Küçük bir kaza yaptım.

Kodla Büyü

talp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün sınavdan çıktım eve gidiyordum.
Çevre yolu üzerinde şehre girerken bulunan bir kavşakta önümdeki Seat araca çarptım. Işık yeşile dönmüştü lakin öndeki bayan harekete yavaş geçtiği için çarptım o araca.
Sağlık açısında hiçkemse de sorun yok Allah a şükür.

Karşı taraf arabanın sıfır olduğunu ve kaza tutanağı tutmayalım dedi.
Kabul ettim lakin arabasının değerinin düşeceğini söyledi ve para talep edecekmiş.
Karşı araçta sadece plaka kırıldı ve bir kaç kara sürtünme bulunuyor.
Hata bende ne yapayım ne kadar tutar masrafı sizce.

Keyfe keder.

Keşke para konuşsa idin hocam. Şimdi 1000 tuttu dese ne diyebilirsin, 10 dese ne diyebilirsin.

Geçmiş olsun. Bu tür durumlarda baştan işlem yapmazsan sonra çok sıkıntı olur. Yine de sigortacınla bir görüş.

tutanak tutacaksin hocam sen sigortayi bosuna mi oduyorsun ben olsam para faran vermem

Hocam kaza benim dalgınlığımdan dolayı oldu o andan sonra da pek bir şey diyemedim sıfır araç sadece fotoğraf çektim telefon numaralarımızı aldık yarın arayacak bakayım ne kadar diyecek. Ben yaptırmadan bir kaportacıya sordurayım bakalım o ne kadar söyleyecek.

Kazalarda ne olursa olsun tutanağı tutun hocam, yok değeri düşermiş, yok tramere hasar kaydı girermiş, bir de sıfır sa sıfır kardeşim arabası...vsvsvs

Bir arkadaşın dediği gibi sen sigortayı boşuna mı ödüyorsun gitsin servisinde yaptırsın arabasını

Geçmiş olsun

Aradan çarpma suç sende hocam;

Tramere işlememesi için karşı tutanak tutturmamış,

Yarın aradığında maliyeti çok çıkmayacaksa ücretini ver derim;

Çok çıkarsa tutanakları tutarsınız...

Hocam yarın konuşup eğer fahiş bir fiyat isterse (öyle görünüyor) tutanak tutalım siz bilirsiniz diyeceğim. Çünkü karşı da gerçekten bir kaç sürtünme ve çizik dışında bir şey yok.
Ek: Kaza görüntüsü

Ayrıca az önce aracı sorguladım bayan 2013 model (sıfır) dedi.
E devlette :
Model Yılı 2012 Ruhsat Tarihi 25/10/2011

Ekli dosyalar

• 2014-04-20 10.48.29.jpg
    2014-04-20 10.48.29.jpg
    328.5 KB · Görüntüleme: 1,680
hocam bisey yok arabada bu hasar deger dusurmez tampon sonucta.. resmini gosterir ikna olur herkes.. bunun tamiri komple boya olur oda tutsa tutsa 200-300 olsun yada basit bir rutus ile masrafsiz bile hallolur

değeri düştü diye para isterse mahkemeye ver de geç gitsin, hem kayda girmesin diye uğraşacaksın hemde para isteyeceksin, oldu canım.
arkadaş neden para cebinden çıkacak tutanağı tut, sigortan karşılasın. hayret birşey ya, iyi vallahi, ben ışıklarda ani fren yapayım gel arkadan çarp, hem sana yaptırayım hemde bir de para isteyeyim. senede iki tane böyle kaza yaptırsam araba beleşe gelir. iyi dimi, bizim milletin neden hiç aklına gelmedi bu hala.

Hocam yarın konuşacağım eğer 200-300 tl den fazla bir fiyat isterse o zaman gel tutanağı tutalım diyeceğim.
Hocam seneye kazadan dolayı aracımın sigorta bedeli ne kadar artar?

hocam tutanak tutmayın parasını sen ver yaptır sen bu işten karlı çıkarsın. Yok arabasının değeri düşüyo diye senden extra para talep ediyorsa hiç dinleme tutanağını tut, defolsun gitsin..

Öncelikle her ne olursa olsun kaza tutanağı tutmayı prensip edinmek gerekir. Kazada karşı tarafla muhatabımız sigortadır. Biz para pul işine girsek bu işin içinden çıkamayız, yok sıfırmış yok orjinalmiş ... uzar gider hiç muhatap olmaya gerek yok.
Size bu olay için tavsiyem kendiniz bir üst limit belirleyin örneğin 150 Tl bundan yüksek isterse daha fazlasını vermem mümkün değil, gelin sigorta tutanağı tutalım deyin kabul etmezse hadi güle güle deyin.Unutmayın kazalarda bizim yükümlülüğümüz karşı tarafın hasarını ödemek değil sigorta tutanağı tutmak, hasar ödeme sigortanın işi.

Sizce üst limit en fazla ne kadar olur görüntülerden yorumlarınıza göre ?

Birincisi kaza yaptığın için bir sonraki hasarsizlik indirimin gidecek ve biraz daha yüksek olacak sigorta. Ortalama 350 olsa sigorta 150 TL den fazlasını verme bozdur gitsin. 2.si mahkeme olayı var bilirkişi raporu arabanın değerini dusurdun diye sizden para talep edebilir. Son olarak o Size muhtaç tutanak yok ortada. Fazla büyümeden 100-150 TL ver gitsin

500 ü geçer, tüm tampon boya. Yada orinali ile bire bir değişim yaptırırsa 1000 e yaklaşır bu rakam.
Mahkemeye giderse aracın değeri düştü diyerek ayrıca maddi tazminat alır ve bnu sigortanız karşılamaz.
En iyisi anlaşmak.Pazarlık sünnettir.

:eek: :( Hocam durum vahim görünüyor. Keşke benim araç pert olsaydı da o araca bir şey olmasaydı. Ne yapacağım bilemiyorum. Yarın adam ben den 1000-3000 TL arası isterse ... :?

Ortada tutanak yok mahkemeyede gidemezse cebine kaynar.
mahkemeye gitse tutanak lazım ve araç tramere düşer.
Sende trafik cezası alırsın ayrıca araç değeri için tazminat isteyebilir.
Neticede parayı avukatlar ve sigortacılar kazanır.
Sen de - O da anlaşacaksınız mecburen.

talp' Alıntı:
:eek: :( Hocam durum vahim görünüyor. Keşke benim araç pert olsaydı da o araca bir şey olmasaydı. Ne yapacağım bilemiyorum. Yarın adam ben den 1000-3000 TL arası isterse ... :?
Sıkma canını zamana bırak....Herkesin başına gelir böyle işler. 8)

keşke ben yaptırayım deseydin hocam yarın ara ben yaptırayım de götür sanayiye

Hocam keşke tutanak tutaydın,anlaşamazsak işleme sokarım derdin, şimdi tutanakta yok elinizde. Tutanak her zaman candır, benim araç çizilmişti, acıdık tutanak tutmadık, parasını vereceğiz dediler, parayı verirken canları çıktı ki düşün %100 haksızlar. Tutacaksın tutanağı ki burada zaten sen haksızsın :) . Bayana kimse bir şey demesin, alternatif sunmuş, arkadaşta kabul etmiş.

Benim bildiğim, haklıda haksız da olsan tutanak tutacaksın sıcağı sıcağına. Sonra iş bozldumu sıkıntı olur.

Hocam bu arada sen canını neden sıkıyorsun anlamıyorum, altı üstü arkadan hafiften dokunmuşsun, ölü yok yaralı yok, hasar yok, kafanı takmaya bile değmez, yarın seni arayıp hasarı bildirir, kabul etmezsin, tutanak tutup sigortana ödetirsin, bu kadar basit. Korkma seneye sigortan en fazla 100-150 tl fazla oynar, oda bir şey değil zaten.

ben de geçen çarşı içerisinde peşpeşe giderken BMW 320 bir arabanın aninden geri vitese takarak geri geri gelmesi sonucu panikledim.
adam geri geri geldi tık diye vurdu.
bereket plakaya geldi, ancak öyle yavaş değdi ki kendi el kaldırdı "pardon" dedi.
ama ben de adrenalin tavan. geri vitese atmışım aynı anda ancak ibne rahat, para çok.
meselesi şuymuş hemen az gerisinde kalan sokağa girmek, çarpsaydı işte 2000 3000 tl durduk yere.

Hocam geçen benim başıma geldi geri geri gelen biri aracıma çarptı benimde sıfır aynı durum oldu 150TL tuttu adam ben 100 veririm dedi iyi tamam dedim onu da vermedi dallama. Tutanak da tuttum ben ama kayda geçmedim çok bir sorun olmadı zaten de ama. Ben hakkımı helal etmedim sen de 3-5 için hakka girme bence öde gitsin. Tutacağı da olsa olsa bu rakamlardır, biz serviste yaptırdık hemde.

Enterprise' Alıntı:
Hocam geçen benim başıma geldi geri geri gelen biri aracıma çarptı benimde sıfır aynı durum oldu 150TL tuttu adam ben 100 veririm dedi iyi tamam dedim onu da vermedi dallama. Tutanak da tuttum ben ama kayda geçmedim çok bir sorun olmadı zaten de ama. Ben hakkımı helal etmedim sen de 3-5 için hakka girme bence öde gitsin. Tutacağı da olsa olsa bu rakamlardır, biz serviste yaptırdık hemde.
Hocam ben ödemem demiyorum ödeyeceğim ama araba da en fazla 100-200 tl lik hasar var. Adam arabamın değeri düştü diyor ek para istiyor.

boyle bir kazada karsi tarafin tavri sizin durusunuza bagli.. boyle bir kaza icin mahkeme ile ugrasacak varsa gitsin dava acsin siz kendinizi keriz gibi hissetmenizdense tutanak tutup isi oluruna birakmak en iyisi.. sonucta kaza yaparak buyuk bir tecrube edindiniz bunun mutlaka bedeli olacaktir... boyle ufak kazalar insani buyuk kazalara karsi onlem almaya iter.. bugun, düne gore 2 kat daha iyi bir soforsunuz olaya nerden bakarsaniz..

bende kaza yaptim arabamin on sag kapisi gitti suc 100 de 100 bende idi hatta arabadan inip bana saldirdilar... sonuc ne oldu biliyor musunuz ehliyetleri yokmus olay yerinde tutanak tutma israrimin snucunda ortaya cikti...

kaybil' Alıntı:
bende kaza yaptim arabamin on sag kapisi gitti suc 100 de 100 bende idi hatta arabadan inip bana saldirdilar... sonuc ne oldu biliyor musunuz ehliyetleri yokmus olay yerinde tutanak tutma israrimin snucunda ortaya cikti...
Hocam şimdi daha iyiyim çok teşekkür ederim. :) Stres, bunalım hiçbir şey kalmadı. Görüşürüm ben onunla...

kaskosu varsa tahminim mini ob-narımdan yaptırabilir görünürde pek bir şey yok ama servise giderseniz komple boya yaklaşık 400 tl. 400 vereceğine tutanak tut seneye 15 - 20 tl ödersin fazladan. kazasızlık indiriminde bir basamak kaybedersin o kadar.

Fazla isteyeyim yarısını verse gereken parayı almış olurum diye düşündü heralde değeri düştü parası nedir yahu :roll: :cry:

Geri