JeTTa mı Honda Civic mi?

Kodla Büyü
sakar_huseyin' Alıntı:
share_ hocam Jetta ile de Accord Aynı segment değil

ben zaten böyle bir iddiada bulunmadım ki. söylediğim hondanın bir üst segmenti vw nin bir alt segmentiyle nerdeyse başbaşa.

honda kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama golf kullanıcısı olaraka kesinlikler VW kalitesi diyorum.

"isikayhan", "ozkansedef" hocam galiba en kötü şey bilgiyi net olarak bilmeden konuşmak. Kırıntı bilgilerle yargıya varmak doğru değil. Ben de şimdi biraz araştırdım Söyledikleriniz doğru. sedan araçta tabiiki bagaj hacmi de çok önemlidir. Ama "empati52" hocamın koyduğu fiyat tablosu doğrusu şaşırtı beni. "oziie" hocam 42.000 yazınca full olanı 50.000'i geçmez diye düşünmüştüm. Gerçekten bu araba işi ve kıyaslamalar çok teferruatlı araştırmayı gerektiriyor.

Üstadlar , 42.000 Tl olan Passat ın motoru 1.6 102 Hp , önceki mesajımdada belirttiğim gibi. Bu motor yerine 1.4 TSI 122 Hp olan modeli tercih ederseniz fiyat o zaman 53.000 lira oluyor. Kasa aynı kasa - ama 1.6 motor dan birşey beklemeyin. 1.4 TSI ise performansta gayet iyi deniliyor - forumlarda araştırdım. Taner Göde var donanım haberde, onun yorumlarına göre 1.4 tsi gayet seri. Oradaki 1.4 e takılmayın yani- tork u 200. Full donanımlı passat elbetteki daha pahalıdır- sitesinden bakabiliyorsunuz. Ancak demin yayınlanan Passat listesindeki motorlar hep 2.0 olanlar. Şöyle söyleyim fiyat olarak - Passat 53.000 Tl. Bir çok donanım da zaten standart bu araçta - Civic in full üne 50.000 vermektense , D sınıfı Passat a 53.000 vermeyi tercih ederim. ( 42.000 olan da olabilir - ama hocam seri olsun istemişti - bir de bu 42.000 Tl lik passatlar bayilerde çok çabuk tükenmiş - o yüzden kolay bulunmuyormuş , Rent a Car firmaları hemen hemen hepsini silip süpürmüşler. Ama vardır yine sağda solda)
Fiyat aralığı çok değişken - doğrudur ancak bu aracın standart olarak sunduğu bir çok teknolojiyi diğer C sınıfı araçlarda opsiyon olarak ( ayrı para vererek) sahip olabiliyorsunuz. O yüzden Trend modelini alsanız bile donanım olarak sizi tatmin edecektir.

Ancak ilk mesajımda dediğim gibi Jetta ile Civic arasında bir tercih yapmak gerekirse o zaman ben Civic i tercih ederim. Dediğim gibi Jetta ara model gibi duruyor - klasik bir araç değil - bir golf bir - corolla - bir civic gibi. Ama civic in fulünü almaktansa Passat almak daha mantıklı.

Burada fiatlar yazıyor 42.000 ila 80-90 e kadar değişiyor motora göre. inceleyebilirsiniz
http://binekarac.vw.com.tr/html/fiyat.htm?model=passat

oziie' Alıntı:
Üstadlar , 42.000 Tl olan Passat ın motoru 1.6 102 Hp , önceki mesajımdada belirttiğim gibi. Bu motor yerine 1.4 TSI 122 Hp olan modeli tercih ederseniz fiyat o zaman 53.000 lira oluyor. Kasa aynı kasa - ama 1.6 motor dan birşey beklemeyin. 1.4 TSI ise performansta gayet iyi deniliyor - forumlarda araştırdım. Taner Göde var donanım haberde, onun yorumlarına göre 1.4 tsi gayet seri. Oradaki 1.4 e takılmayın yani- tork u 200. Full donanımlı passat elbetteki daha pahalıdır- sitesinden bakabiliyorsunuz. Ancak demin yayınlanan Passat lisesindeki motorlar hep 2.0 olanlar. Şöyle söyleyim fiyat olarak - Passat 53.000 Tl. Bir çok donanım da zaten standart bu araçta - Ciic in full une 50.000 vermektense , D sınıfı Passat a 53.000 vermeyi tercih ederim. ( 42.000 olan da olabilir - ama hocam seri olsun istemişti - bir de bu 42.000 Tl lik passatlar bayilerde çok çabuk tükenmiş - o yüzden kolay bulunmuyormuş , Rent a Car firmaları hemen hemen hepsini silip süpürmüşler. Ama vardır yine sağda solda)

Ancak ilk mesajımda dediğim gibi Jetta ile Civic arasında bir tercih yapmak gerekirse o zaman ben Civic i tercih ederim. Dediğim gibi Jetta ara model gibi duruyor - klasik bir araç değil - bir golf bir - corolla - bir civic gibi. Ama civic in fulünü almaktansa Passat almak daha mantıklı.

Burada fiatlar yazıyor 42.000 ila 80-90 e kadar değişiyor motora göre. inceleyebilirsiniz
http://binekarac.vw.com.tr/html/fiyat.htm?model=passat

hocam peki jettanın 1.4 TSI 160 hp i performans bakımından civicler kıyaslarsan hangisini alırdın? Arada dağlar kadar fark var gibi duruyor? Ben mi yanılıyorum?

Ben civic e bindim - kullandım.. Öyle aman aman bir performansı yok ben sana söyleyim hocam. İmkanın varsa sen de iki aracı da kullan almadan önce ki - sonra hayal kırıklığına uğrama. Civic seri araç doğru ama dediğin Tsi 160 Hp lik motor ile arasında dağlar kadar fark var.. Buradaki 1.4 e takılmayın bence , TSI teknolojisi bambaşka bir şey - hele 160 hp lik motor o araçalrı uçurur. Vtec falan hikaye kalıyor bu motorun yanında.

Motor olarak jettanın bu motoru - fakat alacak olsam ben yine civic alırdım çünkü civic in kasası hoşuma gidiyor. Jetta nın tipini beğğenmedim . Ama senin için iki aracında görünümü hoş ise o zaman jetta ya yönelebilirsin

Ben almayacağımda hocam o kadar param yok henüz. Alacak arkadaşa yardımcı olmak açısından diyorum :) Tip olarak bence çok fark yok gerçi. 47000 bin civic e vereceğime 53000 bin jettanın bu modeline veririm performasın keyfine varırım.

segment olarak pek bakmadım araçlara ama kendi gözümle değerlendirdiğimde polo-city, civic-jetta, accord-passat aynı sınıf araçlar gibi geliyor bana :) hondanın forum sitelerini felanda araştırdım oradada bu karşılaştırmayı oldukça fazla yapmışlar. edindiğim izlenim genel hatlarıyla motor (performans) ve tasarım olarak honda bir adım önde gibi ayrıca civic güvenlik açısındanda 5yıldız almış bir araç forum sitelerinde % oranları ile açıklanmış. ama en büyük handikap olarak yere yakınlığı gösterilmiş kullanan arkadaşlar bu konuda aydınlatırsalar sevinirim. bunun için araçta herhangi bir muhafaza yada bu tür bir önlem varmı :shock:

mrtslk' Alıntı:
segment olarak pek bakmadım araçlara ama kendi gözümle değerlendirdiğimde polo-city, civic-jetta, accord-passat aynı sınıf araçlar gibi geliyor bana :) hondanın forum sitelerini felanda araştırdım oradada bu karşılaştırmayı oldukça fazla yapmışlar. edindiğim izlenim genel hatlarıyla motor (performans) ve tasarım olarak honda bir adım önde gibi ayrıca civic güvenlik açısındanda 5yıldız almış bir araç forum sitelerinde % oranları ile açıklanmış. ama en büyük handikap olarak yere yakınlığı gösterilmiş kullanan arkadaşlar bu konuda aydınlatırsalar sevinirim. bunun için araçta herhangi bir muhafaza yada bu tür bir önlem varmı :shock:

hocam hondanın forum sitelerine bakarsan tabiki civic bir adım önde çıkar :D Ama dediğim gibi papağan gibi tekrarlıyorum ama 1.4 TSI 160 hp Jetta yı bulup kullanabilirsen bir dene derim. Çünkü civic in 100 km hızlanması 10.3 saniye iken jettanın bu modeli 8.5 saniye. Ayrıca Maksimum sürat civic için 197 iken jettanın bu modelin 220 km/h dur. Bu veriler bile jettanın daha performanslı olduğunu göstermektedir civic e göre. Bence sizin yaptığınız sadece civic in tipine bakarak onu tercih etmektir. Ama arada 8000 lira fark var. Ama ilk mesajlarını düşününce performans önemli demenden dolayı bu fiyat farkı önemli değil gibi düşündüm. Ama dersen ki ben 8000 lira ile civice motor modifikasyonu yaparım onu bilemem :D Tekrardan kolay gelsin seçim konusunda :)

mrtslk' Alıntı:

:!: Euro NCAP'tan 5 yıldız alan CIVIC Hatcback'tir, Sedan değil:
http://www.euroncap.com/tests/honda/civic.aspx

Siz belirtmemişsiniz ama herhalde Sedan olana bakıyorsunuz, değil mi :?:

hocam dont panic tabiki sadece hondanın sitesinden bakmıyorum. bende iyice araştırmadan herzaman tercihimi alman arabalarından yana yapardım biraz daha para olsa hala oyle gerçi ahh Audi ahh :)

evet isikayhan hocam ben başka yerde görmüştüm haberini hatchback modeli. euroncap e baktım şimdi ama hondanın orada gördüğüm tüm modelleri aynı derecede başarılı ben göremedim ama orada civic sedan diye ayrıyeten bir belirtilen model yok siz görebildinizmi :S

:wink: araba almak güzel hoş ama sürekli gideri oluyor onun yerine ev alın hocam ama illaki alacaksanız maddi anlamda zorlamayanı alın derim

İkisi de güzel araba ancak tecrübelerim ve sizin yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla bu iki araçta sizin için iyi olmaz hocam. Sıfır düşünüyorsan eğer bu iki aracın sıfırına vereceğin paraya kral bi passat alırsın.

Honda yukarıda arkadaşta resim eklemiş genelde çok görüyorum takla atmış yan yatmış o kadar çok gördüm ki sanki bu araçta bi problem var düşüncesi oluştu. Demekki bu araç bastımı gidiyor ancak bastımı durmuyor yada savuruyor.
benim görüşüm honda için o motor ço kasaya çok fazla. bundan kaynaklı kaza sayısı da artıyor. Bir araç takla attıktan sonra ne kadar güvenli olduğu kadar takla atmaya ne kadar az meilli olduğu da önemlidir.

ancak passata bakarsan motoru 150 HP ona görede kasa koymuş adam bastımı zıplıyor bastımı duruyor. 124 murattan tutta BMV ye varana kadar çok çeşitli araçlara bindim kullandım ancak aklımda kalanı ne dersen kesinlikle passat özellikle 18T, 18T ninde higline modeli. bundan şaşma bence seni hiç utandırmaz.

http://www.sahibinden.com/arac_sinifini ... isplayitem

buyur incele arabayı. sahibiyle görüş istersen senin için araca bende bakabilirim. Yer uçağı. bu aracın üzerine tanımıyorum.

mrtslk' Alıntı:
hocam dont panic tabiki sadece hondanın sitesinden bakmıyorum. bende iyice araştırmadan herzaman tercihimi alman arabalarından yana yapardım biraz daha para olsa hala oyle gerçi ahh Audi ahh :)

evet isikayhan hocam ben başka yerde görmüştüm haberini hatchback modeli. euroncap e baktım şimdi ama hondanın orada gördüğüm tüm modelleri aynı derecede başarılı ben göremedim ama orada civic sedan diye ayrıyeten bir belirtilen model yok siz görebildinizmi :S

avrupada, ülkemizdeki durumun aksine, A B C segmentlerinde sedan araç pek talep görmüyor ve satılmıyor
bu yüzden testini yapmaya da gerek duymuyorlar
dikkat ettiyseniz jetta'nın testi de yok
civic sedan ülkmeizde üretiliyor, jetta ise meksika'da

temizini bulursam 2.elde olur hacker hocam ama lpg takılmış araca hiç bakmıyorum, km si yıla vurdugunda 10bini geçmemeli, enaz 2007-08 oldugunu düşünsek 30-40bini geçmemeli ve donanımlı olmalı orjinal servisinde çıkışta takılan vb... gibi... bu arada çevrenizde hoşunuza giden bu araçlardan birisi varsa satılık buraya yazarsanız sevinirim görüşebiliriz...tşkler...

isikayhan hocam sanırım sizin içinde ben gibi arabalar farklı bi anlam içeriyor sadece bir araç değil! octaviayı listeden çıkarmıştım ama biraz araştırmalar ve sizinde katkılarınızla acaba jetta yerine octavia mı diyorum :+1:

mrtslk' Alıntı:
temizini bulursam 2.elde olur hacker hocam ama lpg takılmış araca hiç bakmıyorum, km si yıla vurdugunda 10bini geçmemeli, enaz 2007-08 oldugunu düşünsek 30-40bini geçmemeli ve donanımlı olmalı orjinal servisinde çıkışta takılan vb... gibi... bu arada çevrenizde hoşunuza giden bu araçlardan birisi varsa satılık buraya yazarsanız sevinirim görüşebiliriz...tşkler...

isikayhan hocam sanırım sizin içinde ben gibi arabalar farklı bi anlam içeriyor sadece bir araç değil! octaviayı listeden çıkarmıştım ama biraz araştırmalar ve sizinde katkılarınızla acaba jetta yerine octavia mı diyorum :+1:

benim octavia'nın resimlerini mi buldunuz yoksa :D

aynı donanım seviyesinde olmak koşuluyla octavia ve jetta'yı binip inceleyen, bagajları da bakmayı unutmadan :D

octavianın bi önceki kasasına binmiştim araç sağlamlık açısından ok ama bi türlü görünüm oturtamamışlardı ama yeni kasası cidden güzel daha estetik bi duruşu var kullanım olarak farklarını bilmiorum inş. bakalım deneme şansım olur belkide fikrimi tamamen değiştirir. çünkü buda farklı bi duygu bende arabamla aramda bi aşk yaşarım resmen :D o koltuga oturup direksiyonu tutup hafif bide gaza bastımı eger elektriği alıyorsan kaçırmayacaksın o fırsatı :++:

hocam kesinlikle honda civic diyorum hem performans hem de araba benim için zevk diyenlere önerilir

mrtslk' Alıntı:
octavianın bi önceki kasasına binmiştim araç sağlamlık açısından ok ama bi türlü görünüm oturtamamışlardı ama yeni kasası cidden güzel daha estetik bi duruşu var kullanım olarak farklarını bilmiorum inş. bakalım deneme şansım olur belkide fikrimi tamamen değiştirir. çünkü buda farklı bi duygu bende arabamla aramda bi aşk yaşarım resmen :D o koltuga oturup direksiyonu tutup hafif bide gaza bastımı eger elektriği alıyorsan kaçırmayacaksın o fırsatı :++:

:++:

benim octavia'da resimleri:
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 593087069/
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 749434925/
http://www.zooomr.com/photos/isikayhan/sets/51612/

galeride çektiğim octavia'nın resimleri:
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 193419742/

octavia ile ilgili tanıtımın resimleri:
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 700984448/

mrtslk' Alıntı:

Hocam elektrik deyince geçen yaz mitsubishi lancer ile yaptığım test sürüşünde yaşadım o dediğin hissi. Sanki evoya biniyormuşcasına gaza yüklendim. Yanımdaki firma yetkilisi de verince gazı alıyordum arabayı ama maddi durum elvermedi :D Tip olarak beğenmemiştim ama performans olarak fena değildi. Birde motorun sesi içeriye çok geliyordu. En sevdiğim yanı ise bağajı anahtarlıktan bir düğme ile açabilmekti iyi düşünmüş adamlar onu :)

mrtslk' Alıntı:

hocam sana bir dost tavsiyesi olarak jetta almanı öneririm.octavia aracını beğenen vardır onlara sözüm yok ama jettayla bir olamaz. ben yıllardır araba kullanan, yılda 40k km yapan biri olarak sana bunu söylerim.skoda aracı ne olursa olsun vw ile bir olamaz. zaten yollara baktığında ne demek istediğimi anlarsın,herkesin bir bildiği var elbet. hayırlı sürüşler...

hocam ev arkdaşım da civic aldı gayet güzel araba ama jetta ile aralarında fiyat farkı var galiba jetta daha pahalı nede olsa alman

isikayhan' Alıntı:
mrtslk' Alıntı:

:++:

benim octavia'da resimleri:
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 593087069/
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 749434925/
http://www.zooomr.com/photos/isikayhan/sets/51612/

galeride çektiğim octavia'nın resimleri:
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 193419742/

octavia ile ilgili tanıtımın resimleri:
http://www.flickr.com/photos/10014289@N ... 700984448/
Hocam Skoda bayiindeki elemanlar sizin kadar uğraşsa sanırım satış iki katına ulaşır. (Bende de 2008 Fabia var). Yorumları baştan itibaren okudum acayip octavia reklamı yapmışsınız.(Ortakmısınız? :D ) Ayrıca arkadaş octavia elegans'ı görse bence diğer iki araçtan da vazgeçer.

hocam arabayı zevk için alcam yakıtı masrafı önemli değil diyebilsem hayalimdeki araba alfa romeo 147 çokta hayal değil 2004 2005 modeli 20bin 22 bin civarı ama yakıt yedek parça servis devreye girince memur adamı zorlar gibi geliyor...

Audi diyi bırakıp Honda Civic e geçtim.Donanım O'nu aratmıyor...
İşçilik ,yakıt , parça vs. ekonomisi de var...

konu hortlamış :) O zamanlar jetta diyodum ama şimdi fabrika çıkış gazlı civic diyorum :)

Geri