hocam kendi adıma konuşmam gerekirse hiçbiri ak diğeri kara demedim her markanın, her aracın bir diğerine göre artı,eksisi vardır mutlaka, premium markalar hariç diğerleri üç aşağı beş yukarı aynıdır. ama malum saygıdeğer toyota fanı arkadaşlarımız toyota dan başka markalar her gün yolda bırakıyormuş, çok sorunluymuş, küçük hacim motor turbolu olsa dahi kasasını çekemezmiş vs. gibi yorumlar yapınca dayanamıyorum. zaten bu saatten sonra kimseyle de bu tarz tartışmaya girmem Allah herkese gönlündeki aracı versin ve herkese kazasız belasız sürüşler.

Bu konu başlığında toyota dan başka tüm araçlar yolda bırakır diye veya turbolu da olsa cekmez gitmez diye bi ibare bulunursa forumdan kendimi aşşağı atacam :+1: .

O değil de aga biz arabalar hakkında hiçbirşey bilmiyormuşuz imrendim size:))

kafkas' Alıntı:
Bu konu başlığında toyota dan başka tüm araçlar yolda bırakır diye veya turbolu da olsa cekmez gitmez diye bi ibare bulunursa forumdan kendimi aşşağı atacam :+1: .

1.si bu başlık diye belirtmedim geçen buna benzer bir tartışma daha olmuştu başka bir arkadaşla ikisinin birikimi diyeyim.
2. biraz mübala etmiş olabilirim ama baştan beri sadece sizin değil yazılanların tamamını okursanız azda olsa bu tarz yazılar var.
3. sizi yada başka birini kul yapısı eşyalar için kırdıysam yada sürçü lisan ettiysem de affola. herkese saygılar

erhnhtms' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

1.si bu başlık diye belirtmedim geçen buna benzer bir tartışma daha olmuştu başka bir arkadaşla ikisinin birikimi diyeyim.
2. biraz mübala etmiş olabilirim ama baştan beri sadece sizin değil yazılanların tamamını okursanız azda olsa bu tarz yazılar var.
3. sizi yada başka birini kul yapısı eşyalar için kırdıysam yada sürçü lisan ettiysem de affola. herkese saygılar

Estagfirullah sn. hocam, düzgün bir şekilde konuştuk demek ki, ne yönetim ne de başkası tarafından tepki görmedik :+1:

Kalp kırmadan, hakaret etmeden sizinle tartışabildiğim için teşekkür ederim bende

Saygılar selamlar

Reyhanli' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
Reyhanli' Alıntı:
Japonlar küçük hacimli turboya bulaşmıyorlarsa, bir bildikleri vardır.
Bknz. 2013 Toyota, 2013 Honda.
Halen atmosferik.

zaten vw,opel,ford,fiat,renault,bmw,mercedes vs. hiçbirşey bilmiyor dizel benzin farketmez hacim küçültüp turbo vs. aşırı beslemelerle güç elde ediyor. honda toyota artık zamanı tükenen atmosferik motorları üretmeye devam ettiği için capon fanları turbo motorları kötülüyorlar eğer tersi olsaydı diğerleri tarihi eser japon mühendisleri çoook iyi derlerdi. zamanında vw nin meşhur 1.6 8v hitler motoruna denmeyen laf kalmıyordu fakat kimse o motorun sağlamlığından bahsetmiyordu ama söz konusu caponlarsa vardır bildikleri bayılıyorum bu capon fanı arkadaşlara. herkese saygılarımla iyi akşamlar

Hocam istatistiklere bir göz atalım.
Amerikada firmaların 2012 sorunsuzluk yüzdeleri yayınlandı.
İlk 10 aracın neredeyse tamamının japon olmasını "capon fanlığıyla" açıklanabileceğini sanmıyorum.
sayın hocam bu listeye göre hyundai 6. sırada.Yani hyundai vw den daha az sorunlu ha :( interesting
Ayrıca Volvo yu 20,Mercedesi 29. sıraya koyan ölçüm şirketini kınıyorum.
Tamam kardeşim Toyota ve Hondaya sözümüz yok ama saydığım markalar boşa atılacak tipten değil.
Netekim Mercedes ve DİGERLERİ...

Ha bu arada hiçbir arabanın fanatiği değilim sonuçta 4 civata üzerine giden makinalar.hepside sorun çıkarabilir.
SAYGILARIMLA

Geri