JeTTa mı Honda Civic mi?

Kodla Büyü
Hocam çok zor bi karar vereceksin ama hangisini alırsan al eminim pişman olmayacaksın mükemmel iki araç arasında kararsız kalmışsın
jetta passat golf civic vectra astra a3 a4 corolla bu arabalardan şikayeti olan birisi olacağına inanmıyorum..

genctoprak' Alıntı:
dün bir arkadaşın çalıştığı galeriye gittim. Sıfır modellerde gözüme çarpan citroen c5 ve nissan qashqai oldu.

citroen 1.6 dizel tam donanımlı (hepsini yazamam ama 9 hava yastığı vsvs) ayrıca içerine girip oturduğunuzda kaliteyi hissediyorsunuz. fiyatı 51 bin.
qashqai nin 2 ay sonra makyajlanıp yeniden geleceği söylendi. şuan orada bulunan 1.6 visia (benzinli) modeline 49,5 bin; makyajlı gelecek tam donanımlı 1.5 dizel modeline yaklaşık 65 bin fiyat söyledi.

hocam 1.5 dizel motor büyük bi kasa ve 65 milyar bence alınmaz ama tabi saygı duyarım begeni farkı. ama orta sınıf ve kuvvetli bi araba istediğim keşke biraz daha çıkabilsem bu sınıf araçlarda Audi A4 2.0 QUattro'dan başkasına binmem ama hayırlısı o günlerde gelir inş. 8)

celikumit' Alıntı:
Honda , hayat onda hocam :D,
Honda hastası ve sürücüsü olarak söylüyorum. ama bu jetta nın tercih edilmeyeceği anlamına gelmez. zaten ya alman ya japon arabası vardır. sende iki arada bi derede kalmışsın

evet reklamı süper bulmuşlar :+1: dediğin gibi hocam almanlar ve japonlar bu işi cidden iyi biliyorlar. aslında ortak bi çalışma ile yeni marka ve stil yapsalar (for example HoNWaGeN ) boyle bizde arada kalmasak :D

Bu yaz araba kiralamak için bende senin gibi honda civic ile jetta arasında kaldım. Honda Civic'i bu yaz 11 günlüğüne kiraladım. Şöyle doya doya bir gezinti yapayım diye. Gerçekten güzel bir araba. Yakıtı falan sorun etmediğini söylemişsin zaten. (Okuldan bir sınıf öğretmeni bu kış aldı daha 2 aylık falan bir civic otomatik. Km de yaklaşık 400 kuruş yakıyormuş.) Ama şimdi ben araba alsam skoda octavia alırım. Bu sıra o hoşuma gidiyor. Kolay gelsin.

birşeyler için başka şeylerden feragat etmeliyiz diye düşünüyorum bi araba hem performansı yüksek olup hemde az yakmasını bekleyemeyiz zaten. bunun hesabını yapma anlamında sormuyorum ama cidden ilgimi çekti kullanan ve hesaplayan arkadaşlar varmı çünkü honda i-VTEC motoru ile iddalı ekonomi konusundada şehir içinde otomatik vites bide dediğiniz fiyatı bulabilir bunların hepsi etken en önemliside kullanan kişi tabiki :D okadar fark ediyorki bizzat denedik. ama eminim o araç şehirler arası yolda resmen kokluyordur 8)

şehir içinde pek ekonomik görünmüyor:

http://www.honda.com.tr/otomobil/conten ... teknik.htm

civic.jpg

Jettalar 8 valf bildiğim kadarıyla yeni modeller değişmediyse. 2008 martında jetta alıyorduk 8 valf diye vazgeçmiştik.

efeem' Alıntı:
Jettalar 8 valf bildiğim kadarıyla yeni modeller değişmediyse. 2008 martında jetta alıyorduk 8 valf diye vazgeçmiştik.

sadece 1.6 benzinli motor 8 valf, diğerleri değil
valf sayısından çok valfin büyüklüğü önemlidir

aşağıdaki adreste yazanları okuyunuz:

8 valf 16 valf , tork , motor hacmi,yakıt ilişkisi

http://forum.donanimhaber.com/m_20848475/tm.htm

HONDAYI HER ZAMAN TEK GEÇERİM NE VOSVOS NE BAŞKASI HONDA UZAY ARACI GİBİ İÇİNE OTURDUĞUNUZDA ARABAYA DEĞİLDE BAŞKA BİŞEYE BİNMİŞ GİBİ OLUYOSUNUZ BEN JETTAYADA BİNDİM AMA YOK YOK HONDAYI TEK GEÇERİM ETRAFINIZA BAKIN HONDAYA BİNEN BAŞKA ARABA ALIYO MU GENELDE HONDASI OLAN Bİ ÜST MODELİNİ ALIR MARKA DEĞİŞTİRMEZ

isikayhan' Alıntı:
efeem' Alıntı:

sadece 1.6 benzinli motor 8 valf, diğerleri değil
valf sayısından çok valfin büyüklüğü önemlidir

aşağıdaki adreste yazanları okuyunuz:

8 valf 16 valf , tork , motor hacmi,yakıt ilişkisi

http://forum.donanimhaber.com/m_20848475/tm.htm
hocam gerçekten tşkler verdiğiniz linki arkadaşlar kesinlikle okuyun anlatan arkadaşta gerçekten bu işlerden anlayan birisi oldukça faydalı bilgiler bulacağınızı düşünüyorum tekrar tşkler hocam... okuduklarımla i-VTeC motoru daha ii anladım...

Murat kardeşim, görev yaptığım yerde 2 Civic var ( 1.'si müdür yardımcımda, arabayı normal paket aldı ama sonradan taktırdığı herşey orjinal honda parçaları, tüm samimiyetimle söylüyorum mükemmel bi araba oldu; diğeri de jandarma astsubayın birisinde. Her ikisi de siyah ve astsubayın Civic'inde Mügen spor kiti var, acaip yahşi duruyor. Araba zaten atak, konforlu ve güvenli ), 1 de Jetta gördüm ( okulumda çalışan bi öğretmen arkadaşın Jetta'sı vardı, garibim arbanın yarı değeri kadar masraf yaptı arabasına, yok servisiydi, yok şu parçası değişecek, yok bu parçası değişecek, vs. ).
Her iki modeli de birbiriyle karşılaştırdığımda tercihim kesinlikle Honda Civic olurdu. Hele hele makyajlanmış 2010 modeli eskisine göre daha bi güzel duruyor. ( Bu arada Nissan Qashqai'a o kadar para vereceğime üzerine biraz daha ekleyip 75.000 TL'ye kesinlikle Honda Accord alırdım!... )
Umarım en doğru kararı verirsin ve bu kararında da pişman olmazsın. Herşey gönlünce olsun...

eyw. barışım sağolasın inş. sende bi gün accorduna kavuşursun :) mugen aksesuarları ile hafif oynanmış civic gördüm bikaçtane cok yakışıyor araca. cok ıvır zıvır takılmasını bende sevmem ama işi bilen birinin elinden çıkarsa oldukça yırtıcı yapıyor aracı. hayırlısı bakalım sanırım gittikçe honda aşkı benide çekiyor içine :D

hocam jetta mı accord mu deseydin accord derdim ama civic işin içine girerse jetta derim. duruşu yeter. civic, jettanın yanında alt segmentmiş gibi duruyor.

tabii ki civic bence.özellikle de rüzgarlık takılmış haline bayıldım.
ayrıca da civic ile jetta kıyaslanamaz. kıyaslama civic - passat / city - jetta ile olabilir...
şimdiden hayırlı olsun...

yigido03' Alıntı:
ayrıca da civic ile jetta kıyaslanamaz. kıyaslama civic - passat / city - jetta ile olabilir...

hocam lütfen, passat d segmentidir, civic c segementidir. yanlış kıyaslıyorsunuz.

yigido03' Alıntı:

naptın hocam civic in full ü 50000 bin, passatın 100000 bin. Yani 2 tane civic alınır. :D Jetta ile kıyaslanması normal. Civic in içi uzay üstü gibi ama içine çok gömülüyorsun sürücü koltuğuna oturunca. Arabanın sağını solunu görmekte zorlanıyosun içerden . Tahmini hareket ediyosun sıkışık durumlarda. Jetta hiç binmedim ama oda güzel duruyor. Ayrıca araba olarak değilde model olarak bakarsak bence jettanın 1.4 TSI 160 hp modeline hiçbir civic modeli performans bakımından yaklaşamaz bile. yakıt olarakta bu modeli civicten daha iyi. fiyatı 53000 bin sanırım. Ayrıca bagaj olarakta 120 litre daha fazlası var jetta nın. (Ben çok eşya taşıyorumda özellikle yaz aylarında o yüzden önemli benim için :D )

share_' Alıntı:
yigido03' Alıntı:

hocam lütfen, passat d segmentidir, civic c segementidir. yanlış kıyaslıyorsunuz.
:+1:
evet haklısınız hocam zaten yanlış segmentte kıyas yanlıştır
civic-jetta kıyasında tabii ki bir üst segment olan civic :++: :++: :++:

ozkansedef' Alıntı:
yigido03' Alıntı:

naptın hocam civic in full ü 50000 bin, passatın 100000 bin. Yani 2 tane civic alınır. Jetta ile kıyaslanması normal. Civic in içi uzay üstü gibi ama içine çok gömülüyorsun sürücü koltuğuna oturunca. Arabanın sağını solunu görmekte zorlanıyosun içerden . Tahmini hareket ediyosun sıkışık durumlarda. Jetta hiç binmedim ama oda güzel duruyor. Ayrıca araba olarak değilde model olarak bakarsak bence jettanın 1.4 TSI 160 hp modeline hiçbir civic modeli performans bakımından yaklaşamaz bile. yakıt olarakta bu modeli civicten daha iyi. fiyatı 53000 bin sanırım.
evet haklısınız.ben de sonradan okuyunca hata yaptığımı anladım... :mrgreen:
ben aslında civic i accord ile karştırdım galibaa :++:

mrtslk' Alıntı:
eyw. barışım sağolasın inş. sende bi gün accorduna kavuşursun :) mugen aksesuarları ile hafif oynanmış civic gördüm bikaçtane cok yakışıyor araca. cok ıvır zıvır takılmasını bende sevmem ama işi bilen birinin elinden çıkarsa oldukça yırtıcı yapıyor aracı. hayırlısı bakalım sanırım gittikçe honda aşkı benide çekiyor içine :D
Yok Muratçığım, sadece Nissan Qashqai yerine Honda Accord'u tercih ederdim demek istemiştim. Yoksa hayalimdeki araba tabii ki de Honda Accord değil.
Civic'lerin orijinal parçaları ile yapılan çalışmalar ( orjinal parçalar servisinde Honda'nın kendi ustaları tarafından takılıyorsa ancak ) gerçekten de güzel oluyor. Mügen setini zaten Civic'i alırken opsiyonel olarak seçebiliyorsun.
Bu arada dikkat etmen gereken önemli bir nokta var: Jetta'yı bilmem amma Civic'ler yere çok yakın. En ufacık bir tümsekte bile dikkatli olman gerekebiliyor ( Malumunuz belediyeler şehir içlerindeki tümsekleri gerçekten de acayip nizami yapıyorlar ya :p ). Yoksa arabanın hızlanması olsun yol tutuşu olsun, karizması olsun, kalitesi olsun gerçekten de hakkını veriyor ve Jetta'ya göre daha güzel geliyor. :+1:

"ozkansedef" hocam sen de biraz fazla abartmışsın gibi geldi. "oziie" hocam yazmış Passat 42.000 diye. oziie hocamın söylediği belki full değildir ama taş çatlasın full olanı da 50.000 dir. Accord'un Full olanı 90.000 civarında. Passat ile Accord hiç bir anlamda (fiyat, segment, motor, konfor, kaporta) kıyaslanamaz.

bbayer hocam güzel yazmış Civic'in kadı kızında da olan özelliği yere yakın olması türkiye şartlarında hakikaten bir sıkıntı

sakar_huseyin' Alıntı:
bbayer hocam güzel yazmış Civic'in kadı kızında da olan özelliği yere yakın olması türkiye şartlarında hakikaten bir sıkıntı

389 litrelik bagaj da C segmenti bir araç için küçük sayılır

sakar_huseyin' Alıntı:
"ozkansedef" hocam sen de biraz fazla abartmışsın gibi geldi. "oziie" hocam yazmış Passat 42.000 diye. oziie hocamın söylediği belki full değildir ama taş çatlasın full olanı da 50.000 dir. Accord'un Full olanı 90.000 civarında. Passat ile Accord hiç bir anlamda (fiyat, segment, motor, konfor, kaporta) kıyaslanamaz.

Bkz. http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/fiyat_listesi/passat

Hondanın resmi sitesinde bir tane accord modeli var oda 78000. 90000 bini sanırım 2015 modeli :D Jetta 1.4 TSI 160 hp accord un modelinden daha performanslı olabileceğini kullanmadan özelliklerine bakarak farkedilebilir. Yani jettanın 1.4 TSI 160 hp bence konusulan arabalar arasında en uygunu mrtslk hocam için. :+1:

Ayrıca yolda bana rastgelen civiclerin ön tamponlarında sağ ve sol birleşme yerlerinde kopmalar gördüm. Yani nasıl desem yerinden çıkmış gibi duruyor. Sanırım yere yakınlığından dolayı dikkatsizlikten çarpmalar oluşuyor oranın kopmasına neden oluyor sanırım. Buna da dikkat etmek gerekir.

sakar_huseyin' Alıntı:

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    28.4 KB · Görüntüleme: 3,824
sakar_huseyin' Alıntı:

Passat ile Accord aynı segment (D) araçlardır

Passat'ta birçok motor ve donanım seçeneği var:
http://binekarac.vw.com.tr/html/fiyat.htm?model=passat
42.000,00 - 103.900,00 TL

Accord'ta sadece tek seçenek var:
http://www.honda.com.tr/otomobil/prices.htm
78.600 TL

Geri